Autor Téma: Jaký televizor?  (Přečteno 11741 krát)

Tomáš Henzl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký televizor?
« Odpověď #15 kdy: 17. 05. 2013, 22:46:20 »
Výrobci lžou ve spoustě věcech. To jste ještě nepostřehl?
[/quote]
V tomto ale nelžou. Lcd má zadní podsvětlení diodama a je jí tudíž jedno kolik má vpředu lcd krystalů, u plazmy je ale napájen každý bod (není zde žádné podsvětlení) takže na jejich počtu a velikosti sakra záleží. Mám panasonic px7 (hd rozlišení 1024x720), max spotřeba 250w ale bežně 150-170, u tmavých filmu pod 100, dokažu si představit že za těch 6 let se posunuli o kus dál a kolem 100W jedou v průměru běžně (bavíme se stále pouze o  rozlišení 720 - samozřejmě pokud není člověk divoch a nejede na dynamickej režim obrazu). I tak ale pouze hd vypadá velmi dobře, nebál bych se toho.
Př. ze života podobný tvému. Mamce jsem teď koupil lcd Panasonic E6 32palců za 13tis. a hned nastávaly otázky v čem je tahle a tamta tv v letáku za 6999 a 7990 jiná než ta její za 12990. Pochopila až když se mnou šla k sousedce (třídil jsem kanály) se podívat na nového Samsunga za 7tis. - o věrnosti barev se v porovnání mezi oběma nedalo mluvit, prý že ať ji s tím něco udělám... bohužel nic nešlo... Přemýšlej za co chceš utratit peníze, zvlášť když se tu ptáš na radu.
« Poslední změna: 17. 05. 2013, 22:50:39 od Tomáš Henzl »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký televizor?
« Odpověď #16 kdy: 17. 05. 2013, 22:59:26 »
V tomto ale nelžou. Lcd má zadní podsvětlení diodama a je jí tudíž jedno kolik má vpředu lcd krystalů, u plazmy je ale napájen každý bod (není zde žádné podsvětlení) takže na jejich počtu a velikosti sakra záleží. Mám panasonic px7 (hd rozlišení 1024x720), max spotřeba 250w ale bežně 150-170, u tmavých filmu pod 100, dokažu si představit že za těch 6 let se posunuli o kus dál a kolem 100W jedou v průměru běžně (bavíme se stále pouze o  rozlišení 720 - samozřejmě pokud není člověk divoch a nejede na dynamickej režim obrazu). I tak ale pouze hd vypadá velmi dobře, nebál bych se toho.
A u Full HD jste tedy naměřil kolik? Jinak mi uniká pointa vašeho příspěvku(odstavce).

P.S. Samozřejmě, že Full HD obsahuje víc bodů než HD Ready, ale menších, protože osvětlená plocha u stejné uhlopříčky je totožná!!!
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký televizor?
« Odpověď #17 kdy: 17. 05. 2013, 23:26:48 »
To je stejně neřešitelné dilema,které je už hodně dlouhé a má mnoho příčin/lcd-plazma/,pravdou je ,že plazma asi skončí,sám jsem zvědavý na nové technologie/oled ap./,ale pokud to půjde plazmu nezatratím,nemám důvod !
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Tomáš Henzl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký televizor?
« Odpověď #18 kdy: 18. 05. 2013, 06:22:11 »

[/quote]
A u Full HD jste tedy naměřil kolik? Jinak mi uniká pointa vašeho příspěvku(odstavce).
[/quote]

Dobrý den, jen krátce. Rozhodně tu nechci rozvádět nějáké dlouhé příspěvky na téma plazma vs. lcd, jen jsem chtěl v návaznosti na můj úplně první příspěvek ukázat, že u lcd je potřeba si za kvalitní obraz dost připlatit (viz př. ze života kdy i mamka jako laik viděla rozdíl) a vzledem k ceně 9tis bych místo skoro základního lcd volil základní plazmu. Ptal jste se v prvním příspěvku nějaké jiné návrhy tak jsem Vám jeden k zamyšlení dal. No a co se týče spotřeby tak jsem taky reagoval na předchozí příspěvky, rozdíl tu opravdu je i přes stejnou plochu. Plazma není tolik rozšířená hlavně kvůli vyšší spotřebě, proto jsem zmiňoval že u pouze hd varianty není potřeba se jí tolik bát.
Ps-přečtěte si poslední odstavec testu plazmy Panasonic 42ST60 na titulce digizone, autor tu porovnává dvě tv stejné cenové kategorie od panasonicu... a v testu je i spotřeba pro full hd (která je hrozně závislá na tom co zrovna tv zobrazuje, v jiném testu autorovi vyšlo o 100W méně). Hezký víkend.
« Poslední změna: 18. 05. 2013, 06:26:13 od Tomáš Henzl »


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Jaký televizor?
« Odpověď #19 kdy: 18. 05. 2013, 09:34:27 »
Napřed si ten televizor kup, sleduj doma několik týdnů a měsíců a pak teprve piš recenzi, ty mazaný!

