Autor Téma: "must carry" TV  (Přečteno 13513 krát)

Levosmuf

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
    • E-mail
"must carry" TV
« kdy: 12. 06. 2013, 20:14:08 »
Zdravím můžete mi někdo vysvětlit jak to s tím je a jak to funguje?  Dejme tomu že mám UPC a využívám jejich Internet. Je možno píchnout kabel ze zásuvky UPC do tv a přijímat programy které jsou volně k dispozici na DVB-T prostoru tímto způsobem zdarma? Nebo must carry znamená povinnost UPC mít ty programy v základní placené nabídce? Dík za osvětu :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"must carry" TV
« Odpověď #1 kdy: 12. 06. 2013, 20:42:02 »
Znamená to, že musí být v nejnižší nabídce TV programů (a dnes se týká jen ČT). Pokud od nich máte net, tak vám nejspíš poběží DVB-T muxy. Ale je to jen bonus, internetová nabídka se nepočítá jako minimální TV nabídka. V posledním ceníku za ně chtějí k netu poplatek 28Kč, takže je možné, že je neplatícím časem odfiltrují. Doteď běžely bez omezení.


Levosmuf

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"must carry" TV
« Odpověď #2 kdy: 12. 06. 2013, 23:15:15 »
No zkusil bych to na pc poladit. Bude mi k tomu dvbt prijmu stacit  http://www.alza.cz/technaxx-dvb-s4-d303872.htm ?  Misto te anteny spojit tuner a upc vystup?  Nebo je potreba dvbc tuner ? 


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"must carry" TV
« Odpověď #3 kdy: 13. 06. 2013, 07:45:11 »
Mělo by to fungovat. DVB-C pro základní kanály potřeba není.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:"must carry" TV
« Odpověď #4 kdy: 13. 06. 2013, 08:17:42 »
No zkusil bych to na pc poladit. Bude mi k tomu dvbt prijmu stacit  http://www.alza.cz/technaxx-dvb-s4-d303872.htm ?  Misto te anteny spojit tuner a upc vystup?  Nebo je potreba dvbc tuner ?
Přečetl jsem si tamní recenze. Myslím, že za podobné peníze kup jiný přístroj, který umí češtinu a má stabilní obslužný SW. Tedy je "připraven na provoz v ČR".

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:"must carry" TV
« Odpověď #5 kdy: 13. 06. 2013, 08:44:30 »
Znamená to, že musí být v nejnižší nabídce TV programů (a dnes se týká jen ČT). Pokud od nich máte net, tak vám nejspíš poběží DVB-T muxy. Ale je to jen bonus, internetová nabídka se nepočítá jako minimální TV nabídka. V posledním ceníku za ně chtějí k netu poplatek 28Kč, takže je možné, že je neplatícím časem odfiltrují. Doteď běžely bez omezení.
Ani né tak odstřihnou, jako spíš automaticky započítají jako objednané zboží. To už se aktuálně děje, na tyhle věci je UPC expert.
Kdo nechce platit, musí to aktivně odhlásit, což není zase tak jednoduché.
Proč by to nebylo jednoduché? Na to stačí jedna věta typu "Dávám tímto výpověď z Vámi poskytované služby dodávky televizních programů, s pozdravem Míru zdar! Franta Vopršálek" a poslat doporučeně na Závišovu 5, Praha.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:"must carry" TV
« Odpověď #6 kdy: 13. 06. 2013, 09:08:51 »
Pokud někde uvádíš svoje telefonní číslo, tak podobných telefonátů jistě můžeš čekat spoustu. Ovšem i tak není problém hovor ukončit, stačí si přečíst návod na obsluhu svého telefonu, kde se způsob ukončování hovorů popisuje.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Levosmuf

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"must carry" TV
« Odpověď #7 kdy: 13. 06. 2013, 12:08:00 »
No zkusil bych to na pc poladit. Bude mi k tomu dvbt prijmu stacit  http://www.alza.cz/technaxx-dvb-s4-d303872.htm ?  Misto te anteny spojit tuner a upc vystup?  Nebo je potreba dvbc tuner ?
Přečetl jsem si tamní recenze. Myslím, že za podobné peníze kup jiný přístroj, který umí češtinu a má stabilní obslužný SW. Tedy je "připraven na provoz v ČR".

Jo jo hodil sem ten link jen pro ilustraci jestli je tento typ tuneru/pripojeni mozny :)


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:"must carry" TV
« Odpověď #8 kdy: 13. 06. 2013, 15:15:18 »
u PC karty nevím. Ale nečeské EPG se mi stále čte špatně, tak staromódně vyžaduji důsledně české EPG.
PS: ten DVB Viever Pro nepoužívám/neznám. Umí zaznamenat celý TS?


Levosmuf

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"must carry" TV
« Odpověď #9 kdy: 08. 08. 2013, 13:38:59 »
Tak jsem dnes pokusne zapojil novou tv do UPC anteniho vystupu a k memu poteseni to naslo vsechny programy v mini nabidce + dost dalsich v sd: Slovenske,eurosport filmbox nejakej kreslenej a dalsi+x desitek radii.......Mam od upc internet a to mini mi nabizej za 28kc ale co sem koukal programu je tam mene :)  Tak sem na vazkach jestli to nechat a sledovat misto dvb-t  nebo se prihalist a pripadne prijit o ty dalsi programy..


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:"must carry" TV
« Odpověď #10 kdy: 08. 08. 2013, 13:47:28 »
I když to odhlásíš, tak o nic nepřijdeš, protože TV signál ti UPC neodfiltruje. Ale budeš mít samozřejmě pouze základ v DVB-C a DVB-T, který jede volně (což Eurosport ani Filmbox není, vyjma nějaké promo akce). Jedině kdyby jsi zrušil i internet, pak dojde k fyzickému odpojení kabelu do bytu a nebudeš mít nic.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Levosmuf

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"must carry" TV
« Odpověď #11 kdy: 08. 08. 2013, 13:58:56 »
No ja nemam co odhlasovat zadnej balicek s tv jim neplatim mam jen net. Tzn jestli má smysl si prihlasit pripadne tu mini tv i kdyz mi to tece do tv od nich zadarmo. Zas bych nerad abych s nima mel pak nejake problemy. 


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"must carry" TV
« Odpověď #12 kdy: 08. 08. 2013, 14:18:26 »
Aké problémy?

Oni dodávajú niečo, čo si človek neobjednal. Je ich problém, že nezablokovali príslušné pásma v prípojke....
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:"must carry" TV
« Odpověď #13 kdy: 08. 08. 2013, 14:19:29 »
Nabídku TV MINI dají všem na 3 měsíce zdarma, přičemž v průběhu druhého měsíce přijde upozornění, že pokud to člověk nevypoví, tak se mu za ni začne od 4 měsíce automaticky účtovat +28,-Kč měsíčně.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Levosmuf

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"must carry" TV
« Odpověď #14 kdy: 07. 01. 2014, 13:35:20 »
Tak po delší době sem si zase hrál, neb se mi do rukou tento pc tuner http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Product/ProductDetail.aspx?Id=293 . Tak sem nejdřív zkusil příjem z anténky a pak to píchnul do kabelu :)  Naladilo to krásně tu základní nabídku(alias DVBT) přes dvbt tuner. Což bylo prima. Ale vyskytl se problém s tím,že pokuď jedu přes ten kabel, tak na monitoru vidím jisté slabé vlnění/mihot.Přes pasivní anténku je to bez mihotu,ale komfort nula.Vedu to 2m anténním kabelem k oknu,abych s tim chytil programy.

Našel jsem jinde toto kde se řešil jiný problém : 

Citace
Dále pokud to bere signál z kabelovky (nebo i společné antény) může nastat případ, že zesilovač kabelovky je napojen na jinou fázi než PC a dochází tam přenosu brumu 50Hz, což může způsobovat další rušení.

Doporučoval bych anténu v tom případě připojit přes galvanický oddělovač antény, cena tak 100-200 Kč ve spesiálkách s elektro či anténami.

Tudíž moje otázka zní..pomůže mi toto http://www.alza.cz/hama-antenni-galvanicky-oddelovac-d185700.htm s tím problémem,který mám?
« Poslední změna: 07. 01. 2014, 13:38:27 od Levosmuf »