Autor Téma: nevyvážené zpravodajství ČT  (Přečteno 5328 krát)

pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
nevyvážené zpravodajství ČT
« kdy: 22. 06. 2013, 16:21:57 »
dnes jsem na ČT viděl reportáž z festivalu United Islands z Landronky, kde se pořadatel i reportér ČT rozplývali blahem. Mám odezvu i od obyvatel okolí, kteří jsou již druhý týden/víkend celodenně do noci obtěžování hlukem nejprve festivalem Respekt, což bylo multikulturní kvílení, kňučení a dunění ve stylu muezzina či Balkánu, tento víkend tedy hluk z United Islands, prý na počest Olgy Havlové.
Nevyváženost a neobjektivnost je v tom, že nebyl představen názor žádného místního naštvaného obyvatele, kteří tohle musejí již druhý víkend snášet. Když je někde nějaké techno, tak to jsou v pohotovosti policejní pendreky a ČT ukazuje jen ty naštvané lidi z okolí.
A mimochodem, ten festival United Islands dostává dotaci z města/peněz daňových poplatníků 2,5 milionů každý rok, letos prý vybírají na povodně, tak to jsem zvědav, kolik to bude milionů.  >:(
Jo a mimochodem, řešení je jednoduché, pořádat takové akce někde na stadionu nebo mimo zástavbu.
« Poslední změna: 22. 06. 2013, 16:24:30 od pepa novák »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nevyvážené zpravodajství ČT
« Odpověď #1 kdy: 22. 06. 2013, 17:00:44 »
To není nevyváženost,je to záměr,u placene tv/konces.p./-hrubé porušení stanov,bohužel nejen u nějakého festivalu,ale u celkového vysílání !/politika/Můžeme jako konces.něco dělat-bohužel taky ne ! >:(
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nevyvážené zpravodajství ČT
« Odpověď #2 kdy: 22. 06. 2013, 17:13:56 »
Hlavně, že těm občanům vůbec nevadí řev aut z dálnice, noční přejezdy vlaků a nebo letištní trasy.
Tito občané mají opravdu zvláštní priority. Naštěstí jinde v Evropě na těchto akcích žádné policejní komando nikdy nezasahuje. Jenom u nás byly takové excesy.
pane moonworde, jakou má váš příspěvek souvislost s (ne)vyvážeností zpravodajství ? O tom co píšete, ČT informuje snad denně.


Michal Kolesa

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 109
    • ICQ komunikátor - 149413489
    • MSN komunikátor - michal_kolesa@msn.com
    • Zobrazit profil
    • Michal Kolesa - oficiciální osobní webová stránka
    • E-mail
Re:nevyvážené zpravodajství ČT
« Odpověď #3 kdy: 22. 06. 2013, 17:17:55 »
Ono by se možná o vyváženosti či nevyváženosti lépe hovořilo a posuzovalo, pokud by byla delší.

Do dvou minut často nejde vložit reakci protistrany v dostatečně dlouhé délce, aby nevzniklo nějaké vytrhování z kontextu.
Michal Kolesa 29 let,Invalidní důchodce,Vyučen: elektrikář - silnoproud,Maturita:Strojírenství,Zájmy: Sledování televize se svým ufounkem E.T.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nevyvážené zpravodajství ČT
« Odpověď #4 kdy: 22. 06. 2013, 17:34:29 »
dnes jsem na ČT viděl reportáž z festivalu United Islands z Landronky, kde se pořadatel i reportér ČT rozplývali blahem. Mám odezvu i od obyvatel okolí, kteří jsou již druhý týden/víkend celodenně do noci obtěžování hlukem...
Pokud jste dotčeným obyvatelem, tak proč nekontaktujete ČT? Pokud s vámi nebo jiným zástupcem hlukem zasažených odmítne točit, teprve pak je to nevyvážené zpravodajství.
S technoparty bych to nesrovnával, ta obvykle probíhá bez předchozí dohody s obcí a nestará se o nějaké hlukové limity. Toto je schválená akce, takže odpovědné by mělo být i město, buď že ji povolilo, nebo nevykonává kontrolu.
Jo a mimochodem, řešení je jednoduché, pořádat takové akce někde na stadionu nebo mimo zástavbu.
To je řešení teoreticky jistě správné, leč v praxi trochu nereálné. Stadiony jsou v Praze zástavbě ještě blíž než je to na Ladronce a tak povolení k delším koncertům obvykle nedostávají. Území mimo zástavbu s nějakou infrastrukturou v ČR taky moc není, snad jen vojenské újezdy.
« Poslední změna: 22. 06. 2013, 17:37:04 od Jan Novák »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nevyvážené zpravodajství ČT
« Odpověď #5 kdy: 22. 06. 2013, 17:47:48 »
pane Nováku a moonworde, vy zaujímáte stanovisko k akci, ne k nastolenému tématu - tedy že ČT dělá propagandu a vymývá mozky a ne vyvážené zpravodajství. Tedy polopaticky - ČT udělala reportáž a ne poprvé, ve které jednostranně propaguje něco, tedy reportér  ČT nemá v sobě kousek nějaké novinářské etiky a objektivity.