Jinak je to samozřejmě naprostá hloupost, jak se do TV pustí HD signál, tak je obraz vynikající a o žádném mazání nemůže být vůbec řeč. A SD signál je na každém HD televizoru o třídu níž, s tím je potřeba se smířit.
Koukám, že jste odborník zjevně na všechno :-) Ale píšete jako obvykle nesmysly. 50Hz Samsung mám, takže moc dobře vím, o čem mluvím. Tohle vůbec není o rozdílu v ostrosti mezi SD a HD, ale o poklesu rozlišení při pohybu. Rychle běžící titulky, švenk kamery. V tomhle má z principu věci každé 50Hz LCD smůlu a nic s tím neuděláte, i když budete tvrdit opak.
Spíš koukám, že největší rozumbrada seš tady ty. Není téma, kde bys nesdělil svoje "moudra", vesměs ale jenom sbírku polopravd a nějakých vygooglených plků, u kterých ani sám nevíš, o čem vlastně jsou :D
V tomto případě samozřejmě píšeš totální nesmysly, protože 50Hz je naprosto normální frekvence a právě všechny ty 100Hz, 200Hz nebo dokonce 600Hz jsou pouze vyumělkované - a pro naivky dělané - vábničky na tahání peněz. A že LCD maže obraz, tak to v principu maže každé a vůbec s tím nesouvisí žádné Hz, ale podstata samotné technologie, takže to nebudu řešit. Prostě když pořídím LCD, tak se musím vyrovnat s tím, že obraz nebude takový, jaký je na Plazmě nebo CRT. Ale jinak - v rámci LCD - je ten Samsung naprosto v pohodě a nikoliv jak ty tvrdíš, že díky 50Hz je obraz mázlý. On je totiž naprosto stejně "mázlý" na všech LCD televizorech bez ohledu na Hz :)
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký televizor?
« Odpověď #20 kdy: 18. 05. 2013, 09:35:07 »
Dobrý den, jen krátce. Rozhodně tu nechci rozvádět nějáké dlouhé příspěvky na téma plazma vs. lcd, jen jsem chtěl v návaznosti na můj úplně první příspěvek ukázat, že u lcd je potřeba si za kvalitní obraz dost připlatit (viz př. ze života kdy i mamka jako laik viděla rozdíl) a vzledem k ceně 9tis bych místo skoro základního lcd volil základní plazmu. Ptal jste se v prvním příspěvku nějaké jiné návrhy tak jsem Vám jeden k zamyšlení dal. No a co se týče spotřeby tak jsem taky reagoval na předchozí příspěvky, rozdíl tu opravdu je i přes stejnou plochu. Plazma není tolik rozšířená hlavně kvůli vyšší spotřebě, proto jsem zmiňoval že u pouze hd varianty není potřeba se jí tolik bát.
Ps-přečtěte si poslední odstavec testu plazmy Panasonic 42ST60 na titulce digizone, autor tu porovnává dvě tv stejné cenové kategorie od panasonicu... a v testu je i spotřeba pro full hd (která je hrozně závislá na tom co zrovna tv zobrazuje, v jiném testu autorovi vyšlo o 100W méně). Hezký víkend.
Vzhledem k tomu, že váš příspěvek je dosti pomatený a navíc chvílemi ani nevíte na koho právě reagujete, tak bude lepší to ukončit.
Hezký vikend.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký televizor?
« Odpověď #21 kdy: 18. 05. 2013, 10:09:44 »
On je totiž naprosto stejně "mázlý" na všech LCD televizorech bez ohledu na Hz :)
Opět nemáte pravdu. 100Hz si firmy původně nevymyslely jen kvůli marketingu (byť to tak někdy vypadá). Právě Samsung u svých sérií 6000 a výše přímo umožňuje nastavit zvlášť ostrost v pohybu a zvlášť to vyumělkování přepočtem snímků. Zajděte si někdy do krámu, stoupněte si tam, kde mají vedle sebe sérii 5000 a 6000 a sledujte něco, kde je rychlý pohyb (ne film, který má v originále 24fps).


