Autor Téma: Ostankino - kolaps  (Přečteno 14726 krát)

david.kriz

  • Host
Ostankino - kolaps
« kdy: 20. 04. 2010, 00:21:38 »
a jéjé, toto je podobné legendárnímu kolapsu Vraního vrchu :)

Ostankino, Moskva

 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stranik

  • Host
Re: Ostankino - kolaps
« Odpověď #1 kdy: 03. 06. 2010, 15:36:03 »
He he, kdepak .... Vraňák by takto nedopadl  :P


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Ostankino - kolaps
« Odpověď #2 kdy: 03. 06. 2010, 17:53:49 »
Ale mohl takhle dopadnout dům i s ostatními sousedy ve kterém bydlíš díky Tvé neodborně nainstalované TV anténě na pomocném jímači bleskosvodu!  :( :(


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: Ostankino - kolaps
« Odpověď #3 kdy: 03. 06. 2010, 18:00:22 »
Pozoruju, že vy dva asi nebudete kamarádi, co?  :-D
Loudness War zabijí hudbu!


Stranik

  • Host
Re: Ostankino - kolaps
« Odpověď #4 kdy: 03. 06. 2010, 18:12:17 »
Ale mohl takhle dopadnout dům i s ostatními sousedy ve kterém bydlíš díky Tvé neodborně nainstalované TV anténě na pomocném jímači bleskosvodu!  :( :(

No, tak dopadne díky jiným ... na tom se něco mění? Viděls né co je na sousedním baráku - foto tu je.

Michale, to je OK  ;) Jo, my se máme rádi ...
« Poslední změna: 03. 06. 2010, 18:18:34 od Štěpán S. »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Ostankino - kolaps
« Odpověď #5 kdy: 03. 06. 2010, 18:25:01 »
 ;D ;D


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re: Ostankino - kolaps
« Odpověď #6 kdy: 04. 06. 2010, 07:27:02 »
Ale mohl takhle dopadnout dům i s ostatními sousedy ve kterém bydlíš díky Tvé neodborně nainstalované TV anténě na pomocném jímači bleskosvodu!  :( :(
    Pomocným jímačem hromosvodu, dle staré normy, se stává i anténní stožár, takže na něj nelze dát anténu bez rizika vyhoření objektu? ;)


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Ostankino - kolaps
« Odpověď #7 kdy: 04. 06. 2010, 07:38:03 »
V případě Štěpána nešlo jen o to umístění, ale i o jiná dost závažná pochybení při instalaci tv antény typu LP! Obšírně se to tady svého času probíralo! Jen namátkou uvedu odizolování antény od stožáru (pokud se tak pomocný jímač dá vůbec nazvat) a další a další věci. Nemá cenu je vyjmenovávat, pokud budeš mít zájem, tak si to tady na fóru dohledáš!


Stranik

  • Host
Re: Ostankino - kolaps
« Odpověď #8 kdy: 04. 06. 2010, 13:39:26 »
Jo dohledat může .... stejně to už ale není s tou anténou aktuální  ;) Tož co ...
« Poslední změna: 04. 06. 2010, 13:47:59 od Štěpán S. »


mart_b

  • Host
Re: Ostankino - kolaps
« Odpověď #9 kdy: 04. 06. 2010, 21:12:18 »
Si tady z toho děláte legraci, ale v srpnu 2000 Ostankino opravdu vyhořelo, při rozsáhlém požáru dokonce zahynuli čtyři lidé, fotky hořícího vysílače jsou např. zde: http://zpravy.idnes.cz/foto.asp?r=zahranicni&c=A000827182604zahranicni_jjx


david.kriz

  • Host
Re: Ostankino - kolaps
« Odpověď #10 kdy: 04. 06. 2010, 21:31:25 »
Ano, to se ví, to bylo hodně medializované a osobně si to pamatuju živě.
Ale tady o to nešlo, spíše o tu podobnost s kolapsem VV... samozřejmě jsem si nechtěl dělat legraci z tehdejší hrozné události, ani mne nenapadlo ji s tím nějak spojit.
Zajímavost: zasahující vrtulník hasičů je Kamov Ka-32
« Poslední změna: 04. 06. 2010, 21:37:47 od David Kříž »


mart_b

  • Host
Re: Ostankino - kolaps
« Odpověď #11 kdy: 04. 06. 2010, 21:50:11 »
jj v pohodě,  ten kolaps Vraního Vrchu ale zase tolik medializován nebyl, možná proto, že při jeho kolapsu zařvali jen dva lidé, odehrálo se to v Mariánských Lázních na střeše a v obýváku jedné obecní bytovky, jeden montážník antén původem z Domažlic po nainstalování antény, chtějíc aby jeho kamarád divák DVB-T/S spustil set-top-box a vyzkoušel jestli to jde, zařval: "zapni to!!!" a ten druhý odvětil: "Nejde to!!!" 


Stranik

  • Host
Re: Ostankino - kolaps
« Odpověď #12 kdy: 05. 06. 2010, 00:15:08 »
Cože? Nevím sice kdo jsi, ale koukám taky píšeš pěkně mimo ...  :o To je jako co, nějak jsem to nepochopil o co se tu vlastně snažíš.


david.kriz

  • Host
Re: Ostankino - kolaps
« Odpověď #13 kdy: 05. 06. 2010, 00:25:27 »
jj v pohodě,  ten kolaps Vraního Vrchu ale zase tolik medializován nebyl, možná proto, že při jeho kolapsu zařvali jen dva lidé, odehrálo se to v Mariánských Lázních na střeše a v obýváku jedné obecní bytovky, jeden montážník antén původem z Domažlic po nainstalování antény, chtějíc aby jeho kamarád divák DVB-T/S spustil set-top-box a vyzkoušel jestli to jde, zařval: "zapni to!!!" a ten druhý odvětil: "Nejde to!!!"



mart_b

  • Host
Re: Ostankino - kolaps
« Odpověď #14 kdy: 05. 06. 2010, 11:41:31 »
Cože? Nevím sice kdo jsi, ale koukám taky píšeš pěkně mimo ...  :o To je jako co, nějak jsem to nepochopil o co se tu vlastně snažíš.
Nikoho jsem nejmenoval, tak nevím proč na mě reaguješ....o co se snažím?? nejdřív jsem se snažil Ti vysvětlit jak je to s ochranou antén před atmosferickou elektřinou (viz ten můj dlouhý příspěvek o hromosvodech, anténách, uzemění, atd..atd... zde tady na fóru kdysi), ještě předtím jsem se snažil Ti vysvětlit co je to symetrizační člen, vzpomínáš? později jsem přišel na to, že Tobě něco vysvětlovat ohledně antén a VF techniky ať už teoreticky, nebo prakticky, nemá cenu, tak proč se snažit změnit něco co změnit nejde....a kdo jsem? po tom Ti nic není..... ale můžeš si myslet, že jsem třeba obdivovatekl pánů Lavanteho, Víta, Českého a dalších, kteří svého času, zejména díky svým odborným publikacím vnášeli určité povědomí o televizní a anténní technice široké ať už odborné, nebo laické veřejnosti, to tu dnes chybí a např. Ty jsi toho zářným příkladem....dále si můžeš třeba myslet, že jsem zastánce ať už odborným podnikem vyrobených, nebo a zejmena pak třeba i vlastnoručně sestavených Yagi antén a placaté televizní dvojlinky 300ohm, na kterou neustále pliveš ;D ;D a vedle moderní techniky, pak zastánce a obdivovatel techniky elektronkové. ;D