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nevyvážené zpravodajství ČT
« Odpověď #6 kdy: 22. 06. 2013, 18:10:53 »
Jde tady o nepochopení nebo o IQ ? >:(
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nevyvážené zpravodajství ČT
« Odpověď #7 kdy: 22. 06. 2013, 18:47:28 »
pane Nováku a moonworde, vy zaujímáte stanovisko k akci, ne k nastolenému tématu - tedy že ČT dělá propagandu a vymývá mozky a ne vyvážené zpravodajství. Tedy polopaticky - ČT udělala reportáž a ne poprvé, ve které jednostranně propaguje něco, tedy reportér  ČT nemá v sobě kousek nějaké novinářské etiky a objektivity.
ČT vysílá reportáž o akci, tak jako o mnoha jiných. Za 14 dní tak bude podle vás vymývat mozky Velehradem hned na to Husem, pak třeba vinobraním a spoustou dalších akcí.  ;)
Neobjektivnost to bude až tehdy, kdy bude mít informace o nadměrném hluku a nezveřejní je. Propagandu z toho děláte vy, protože v tom zas vidíte pravdu a lásku. Vsadím se, že kdyby to byl koncert na podporu V. Klause, o žádné neobjektivnosti zde nebude od vás ani čárka.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nevyvážené zpravodajství ČT
« Odpověď #8 kdy: 22. 06. 2013, 19:03:05 »
pane Jane Nováku - vy jste dobrý fanoušek  :-* Mimochodem, V.K pořádal koncerty Jazz na Hradě celá léta a ani zmínka v ČT. Na rozdíl od té ladronkové akce na Hradě hrály často opravdové světové hvězdy. No a o posledním koncertu z těch desítek co tam byly, ČT objektivně sdělila a mlela dokola, že pozvaný Stivín odmítl pozvání a jinak se nenamáhala zmínit ty desítky opět mnohem populárnějších nežli Stivín, kteří se s prezidentem rozloučit přišly.
Ale je to stále dokola, vy se chcete dívat na propagandu a vámi oblíbené pořady na ČT (navíc s "rozkrádačkami" , že !) za cizí peníze a vnucujete ostatním, že to pro vás a vám podobné mají platit. Takhle kdysi soudruzi vynucovali předplatné Rudého práva.  :P


Primemedia

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:nevyvážené zpravodajství ČT
« Odpověď #9 kdy: 22. 06. 2013, 19:41:02 »
Podle mně to o čem je tady debata je že nějaký repotér nezvládá svou práci či rovnou reportéři. Takže si myslím že buď máme doufat že to zjistí šef nebo si stěžovat na jednotlivou reportář. A nejlechčí bude vyplnit formulář na  http://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/kontakty/ .


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nevyvážené zpravodajství ČT
« Odpověď #10 kdy: 22. 06. 2013, 22:42:28 »
já stihl z Unitedu tři koncerty. Jeden Bobba mc ferrina s orchestrem, který moderoval Budař a  zvučila to čt a to tak, že ve třetí řadě od podia a od repráku nebylo slyšet a nebo nebylo dobře slyšet. A kvalita koncertu byla vypovídající, pokud nejste fanda vážné hudby a čekali jste Ferrinovy pecky, tak jste byly zklamani. Druhý koncert, co jsem viděl, byly chorvatští Gibonni, rocková skupina, která přijela podpořit Chorvatsko před vstupem do eu a to bylo super, i když jsem nerozuměl ani slovo a nakonec jsem byl na pražské rockové skupině The Colorblinds, kde na bicí hraje herec Štěpán Krtička, na kytary bratři Fialové a ještě včera frontmanem byl herec, český Justin Bieber a syn Vládi Mišíka Adam. To byl super koncert, kluci ukázali, že v 17letech mají talentu na rozdávání a směle můžou konkurovat slavnějším kolegům, pokud tu šanci dostanou.
Takže matrošu na dobrou reportáž je spousta :)
« Poslední změna: 22. 06. 2013, 22:47:11 od Petr Marecek »


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:nevyvážené zpravodajství ČT
« Odpověď #11 kdy: 22. 06. 2013, 23:31:22 »
Ono jsou tu mnohem vetsi problemy v "nevyvazenosti" nez je United Islands. A to jsou mnohe veci, ktere se uplne neslucuji s medialne-idealnim pohledem na vec.