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Jaký televizor?
« Odpověď #22 kdy: 18. 05. 2013, 10:21:19 »
Nemusím chodit do žádného krámu, stačí si vzít parametry televizního vysílání a z toho už plyne, že žádné "zázračné obvody" na zlepšení v televizorech nejsou a nebudou. Minimálně do doby, než se televizní vysílání změní.
A že výrobce do levných modelových řad dává horší panely nebo to nějak ošidí, to je věc úplně jiná. Stejně jako to, že každý správný prodejce nastaví televizory tak, aby právě ty nejdražší vykazovaly nejlepší obraz a lidi je kupovali.
Mimochodem je celkem zajímavé, že takový světově uznávaný odborník tvého formátu sáhnul po 50Hz Samsungu, když tady obhajuje něco zcela jiného :D :D :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký televizor?
« Odpověď #23 kdy: 18. 05. 2013, 10:47:07 »
Nemusím chodit do žádného krámu, stačí si vzít parametry televizního vysílání a z toho už plyne, že žádné "zázračné obvody" na zlepšení v televizorech nejsou a nebudou. Minimálně do doby, než se televizní vysílání změní.
A že výrobce do levných modelových řad dává horší panely nebo to nějak ošidí, to je věc úplně jiná. Stejně jako to, že každý správný prodejce nastaví televizory tak, aby právě ty nejdražší vykazovaly nejlepší obraz a lidi je kupovali.
Mimochodem je celkem zajímavé, že takový světově uznávaný odborník tvého formátu sáhnul po 50Hz Samsungu, když tady obhajuje něco zcela jiného :D :D :D
Vysílá se v 50i, TV z toho udělá 50p. Na to nejsou panely (PVA ani IPS) dostatečně rychlé, takže potřebuje "zázračné" obvody, které by to kompenzovaly. Druhý důvod je, že LCD zobrazuje stále, takže oko pozoruje i přechodné stavy od jednoho snímku ke druhému. Ne jako u filmu, kdy je mezi snímky jen černé bliknutí. Toto také snižuje časové rozlišení a opět potřebujete "zázračné" obvody, neboť blikat podsvícením 50Hz by bylo nekoukatelné.
Ohledně 50 Hz Samsungu - prostě jsem vybíral metodou menšího zla. Radši bych řadu 6, ale marketingové oddělení Samsungu se zbláznilo a vše od této řady výš dělají s lesklým panelem. Měl jsem vybranou i 100Hz Sony (s tím samým panelem od Samsungu jako řada 6, jen matným), jenže tam zas nějaký trotl udělal příliš modré podsvícení. A černou jdoucí do modra kompenzovat nastavením nijak nejde.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký televizor?
« Odpověď #24 kdy: 18. 05. 2013, 11:24:51 »
Nemusím chodit do žádného krámu, stačí si vzít parametry televizního vysílání a z toho už plyne, že žádné "zázračné obvody" na zlepšení v televizorech nejsou a nebudou.
Sice si koleduji v diskuzi s YABAKOU o znalecké ohodnocení mé osobnosti, zkušeností a znalostí, ale ono neuškodí opravdu občas zajít do "krámu" a na vlastní bulvy porovnat obraz na více TV. Málokdo může něco takového udělat u sebe doma. Jako někdo tvrdí, že nepozná ze svého křesla rozdíl mezi SD a HD obrazem ze stejného zdroje, já zase naopak vnímám účinek "zázračných obvodů" některých TV a poznám rozdíl v obraze minimálně při švenkování kamerou. Že si dokáže TV "vypočítat" obraz, který není vůbec vysílán, že se využije nedokonalosti lidského zraku, to je snad jedno, hlavně, když výsledný divácký dojem je lepší.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Jaký televizor?
« Odpověď #25 kdy: 18. 05. 2013, 11:33:42 »
Nemusím chodit do žádného krámu, stačí si vzít parametry televizního vysílání a z toho už plyne, že žádné "zázračné obvody" na zlepšení v televizorech nejsou a nebudou.
Sice si koleduji v diskuzi s YABAKOU o znalecké ohodnocení mé osobnosti, zkušeností a znalostí, ale ono neuškodí opravdu občas zajít do "krámu" a na vlastní bulvy porovnat obraz na více TV. Málokdo může něco takového udělat u sebe doma. Jako někdo tvrdí, že nepozná ze svého křesla rozdíl mezi SD a HD obrazem ze stejného zdroje, já zase naopak vnímám účinek "zázračných obvodů" některých TV a poznám rozdíl v obraze minimálně při švenkování kamerou. Že si dokáže TV "vypočítat" obraz, který není vůbec vysílán, že se využije nedokonalosti lidského zraku, to je snad jedno, hlavně, když výsledný divácký dojem je lepší.
Kdybys ten můj příspěvek citoval celý, tak máš zároveň odpověď na svoje domněnky.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký televizor?
« Odpověď #26 kdy: 18. 05. 2013, 20:26:51 »
Noho kristova,který dobrák mi pod "jméno" napsal PROFÍK,většího amatéra aby pohledal,doufám ,že to opraví,omlouvám se! ;D
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký televizor?
« Odpověď #27 kdy: 18. 05. 2013, 20:33:27 »
Noho kristova,který dobrák mi pod "jméno" napsal PROFÍK,většího amatéra aby pohledal,doufám ,že to opraví,omlouvám se! ;D
To dělá systém automaticky podle počtu příspěvků, nemá smysl to sledovat.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Jaký televizor?
« Odpověď #28 kdy: 18. 05. 2013, 20:36:51 »
To opravdu nemá :D :D :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot