Autor Téma: Satelitní anténa  (Přečteno 19411 krát)

amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Satelitní anténa
« Odpověď #15 kdy: 31. 05. 2013, 14:24:50 »
Ono záleží taky na tom, co to je to "provizorně"! Pokud parabola leží někde na zemi, opřená o zeď, tak to asi půjde jen čistě náhodou. Trubka coby provizorní stožár, pokud možno kolmá a k něčemu pevně přidělaná, bude jistě daleko vhodnější! No a pak podle výše popsané metody "najdi ČT24" to musí jít. Pokud máte možnost umístit parabolu někde "při zemi", nedávejte ji na střechu vůbec! 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Satelitní anténa
« Odpověď #16 kdy: 01. 06. 2013, 15:05:50 »
Ohraná písnička mistrů odborníků/taky jejich právo/,vše s měřicím přístrojem,nejlépe za 50klacků,bohudík zbytečná,nikdy jsem nepotřeboval měřák a jede sat.idvb-t,ale je opravdu třeba o příjmu si alespoň něco přečíst a dost dlouho zkoušet,ke kolmému stojanu je třeba znát i polohu,pokud zachytíte A19.2e neměl by být problém nastavit A23.5e ,jak je doporučováno-přeji úspěch!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Satelitní anténa
« Odpověď #17 kdy: 01. 06. 2013, 15:26:27 »
Aleon: použij naprosto jednoduchou selskou metodu. Nastav si v přijímači frekvenci 12,525/V 27500,konkrétně kanál ČT24 který jede volně a natáčej anténou tak dlouho až se ti objeví obraz. Nic na tom není.
co je na tom selského? :)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Satelitní anténa
« Odpověď #18 kdy: 01. 06. 2013, 15:28:44 »
Když jsem před časem někomu chtěl předvést možnosti satelitního příjmu, vzal jsem z domu zahálející parabolu, DVB-S STB a kousek kabelu. Předem jsem si podle GE zjistil přibližný směr na satelit v této lokalitě. Vycházel příznivě z jednoho z oken. Po připojení k TV jsem začal polohovat parabolu uvnitř místnosti jen tak v ruce. Stále jsem ale nechytil ani náznak signálu. Až po chvíli jsem příčinu nalezl v pokovených sklech okna. Po otevření okna už to byla hračka. Nakonec s podepřenou parabolou o žehlící prkno jsem mohl zájemci neomezeně předvést bohatost satelitní nabídky na stovkách stanic. Nejsem satelitní profík, ani zkušený amatér, přesto mechanické nastavení paraboly, při funkčnosti a správném nastavení ostatních komponent, nebyl až tak velký problém. Nakonec ani tato úspěšná prezentace nezměnila názor zájemce a zůstal u svého DVB-T.  ;)
Se mu nedivím, kdo by chtěl mít pořád doma opřenou parabolu o žehlící prkno, že ;)


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Satelitní anténa
« Odpověď #19 kdy: 01. 06. 2013, 20:04:48 »
Ohraná písnička mistrů odborníků/taky jejich právo/,vše s měřicím přístrojem,nejlépe za 50klacků,bohudík zbytečná,nikdy jsem nepotřeboval měřák a jede sat.idvb-t,ale je opravdu třeba o příjmu si alespoň něco přečíst a dost dlouho zkoušet,ke kolmému stojanu je třeba znát i polohu,pokud zachytíte A19.2e neměl by být problém nastavit A23.5e ,jak je doporučováno-přeji úspěch!
Dnes problémem není skoro nic, ale každý není tak zručný nebo se mu třeba nechce studovat....
každopádně tazatel má 60tku! parabolu a chce přijímat Skylink. Ten měřák je zde opravdu na místě, hd kanály na citlivých TP jsou prakticky bez příjmové rezervy.
Honda Enduro Team

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Satelitní anténa
« Odpověď #20 kdy: 01. 06. 2013, 20:17:58 »
ANO-60ka může být problém,ten kdo o satu vůbec nic neví určitě taky,byl jsem na tom úplně stejně,zvládl jsem motor/bez měřáku/za 2h na první pokus,chtít-nic víc !S 60kou jsem začínal !
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Satelitní anténa
« Odpověď #21 kdy: 01. 06. 2013, 22:03:41 »
...Po otevření okna už to byla hračka. Nakonec s podepřenou parabolou o žehlící prkno jsem mohl zájemci neomezeně předvést bohatost satelitní nabídky na stovkách stanic...
Se mu nedivím, kdo by chtěl mít pořád doma opřenou parabolu o žehlící prkno, že ;)

A ešte k tomu so stále otvoreným oknom pri pozeraní TV.
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Satelitní anténa
« Odpověď #22 kdy: 01. 06. 2013, 22:18:38 »
Když jsem před časem někomu chtěl předvést možnosti satelitního příjmu, vzal jsem z domu zahálející parabolu, DVB-S STB a kousek kabelu. Předem jsem si podle GE zjistil přibližný směr na satelit v této lokalitě. Vycházel příznivě z jednoho z oken. Po připojení k TV jsem začal polohovat parabolu uvnitř místnosti jen tak v ruce. Stále jsem ale nechytil ani náznak signálu. Až po chvíli jsem příčinu nalezl v pokovených sklech okna. Po otevření okna už to byla hračka. Nakonec s podepřenou parabolou o žehlící prkno jsem mohl zájemci neomezeně předvést bohatost satelitní nabídky na stovkách stanic. Nejsem satelitní profík, ani zkušený amatér, přesto mechanické nastavení paraboly, při funkčnosti a správném nastavení ostatních komponent, nebyl až tak velký problém. Nakonec ani tato úspěšná prezentace nezměnila názor zájemce a zůstal u svého DVB-T.  ;)
Se mu nedivím, kdo by chtěl mít pořád doma opřenou parabolu o žehlící prkno, že ;)
Žehlící prkno mu nevadilo, ale neustále otevřené okno ano....  ;D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Satelitní anténa
« Odpověď #23 kdy: 02. 06. 2013, 14:04:48 »
David Kříž:  To nic,to je pouze takové mé soukromé pojmenování pro amatérské nastavování.  :)
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Satelitní anténa
« Odpověď #24 kdy: 02. 06. 2013, 15:26:19 »
David Kříž:  To nic,to je pouze takové mé soukromé pojmenování pro amatérské nastavování.  :)
Tak to jo, já jsem totiž vždy myslel, že pojem "selský rozum" se používá pro úvahu stylem, který nepotřebuje nějaké superodborné znalosti v nějakém oboru, ale uvažuje spíše logicky z obecných zkušeností a souvislostí. Což mi na tento popis moc nesedí :-)


Aleon

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Satelitní anténa
« Odpověď #25 kdy: 03. 06. 2013, 08:58:43 »
Tak se podarilo.

TV funguje, jedou i HD kanaly, sila signalu je perfektni (presna cisla vam ted nereknu) i se 60-tkou.
Problem byl v tom, ze jsem tocil na pravou stranu od Astry 19.2E a mel jsem tocit doleva. Spatne jsem se podival na pozice, proto me nenapadlo zkusit otocit doleva.

Jinak je to hodne provizorni reseni, ktere tak pocitam bude do mesice predelano na trvale reseni (stozar na strese).