Za vse mluvi treba dnesni nepokoje v Duchcove. Jasne, mitink si tam svolala extremisticka DSSS. Ale s ni tam sly protestovat stovky tamnich nespokojenych obcanu, kteri jsou nespokojeni s (ne)resenim tamnich udalosti kolem utoku z kvetna (asi vite o co se jedna) a jeste vic jsou nastvani, ze si vedle svola "demonstraci" nejake multikulturni hnuti, a padaji tam hlasky typu "nic se nestalo". Pak jsou vsude na webu (idnes, novinky) ale i v CT reportaze jen a pouze o "extremistickem" shromazdeni a vsichni protestujici jsou tam oznaceni za pravicove radikaly a priznivce DSSS. A vse je liceno tak, ze jsou to nejake bandy neonacistu, ze se u nich nasly zbrane a ze chteli nasilim narusit pokojne shromazdeni jineho hnuti.
Ale uz se nerekne to, ze tam proste byly i ty stovky nespokojenych obcanu a ze ty nepokoje jsou zapricinene neschopnosti statu a policie danou situaci resit. A media to jen timto jednostrannym informovanim zhorsuji.

Upozornuji, ze nejsem zadny priznivec DSSS, naopak temito existencemi opovrhuji, ale co predvadeji v techto vecech mainstreamova media je neuveritelne. A vubec si neuvedomuji, ze timto opravdu jen nahravaji eskalaci nesnasenlivosti proti mensinam, zejmena pak Romum. Bezny franta z malomesta si totiz rekne, ze to je jen dukaz, jak tu nekdo nadrzuje Romum a na "slusne lidi" kazdy kasle. A pujde pak tu DSSS volit taky.

Muzeme byt jen radi, ze tu zatim neni nejaky populista ala Hitler v 30. letech, ktery tehle atmosfery nevyuzil. Nejaky Vandas a banda jeho urvancu zaujme jen (vetsinou nemyslici) mensinu, ale pokud by tohle tema mensin nekdo uchopil a poukazal treba i na jednostranne informovani medii a jeste by se chytre vyhranil vuci dnesni korupci prolezle politice, lide za nim bohuzel pujdou.

Ostatne to zvlastni informovani o demonstracich neni jen tento pripad. Pred rokem a pul jsem osobne byl na demonstraci proti ACTA, kde bylo vic jak 1200 lidi, pruvod jako krava a pocitalo se to tam. Podle CT tam bylo 300 lidi. Pritom tam meli reportera musel realitu videt...

S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nevyvážené zpravodajství ČT
« Odpověď #12 kdy: 23. 06. 2013, 07:54:21 »
no já bych si dovolil taky sdělit, že jsem rockový fanoušek, ale mám respekt k okolí a nepouštím si doma nějaké dunivé blues na plné pecky, abych se s potěšením podělil se širým okolím a to ani přes den. Sousedi by mě neměli taky rádi a mezi sebou by si sdělovali, že jsem bezohledný debil, pokud by na mě rovnou nevystartovali.
Ale, to přeci není předmětem diskuze. Předmětem diskuze je, že tzv. objektivní ČT dělá reklamu a propagandu velice selektivně. Souhlasím naprosto s Kubou Melínem u toho jak prezentuje ČT problém "nepřizpůsobivých" - tady taky jednostranně prezentuje propagandu Kocábových kamarádů. - viz nahoře. K tomu ještě - typické je myšlení těch duchcovských pořadatelů festivalu "z bláta ven" - lidem, kteří mají plné zuby neustálého hluku od nepřizpůsobivých přijdou v neděli dělat další rambajz. Úplně stejné myšlení jako ti "multikulturní" Respect na Ladronce před týdnem, kteří bez respektu zkazili místním celý víkend svým hlučným kvílením, kňučením, jucháním a duněním tamtamů  >:(
A pokud zůstanu u toho, čím jsem začal - zatímco ČT technaře dehonestuje, jako obtěžující hlukem, tak (některé spřízněné) multikulti, bigbeat a folkaře  propaguje.  Přitom na okolí/na sousedy působí hluk stejně.
« Poslední změna: 23. 06. 2013, 09:34:20 od pepa novák »


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:nevyvážené zpravodajství ČT
« Odpověď #13 kdy: 23. 06. 2013, 11:09:22 »
Nikdo si nestěžoval ze zcela jiných důvodů, než že by se mu to líbilo...
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot