Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360477 krát)

Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1110 kdy: 05. 10. 2013, 08:32:18 »
Tak rozhodně bych z problémů s TXT nevinil pana Pařízka. Ano, TXT zlobí a na různých stanicích zlobí různě. ALE: zkusil jste např. Nova Cinema v MUX 2? Psal jsem tady o tom již dříve. Tam TXT bliká jako barevná hudba. Jediné stanice, kde má TXT dekodér perfektní synchronizaci jsou stanice ČT a to včetně ČT:D, která je v MUX RS 7 provozovaném také panem Pařízkem. Takže pokud tvrdíte, že za problémy s TXT může provozovatel MUXu, tak já mám dlouhodobě ověřeno, že to nemají, podle vás, v pořádku ani ČRa v MUX 2, kde u Nova Cinema je docela umění dostat na stránce 898 z TXT.
Planar IT-15T2.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1111 kdy: 05. 10. 2013, 09:21:27 »
Tak rozhodně bych z problémů s TXT nevinil pana Pařízka. Ano, TXT zlobí a na různých stanicích zlobí různě. ALE: zkusil jste např. Nova Cinema v MUX 2? Psal jsem tady o tom již dříve. Tam TXT bliká jako barevná hudba. Jediné stanice, kde má TXT dekodér perfektní synchronizaci jsou stanice ČT a to včetně ČT:D, která je v MUX RS 7 provozovaném také panem Pařízkem. Takže pokud tvrdíte, že za problémy s TXT může provozovatel MUXu, tak já mám dlouhodobě ověřeno, že to nemají, podle vás, v pořádku ani ČRa v MUX 2, kde u Nova Cinema je docela umění dostat na stránce 898 z TXT.
Ne,já neměl na mysli posuzovat txt,já napsal,že po zvolení txt na telce ,se začne zasekávat zvuk i obraz.Obraz je vidět po okraji,okolo txt,to jsem měl na mysli.Byl to gogen s dvd přehrávačem a typ jsem si nepsal.Pokud se nezvolil txt,tak za tu chvilku co jsem to viděl,se zdál obraz normální.Na čt to nedělalo a víc mě to nezajímalo,je to pořád dokola už od května a to člověka přestane bavit.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1112 kdy: 05. 10. 2013, 12:13:54 »
Ano, je to pořád dokola. Sám jste napsal
...Na čt to nedělalo a víc mě to nezajímalo,...
A to je právě ta chyba. Možná, kdybyste si zvolil Novu Cinema v MUX 2, chybu byste viděl taky. Jak jsem napsal, TXT ČT jede perfektně a to i v MUX RS 7. Chci tím říct, že když vyzkoušíte jednu stanici v jednom MUXu, ona ve spojení s TXT zlobí a potom již jenom ČT a o víc se nezajímáte, nemůžete tvrdit, že chyba je MUX 4. Neověřil jste MUX 2, 3 a ani RS 7. A měl ten GoGEN nejnovější FW? Já už viděl hodně koncových zařízení, kde výrobce si ze zákazníků udělal betatestery. A zákazník nic netušící o nějakém FW a jeho aktualizacích mohl klidně nadávat na operátora. Mě vadí jedna věc. Všichni si zvykli nadávat na pana Pařízka. Ale nikdo neprozkoumal koncová zařízení, zda ta splňují normy a doporučení a zda jsou jejich FW v pořádku a bez chyb. Takhle mi to připadá, že u někoho jde pouze o závist, že někdo něco dokázal a u jiného možná i konkurenční boj. ČRa jsou tady dlouhá desetiletí a HD vysílání díky nim nemáme. Pan Pařízek za dva roky rozjel dva multiplexy a máme díky jeho sítím momentálně tři HD programy. I kdyby ve svých sítích chyby měl, a já si netroufám tvrdit ani to že je má a ani to že ne, díky němu jsme o kus dál. Nemám naprosto nic proti ČRa. Naopak, uznávám, že mají vysoce kvalitní síť. Ale pamatuji si, že když vysílali po dobu olympiády v HD, tak na mém TVP se obraz neskutečně sekal. Přikládal jsem vinu svému TVP. Ale tentýž TVP dnes v MUX RS 7 (a donedávna i MUX 4) přehrávají HD naprosto perfektně. A já si netroufám tvrdit, že tehdy bylo u ČRa něco špatně.
Planar IT-15T2.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1113 kdy: 05. 10. 2013, 13:36:28 »
Ano, je to pořád dokola. Sám jste napsal
...Na čt to nedělalo a víc mě to nezajímalo,...
A to je právě ta chyba. Možná, kdybyste si zvolil Novu Cinema v MUX 2, chybu byste viděl taky. Jak jsem napsal, TXT ČT jede perfektně a to i v MUX RS 7. Chci tím říct, že když vyzkoušíte jednu stanici v jednom MUXu, ona ve spojení s TXT zlobí a potom již jenom ČT a o víc se nezajímáte, nemůžete tvrdit, že chyba je MUX 4. Neověřil jste MUX 2, 3 a ani RS 7. A měl ten GoGEN nejnovější FW? Já už viděl hodně koncových zařízení, kde výrobce si ze zákazníků udělal betatestery. A zákazník nic netušící o nějakém FW a jeho aktualizacích mohl klidně nadávat na operátora. Mě vadí jedna věc. Všichni si zvykli nadávat na pana Pařízka. Ale nikdo neprozkoumal koncová zařízení, zda ta splňují normy a doporučení a zda jsou jejich FW v pořádku a bez chyb. Takhle mi to připadá, že u někoho jde pouze o závist, že někdo něco dokázal a u jiného možná i konkurenční boj. ČRa jsou tady dlouhá desetiletí a HD vysílání díky nim nemáme. Pan Pařízek za dva roky rozjel dva multiplexy a máme díky jeho sítím momentálně tři HD programy. I kdyby ve svých sítích chyby měl, a já si netroufám tvrdit ani to že je má a ani to že ne, díky němu jsme o kus dál. Nemám naprosto nic proti ČRa. Naopak, uznávám, že mají vysoce kvalitní síť. Ale pamatuji si, že když vysílali po dobu olympiády v HD, tak na mém TVP se obraz neskutečně sekal. Přikládal jsem vinu svému TVP. Ale tentýž TVP dnes v MUX RS 7 (a donedávna i MUX 4) přehrávají HD naprosto perfektně. A já si netroufám tvrdit, že tehdy bylo u ČRa něco špatně.
