Autor Téma: MUX 7 na Ostravsku  (Přečteno 76216 krát)

Sir_Lancelot

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #165 kdy: 18. 07. 2013, 11:32:56 »
Ale tak Mux 4 z Lanové mi jede, to jsou skutečně ty parametry tak jiné?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #166 kdy: 18. 07. 2013, 13:12:29 »
Ano. A navíc nezapomínej na vedlejší (silnější) K37. Pokud tam máš zesilovač může vlivem silného K37 docházet k jeho přebuzení (zahlcení) a tím i ke zhoršení příjmu na K38. Už se to tu probíralo několikrát. Pokud to přijímáš přes STA a je tam KV na K37, tak se klidně může stát, že pokud není tato KV vysoce selektívní, může docházet k příjmu K38 jejím prostřednictvím a proto jsou s příjmem problémy. Bez změření a vyhodnocení místních příjmových podmínek není možné poskytnout adekvátní odpověď!
« Poslední změna: 18. 07. 2013, 13:15:34 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Sir_Lancelot

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #167 kdy: 18. 07. 2013, 17:07:58 »
To je mi jasné, no musím sehnat nějaké dobrého anténáře. Nejde o STA, ale o ITA, žádná KV tam není.


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #168 kdy: 18. 07. 2013, 17:48:04 »
Ale tak Mux 4 z Lanové mi jede, to jsou skutečně ty parametry tak jiné?
V Brušperku signál muxu 4 není z Lanové ale z Hlubočce  : ;)


Sir_Lancelot

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #169 kdy: 18. 07. 2013, 18:41:35 »
V mém místě je jistojistě z Lanové, protože mi to jelo, ještě než se Hlubočec vůbec spustil, každopádně to nechám odborníkovi.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Libor Dospiva

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #170 kdy: 18. 07. 2013, 19:54:03 »
Tahle technologie není primárně určena pro ITA nebo malé STA. Toto řešení se vyplatí až u STA od 50 ÚZ nahoru. Ale samozřejmě pokud někdo chce tohle řešení v RD, není problém. I tam jsme už tyhle měniče párkrát instalovali. Hlavně kvůli polským muxům na K49 (Katowice, tam kde nejde Wisla K58) a u K55, kde je hned "vedle" na K54 náš mux1. Ale pokud se dodrží jisté podmínky, pak není s příjmem na sousedních K37 a K38 problém. Už jsme to implementovali do několika velkých STA a zatím bez problémů. Ale KV od Alcadu, řady 905, typ ZG (ZP)401, to schopné zvládnout nejsou. Musí se použít jiné typy.
V pohodě to chodí i se ZG 401.

Tak to ANI NÁHODOU!! Odzkoušeno na několika destinacích a ZG401 neměla oproti jiným typům absolutně šanci! Tak možná někde 30km od TXu, kde jsou silně potlačené Hošťálkovice a dá se přijímat pouze Hladnov, ale tam pak stačí upravená KV pro K37+38. Pokud se příjímá MPX1+2+3 z Hošťálkovic a RS7 z Lanové (a takových instalací je v oblasti Ostrava - město 99%), tak ZG401 v žádném případě! A varuji tímto všechny, kteří by se nechali různými "rádobymontážními" firmami z Ostravy a okolí (a že jich tam je) ukecat na to na ZG401 bude chodit, protože to budou jen vyhozené peníze za KV a stejně budou muset pořídit místo KV ZG401 jiné (znalí vědí které)! Už jsme se s takovými případy za těch několik málo dní co RS7 na K38 vysílá setkali! "Rádobyfirmy" (bylo jich víc, nejen jedna) instalovaly KV ZG401 na K38 do stávajících STA a když začly po pár hodinách (dnech) problémy, okamžitě zaujaly pozici "mrtvého chrobáka Vrecka", případně tvrdily, že to jinak nejde anebo, že Pařízek pořád něco na TXu dělá! Samozřejmě, po výměně za jiný typ KV od Alcadu není s příjmem jediný problém!! Takže znova opakuji, POZOR NA "RÁDOBYFIRMY" Z OSTRAVY A OKOLÍ!!!
Lokalita je Ha-Šumbark a příjem je realizován na jednu anténu (Hošt'álkovice i Lanová jsou téměř ze stejného směru). Problémy nebyly, ani když na K38 ještě vysílal polský mux2 ze Skrzyczneho a nejsou ani při příjmu K54 vs. K55.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #171 kdy: 18. 07. 2013, 21:48:28 »
Ano, to je to o čem píšu.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Koalaarena

