Autor Téma: MUX 7 na Ostravsku  (Přečteno 76215 krát)

Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #180 kdy: 25. 07. 2013, 15:33:59 »
Slabý signál?  Tak pokud vám nestojí v cestě směrem k vysílači např. nějaký barák, tak v Poděbradově ulici máte podle mapy signál zcela dostatečné úrovně.  Samozřejmě za předpokladu instalace řádné venkovní antény. Není nic snažšího, než příjem prakticky vyzkoušet  ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #181 kdy: 25. 07. 2013, 16:59:53 »
nechci rýpat, ale když má reg.síť 7 tak vynikající signál dosahující 80-90%, jak tvrdí čt, pařízek i čtú, tak by měla pokrývat celý nový jíčín a ne jen určité ulice,ne?


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #182 kdy: 25. 07. 2013, 18:01:33 »
nechci rýpat, ale když má reg.síť 7 tak vynikající signál dosahující 80-90%, jak tvrdí čt, pařízek i čtú, tak by měla pokrývat celý nový jíčín a ne jen určité ulice,ne?
No ono těch "nespokojených" s pokrytím začne razantně přibývat po spuštění D/art, až spousta lidí zjistí, že toliko reklamovanou novou stanici ČT vlastně nezachytí a měli by si dle mnoha "odborníků" (i zde na digizone) pořídit kvůli tomu např. sat. Tedy znovu investovat nemalé částky do příjmu. A přitom mnoho z nich předělávalo své antény a rozvody při nedávném přechodu z analogu na digitál. A mnoho jich má Tv rozvody pro více jak 1-2 přijímače. Už se těším, jak to hodlají odpovědní manažeři v ČT řešit, až je budou zaplavovat stovky a tisíce nespokojených dotazů a reakcí jejich diváků, zvyklých po léta všechny stanice veřejnoprávní televize přijímat pozemní cestou přes anténu.


Sir_Lancelot

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #183 kdy: 25. 07. 2013, 21:49:00 »
Zkoušel jsem se s NTB a Tunerem Avermedia HD Pro, připojit přímo na síto na půdě, bez zesilovače a RMUX7 jel bez sekání, takže použitelný signál tady bude (samozřejmě beru v potaz, že můžou být zrovna dobré příjmové podmínky), ale myslím, že s tím něco udělat půjde. Momentálně to jede i na TV v přízemí, kde se to předtím sypalo. Mám podezření, že problém bude i v rozvodech, které asi nebudou 100%.
Koukal jsem na nějaké ty antenní firmy, a nějak nevím kterou zvolit, pokud má někdo tip, prosím, když tak do SZ, díky.


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #184 kdy: 26. 07. 2013, 10:22:38 »
Mě to připadá, že se tě to nějak dotklo. Že by známé přísloví o "potrefené huse"?  ;D ;D

Těch odborných a eroduvaných lidí je v Ostravě (a určitě nejen v Ostravě) žalostně málo. Bohužel "rádobyfirem" je v Ostravě a okolí stále drtivá většina! Dnes jsem se o tom opět přesvědčil, když jsem byl obhlídnout, kvůli instalaci antén a SATu rekonstruovaný RD poblíž Ostravy, kde vnitřní rozvody koax. kabely tahala "odborná" ostravská firma. To co použili za koax.na vnitřní rozvody (k těm venkovním se už chválabohu nestačili dostat), to jsem snad myslel, že se mi to jenom zdá! Byl to 5mm noname kabel se silónovým dielektrikem...  Bohužel současný majitel to koupil od toho původního, který to před dokončením rekonstrukce musel z jistých důvodů prodat a byl z toho hodně "na játru", když jsme mu řekli, že se všechny tyto "koaxy" musí vytahat a místo nich natahat nové! Je to asi 250m, protože ten dům je "zadrátovaný" odshora až po sklep. A to není poprvé, co se mi něco podobného stalo. A věřím, že ani naposled. Ale poslední dobou je toho víc a víc! Firmy vezmou peníze za dodávku kabeláže a její instalaci a pak už nic, v lepším případě hrají mrtvé brouky, v tom horším dotyční lidí zmizí a slehne se po nich zem.

