Autor Téma: MUX 7 na Ostravsku  (Přečteno 76220 krát)

Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #150 kdy: 10. 07. 2013, 21:47:54 »
jenže od dob analogu se toho změnilo hafo a u vás by bylo potřeba důkladně proměřit signál, už o tom psal Stasi-DDR...podle mě, teoreticky a od stolu by ve vaší lokalitě mělo být signálu dost...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Klimek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #151 kdy: 10. 07. 2013, 22:15:22 »
Už to fičí v pohraničí ;) Chytáme MUX7 !!! Obraz krásný bez jediné kostičky :) Dneska krásně Tour de France v HD (obrovský rozdíl oproti SD verzi)

Akorát by měl Pařez něco udělat s tím přepisováním pozic (MUX RS7 - pozice TEST (budoucí ČT : D) a MUX 1 - ČT SPORT (SD). Nelze naladit obě najednou, vždy ta později naladěná "přepíše" tu původní  >:(

Definuj přesně to pohraničí. Název obce pls :)
Samsung UE40B7000
Samsung BD-P1600


adchron

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 197
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #152 kdy: 11. 07. 2013, 08:59:51 »
Je to novy rekord!!!.
RS-7 K38 mozna prijimat z vysielaca Lanova vo vzdialenosti 60-70km od vysielaca v Polsku(Piekary Slaskie,Bierun,Chorzow):
http://free4web.pl/Read?8357729
Nowy Sacz-Juh


Max5

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #153 kdy: 11. 07. 2013, 13:32:22 »
To je divné na vysočině má dosah vysílač s jednou takovým výkonem jen 40km.


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #154 kdy: 11. 07. 2013, 15:30:16 »
To je divné na vysočině má dosah vysílač s jednou takovým výkonem jen 40km.
Chytám z Križavy signál v Hrabyni. Podle mapy vysílačů je to 103,6 km. Údajně má 35 kanál necelé dva kW. Opravdu více záleží na podmínkách šíření, než na výkoně.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Sir_Lancelot

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #155 kdy: 17. 07. 2013, 18:22:47 »
Tak jsem zkoušel naladit RMUX 7, na TV se podařilo, nicméně je to nesledovatelné.
Síla signálu, dle teploměru STB je stejná jako u MUX4, který funguje, nicméně kvalita je o dost nižší.
Mám v plánu přesvědčit majitele, aby zajistil anténaře. Nicméně i tak by mě zajímalo, jak se rušení sousedních kanálů řeší. Díky


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #156 kdy: 17. 07. 2013, 18:27:48 »
Konverzí. Používá se např. technologie firmem ALCAD, typ PC 525 nebo TELEVÉS, typ 564901, ten je dokonce dvojitý (rozuměj, dokáže konvertorovat dva kanály na vstupu).  Jsou i další firmy jako IKUSI, Fracarro, atd.!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Sir_Lancelot

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #157 kdy: 17. 07. 2013, 19:18:43 »
Sakra, to jsou dardy, to potom tvrzení o tom, že DVB-T je zdarma, zní, přinejmenším, divně :D
To tak vypadá, že s RMUX 7 mám smůlu.
Chtělo by to nějaké SOHO řešení. ::)


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #158 kdy: 17. 07. 2013, 19:41:09 »
Tahle technologie není primárně určena pro ITA nebo malé STA. Toto řešení se vyplatí až u STA od 50 ÚZ nahoru. Ale samozřejmě pokud někdo chce tohle řešení v RD, není problém. I tam jsme už tyhle měniče párkrát instalovali. Hlavně kvůli polským muxům na K49 (Katowice, tam kde nejde Wisla K58) a u K55, kde je hned "vedle" na K54 náš mux1. Ale pokud se dodrží jisté podmínky, pak není s příjmem na sousedních K37 a K38 problém. Už jsme to implementovali do několika velkých STA a zatím bez problémů. Ale KV od Alcadu, řady 905, typ ZG (ZP)401, to schopné zvládnout nejsou. Musí se použít jiné typy.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #159 kdy: 17. 07. 2013, 21:04:40 »
" Tak jsem zkoušel naladit RMUX 7, na TV se podařilo, nicméně je to nesledovatelné.
Síla signálu, dle teploměru STB je stejná jako u MUX4, který funguje, nicméně kvalita je o dost nižší.
Mám v plánu přesvědčit majitele, aby zajistil anténaře. Nicméně i tak by mě zajímalo, jak se rušení sousedních kanálů řeší. Díky"
Kde se nachází problémové místo???


Libor Dospiva

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #160 kdy: 17. 07. 2013, 21:25:33 »
Tahle technologie není primárně určena pro ITA nebo malé STA. Toto řešení se vyplatí až u STA od 50 ÚZ nahoru. Ale samozřejmě pokud někdo chce tohle řešení v RD, není problém. I tam jsme už tyhle měniče párkrát instalovali. Hlavně kvůli polským muxům na K49 (Katowice, tam kde nejde Wisla K58) a u K55, kde je hned "vedle" na K54 náš mux1. Ale pokud se dodrží jisté podmínky, pak není s příjmem na sousedních K37 a K38 problém. Už jsme to implementovali do několika velkých STA a zatím bez problémů. Ale KV od Alcadu, řady 905, typ ZG (ZP)401, to schopné zvládnout nejsou. Musí se použít jiné typy.
V pohodě to chodí i se ZG 401.


Sir_Lancelot

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #161 kdy: 17. 07. 2013, 21:36:05 »
" Tak jsem zkoušel naladit RMUX 7, na TV se podařilo, nicméně je to nesledovatelné.
Síla signálu, dle teploměru STB je stejná jako u MUX4, který funguje, nicméně kvalita je o dost nižší.
Mám v plánu přesvědčit majitele, aby zajistil anténaře. Nicméně i tak by mě zajímalo, jak se rušení sousedních kanálů řeší. Díky"
Kde se nachází problémové místo???
Má chyba, že jsem to neuvedl hned, abychom se nebavili naprázdno.
Ms. kraj, jihovýchodně od Ostravy, Brušperk, necelých 20km vzdušnou čarou od vysílače Hošťálkovice, Lanová je vzdálena podobně, jen více východním směrem, přímky od místa příjmu k oběma vysílačům svírají úhel cca 25°. Když jsem si hrál s anténou, která je na půdě (obyč. síto + širokopásmový zesilovač), tak jsem naladil MUX1 jak z Pradědu, tak z Kojálu, stejně tak Poláky ze Skryczneho, na to síto chytím zezadu i MUX4 na k.42 z Velkého Javorníku, takže signálu je tu habaděj :D, teď jestli to není spíše na škodu.


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #162 kdy: 18. 07. 2013, 06:20:49 »
" Ms. kraj, jihovýchodně od Ostravy, Brušperk, necelých 20km vzdušnou čarou od vysílače Hošťálkovice, Lanová je vzdálena podobně, jen více východním směrem, přímky od místa příjmu k oběma vysílačům svírají úhel cca 25°. Když jsem si hrál s anténou, která je na půdě (obyč. síto + širokopásmový zesilovač), tak jsem naladil MUX1 jak z Pradědu, tak z Kojálu, stejně tak Poláky ze Skryczneho, na to síto chytím zezadu i MUX4 na k.42 z Velkého Javorníku, takže signálu je tu habaděj :D, teď jestli to není spíše na škodu."

Tak reg,mux 7 na půdě ani náhodou v Brušperku. Oblast Polní, K Pastevníku, Dráhy, Klevary .... jsou dosti utopené ve směru Lanová. Bez proměření nemáte šanci. Pokud se chcete "bavit ve volném čase" tak ISKRA DTX 22F a zkoušet .... ;)
Pokud jste na Krmelínské tak nějaká šance asi je - ale asi se vyplatí obrátit se na někoho z měřákem a praxi a domluvit se ....


