Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360580 krát)

Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #810 kdy: 09. 07. 2013, 14:20:08 »
Jak říkám, velká část (pravděpodobně většina) HD přijímačů 1080p nepodporuje, takže se v tom nikomu vysílat nechce. O tom jaké rozlišení se budou používat se rozhodovalo v době, kdy byla technologie úplně někde jinde a nikdo s něčím takovým nemohl počítat.

A vy si Tako pozvěte někoho ať vám spraví anténu.
I v době, kdy se rozhodovalo, prováděly všechny LCD TV interní převod do 50p, aby to mohly na displeji zobrazit, takže v tom problém nebyl. Trochu výkonnější dekodér by i tehdy nestál o moc víc.
Anténu si opravovat nebudu, v té problém není. To jen vy to nechcete pochopit.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #811 kdy: 09. 07. 2013, 14:22:29 »
Neznam DTR210, ale pokud STB ukazuje 100% kvalitu a pritom se rozpada obraz je neco spatne. Bud je ten indikator kvality totalne nepouzitelny nebo se neco uz spatne vysila.


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #812 kdy: 09. 07. 2013, 14:29:13 »
Jak říkám, velká část (pravděpodobně většina) HD přijímačů 1080p nepodporuje, takže se v tom nikomu vysílat nechce. O tom jaké rozlišení se budou používat se rozhodovalo v době, kdy byla technologie úplně někde jinde a nikdo s něčím takovým nemohl počítat.

A vy si Tako pozvěte někoho ať vám spraví anténu.
I v době, kdy se rozhodovalo, prováděly všechny LCD TV interní převod do 50p, aby to mohly na displeji zobrazit, takže v tom problém nebyl. Trochu výkonnější dekodér by i tehdy nestál o moc víc.
Anténu si opravovat nebudu, v té problém není. To jen vy to nechcete pochopit.

V době kdy se tvořily normy pro HDTV o LCD televizích ještě nikdo ani neslyšel.

To s tou anténou nebylo na vás, pokud tedy nejste Tako50.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #813 kdy: 09. 07. 2013, 14:30:41 »
Philips DTR-220 měl indikátor příjmu dost špatný a choval se právě tak, že buď ukazoval 100% a nebo kostičkoval, viz. i dnes už historický test STB z roku 2008 :) - http://www.digizone.cz/clanky/test-set-top-boxu-pri-dalkovem-prijmu-digitalni/

DTR-210 na tom asi bude dost podobně.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #814 kdy: 09. 07. 2013, 14:34:47 »
V době kdy se tvořily normy pro HDTV o LCD televizích ještě nikdo ani neslyšel.
Jde o testy mpeg4, ne o počátky HD ve studiích. Testy probíhaly v letech 2005-7 na LCD i plazmách. A ani na plazmě se nepoužívá prokládané zobrazování.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #815 kdy: 09. 07. 2013, 15:05:06 »
Testy MPEG4 bohužel nemají s rozlišením HDTV nic moc společného.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #816 kdy: 09. 07. 2013, 15:42:24 »
to by mě zajímalo,co bych měl na anténě opravit,jinak DTR 210 i 220 jsou jedni ze STB na které je spoleh po celou dobu vysílání a ukazatele ukazují jen když je signál,ne jak mnoho jiných STB ,kteří ukazují i když žádný signál neni,jinak když je signál v pořádku,tak i při síle okolo 30% a kvalitě taktéž tento STB bezproblémově hraje,jiní bohužel už ne, na stejnou anténu.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #817 kdy: 09. 07. 2013, 15:50:59 »
to by mě zajímalo,co bych měl na anténě opravit,jinak DTR 210 i 220 jsou jedni ze STB na které je spoleh po celou dobu vysílání a ukazatele ukazují jen když je signál,ne jak mnoho jiných STB ,kteří ukazují i když žádný signál neni,jinak když je signál v pořádku,tak i při síle okolo 30% a kvalitě taktéž tento STB bezproblémově hraje,jiní bohužel už ne, na stejnou anténu.

Ono trošku devalvuje tu technickou diskuzi ohledně problémů v mux4, když ve Vašem případě si nikdo není jistý, zda není problém na straně příjmu. Zatímco jiní přispěvatelé mají možnost ty parametry změřit a vyloučit tedy chybu příjmu, a nebo jsou z oboru, u Vás stále není jasné, v čem ty problémy mohou být.

Jinak hodnotit kvalitu příjmu podle bargrafu specielně na Philipsech je hodně mimo. Jak jsem psal, ty Philipsy měly jeden z nejhorších bargrafů v testech, které jsme dělali, vůbec nic ty bargrafy neznamenaly a už vůbec se podle nich nedala nastavit anténa, natož hodnotit měřit kvalitu signálu.

PS: Znovu bych připomněl ten šest let starý test STB, kde zrovna Philips skončil co do příjmových vlastností jako poslední... http://www.digizone.cz/clanky/test-set-top-boxu-pri-dalkovem-prijmu-digitalni/
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #818 kdy: 09. 07. 2013, 16:19:57 »
Takže jinak,já si dělal vlastní testy STB ,kdy jsem pomocí regulovatelného útlumového článku snižoval úroveň signálu a rozbočoval ho hybridním rozbočovačem na dva STB,pro jistotu,jsem pak při co nejnižší úrovni ,kdy ještě byl schopen jeden ze zkoušených STB bezproblémově hrát,prohodil anténí vstupy do STB a i rovněž aby se neovlivňovaly STB mezi sebou je střídavě odpojoval.Dle mého testu vyšel právě DTR210 i 220 jako nejcilivější a dokázal ještě bez problému hrát,když už ostatní si ani neškrtly,ani náznak rozpadajícího se obrazu,prostě nic.S tím testem já tedy nemohu souhlasit,co se týče popisovaných STB a to Comag SL 45,Technisat 2TX,Mascom 520,Mustek 350 ty jsem si sám také zkoušel a jejich citlivost byla velmi nízká.Opticum 3000,ani Humax jsem nezkoušel nemohu posoudit.Jinak jako druhý v pořadí byl v citlivosti Technisat 2TX.Pozdější testy co jsem si provedl tak jedině Diway,dnešní myslím Dibox T30 předčily o něco citlivost obou philipsů.Jinak na philipsech je právě zajímavé to,že třeba při například průletu letadla ,nebo zajiskření při rozepnutí třeba pájky ,osvětlení,se obraz nerozsype na kostičky,jako je tomu u jiných STB.Nevím jak jste k těm výsledkům takto dospěly,já mám výsledky naprosto opačné.Snad jen vysvětlením ,že byl přístroj vadný a nebo nevhodným umístěním při testu.Samozřejmě,že nelze vycházet z bargrafů,jako něco vysloveně směrodatného,ale jen orientačního.Třeba digipal 2 TX je jeden z těch,co ukazují přítomnost signálu i když žádný není a myslím také reagoval na analogový signál,což třeba DTR ne.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #819 kdy: 09. 07. 2013, 16:35:28 »
Kvalita tuneru se v žádném případě nepozná jenom podle toho, jak slabý signál je tuner schopen zpracovat! U televizního signálu hraje roli spousta dalších věcí a úroveň signálu je stejně nepodstatná, protože slabý signál jde zesílit - narozdíl třeba od problémů se SFN, kde se nedá dělat prakticky nic (leda změnit lokalitu).

Dneska jsem testoval kombo přijímač S2/T Alma 2300. Programy v RS7 (HD i SD) bezproblémů, v multiplexu 4 vše taktéž bezproblémů, až na program Fanda, kde docházelo k občasným výpadkům (čtverečkům v obraze, hlavně u dynamických scén).
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #820 kdy: 09. 07. 2013, 16:53:04 »
No YABAKO a to je přesně ono,to co ten fanda dělal a někdy to dělá a jindy se zdá,že zas nic a podle intenzity poruch v signálu,ač je signál silný,se to projevuje na různých přijímačích různě a opět podotýkám,neviděl jsem jediný,který by problémy neměl.Citlivost tuneru je jedna z nejdůležitějších vlastností,byť ne jediná,to je jasný.SFN u mě žádný problém celou dobu vysílání nezpůsoboval a ani jiné problémy se nikdy nevyskytovaly po celou dobu vysílání,jen jednou což jsem už zde psal,to byl problém se zvukem u prima love z bukovky,během jednoho dne byl vyřešen po telefonátu ČR .


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #821 kdy: 09. 07. 2013, 20:00:21 »
Dnes se schválně dívám na otázky václava moravce na čt1 v HD z RS7 z klínovce a co se děje.Zvuk se zpožďuje za obrazem s různým odstupem,v době kdy dojde k seknutí obrazu se zvuk srovná s obrazem a tak se to opakuje stále dokola již 50 min.

A vy si Tako pozvěte někoho ať vám spraví anténu.

Muzete mi prosim Pavle vysvetlit, jak muze byt podle vas nesynchronni zvuk s obrazem zpusoben antenou?
« Poslední změna: 09. 07. 2013, 20:10:34 od klapaciuss »


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #822 kdy: 09. 07. 2013, 20:46:18 »
No YABAKO a to je přesně ono,to co ten fanda dělal a někdy to dělá a jindy se zdá,že zas nic a podle intenzity poruch v signálu,ač je signál silný,se to projevuje na různých přijímačích různě a opět podotýkám,neviděl jsem jediný,který by problémy neměl.Citlivost tuneru je jedna z nejdůležitějších vlastností,byť ne jediná,to je jasný.SFN u mě žádný problém celou dobu vysílání nezpůsoboval a ani jiné problémy se nikdy nevyskytovaly po celou dobu vysílání,jen jednou což jsem už zde psal,to byl problém se zvukem u prima love z bukovky,během jednoho dne byl vyřešen po telefonátu ČR .
Lze se přiklonit k názoru, že určité čipsety v STB problém nemají a jiné naopak mají. A že u těch, které problém mají, se s tím asi sotva co nadělá změnou firmware. Prostě když to STB nebere, tak smůla a jedině koupit nový.

Tzv. "citlivost" tuneru je imaginární pojem a neznamená vlastně vůbec nic, protože některý tuner může dobře reagovat na slabý signál a třeba si neporadí se SFN, jiný zase naopak a nějaký další nenaladí sousední kanály atd. Prostě pod tím pojmem "citlivost" si může každý představit něco jiného a není žádné závazné pravidlo, které by toto jakkoliv stanovovalo.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #823 kdy: 09. 07. 2013, 23:14:48 »
YABAKO,mohu se zeptat,kolik jsi opravil TV ,videí,satelitů,věží,atd.?


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #824 kdy: 10. 07. 2013, 09:15:12 »
Kvalita tuneru se v žádném případě nepozná jenom podle toho, jak slabý signál je tuner schopen zpracovat! U televizního signálu hraje roli spousta dalších věcí a úroveň signálu je stejně nepodstatná, protože slabý signál jde zesílit - narozdíl třeba od problémů se SFN, kde se nedá dělat prakticky nic (leda změnit lokalitu).
...
Tzv. "citlivost" tuneru je imaginární pojem a neznamená vlastně vůbec nic, protože některý tuner může dobře reagovat na slabý signál a třeba si neporadí se SFN, jiný zase naopak a nějaký další nenaladí sousední kanály atd. Prostě pod tím pojmem "citlivost" si může každý představit něco jiného a není žádné závazné pravidlo, které by toto jakkoliv stanovovalo.
Tako50 psal o citlivosti, ne o kvalite tuneru. Citlivost neni imaginarni pojem, ale jasne definovany parametr, ktery udava jak slaby signal je schopen prijimac zpracovat. Test citlivosti s utlumakem jak provadel Tako50 je v principu spravne, pokud ovsem nemel testovaci signal ovlivneny odrazy/SFN, sousednimi kanaly, atd. Je pravda, ze odolnost na SFN, odolnost na silne sousedni kanaly (selektivita) jsou taky dulezite, ale jsou to proste jen dalsi parametry vedle citlivosti.