Princip "nekvalitní firmy" není v jejím sídle (jak jsi mylně uvedl), ale v její erudici a v případě společných antén též o dlouhodobě zvolené koncepci. To, co např. vyhoví pro oblast Havířova a Karvinska, již zdaleka nestačí v Ostravě. Mimochodem, také nejsem přímo z Ostravy a znám řadu firem z Havířova, Hlučína či Brušperka, které jsou "pěkně zadrápnuté" na bytovém fondu různých SBD a SVJ a dopouštějí se fatálních chyb či jiných nekalostí.
Mimochodem, ani 5 mm koaxiální kabel nemusí nutně až tak vadit, pokud je jeho činitel stínění a útlum definovatelný.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #185 kdy: 26. 07. 2013, 16:15:47 »
"Mimochodem, ani 5 mm koaxiální kabel nemusí nutně až tak vadit, pokud je jeho činitel stínění a útlum definovatelný. " To bohužel použitý koax. kabel nesplňoval ani náhodou!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #186 kdy: 30. 07. 2013, 03:19:13 »
Dnes v 3.00 jsem naladil ČT D/ART k.38-Havířov ! :)
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #187 kdy: 30. 07. 2013, 06:27:07 »
Tato změna u původní pozice "test", proběhla (v celé síti RS7) už včera (tj. 29. 07.) kolem 14h!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Filip Heczko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 231
    • Zobrazit profil
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #188 kdy: 01. 08. 2013, 13:18:58 »
Dneska jsem zkoušel příjem RS7 na Třinecku. Signál je dost slabý, kousek od místa příjmu malý kopec. Vyzkoušel jsem různé antény. Jede to, ale dost na hraně. Vzdálenost cca 40km.
« Poslední změna: 01. 08. 2013, 13:20:47 od Filip Heczko »


Tomáš Heger

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #189 kdy: 01. 08. 2013, 14:31:38 »
Stará Ves nad Ondřejnicí/Košatka
Dneska jsem zkoušel znovu přepnout na HD programy a Retro. K mému překvapení jsem zjistil, že to jede. Retro v pohodě a HD programy občas kostičkují. Ale jede  ;D


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #190 kdy: 01. 08. 2013, 14:39:04 »
Tento mux jede také ve Frýdlantě n.Ostr. ;), mux 4 má výpadky - z Lanové nepokryje a Hlubočec je metylovskou vrchovinou ???, snad zpustí z Lysé hory z turistické ubytovny????


Tomáš Heger

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #191 kdy: 02. 08. 2013, 09:48:56 »
Stará Ves nad Ondřejnicí/Košatka
Dneska jsem zkoušel znovu přepnout na HD programy a Retro. K mému překvapení jsem zjistil, že to jede. Retro v pohodě a HD programy občas kostičkují. Ale jede  ;D

S tou chválou jsem to trochu přehnal. Včera pozdě večer to zase bylo bez signálu a dnes kostičkuje i Retro


Daniel Klimek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #192 kdy: 04. 08. 2013, 17:40:25 »
Dnes jsem se pokusil naladit programy sedmého muxu u své přitelkyně a podařilo se, takže potvrzuji příjem v druhé nejvýchodnější obci české republiky - Bukovec. Já bydlím blíž vysílače a nechytnu nic :) - Milíkov.
Samsung UE40B7000
Samsung BD-P1600


Josef Pavera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #193 kdy: 05. 08. 2013, 09:21:19 »
Minulý týden jsem už K38 spustil v obci Písečná (nad Jablunkovem),zkusil jsem to jen cvičně ,nastavil jsem přesněji anténu (síto Plzeň) na Hladnov a neřešil jsem další muxy protože těch 100Kw stejně to síto vezme. A žáden zesilovač.A příjem je výborný.ten Bukovec je taky dobrý,ale tipnu si,že někde na kopci.Jestli dole kolem potoka ,školy, OU tak je to výborné,to by i v části Jablunkova byl úspěch,zaručen.(Ten Milikov je bohužel dost v zákrytu Javorového).Pan F.Heczko má dost dobré zkušenosti z tohoto segmentu Košařiska,Karpentná,Paseky,mohl by dát vědět.


Daniel Klimek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 7 na Ostravsku
« Odpověď #194 kdy: 05. 08. 2013, 15:28:26 »
ten bukovec je asi takových 100m vzdušnou čarou od obecního úřadu. Kdyby navýšili výkon tak bych to mohl chytnout ne? je zvláštní že by měly vysílat se stejným výkonem a kanály muxu4 chytnu a mux7 vůbec.
Samsung UE40B7000
Samsung BD-P1600