Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360502 krát)

Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1215 kdy: 18. 01. 2015, 14:55:10 »
A jak, pánové, vysvětlíte, když je podle vás všechno v RS7 nebo muxu 4 OK, skákající texty v EPG nebo scházející či zkomolená slova, když v té stejné chvíli je EPG téhož programu se shodným obsahem v muxu 1 nebo 2 naprosto bezchybné?
A nepište, že za to může nekvalitní signál. Nemůže, ten je zcela v pořádku. Jako že i tv Panasonic dva nebo tři roky, kdy byly vyrobené, za "staré krámy" neschopné korektně akceptovat Pařízkovy muxy, kdyby byly náležitě nastaveny, nepovažuju taky.

P.S. Kromě muxů ČRa, v nichž se žádné popisované chyby neobjevují, konstatuji totéž o muxech Towercomu i Emitelu. Žádné "pařízkoviny" v nich nenacházím, ať čučím sebevíc  ;)
Nic nepozoruji, kde by to mělo konkrétně vypadávat?




Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1216 kdy: 18. 01. 2015, 15:02:31 »
Většina tady spíš není zvědavá na tvoje kydy a kydy tvého alter ega tako50, protože soudný člověk pochopí, že i kdyby to nakrásně byla pravda co blábolíš, tak se v diskuzi stejně nevyřeší vůbec nic a je to akorát ztráta času. Takže si tady klidně skuhrej dál (rozhodně tě nehodlám omezovat) a já se zatím v klidu dodívám na akrobatické lyžování na ČT4 HD v RS7, kde mně to funguje naprosto bezchybně :D
Většina spíš nechápe, proč když vám to funguje bezchybně, máte potřebu jakoukoliv kritiku Pařízka komentovat a zaplácat tím celou debatu. Tak buďte rád, že vám to chodí, dívejte se a nepruďte.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1217 kdy: 18. 01. 2015, 15:05:57 »
Právě proto, že všechno funguje jak má, tak to napíši do diskuze. Aby nevznikal nějaký mylný dojem, že je vysílání muxu 4 a RS7 tak špatné, jak se zde někteří jedinci snaží navodit. A jelikož je diskuze veřejná, tak se holt musíš smířit s tím, že tady budou i názory, které ti zrovna nejsou po chuti (stejně jako se já zase musím smířit s tím, že tady veřejně píšeš naprosté pitomosti bez hlavy a paty).