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #172 kdy: 23. 07. 2013, 21:51:15 »
Chtěl bych se zeptat na kvalitu HD programů ČT v Ostravě. Nejedou dvě jazykové verze u programů kde je to v popisu.
U polských a slovenských programů to je v pořádku. Poradíte někdo?  :-\


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #173 kdy: 24. 07. 2013, 06:23:49 »
V RS7 se u ČT1 HD a ČT2 HD dvě jazykové verze nevysílají, pouze stereofonní zvuková stopa! Pouze u ČT sport HD jsou vysílány dvě zvukové stopy, stereo a DD. Na satu se u ČT1 HD vysílají dvě jazykové verze a ještě DD zvuková stopa. U ČT sport HD na satu se vysílájí stejné zvukové stopy jako v DVB-T v síti RS7.
« Poslední změna: 24. 07. 2013, 14:33:17 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Koalaarena

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #174 kdy: 24. 07. 2013, 09:40:48 »
Díky za vysvětlení!  8)


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #175 kdy: 24. 07. 2013, 17:09:00 »
Trochu moc se mi nelíbí výrok Stassi-DDR: "POZOR NA "RÁDOBYFIRMY" Z OSTRAVY A OKOLÍ!!!" , skoro to vypadá, že na Ostravsku jsou samí blbci, kteří si neumějí ani změřit šířku propouštěného pásma (a strmost potlačení sousedních kanálů) příslušných kanálových zesilovačů, a jen mimoostravské to umějí! To, že ne všechny výrobky jsou vhodné pro naše příjmové podmínky (K37/38, K54/55 apod.) by mělo být odborníkům jasné a ti hodně erudovaní a řádně vybavení vědí, že každý zesilovač jde i naladit... ;)


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #176 kdy: 24. 07. 2013, 19:27:13 »
Mě to připadá, že se tě to nějak dotklo. Že by známé přísloví o "potrefené huse"?  ;D ;D

Těch odborných a eroduvaných lidí je v Ostravě (a určitě nejen v Ostravě) žalostně málo. Bohužel "rádobyfirem" je v Ostravě a okolí stále drtivá většina! Dnes jsem se o tom opět přesvědčil, když jsem byl obhlídnout, kvůli instalaci antén a SATu rekonstruovaný RD poblíž Ostravy, kde vnitřní rozvody koax. kabely tahala "odborná" ostravská firma. To co použili za koax.na vnitřní rozvody (k těm venkovním se už chválabohu nestačili dostat), to jsem snad myslel, že se mi to jenom zdá! Byl to 5mm noname kabel se silónovým dielektrikem...  Bohužel současný majitel to koupil od toho původního, který to před dokončením rekonstrukce musel z jistých důvodů prodat a byl z toho hodně "na játru", když jsme mu řekli, že se všechny tyto "koaxy" musí vytahat a místo nich natahat nové! Je to asi 250m, protože ten dům je "zadrátovaný" odshora až po sklep. A to není poprvé, co se mi něco podobného stalo. A věřím, že ani naposled. Ale poslední dobou je toho víc a víc! Firmy vezmou peníze za dodávku kabeláže a její instalaci a pak už nic, v lepším případě hrají mrtvé brouky, v tom horším dotyční lidí zmizí a slehne se po nich zem.

« Poslední změna: 25. 07. 2013, 08:10:39 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Lukáš Bartoň

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #177 kdy: 24. 07. 2013, 20:04:38 »
pánové, je nějaká šance na příjem MUXu 7 v Novém Jičíně, děkuji


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #178 kdy: 25. 07. 2013, 08:05:44 »
"Nový Jičín", to je velmi široký pojem! Zkus upřesnit svou lokaci. Anebo se můžeš podívat na tento odkaz (pokrytí RS7 na K38 z TXu Oslan):

http://www.mapavysilacu.cz/mapcoverage.html;jsessionid=AD7B9BD79D517D1BDE69F8A56EC43029

Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Lukáš Bartoň

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #179 kdy: 25. 07. 2013, 11:38:26 »
lokalita je centrum města v blízkosti náměstí ulice Poděbradova, ale podle mapky je signál dosti slabý,bohužel při bližším rozlišení mapky není síla signálu rozeznatelná