Ano,dál jsem se to nezajímal,protože už jsem předložil od května hezkou řádku přijímačů ,ať starších ,či součaných a jak jsem již několikrát napsal,tak na všech se chyby jak mux4 tak rs7 projevují.Proto jsem přesvědčen,že chyba je jednoznačně na straně vysílatele,což potvrzuje fakt,u mux4,že do května hrál normálně.Nový SW to asi nevyřeší,třeba v DTR 210 mám nový SW a je to stejné,žádná změna.Oproti DTR220,na které se chyby také projevují,ale podstatně méně,někdy to vypadá,že ani nejsou,tak na DTR 210 se stejným SW jako na DTR220,se chyby projevují naprosto šíleně.Takže kde hledat chybu,když se to projevuje na mnou asi 50 zkoušených přijímačích a na různých anténách?Nehledě na to,že nejsem sám,kdo to potvrzuje a z celé republiky jsou tyto ohlasy.Takže o jakou závist by tu mělo jít,co by se mělo komu co závidět?Jinak jsem někde četl,že čra už chtěli dávno v HD vysílat a i DVBT-2 ,chtěli dávno rozjet.Ať si klidně pan Pařízek vysílá,ale ať to odpovídá normě,o nic jiného přece nejde.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1114 kdy: 05. 10. 2013, 15:03:32 »
V jednom s vámi naprosto souhlasím. Vysílání libovolného operátora musí odpovídat normě.
Pokud je někdo schopen dokázat, že vysílání toho kterého operátora v tom kterém parametru normě odporuje, měl by to sdělit v prvé řadě operátorovi nedodržujícímu normu a pokud nedojde k nápravě, pak ČTÚ.
Pokud ovšem není možno dokázat, že konkrétní parametr je mimo normu, potom se tím nikdo zabývat nebude. A já zde zatím četl pouze názory, co by tyto problémy mohlo způsobovat. Nikdo nenapsal kategoricky že to je tak a tak.
Pokud jde o FW televizních přijímačů, vzhledem k tomu, že je pouze několik výrobců, jádra FW budou v mnoha případech stejná (a tedy i chyby), pouze je to oblečeno do různých kabátků.
A ještě se vrátím o kousek zpět. Já nepsal, o různých projevech chyb v MUX 4 nebo MUX RS 7. Já reagoval konkrétně na TXT a napsal, že chyby jsou i v jiných MUXech a např. v MUX RS7 má ČT:D/art TXT v pefektním stavu.
Vím, že lidé, kterým příjem zlobí jsou jistě naštvaní. Nejsem však zainteresován v žádném operátorovi (a jsem přesvědčen, že ani vy) a já pro změnu viděl řadu TVP na kterých vše šlape jak má. A věřte, že dost často kopruju a obraz sleduji pečlivě ani ne tak po obsahové, jako po technické stránce. Samozřejmě vám věřím, že jste viděl hezkou řádku zlobících TVP. Já sám znám jeden prehistorický STB Philips, který to dělá taky (nemá ani možnost aktualizace FW). Ale protože vím, že se zde budou ozývat pouze ti, kteří mají problém a ti, kterým vše šlape jak má sem ani nezavítají, snažím se ukázat i druhý možný pohled. A čekám, že se objeví někdo, kdo umí rozpitvat problém tak, že bude moci říct v čem konkrétním je chyba. Já problém pozoroval pouze na jednom prehistorickém STB, vy máte poměr opačný. Problém tedy evidentně existuje. To s vámi naprosto souhlasím. Pouze nejsem schopen označit za viníka majitele MUXu, výrobce u něj používaného HW nebo výrobce skupiny TVP. Takže jmenovat kohokoliv mi připadá nekorektní. Samozřejmě by problém měl odstranit viník, Ale co dělat, když všichni tvrdí, že jedou podle normy. Není norma příliš široce specifikovaná? To je vše, co k tomu mohu říct.
Přeji hezký den.
Planar IT-15T2.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1115 kdy: 05. 10. 2013, 18:10:53 »
V jednom s vámi naprosto souhlasím. Vysílání libovolného operátora musí odpovídat normě.
Pokud je někdo schopen dokázat, že vysílání toho kterého operátora v tom kterém parametru normě odporuje, měl by to sdělit v prvé řadě operátorovi nedodržujícímu normu a pokud nedojde k nápravě, pak ČTÚ.
Pokud ovšem není možno dokázat, že konkrétní parametr je mimo normu, potom se tím nikdo zabývat nebude.
A nemyslíte si, že něco dokazovat by neměla být starost čtenářů Digizone, ale práce ČTÚ, případně ČT, která se hlásí k tomu, že "Mux1a" je pod její plnou kontrolou? Zatím se ovšem od žádné z dotčených institucí konkrétní stanovisko získat nepovedlo. Mux4 (DB) tvrdí, že o chybách ví a již od května na tom "usilovně pracuje" - chyby tedy přiznává. ČT ústy technického ředitele vzkázala, že to se při náběhu sítě stává. ČTÚ pro jistotu neříká nic, protože kdo nic nedělá, ten nic nezkazí.
« Poslední změna: 05. 10. 2013, 18:12:44 od Jan Novák »


