Autor Téma: Kvalita Televizních novin na Nově v průběhu času (1994 - 2013)  (Přečteno 5192 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Na úvod bych zde chtěl napsat, že nestojím o nějaké povrchní kydy typu "TN jsou sračka" apod.

Myslíte si, že třeba kvalita TN byla v 90. letech špatná (mne bylo 10, ale i tak si vzpomenu, že snad jednou byly v TN tři vraždy hezky po sobě - možná by si to chtělo porhlédnout TN po 15 letech), aby se pak po roce 2000 citelně zvýšila (i třeba díky obecně kvalitním Střepinám), a nyní s "vícemnajdetenatéencézet" opět šla o něco dolů? Skutečně by mne zajímal názor někoho, kdo TN sleduje a je schopen je komplexně (a na úrovni) zhodnotit...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Radek Šťáva

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalita Televizních novin na Nově v průběhu času (1994 - 2013)
« Odpověď #1 kdy: 17. 06. 2013, 08:15:52 »
Porad stejne, alespon co si pamatuji. Jen se "exkluzivne" prizpusobuji dobe. Velblouda z komara delaji stale. A snazi se delat z lidi blbce, coz se jim u lidi, kteri to neprokouknou celkem dari. Take si dle meho nazoru snazi hrat na USA.
Tuner: Sony ST-S570ES 4x110 kHz
Antena: HB9CV, Rotator
Bandscan: http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=2958&usage=D&la=de


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalita Televizních novin na Nově v průběhu času (1994 - 2013)
« Odpověď #2 kdy: 17. 06. 2013, 09:55:10 »
Pořad STŘEPINY rozhodně kvalitní býval. Dokud v něm byla Němcová s Brunclíkem, tak to bylo věcnější a mnohem zajímavější než v té době pořad Bez Obalu, z kterého vzniklo dnešních 168 hodin.
K televzním novinám.
Když jsem koukal na youtube na staré zprávy, tak mě to příjde, že se postupem času učili novému stylu.
V 1994-96 to bylo ještě takové nudné, z dnešního pohledu, protože na velké  zpravodajství jsme nebyly zvyklý.
Od toho 1996-2003 To pro mě byly opravdu kvalitní zprávy, s kvalitními moderátory a kvalitními redaktory.
Od roku 2003 s příchodem Dvořáka ta kvalita začala jít dolů, ale přesto si ještě držela pomyslnou úroveň.
A ted k tv novinám za Andruška.
Jejich sledovanost rapidně klesla, pamatuju si, že ještě 2-3 roky zpátky je sledovalo více než 2,3-2,5 milionu lidí, dnes to je sotva 1,6 milionu diváků.
Samozřejmě máme více tv, ale ono hlavní problém je právě v té kvalitě.
V dnešní době, když se na to podíváte, tak tv noviny začínají potravinovým inspektorem, který tam je 10.minut, další zprávy následují z bulváru, modní policie, párty, modní přehlídky apod.
Až někdy v 19.45, pokud nejsou povodně, tak se dostávají na řadu normální zprávy.
A kvalita redaktorů, které tam ted mají, je taky diskutabilní. I když dobře na tom není i čt24, když při povodňovém  zpravodajství, tam jeden řekl 5 krát v souvětí rybník a v následujících 3větách to řekl osmkrát.
Jsou nezkušení, většinou o problému moc neví a neumí mluvit.
Takže tv noviny je důkazem toho, jak z kvalitních zpráv udělat žumpu.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalita Televizních novin na Nově v průběhu času (1994 - 2013)
« Odpověď #3 kdy: 17. 06. 2013, 10:14:29 »
Co se týká námětu reportáží, tak to byl vždycky bulvár. Ovšem povedlo se ho ještě zhoršit. Nejdřív přišli rumuni s koncepcí přímý přenos v každém vstupu, takže od té doby jsou TN cestou po věžích a střechách regionálních studií + několika zákoutích Novy. Přitom přímý přenos, který komentuje děj dávno proběhlý nemá žádné opodstatnění. S agenturou Mediafax, tn.cz a nástupem dnešního "bleskového" šéfa pak přišla banda neumětelů, kteří jsou levní, ale žurnalistiku nikdy předtím nedělali a neumějí ani mluvit. Nova také začala ignorovat běžnou politiku - výhodnější je se do ničeho nešťourat. Na závěr to dorazilo protažení zpravodajství do 20:20, pro které Nova nemá náplň a tak vznikají reportáže totálně o ničem typu mrznutí vody nebo srdceryvná 5minutová vyprávění. Jen mě fascinuje, že to má pořád 2 mega diváků  ::)


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalita Televizních novin na Nově v průběhu času (1994 - 2013)
« Odpověď #4 kdy: 17. 06. 2013, 13:53:01 »
Docela nedávno jsem říkal manželce, že na Nově to nejsou zprávy, ale černá kronika. Co se děje v okolních státech v politice, to se nedozvíme, ale když spadne děcko do kanálu v Mexiku tak to víme první. A co se týče reportérů - neumí mluvit, pauzy dělají tam, kde by to normálního člověka nenapadlo, hlavně že všichni okolo jsou "v šoku" (to je oblíbená fráze Nováckých novinářů).
« Poslední změna: 17. 06. 2013, 14:51:57 od Honza Novák »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Kvalita Televizních novin na Nově v průběhu času (1994 - 2013)
« Odpověď #5 kdy: 17. 06. 2013, 14:47:35 »
Nicméně když zavřeli Nagyovou, tak ve čtvrtek se tomu věnovali více jak 20 minut...


Primemedia

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Kvalita Televizních novin na Nově v průběhu času (1994 - 2013)
« Odpověď #6 kdy: 21. 06. 2013, 15:16:23 »
Já moc nepomohu ale mně se nejvíce líbili Televizní noviny před verzí která je dole ve formě obrázku.


vasek812

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalita Televizních novin na Nově v průběhu času (1994 - 2013)
« Odpověď #7 kdy: 21. 06. 2013, 15:44:41 »
Já moc nepomohu ale mně se nejvíce líbili Televizní noviny před verzí která je dole ve formě obrázku.

Od téhle verze jsem to také přestal sledovat. To dole byl takový ten panel tn.cz :D


Primemedia

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Kvalita Televizních novin na Nově v průběhu času (1994 - 2013)
« Odpověď #8 kdy: 23. 06. 2013, 13:53:07 »
Já moc nepomohu ale mně se nejvíce líbili Televizní noviny před verzí která je dole ve formě obrázku.

Od téhle verze jsem to také přestal sledovat. To dole byl takový ten panel tn.cz :D

Ale podle mně se pak snažili to nijak vylepšit.
http://www.stream.cz/video/665128-trapas-v-primem-prenosu-vyvinuta-moderatorka-novy-pohrbila-kardinala - Vyvinutá moderátorka Novy pohřbila kardinála
http://www.youtube.com/watch?v=Lcp83ppBuAE - Naspátek ''Zvracím do studia''
http://www.youtube.com/watch?v=KEeOTHZDYE0 - Markétě to zlobí ta prokletá obrazovka
http://www.youtube.com/watch?v=UIreh-i2dL0 - Duch smíchu ve vysílání Novy!


zdenik12

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
    • E-mail


Primemedia

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil