Autor Téma: MUX 4 - okolí Ostravy  (Přečteno 8877 krát)

Martin01

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
MUX 4 - okolí Ostravy
« kdy: 05. 06. 2013, 20:05:59 »
Zdravím všechny,

už asi 14 dní mám problém se signálem MUXU 4 z Lanové. Signál je minimální, nebo žádný, obraz kostičkuje, nebo se ztratí úplně. Před tímto stavem byl signál téměř vždy na 50% a obraz bezchybný....podotýkám, že s anténou jsem během té doby nijak nemanipuloval. A MUX 3, ten se ztratil úplně. Dnes jsem zkoušel pootáčet anténu, ale nic se nezměnilo (teda, kromě MUXU 3, ten jsem chytil z Hošťálkovic...) Máte někdo podobný problém? Lokalita - Ludgeřovice.... Díky moc za informace  :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - okolí Ostravy
« Odpověď #1 kdy: 05. 06. 2013, 20:47:03 »
Zdravím všechny,

už asi 14 dní mám problém se signálem MUXU 4 z Lanové. Signál je minimální, nebo žádný, obraz kostičkuje, nebo se ztratí úplně. Před tímto stavem byl signál téměř vždy na 50% a obraz bezchybný....podotýkám, že s anténou jsem během té doby nijak nemanipuloval. A MUX 3, ten se ztratil úplně. Dnes jsem zkoušel pootáčet anténu, ale nic se nezměnilo (teda, kromě MUXU 3, ten jsem chytil z Hošťálkovic...) Máte někdo podobný problém? Lokalita - Ludgeřovice.... Díky moc za informace  :)
z uvedených informací je nad slunce jasné, že problém je u vás (mux3 a 4 provozují rozdílní provozovatelé z rozdílných vysílačů). Prohlášení "s anténou jsem během té doby nijak nemanipuloval" v tom nehraje žádnou roli (to tvrdí všichni :) .
A jakouže to máte anténu?


Martin01

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - okolí Ostravy
« Odpověď #2 kdy: 06. 06. 2013, 22:01:11 »
S největší pravděpodobností máte pravdu a bude třeba anténu vyměnit. Jedná se o směrovou anténu (přesný typ Vám neřeknu, instalovala se na střechu před více než 15 lety, takže výměna bude pravděpodobně nutná). Snad se mi podaří vybrat vhodnou náhradnici ;-) Děkuji Vám za informace :-)


Pivoda.m

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - okolí Ostravy
« Odpověď #3 kdy: 08. 06. 2013, 15:26:41 »
Podobné zkušenosti - Poruba, STA. Do 20.5. příjem bez problémů, od 20.5. se MUX4 zasekává, kostičkuje. Totéž začaly dělat polské programy, ale jen TVP..., ostatní komerční polské programy bez problémů. Zajímavá zkušenost - když MUX4 nevysílal (asi nějaká porucha), hrály TVP v pořádku. Jsem laik, mám pocit že se MUX4 a TVP nějak nesnášejí, asi se s tím nedá nic dělat. Naštěstí se bez nich dá žít docela dobře.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - okolí Ostravy
« Odpověď #4 kdy: 08. 06. 2013, 16:45:12 »
Zavolej firmu, která má správu STA na starosti, je potřeba upravit parametry jednotlivých KV.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - okolí Ostravy
« Odpověď #5 kdy: 08. 06. 2013, 18:04:40 »
S největší pravděpodobností máte pravdu a bude třeba anténu vyměnit. Jedná se o směrovou anténu (přesný typ Vám neřeknu, instalovala se na střechu před více než 15 lety, takže výměna bude pravděpodobně nutná). Snad se mi podaří vybrat vhodnou náhradnici ;-) Děkuji Vám za informace :-)
Před 15 lety digitál neexistoval, takže asi těžko byla upravena při přechodu na digitál.


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - okolí Ostravy
« Odpověď #6 kdy: 08. 06. 2013, 22:19:00 »
Něco mi tu nehraje,mám malé sito s 18 terozem v bytě za dveřmi/nemám moment.uchyt na okno po zatep./ a žádné problémy nemám/Havířov/,hrajou i 3x muxy z polska ,ikdyž se musí malinko pootočit síto,mux4 určitě není zLanové/Hurka/,máte snad nějaký problém v přístrojích ?/
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Libor Seznam

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - okolí Ostravy
« Odpověď #7 kdy: 01. 07. 2013, 08:02:22 »
Po spuštění RS 7 z Lanové se rapidně snížila síla i kvalita signálu Muxu 4, obraz je trhavý a silně rozkostičkován. Má někdo stejný poznatek ? Ostrava-Zábřeh


Lukáš Bartoň

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - okolí Ostravy
« Odpověď #8 kdy: 01. 07. 2013, 08:41:46 »
Po spuštění RS 7 z Lanové se rapidně snížila síla i kvalita signálu Muxu 4, obraz je trhavý a silně rozkostičkován. Má někdo stejný poznatek ? Ostrava-Zábřeh

Nový jičín mám stejný poznatek, kvalita šla dolů


Libor Seznam

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - okolí Ostravy
« Odpověď #9 kdy: 01. 07. 2013, 13:09:42 »
Mux 4 už je OK


Josef Pavera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
    • E-mail
:MUX 4 - K45
« Odpověď #10 kdy: 09. 07. 2013, 12:15:39 »
Využívám tohoto vlákna  a ptám se - funguje Vám dnes K45 MUX 4 Hlubočec a Lanová - u mě je ne. Vysílání bez obsahu , Na stránkách Muxu 4 ani zmínka o konzervaci ,opravách výluce. A asi to není jen můj problém, nelze naladit i u mnoha známých,tak jsem serychle na dálku převědčil bez toho,abych vylezl kse svému slučovači a zkoumal a měřil co sestalo.


computer

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - okolí Ostravy
« Odpověď #11 kdy: 09. 07. 2013, 12:33:25 »
čas 12,32 hod nefunguje taky u Hlučína , nejede od rána a nikde ani zmínka jak píšeš :-[ :'(


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - okolí Ostravy
« Odpověď #12 kdy: 09. 07. 2013, 13:12:40 »
Dopoledne (cca. kolem 10h) nevysílala Lanová na K45 (K38 fungoval), před asi 20min. jsem testoval a Lanová funguje a Hlubočec nevysílá.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Tomáš Heger

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - okolí Ostravy
« Odpověď #13 kdy: 09. 07. 2013, 15:42:18 »
15.45h okolí Stará ves nad Ondřejnicí stále nejede. Od rána


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - okolí Ostravy
« Odpověď #14 kdy: 09. 07. 2013, 16:02:32 »
Nyní, po důkladné analýze jsem zjistil, že se nejedná o výpadek (výluku) jednoho z vysílačů SFN (Lanová - Hlubočec), ale o poruchu na jednom z nich (s největší pravděpodobností se jedná o Hlubočec. Tam kde se dá přijímat jen Lanová, hraje vše O.K., tam kde se přijímá Lanová, ale zároveň je viditelnost i na Hlubočec, dochází buď k úplnému znemožnění příjmu, případně k rapidnímu zhoršení kvality signálu. Bohužel nemám možnost odzkoušet příjem v lokalitě, kde funguje jen Hlubočec, to bych musel někde k Opavě nebo za Opavu. Jestli je závada na modulu GPS nebo na budiči, případně někde jinde, to je takhle "od stolu" těžké určit. Byla by to jen spekulace.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!