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1116 kdy: 05. 10. 2013, 19:00:26 »
V jednom s vámi naprosto souhlasím. Vysílání libovolného operátora musí odpovídat normě.
Pokud je někdo schopen dokázat, že vysílání toho kterého operátora v tom kterém parametru normě odporuje, měl by to sdělit v prvé řadě operátorovi nedodržujícímu normu a pokud nedojde k nápravě, pak ČTÚ.
Pokud ovšem není možno dokázat, že konkrétní parametr je mimo normu, potom se tím nikdo zabývat nebude.
A nemyslíte si, že něco dokazovat by neměla být starost čtenářů Digizone, ale práce ČTÚ, případně ČT, která se hlásí k tomu, že "Mux1a" je pod její plnou kontrolou? Zatím se ovšem od žádné z dotčených institucí konkrétní stanovisko získat nepovedlo. Mux4 (DB) tvrdí, že o chybách ví a již od května na tom "usilovně pracuje" - chyby tedy přiznává. ČT ústy technického ředitele vzkázala, že to se při náběhu sítě stává. ČTÚ pro jistotu neříká nic, protože kdo nic nedělá, ten nic nezkazí.
Ano,přesně tak to je,bohužel.Pokud DB na to nestačí,tak by raději mělo vyklidit pole působnosti a věnovat se raději pletení košíků.ČTU by mělo rozhodně dohlížet nad tím,jak se vysílá a ono mu to je přitom jedno.Čím to,že by neodbornost?ČT i NOVA  by neměla zůstat stranou,platí to a jak vidět,o diváky ji rozhodně nejde.Pokud se zde začaly prodávat  přijímače a i nadále prodávají a mají s vysíláním problém a dříve neměly,tak čí to asi tak může být problém.Dlouho se už nevyjadřoval ,,Kuba Melin,,ten uváděl potíže s měřícím přístrojem-další důkaz.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1117 kdy: 05. 10. 2013, 23:28:04 »
K problemu zasekavani SD kanalu. Pripadnych problemu s TTX a HD se to netyka.
Projel jsem zaznamy TS ze vsech dotcenych muxu Media Validatorem (zkusebni tydenni verze je volne ke stazeni). A u vsech dotcenych programu (viz seznam) to pise tyto varovani (chyby ne):

