Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360500 krát)

ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1035 kdy: 27. 08. 2013, 11:49:34 »
Stav je porad stejny, zalezi na typu poradu. Vcera problem treba u Milionare.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1036 kdy: 27. 08. 2013, 23:23:44 »
Jj,problém přetrvává,ale zdá se mi vážně menší.Třeba na DTR220 ho prakticky už nepozoruju,kdybych o tom nevěděl,tak bych měl za to,že to tak má být.Na DTR 210 i Digipal 2tx je jasně vidět,ale myslím,že menší projevy a nebo mám zrovna štěstí,že dávají pořady,na kterých to tak není vidět.Nicméně to odstraněno není,být Pařízkem,tak se stydím,že se hrabu do něčeho čemu nerozumím.Vždyť to už je skoro 4 měsíce,neuvěřitelný,ovšem nepřekvapující.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1037 kdy: 31. 08. 2013, 09:10:28 »
I když to není program z mux 4 ,ale z rs 7 a to čt d ,tak je tu opět stejné trhání obrazu jako u fanda,telka ,smíchov.Z toho se dá usuzovat,že to není novou u mux 4 a že to bude opravdu pařízkem.Ostatně HD programy jsou  z ČT a taky to dělají,takže to musí být Pařízkem.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1038 kdy: 31. 08. 2013, 11:38:22 »
I když to není program z mux 4 ,ale z rs 7 a to čt d ,tak je tu opět stejné trhání obrazu jako u fanda,telka ,smíchov.Z toho se dá usuzovat,že to není novou u mux 4 a že to bude opravdu pařízkem.Ostatně HD programy jsou  z ČT a taky to dělají,takže to musí být Pařízkem.
Tak to chce napsat rovnou na ČT s popisem problému. Vzhledem k tomu, že RS7 není tak nacpaný jako Mux4, tak nevidím žádný důvod, aby byl používán způsob kódování, který tyto problémy způsobuje. Stačí, že s RS7 jsou problémy s příjmem, proč ještě přidávat problémy s dekódováním.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4 a Decko v regmux7
« Odpověď #1039 kdy: 31. 08. 2013, 12:27:40 »
I když to není program z mux 4 ,ale z rs 7 a to čt d ,tak je tu opět stejné trhání obrazu jako u fanda,telka ,smíchov.Z toho se dá usuzovat,že to není novou u mux 4 a že to bude opravdu pařízkem...
Tak to musim bohuzel potvrdit. Decko je na Digipal 2 nesledovatelne. Projevy zasekavani jsou stejne jako u Fandy a spol. - tedy vyskyt u poradu puvodem prokladanych (typicky studiove veci a sport ano, filmove ne) pri horizontalnim pohybu kamery nebo objektu, kdy se aktivuje kodovani (MPEG2) po pulsnimcich misto bezneho kodovani po snimcich. I pravdepodobna pricina problemu je dle analyzy streamu stejna viz. jiz zde uvedeny popis.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4 a Decko v regmux7
« Odpověď #1040 kdy: 31. 08. 2013, 12:37:33 »
Tak to musim bohuzel potvrdit. Decko je na Digipal 2 nesledovatelne. Projevy zasekavani jsou stejne jako u Fandy a spol. - tedy vyskyt u poradu puvodem prokladanych (typicky studiove veci a sport ano, filmove ne) pri horizontalnim pohybu kamery nebo objektu, kdy se aktivuje kodovani (MPEG2) po pulsnimcich misto bezneho kodovani po snimcich. I pravdepodobna pricina problemu je dle analyzy streamu stejna viz. jiz zde uvedeny popis.
Zkuste to i s popisem poslat přímo na technického ředitele ČT. Byť strávil hodně času v Nově, tak to na rozdíl od dnešních manažerských rychlokvašek není technický ignorant.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1041 kdy: 31. 08. 2013, 12:52:11 »
Já osobně do ČT zavolám,nedělám si ale žádnou iluzi po zkušenosti s voláním do Novy,DB a ČTU .Dle mě tam sedí ,no,raději se nebudu ani vyjadřovat.Ať se na mě nikdo nezlobí,ale taková úroveň vysílání v dnešní době,to je snad zlý sen.Výmluvy typu kupte si nový přijímač ,jsou absolutně zcestný,protože to dělá na všem.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4 a Decko v regmux7
« Odpověď #1042 kdy: 31. 08. 2013, 13:21:55 »
Zkuste to i s popisem poslat přímo na technického ředitele ČT. Byť strávil hodně času v Nově, tak to na rozdíl od dnešních manažerských rychlokvašek není technický ignorant.
Provedeno.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4 a Decko v regmux7
« Odpověď #1043 kdy: 31. 08. 2013, 13:27:52 »
Zkuste to i s popisem poslat přímo na technického ředitele ČT. Byť strávil hodně času v Nově, tak to na rozdíl od dnešních manažerských rychlokvašek není technický ignorant.
Provedeno.
To jsem zvědav,zda vůbec odpoví.


