Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360493 krát)

Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #900 kdy: 01. 08. 2013, 15:58:51 »
Dostal jsem se konečně do pokryté oblasti muxu4 a tak potvrzuji uváděná chyby v obraze. Zatím jsem to zkoušel jenom přes pc kartu, ale i tak je evidentní že je něco špatně. S nahrávkou si absolutně neporadí můj oblíbený avidemux a při puštění ve Windows Media Playeru který je součástí Windows 7 64bit, dochází k rozpadu obrazu, zejména v horní části. Nahrávka je z Telky, ale podobně se chová i Fanda, jiné stanice jsem zatím nezjišťoval.

http://ulozto.cz/xa2MPW6z/telka-mux4-chyby-2013-08-01-zip

U ukázky z WMP si nevšímejte občasného probliknutí červené barvy a posuvu zvuku, to je vlivem nahrání dění na obrazovce. Rozpixelování v horní části a kolem hlavy pana Nárožného je naopak autentické.
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #901 kdy: 01. 08. 2013, 18:37:09 »
Jo, to bude ono (2013-08-01_14-53-28_TELKA_Volenka - Avidemux.mp4).  Chyby pri horizontalnim pohybu kamery nebo objektu, kdy se aktivuje kodovani (MPEG2) po pulsnimcich misto bezneho kodovani po snimcich.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #902 kdy: 01. 08. 2013, 22:47:02 »
My jsme prostě světový unikát ve vysílání,už to trvá 3 měsíce ,co to maj v takovým bordelu a jak je vidět,nebudou s tím asi dělat nic.Ono se to netýká jen mux4,ono to je stejné i u HD,ty neduhy jsou totožné.OPRAVDU HD VYSÍLÁNÍ !!! Jak jsem se několikrát přesvědčil,tak spoustu lidí ty neduhy není ani schopno vnímat.Musí je člověk vysloveně vzít za ruku a ten problém jim ukázat,aby vůbec pochopili,oč jde.Taky se dá v podstatě rozdělit nedostatky na dvě skupiny.

         1.  obraz sebou škube jako celek---to lidi vnímají
         2.  obraz se chová jak stroboskop---to vnímá jen málo lidí,ostatní tvrdí,že je vše v pořádku(smutné je,že to nevidí ani rádoby odborník)
 
Ostatní projevy jsou rozdílné podle typu přijímače a jen doplňují výše uvedené body.Opět zdůrazňuji,,,neviděl jsem žádný přijímač,na kterém by se nedostatky neprojevovaly,,,!! Nakonec se ani nedivím,že je to v takovém bordelu,jak jsem již napsal po rozhovoru s ČTU. Opravdu smutné,ale v našich končinách nic nového.  :(
« Poslední změna: 01. 08. 2013, 22:50:14 od tako50 »


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #903 kdy: 02. 08. 2013, 09:10:08 »
Opět jenom bezduché blábolení, zjevně pod taktovkou ČRa, které toho Pařízka nemohou ani vystát a musí posílat agenty do diskuzí :(

Pro všechny neznalé pouze připomenutí, že s muxem 4 a RS7 nemá např. set-top-box GoSat 100 HD žádný problém, taktéž všechny současně prodávané (i několik let zpátky) televizory Samsung a LG naprosto v pohodě.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #904 kdy: 02. 08. 2013, 09:40:58 »
Ale na trhu je mnohem více značek.Já mám taky problém s muxem4 jak už jistě víš.A nikdo si nebude kupovat přijímač na základě toho jestli mu bude na tom fungovat bez problémů mux4 a R7.Ale každý si vybírá na základě ceny a využití přístroje.To si musí dat do pořádku pan P,snad někdy. ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #905 kdy: 02. 08. 2013, 09:41:13 »
YABAKA: Podal jsem důkazy, co víc chceš? Musíš se pořád za Pařízka rvát do krve? Jsi pouze troll, nebo máš vyšší honorované poslání?
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #906 kdy: 02. 08. 2013, 10:00:06 »
Ale na trhu je mnohem více značek.Já mám taky problém s muxem4 jak už jistě víš.A nikdo si nebude kupovat přijímač na základě toho jestli mu bude na tom fungovat bez problémů mux4 a R7.Ale každý si vybírá na základě ceny a využití přístroje.To si musí dat do pořádku pan P,snad někdy. ;)
To by měl, protože vždycky kupuji věci podle toho, jestli mně s danou službou fungují nebo ne. A jestli někdo kupuje STB nebo TV podle toho, jak to ladí manželce k šatům, tak má asi smůlu :D