Citace: Media Validator
Warning [209] Changed Video Picture Structure : Top Field at Frame #71 [00:00:02.84]
Warning [209] Changed Video Picture Structure : Frame Picture at Frame #79 [00:00:03.16]
Warning [209] Changed Video Picture Structure : Top Field at Frame #86 [00:00:03.44]

Dobre to odpovida tomu jak jsem problem popsal tady. Tedy ze se porad sem a tam prepina kodovani po pulsnimcich a po snimcich. A taky to odpovida tomu (jak jsem uz psal), ze to pravdepodobne je v ramci normy, ale nikde nikdy se to nepouzivalo a je to tedy "seda zona" normy. Jinak by validator zbytecne nevypisoval varovani. Mimochodem, u HD programu to nepsalo zadne chyby ani varovani. Nepocitam samozrejme ty na zacatku a konci zaznamu, kdy je validator zmateny.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1118 kdy: 05. 10. 2013, 23:40:58 »
K problemu zasekavani SD kanalu. Pripadnych problemu s TTX a HD se to netyka.
Projel jsem zaznamy TS ze vsech dotcenych muxu Media Validatorem (zkusebni tydenni verze je volne ke stazeni). A u vsech dotcenych programu (viz seznam) to pise tyto varovani (chyby ne):

Citace: Media Validator
Warning [209] Changed Video Picture Structure : Top Field at Frame #71 [00:00:02.84]
Warning [209] Changed Video Picture Structure : Frame Picture at Frame #79 [00:00:03.16]
Warning [209] Changed Video Picture Structure : Top Field at Frame #86 [00:00:03.44]

Dobre to odpovida tomu jak jsem problem popsal tady. Tedy ze se porad sem a tam prepina kodovani po pulsnimcich a po snimcich. A taky to odpovida tomu (jak jsem uz psal), ze to pravdepodobne je v ramci normy, ale nikde nikdy se to nepouzivalo a je to tedy "seda zona" normy. Jinak by validator zbytecne nevypisoval varovani. Mimochodem, u HD programu to nepsalo zadne chyby ani varovani. Nepocitam samozrejme ty na zacatku a konci zaznamu, kdy je validator zmateny.
A jak je to třeba u pořadu,který nevykazuje žádné poruchy v obrazu.(sekání ,kostičkování)Je v tu dobu něco pozorovatelného pomocí validátoru?


ifox1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1119 kdy: 25. 10. 2013, 14:10:02 »
Ke zmíněnému problému u přijímače Technisat Digipal 2 Tx e: Přestal se prodávat poměrně nedávno, přesto výrobce není schopen vydat aktualizaci firmware. Řešil to s nimi někdo?


