Aha, to jsem přehlédnul. Omlouvám se. Jak jsem tak koukal na mapu pokrytí, mohlo by to u vás jít, ale asi bude záležet na přesném místě.
Pokud jde o anténu 45SG Super G Emme Esse, výrobce se nenamáhá sdělit uživateli v čem uvádí zisk. Zda dBd a nebo dBi. Seriózní výrobce uvádí zisk v dBd a také to pěkně napíše. Ti méně seriózní uvádí zisk v dB a bývá to právě dBi, což je hodnota o 2.14 vyšší. Takže pokud vás zajímá hlavně MUX RS7, který u vás vysílá na K38 (610 MHz), pak při kouknutí do grafu katalogového listu várobce vidíme, že by anténa měla mít zisk cca 13 dB a protože jde téměř jistě o dBi, vychází nám zisk cca 10,9 dBd. Pro porovnání naše velké husté síto od Vatenu (
http://www.televiznianteny.com/sito-velke-huste-p12713.html) má obdobný zisk a anténa od Vatenu Color KLASIK (
http://www.televiznianteny.com/color-klasik-p12701.html) má zisk o 2 dB vyšší. Mám podezření, jestli vaše staré rezavé síto nebylo polské výroby.
Pokud jde o zesilovač, je možné, že by pomohl. Otázkou zůstává jaký? To už chce změřit celé kmitočtové spektrum. ALE nejlepší zesilovač je kvalitní a vhodná anténa umístěná na správném místě. Můžete to zkusit sice podle bargrafů na televizi, ale u nich nikdy nikdo neví, co vlastně ukazují. Také netuším, v jakém stavu máte koaxiál od antény. Opravdu bych vám doporučil anténáře s měřákem. Svépomocí jdou antény namontovat obvykle pouze v bezproblematických oblastech. Jakmile jsou potíže, chce to někoho kdo to změří a nejen to, musí vědět, co mu měřák říká a vyvodit z toho správné závěry. Kdysi (před cca 35 lety) jsem pracoval na TV opravně v Havířově a měli jsme tam partu perfektních anténářů. Ta opravna tam už sice dlouho není, ale nevěřím, že šikovní chlapi vymřeli. Takže pokud to chcete zkusit sám, přeji úspěch. No a když to nevyjde, anténář to jistí.
Hezký den.