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #163 kdy: 18. 07. 2013, 06:43:10 »
Tahle technologie není primárně určena pro ITA nebo malé STA. Toto řešení se vyplatí až u STA od 50 ÚZ nahoru. Ale samozřejmě pokud někdo chce tohle řešení v RD, není problém. I tam jsme už tyhle měniče párkrát instalovali. Hlavně kvůli polským muxům na K49 (Katowice, tam kde nejde Wisla K58) a u K55, kde je hned "vedle" na K54 náš mux1. Ale pokud se dodrží jisté podmínky, pak není s příjmem na sousedních K37 a K38 problém. Už jsme to implementovali do několika velkých STA a zatím bez problémů. Ale KV od Alcadu, řady 905, typ ZG (ZP)401, to schopné zvládnout nejsou. Musí se použít jiné typy.
V pohodě to chodí i se ZG 401.

Tak to ANI NÁHODOU!! Odzkoušeno na několika destinacích a ZG401 neměla oproti jiným typům absolutně šanci! Tak možná někde 30km od TXu, kde jsou silně potlačené Hošťálkovice a dá se přijímat pouze Hladnov, ale tam pak stačí upravená KV pro K37+38. Pokud se příjímá MPX1+2+3 z Hošťálkovic a RS7 z Lanové (a takových instalací je v oblasti Ostrava - město 99%), tak ZG401 v žádném případě! A varuji tímto všechny, kteří by se nechali různými "rádobymontážními" firmami z Ostravy a okolí (a že jich tam je) ukecat na to na ZG401 bude chodit, protože to budou jen vyhozené peníze za KV a stejně budou muset pořídit místo KV ZG401 jiné (znalí vědí které)! Už jsme se s takovými případy za těch několik málo dní co RS7 na K38 vysílá setkali! "Rádobyfirmy" (bylo jich víc, nejen jedna) instalovaly KV ZG401 na K38 do stávajících STA a když začly po pár hodinách (dnech) problémy, okamžitě zaujaly pozici "mrtvého chrobáka Vrecka", případně tvrdily, že to jinak nejde anebo, že Pařízek pořád něco na TXu dělá! Samozřejmě, po výměně za jiný typ KV od Alcadu není s příjmem jediný problém!! Takže znova opakuji, POZOR NA "RÁDOBYFIRMY" Z OSTRAVY A OKOLÍ!!!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #164 kdy: 18. 07. 2013, 06:46:06 »
" Ms. kraj, jihovýchodně od Ostravy, Brušperk, necelých 20km vzdušnou čarou od vysílače Hošťálkovice, Lanová je vzdálena podobně, jen více východním směrem, přímky od místa příjmu k oběma vysílačům svírají úhel cca 25°. Když jsem si hrál s anténou, která je na půdě (obyč. síto + širokopásmový zesilovač), tak jsem naladil MUX1 jak z Pradědu, tak z Kojálu, stejně tak Poláky ze Skryczneho, na to síto chytím zezadu i MUX4 na k.42 z Velkého Javorníku, takže signálu je tu habaděj :D, teď jestli to není spíše na škodu."

Tak reg,mux 7 na půdě ani náhodou v Brušperku. Oblast Polní, K Pastevníku, Dráhy, Klevary .... jsou dosti utopené ve směru Lanová. Bez proměření nemáte šanci. Pokud se chcete "bavit ve volném čase" tak ISKRA DTX 22F a zkoušet .... ;)
Pokud jste na Krmelínské tak nějaká šance asi je - ale asi se vyplatí obrátit se na někoho z měřákem a praxi a domluvit se ....

V Brušperku, pokud to není na tom kopci, který je směrem ke Krmelínu a Nové Bělé s K38 moc šancí není! Svůj podíl na tom mají i použité parametry (FEC, GI). Taktéž Stará Ves nad Ondřejnicí (oblast ulic Nad zámkem a okolí), tam Lanová absolutně nemá šanci. Zkoušeno minulý týden. Tam byl problém i v časech kdy se vysílalo jen z Hladnova.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!