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1120 kdy: 25. 10. 2013, 15:41:17 »
Ke zmíněnému problému u přijímače Technisat Digipal 2 Tx e: Přestal se prodávat poměrně nedávno, přesto výrobce není schopen vydat aktualizaci firmware. Řešil to s nimi někdo?
Problém se netýká pouze technisatu,ale takřka všech přijímačů na trhu.Jediné řešení je,aby si udělal pořádek ten kdo vysílá.Ani nový sw u jiných přijímačů nic neřeší.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1121 kdy: 10. 11. 2013, 22:29:52 »
Zkouším Gogen DVB 930 a opět stejný problém s obrazem u mux4 a 7 .Při fotbale na Fandovi občasné rozpady na kostičky zhruba každých 10 min,okolo noh běžících fotbalistů se různě  vytvářely drobounké kostičky,lajny na hřišti byly jakoby omotány šedou stuhou,což třeba na DTR220 nebylo nic pozorovatelný,ten byl mnohem klidněší celkově.Nyní koukám na telku na Prásk a při změně záběru dochází k rozpadu na kostky.Kromě toho,mě točí to blikající menu v pravidelných intervalech a nemastný neslaný ,mdlý obraz.

 Tak musím doplnit,že na cvbs má obraz co se týká barev,kontrastu dobrý.
« Poslední změna: 11. 11. 2013, 09:38:15 od tako50 »


Max5

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1122 kdy: 11. 11. 2013, 10:24:44 »
Na výsílači Větrný Jeníkov docházelo k rozpadu obrazu jen na Technisat Digipal 2 (který nepoužívám), na televizích Panasonic a LG bylo vše v pohodě. Nyní co je v provozu vysílač Třebíč Vartemberk to nedělá ani na tom Technisat Digipal 2. A obraz je mnohem kvalitnějši než na MUXu 1,2,3. Lepší je jen na RS7 v HD.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1123 kdy: 11. 11. 2013, 11:04:51 »
Na výsílači Větrný Jeníkov docházelo k rozpadu obrazu jen na Technisat Digipal 2 (který nepoužívám), na televizích Panasonic a LG bylo vše v pohodě. Nyní co je v provozu vysílač Třebíč Vartemberk to nedělá ani na tom Technisat Digipal 2. A obraz je mnohem kvalitnějši než na MUXu 1,2,3. Lepší je jen na RS7 v HD.
K rozpadu dochází jen v určitých scénách - standardně těch, které jsou prokládané. Takže si počkejte na nějaký švenk v TV záznamu a rozpadat se to opět bude. Na síle signálu to nijak nezávisí. Nevím, jak jste dospěl k tomu, že obraz je kvalitnější než v ostatních muxech, datový tok v Muxu4 zrovna nijak excelentní není.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1124 kdy: 11. 11. 2013, 11:53:53 »
Na výsílači Větrný Jeníkov docházelo k rozpadu obrazu jen na Technisat Digipal 2 (který nepoužívám), na televizích Panasonic a LG bylo vše v pohodě. Nyní co je v provozu vysílač Třebíč Vartemberk to nedělá ani na tom Technisat Digipal 2. A obraz je mnohem kvalitnějši než na MUXu 1,2,3. Lepší je jen na RS7 v HD.
Já si myslím,že ani na tom panasonicu a lg to v pohodě určitě neni,jen to prostě nevidíte a nebo vidíte a myslíte si,že to tak má být a věřte tomu,že nemá.