Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360494 krát)

ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1065 kdy: 04. 09. 2013, 15:42:30 »
Já mám podezření, že to s chybami už vysílají, jinak si ti nedovedu vysvětlit. Na TV kartě je sice nenulový BER, ale počet neopravitelných chyb je stále nula. Přesto mi z karty vylézají TS rámce s nastaveným bitem Transport_error_indicator, který by měl nastavovat demodulátor, když zachytí neopravitelnou chybu. Zkoušel jsem dvě různé TV karty ze zcela různými chipsety a obě dávají stejný výsledek, takže je nepravděpodobné, že by karty nesprávně hlásily počet neopravitelných chyb. Tak jestli třeba nemají špinavé optické vlákno po kterém to TS tahají z Ostravy do Prahy… :)
V tomhle si myslim neni problem. Je pravda, ze nahrat minutovy zaznam TS regmux7 s nulovym Transport_error_indicator je trochu problem, ale jde to. Podminkou je vyborny signal z anteny a kvalitni kabel. Pricitam to kombinaci konfigurace muxu (FEC 5/6), kvalitou tuneru v techto prijimacich a rusenim z PC. Je otazkou jestli se tem udajum BER a neopravitelne chyby z vasich prijimacu da 100% verit.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1066 kdy: 04. 09. 2013, 15:53:01 »
VU+ Duo2 - interní DVB-T tuner. U mux4 jsou případné problémy pod prahem vnímatelnosti diváka (za 14 dní jsem si ničeho nevšiml - hodnotím zejména podle Fandy).

Zato na ČT Art jsou na stejném přijímači problémy zřetelné. Je to sledovatelné, ale dochází k mžikovým rozpadům celého či části obrazu, zejména po střihu v záběru. Při švenku kamery je pohyb zvláštně neklidný (nejde přímo o zasekávání, ale je vidět, že je něco špatně). ČT Sport HD ze stejného multiplexu je bez problémů.
« Poslední změna: 04. 09. 2013, 15:54:44 od klapaciuss »


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1067 kdy: 04. 09. 2013, 16:16:00 »
Já mám podezření, že to s chybami už vysílají, jinak si ti nedovedu vysvětlit. Na TV kartě je sice nenulový BER, ale počet neopravitelných chyb je stále nula. Přesto mi z karty vylézají TS rámce s nastaveným bitem Transport_error_indicator, který by měl nastavovat demodulátor, když zachytí neopravitelnou chybu. Zkoušel jsem dvě různé TV karty ze zcela různými chipsety a obě dávají stejný výsledek, takže je nepravděpodobné, že by karty nesprávně hlásily počet neopravitelných chyb. Tak jestli třeba nemají špinavé optické vlákno po kterém to TS tahají z Ostravy do Prahy… :)
Kdyby byla chyba při přenosu Praha-Ostrava, tak by se nejspíš týkala všech kanálů ČT, ne jen ČTD. Takže spíš jen mají blbě nastavený kodér.

Ano, problém se systematicky vyskytuje pouze na ČT:D/art. HD programy jsou OK.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1068 kdy: 04. 09. 2013, 16:18:41 »
VU+ Duo2 - interní DVB-T tuner. U mux4 jsou případné problémy pod prahem vnímatelnosti diváka (za 14 dní jsem si ničeho nevšiml - hodnotím zejména podle Fandy).

Zato na ČT Art jsou na stejném přijímači problémy zřetelné. Je to sledovatelné, ale dochází k mžikovým rozpadům celého či části obrazu, zejména po střihu v záběru. Při švenku kamery je pohyb zvláštně neklidný (nejde přímo o zasekávání, ale je vidět, že je něco špatně). ČT Sport HD ze stejného multiplexu je bez problémů.

Přesně tak. Od začátku, co vysílání spustili, si toho všímám. A jak už jsem psal, dnes ráno to byla fakt síla, např. během Krysáků.


arnu

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1069 kdy: 04. 09. 2013, 17:22:09 »
Cca od 15.hodin vůbec nechytám mux4 z Novodvorské,ale Rs7 jede v pohodě. :'(