standa standa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1044 kdy: 31. 08. 2013, 13:54:05 »
Ano, potvrzuji výše napsané. Problémy na kanále ČT:D v muxu RS 7 jsou nachlup stejné, jako problémy u programů v MUXU 4.
Navíc - co přijímač, to četnost výskytu oněch ,,záseků,, jiná.  Pro ilustraci uvádím čtyři přijímače:

- settopbox Technisat Digipal 2 TX - záseky relativně časté, nicméně s nevětším sebezapřením obraz sledovatelný

- TV Samsung UE32F5500 (nový model, v obchodech se objevil tento rok) - bez sekání obrazu, nicméně např. před ostrým střihem
   v obraze nebo při sjížděčce/vyjetím do/z černé je patrný rozpad  do kostiček. U rychle pohybujících se objeků jsou  značné artefakty, samotné objekty se též při rychlém pohybu občas rozpadají

- USB TV karta AVER TV Hybrid Volar HX - absolutně nesledovatelné, karta de facto produkuje jenom fotky

- TV karta WinFast DTV 2000 H - bez znatelných problémů

Další výtku bych měl ke zvuku, kde jsou slyšitelné artefakty. 
Pro jistotu podotýkám, že ostatní MUXy, které tady v Praze přijímám, tedy MUXy 1-3, regionální MUX 12 a regionální MUX 4,  jsou reprodukovány všemi výše uvedenými přijímači bez jediné chyby.
Neklesal bych ale na mysli, protože si myslím, že tech. ředitel ČT a televizní matador p. Ferkl asi p. Pařízkovi prožene perka.
Tolik, co se technické kvality týče. Další věc je kvalita obsahu - po shlédnutí filmu Saxána a lexikon kouzel, coby ,,rozjezdovky,, vysílání kanálu ČT:D, jsem mírně znejistěl.  To už je ale téma na jinou phádku :-)


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1045 kdy: 31. 08. 2013, 14:08:12 »
Ano,to je přesně to co vidím i já na jiných přístrojích,ovšem lidi to nevidí,až když se jim to ukáže,ale druhý den tvrdí,že jim to jde v pořádku.


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1046 kdy: 31. 08. 2013, 15:47:17 »
Jen vsuvku ke zvuku, předpokládám že Déčko/ART bude stejně nastavené jako Smíchov, Telka, Fanda, Pohoda v muxu 4 a zvuk je naprosto příšerný i přes bitrate 192 kbps. Má takový těžko popsatelný nádech. Přitom Nova HD má zvuk dobrý při stejných parametrech! Viděl bych to ve výběru a nastavení encoderu. Naprosto stejný zvuk se linul před lety několik let z muxu 2 s Novou a primou, tenkrát jsem zkoušel psát na ČRa a odepsali že je to v pořádku a je stejný jako v muxu 1 a 3 a že provedli kvůli mě i jakési měření. Pár měsíců na to se zvuk zlepšil na úroveň muxu 1 a 3 a tak jsem neváhal a zeptal se na důvod. Prý u muxu 2 aktualizovali firmware.

Každopádně mi zvuk Telky, Smíchova, Fandy a Pohody vyloženě trhá uši.
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1047 kdy: 31. 08. 2013, 16:21:54 »
- USB TV karta AVER TV Hybrid Volar HX - absolutně nesledovatelné, karta de facto produkuje jenom fotky
To je s jejich softem, nebo nějakým jiným (MCE, DVBViewer)?


standa standa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1048 kdy: 31. 08. 2013, 16:27:06 »
Ano, přesně takový charakter má zvuk ČT:D, jaký měl kdysi zvuk v MUXU 2 ČRa. Na tu dobu se dobře pamatuju. Pak se to náhle změnilo k lepšímu.


standa standa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #1049 kdy: 31. 08. 2013, 16:29:48 »
Jan Novák: Ano, používám software výrobce
« Poslední změna: 31. 08. 2013, 16:42:31 od standa standa »