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1218 kdy: 18. 01. 2015, 15:41:16 »
Občas signál zasekne,ale při tom signál mám silný přímý výhled takže intenzita je silná a navíc mám tím směrem emme esse LP anténu pro jistotu 7 dbi zisk bohatě dostačující tato anténa na přímý výhled na vysílač a přes to občas se datový tok zasekne a za chvíli jede dál...
Jen na Mux4 RS7 jede zatím O.K.takže to bude zřejmě datovým tokem nebo nastavením na vysílací straně tipuji přeplněnost multiplexu.
Takže kde je problém  ;) signál je vynikající síla i kvalita  :D  na všech multiplexech MUX1-2-3-4 a RS1-7-8  ;)
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1219 kdy: 18. 01. 2015, 15:41:55 »
 :D to říkám,tady se fakt musí jeden smát. Ne,oni to zlepšili,to je fakt,je to už koukatelný,přesto popisované chyby stále přetrvávají a to i včetně epg.U mě to je poznat podle způsobu načítání,ale jinak co se týká chyb v textu,tak je u mě v pořádku.Je ale zarážející,že všechny programy jdou nyní bez popisovaného cukání obrazu,ale program ZAK TV od jeho spuštění je opět s cukáním.To nemůže konkrétní osoba za to odpovědná nastavit všechny programy stejně? To o něčem svědčí.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1220 kdy: 18. 01. 2015, 15:58:59 »
Právě proto, že všechno funguje jak má, tak to napíši do diskuze. Aby nevznikal nějaký mylný dojem, že je vysílání muxu 4 a RS7 tak špatné, jak se zde někteří jedinci snaží navodit. A jelikož je diskuze veřejná, tak se holt musíš smířit s tím, že tady budou i názory, které ti zrovna nejsou po chuti (stejně jako se já zase musím smířit s tím, že tady veřejně píšeš naprosté pitomosti bez hlavy a paty).
A proto ty vaše pitomosti máte potřebu stále opakovat :-) Komické je, že chyby VBR jsou nezávislé na signálu, lze je najít velmi snadno přímo v nahrávce, ale vy budete stále trollit, že tam žádné nejsou.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1221 kdy: 18. 01. 2015, 16:47:56 »
Mě (a nejspíš ani nikoho jiného) nezajímají nějaké tvoje nahrávky, které jsou beztak pořízeny na muzeálních vykopávkách, takže s nulovou vypovídající hodnotou. Není to tak dávno, co jsem někde zkoušel slovenský multiplex z k27 Bratislava (SFN s BM) a zatímco na cca 8 let starém televizoru Panasonic a zhruba stejně starém set-top-boxu Technisat byl naprosto nepoužitelný signál, tak po zapojení GoSatu 100 HD jak když utne a všechno v nejlepším pořádku. Prostě a jasně, historické šroty patří do sběrného dvora a není se o čem bavit.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1222 kdy: 18. 01. 2015, 17:35:11 »
Vaše potřeba trollit je neskutečná, zatímco znalost nulová. Pokud zařízení daný mux umí nahrávat (což mimochodem není vámi zmiňovaný Technisat, který pořád někomu vnucujete), tak jen zaznamenává přijatá data a vytváří z nich ts. Způsob zpracování signálu dál v dekodéru nemá na záznam vliv.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1223 kdy: 18. 01. 2015, 18:38:25 »
O nějakém trollingu - vzhledem k počtu příspěvků - můžeš vykládat leda sám sobě :D a co se týká nahrávání, tak pouze tvoje nulová znalost dané problematiky omlouvá tvoji fatální neznalost, kdy si naivně myslíš, že samotný receiver na to nemá vliv. Samozřejmě má a velký, už tím - a to popisuješ výjimečně správně - "zaznamenává přijatá data a vytváří z nich ts". Takže odhoď svoje šroty kam patří, pořiď něco moderního a nebudeš muset řešit nějaký znehodnocený TS. Tím tuto debatu z mé strany končím, protože neustále řešit nějaké "Novákoviny", které se navíc notoricky opakují co půlrok, je pouhou ztrátou času a - v tomto ti dávám taktéž zapravdu - se mě to netýká a je zbytečné, abych si tím dále zatěžoval hlavu :)


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1224 kdy: 18. 01. 2015, 19:09:38 »
O nějakém trollingu - vzhledem k počtu příspěvků - můžeš vykládat leda sám sobě :D a co se týká nahrávání, tak pouze tvoje nulová znalost dané problematiky omlouvá tvoji fatální neznalost, kdy si naivně myslíš, že samotný receiver na to nemá vliv. Samozřejmě má a velký, už tím - a to popisuješ výjimečně správně - "zaznamenává přijatá data a vytváří z nich ts". Takže odhoď svoje šroty kam patří, pořiď něco moderního a nebudeš muset řešit nějaký znehodnocený TS. Tím tuto debatu z mé strany končím, protože neustále řešit nějaké "Novákoviny", které se navíc notoricky opakují co půlrok, je pouhou ztrátou času a - v tomto ti dávám taktéž zapravdu - se mě to netýká a je zbytečné, abych si tím dále zatěžoval hlavu :)
konečně správné rozhodnutí yabako


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1225 kdy: 18. 01. 2015, 22:03:56 »
Jen IQ50 vysvětluje tvoji zmatenost :D
a nedá ti to  :D pleteš se 160


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1226 kdy: 19. 01. 2015, 18:22:23 »
160kg mas určitě, to ano  ;D
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1227 kdy: 19. 01. 2015, 19:40:53 »
160kg mas určitě, to ano  ;D
:D pouze 90


ifox1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1228 kdy: 14. 05. 2016, 21:11:42 »
Posledních cca 14 dní opět výrazné rušení Muxu4 v Praze na frekvenci 642 MHz, krátké výpadky obrazu i zvuku v průměru každých 5-10s. STB (Digipal 2e) hlásí kvalitu signálu 100%.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1229 kdy: 17. 05. 2016, 18:48:07 »
Ano,také potvrzuji.Opět docházelo k častému přepínání formátu obrazu na Fandovi a na ostatních programech k sekání obrazu a zvuku.