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1070 kdy: 04. 09. 2013, 18:29:39 »
Jak je to možný,že já chyby na HD programech vidím a vy ne? A zatím jsem je viděl u všech přijímačů.Jak jsem již psal,stačí když se změní pořad a je to tam.Sedí ve studiu,otáčí hlavami a ty se rozpadají na drobounké kostičky,občas dojde i k sekundovému záseku.Při pohybu jak horizontálně,tak vertikálně dochází opět k drobounkým kostičkám.Včera třeba na D to hrálo hodně dlouho bez chyb,odpoledne.Formát obrazu držel nastavený,žádné kostičky ,sekání.Pak se to pomalu začalo projevovat při změně záběru a to způsobem jakoby vytvářením šmouh,až se to vystupňovalo v kostičkování a opět nestabilitě formátu obrazu.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1071 kdy: 04. 09. 2013, 19:27:39 »
Napsal jsem, že HD programy jsou OK proto, že chyby, které se přece jen občas v obrazech vyskytují, jsou vůči ČT:D/art naprosto zanedbatelné a neruší. Člověk je vidí jedině tehdy, pokud se na ně vyloženě soustředí a hledá je. Jinak ne.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1072 kdy: 04. 09. 2013, 20:56:57 »
Napsal jsem, že HD programy jsou OK proto, že chyby, které se přece jen občas v obrazech vyskytují, jsou vůči ČT:D/art naprosto zanedbatelné a neruší. Člověk je vidí jedině tehdy, pokud se na ně vyloženě soustředí a hledá je. Jinak ne.
Až se mi to povede tak je zase nahraju a ty co vidím já,ty se nemusí ani hledat.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1073 kdy: 04. 09. 2013, 22:20:36 »
Tady je čt 2 hd ,nevím,proč to youtube tak změní k horšímu ten obraz,ale ty chyby tam jsou krásně vidět,hlavně na té hlavě na konci ,někdy se to v tom okamžiku i sekne. https://www.youtube.com/watch?v=-iHzzQi9zaE


standa standa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1074 kdy: 04. 09. 2013, 22:35:54 »
Ano, přesně tohle pozoruju taky, a na všech HD programech v regiomuxu 7....


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1075 kdy: 04. 09. 2013, 22:38:36 »
Ano, přesně tohle pozoruju taky, a na všech HD programech v regiomuxu 7....

 To jsem rád,že to  taky někdo vidí.No a nova HD ta to nedělá v mux4 nebo jsem to zatím neviděl.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1076 kdy: 04. 09. 2013, 22:43:45 »
Tady je čt 2 hd ,nevím,proč to youtube tak změní k horšímu ten obraz,ale ty chyby tam jsou krásně vidět,hlavně na té hlavě na konci ,někdy se to v tom okamžiku i sekne. https://www.youtube.com/watch?v=-iHzzQi9zaE
Na jaké TV je to přijímané?


standa standa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1077 kdy: 04. 09. 2013, 22:48:45 »
Samsung UE32F5500.....


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1078 kdy: 04. 09. 2013, 22:56:21 »
Tady je čt 2 hd ,nevím,proč to youtube tak změní k horšímu ten obraz,ale ty chyby tam jsou krásně vidět,hlavně na té hlavě na konci ,někdy se to v tom okamžiku i sekne. https://www.youtube.com/watch?v=-iHzzQi9zaE
Na jaké TV je to přijímané?
Já to nahrál na LG ,už jsem ji tu taky zmiňoval asi před měsícem ,typ už nevím,je asi 3 měsíce stará,to samé je na samsungu es 7000 i na ph 5007 prostě na všem.


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1079 kdy: 10. 09. 2013, 14:21:14 »
Z dnešního rozhovoru s pány z ČT na Digizone:

Ohledně technických problémů Regionální sítě 7 jsem zaregistroval opakované dotazy na potíže se špatným nastavením kódování MPEG-2, které u některých set-top-boxů a televizorů způsobuje rozpad obrazu. Je to viditelné zejména při švenkování kamery, kdy se obraz rozpadá. Řešili jste to nějak?
Ivo Ferkl: Jde zřejmě o chybné nastavení kodéru, protože Regionální síť 7 používá technologii od Ateme, která má větší časové konstanty. HD i SD programy jsou v jednom statistickém multiplexu, i když jsou vysílány v MPEG-2 i MPEG-4. Funguje to jako statistický multiplex a je otázka, zda to s tím také nesouvisí. V momentě, kdy je v nějaké části obrazu rychlý pohyb, nestíhá to, reakční doba je zřejmě poměrně dlouhá, takže než se to srovná, mezitím se v obraze objeví kostičky. Je to věc doladění sítě. Při každém rozjezdu nějaké nové sítě se takové problémy vyskytují.