YABAKA: Podal jsem důkazy, co víc chceš? Musíš se pořád za Pařízka rvát do krve? Jsi pouze troll, nebo máš vyšší honorované poslání?
Mě nějaké tvoje důkazy celkem nezajímají, protože fakt nemohu za to, že si z neznalosti věci kupuješ krámy, kde to nefunguje. Přístroje, kde není s příjmem problém, tady už popsány byly a vzhledem k tomu, že ani platící Pařízkovi klienti (tj. Nova a ČT) nic neřeší, tak se lze oprávněně domnívat, že je tento problém naprosto minoritní záležitost.
A řešit nějakou shitoidní PC kartu a k tomu freeware SW (nebo nedejbože WMP), to opravdu ne...
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #907 kdy: 02. 08. 2013, 10:03:53 »
Ale na trhu je mnohem více značek.Já mám taky problém s muxem4 jak už jistě víš.A nikdo si nebude kupovat přijímač na základě toho jestli mu bude na tom fungovat bez problémů mux4 a R7.Ale každý si vybírá na základě ceny a využití přístroje.To si musí dat do pořádku pan P,snad někdy. ;)
To by měl, protože vždycky kupuji věci podle toho, jestli mně s danou službou fungují nebo ne. A jestli někdo kupuje STB nebo TV podle toho, jak to ladí manželce k šatům, tak má asi smůlu :D

YABAKA: Podal jsem důkazy, co víc chceš? Musíš se pořád za Pařízka rvát do krve? Jsi pouze troll, nebo máš vyšší honorované poslání?
Mě nějaké tvoje důkazy celkem nezajímají, protože fakt nemohu za to, že si z neznalosti věci kupuješ krámy, kde to nefunguje. Přístroje, kde není s příjmem problém, tady už popsány byly a vzhledem k tomu, že ani platící Pařízkovi klienti (tj. Nova a ČT) nic neřeší, tak se lze oprávněně domnívat, že je tento problém naprosto minoritní záležitost.
A řešit nějakou shitoidní PC kartu a k tomu freeware SW (nebo nedejbože WMP), to opravdu ne...
  Tady je jasně vidět,že jsi chovanec z bohnického areálu.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #908 kdy: 02. 08. 2013, 10:08:30 »
To nemusí kupujícího zajímat.Zajímat ho pouze musí jestli přijímač podporuje DVB-T a MPEG-4 a případně další a to ke kvalitnímu příjmu musí stačit.A že to je problém Pařízka si můžeš být jistý protože u STV1 HD který ještě taky mám není po tom co děje u NOVY HD ani náznak. :)


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #909 kdy: 02. 08. 2013, 10:13:13 »
To nemusí kupujícího zajímat.Zajímat ho pouze musí jestli přijímač podporuje DVB-T a MPEG-4 a případně další a to ke kvalitnímu příjmu musí stačit.A že to je problém Pařízka si můžeš být jistý protože u STV1 HD který ještě taky mám není po tom co děje u NOVY HD ani náznak. :)
A Pařízka zase nemusí zajímat, jestli to nějaký čínský krám zpracuje korektně nebo ne :D Navíc každý spotřebitel má možnost zboží reklamovat, protože jak sám píšeš, tak kupujícího zajímá pouze to, jestli přijímač podporuje DVB-T a MPEG-4 :)
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #910 kdy: 02. 08. 2013, 10:17:17 »
Škoda času tady s tebou.Platí co jsem psal.A když máš TV po záruce tak reklamovat můžeš starou belu!A kupovat podporované Pařízkopřístroje nebudu.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #911 kdy: 02. 08. 2013, 10:27:51 »
Škoda času tady s tebou.Platí co jsem psal.A když máš TV po záruce tak reklamovat můžeš starou belu!A kupovat podporované Pařízkopřístroje nebudu.
Škoda času je pouze s těmi, kteří skuhrají po diskuzích na webu jak jim něco nehraje a čekají na nějaké spasení (které se ale logicky nedostavuje) místo toho, aby konali a pořídili funkční zařízení. A TV po záruce samozřejmě reklamovat nemůžeš, ale u těch věcí po záruce je problémů víc než dost a stejně jako si někdo dřív koupil TV s MPEG-2 only tunerem (a dneska nemůže přijímat HD programy a musí pořídit TV novou nebo doplnit STB), tak s muxem 4 a RS7 je to totéž.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #912 kdy: 02. 08. 2013, 10:35:22 »
Ale ty nečteš co ti píšu?Mám který má i MPEG-4.Nova HD blbne a STV1 HD je v pohodě.Čili příjem na stejný tuner a problém je pouze u jednoho.Z toho je jasný že problém je na straně DB!Když by byl problém u TV tak to blbne u obou TV,to snad musí pochopit i školák!


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #913 kdy: 02. 08. 2013, 10:41:01 »
Ale ty nečteš co ti píšu?Mám který má i MPEG-4.Nova HD blbne a STV1 HD je v pohodě.Čili příjem na stejný tuner a problém je pouze u jednoho.Z toho je jasný že problém je na straně DB!Když by byl problém u TV tak to blbne u obou TV,to snad musí pochopit i školák!
Jenomže Nova HD vysílá v CZ muxu 4, zatímco STV1 HD v SK muxu 3. A každý mux má prostě jiné parametry a rozhodně se nikdo nebude přizpůsobovat podle někoho druhého. Toto opravdu pochopí i školák.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #914 kdy: 02. 08. 2013, 10:44:12 »
Víš co,zapomeň na to!S tebou o něčem diskutovat nemá smysl.To fakt se školákem je mnohonásobně lepší pokec než s tebou!