Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360504 krát)

klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #765 kdy: 29. 06. 2013, 14:27:10 »
Já nezpochybňuji, že na tvé STA byly problémy. A popravdě řečeno, tak se tomu ani nedivím, protože STA, která šíří sousední kanály, si na takové problémy přímo zadělává a její autor by měl s antenařinou co nejdřív skončit nebo ho někdo za takovou prasárnu sejme :D
Jinak - když už je řeč o tom Synapsu - tak model THD-2855 PVR taktéž nemá s muxem 4 ani RS7 žádný problém.
A o Arivě se radši nebavit, protože to je hnus jak v satelitní oblasti, tak zjevně i v té pozemní a ne nadarmo to spousta lidí překřtila na název Arišrot :(

No právě ta Ariva na stejné STA, na rozdíl od Gosatu, problémy s příjmem sousedních kanálů nemá. Stejně tak TV přijímače všech sousedů na stejné STA nemají problémy. Skóre je tedy cca 10 ku 1 v neprospěch Gosatu. :-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #766 kdy: 29. 06. 2013, 14:36:37 »
Já nezpochybňuji, že na tvé STA byly problémy. A popravdě řečeno, tak se tomu ani nedivím, protože STA, která šíří sousední kanály, si na takové problémy přímo zadělává a její autor by měl s antenařinou co nejdřív skončit nebo ho někdo za takovou prasárnu sejme :D
Jinak - když už je řeč o tom Synapsu - tak model THD-2855 PVR taktéž nemá s muxem 4 ani RS7 žádný problém.
A o Arivě se radši nebavit, protože to je hnus jak v satelitní oblasti, tak zjevně i v té pozemní a ne nadarmo to spousta lidí překřtila na název Arišrot :(
No právě ta Ariva na stejné STA, na rozdíl od Gosatu, problémy s příjmem sousedních kanálů nemá. Stejně tak TV přijímače všech sousedů na stejné STA nemají problémy. Skóre je tedy cca 10 ku 1 v neprospěch Gosatu. :-)
To samozřejmě není, protože nikdo tu STA nezná jak je provedená a jestli je problém skutečně v sousedních kanálech nebo třeba jenom v tom, že na nějakou účastnickou šňůru přijímáš signál kromě STA i přímo ze vzduchu a to způsobuje ty problémy. Navíc tedy ani nelze nijak to tvoje tvrzení ověřit, jestli je to skutečně jak popisuješ, byť tě nechci podezřívat z toho, že si vymýšlíš, ale je celkem divné, že natrefíš zrovna na GoSat 100 HD, o kterém se nijak kladně nevyjadřuješ...
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #767 kdy: 29. 06. 2013, 14:48:30 »
To samozřejmě není, protože nikdo tu STA nezná jak je provedená a jestli je problém skutečně v sousedních kanálech nebo třeba jenom v tom, že na nějakou účastnickou šňůru přijímáš signál kromě STA i přímo ze vzduchu a to způsobuje ty problémy. Navíc tedy ani nelze nijak to tvoje tvrzení ověřit, jestli je to skutečně jak popisuješ, byť tě nechci podezřívat z toho, že si vymýšlíš, ale je celkem divné, že natrefíš zrovna na GoSat 100 HD, o kterém se nijak kladně nevyjadřuješ...

Jednak přímo u mě na konci kabelu bylo opakovaně prováděno měření, které nezjistilo žádný problém se signálem z STA. Druhak já osobně jsem zkoušel dalších několik jiných STB na stejné STA a ty problém  s výpadky signálu na sousedních kanálech neměly ani náznakem (na rozdíl od Gosatu vulgo Bensat 120HD). Takže nefunkční přijímač šel pryč. Jednoduchá volba. I kdyby v té STA nebylo vše dokonalé (jakože vše bylo OK), pořád by to jasně ukazovalo, že Gosat je na tyto problémy více citlivý.
« Poslední změna: 29. 06. 2013, 14:50:59 od klapaciuss »


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #768 kdy: 29. 06. 2013, 14:59:12 »
To samozřejmě není, protože nikdo tu STA nezná jak je provedená a jestli je problém skutečně v sousedních kanálech nebo třeba jenom v tom, že na nějakou účastnickou šňůru přijímáš signál kromě STA i přímo ze vzduchu a to způsobuje ty problémy. Navíc tedy ani nelze nijak to tvoje tvrzení ověřit, jestli je to skutečně jak popisuješ, byť tě nechci podezřívat z toho, že si vymýšlíš, ale je celkem divné, že natrefíš zrovna na GoSat 100 HD, o kterém se nijak kladně nevyjadřuješ...

Jednak přímo u mě na konci kabelu bylo opakovaně prováděno měření, které nezjistilo žádný problém se signálem z STA. Druhak já osobně jsem zkoušel dalších několik jiných STB na stejné STA a ty problém  s výpadky signálu na sousedních kanálech neměly ani náznakem (na rozdíl od Gosatu vulgo Bensat 120HD). Takže nefunkční přijímač šel pryč. Jednoduchá volba. I kdyby v té STA nebylo vše dokonalé (jakože vše bylo OK), pořád by to jasně ukazovalo, že Gosat je na tyto problémy více citlivý.
Z toho měření jistě můžeš poskytnout protokol, že?
V tom případě pak nelze ani vyloučit chybu konkrétního kusu. A že by jsi měl možnost zkoušet desítky těchto typů, o tom tedy dost pochybuji.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #769 kdy: 29. 06. 2013, 15:25:52 »
0V tom vašem testu se porovnávalo 1080i a p, Němci prováděli jiné testy a z nich jim vyplynulo, že na 1080p potřebují větší datový tok (i v té zprávě Ofcomu se uvažuje o 13Mb/s) a není na něj připravená technika a tak vybírali ze 720p a 1080i.

Uvažuje, ale to neznamená, že je tolik opravdu zapotřebí. Nikde tam není jak k tomu číslu došli. Porovnání 720p a 1080i je nesmysl, samozřejmě že vyšší rozlišení bude vždycky vypadat líp. Není mi jasné o co se se mnou vlastně přete.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #770 kdy: 29. 06. 2013, 15:53:10 »
Musím bohužel konstatovat z dnešního sledování pohody i retro,že i na nich dochází k sekání obrazu,málo,ale přeci.Momentálně se nedalo prakticky na fandu,telku a smíchov skoro koukat a TXT na fandovi,tak ten se mohl chybami zbláznit,co tam sekal nežádoucích znaků.Z toho vyplívá,že jak obraz,tak i TXT mají spolu souvislost a že i programy pohoda a retro jsou tím ovlivněni.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #771 kdy: 02. 07. 2013, 14:19:38 »
co se stalo,že to tu tak utichlo? to už všichni nakoupili špičkové gosaty a nebo začal pařez vysílat v normě.U mě teda ne.


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #772 kdy: 02. 07. 2013, 15:16:59 »
co se stalo,že to tu tak utichlo? to už všichni nakoupili špičkové gosaty a nebo začal pařez vysílat v normě.U mě teda ne.

Pro mě je DVB-T okrajová záležitost. Dojde na něj jen v případě, že potřebuji nahrávat tři různé pořady současně (ze satelitu) a na čtvrtý se v ten stejný okamžik dívat. Což není zas tak často. :-) Takže pro mě je tato diskuse spíše otázka toho, že mě to zajímá než že bych na tom byl závislý. Jinak pohádky z Pařizkovy chaloupky pokračují samozřejmě dál.


ladik 12

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #773 kdy: 02. 07. 2013, 19:44:44 »
Porovnání 720p a 1080i je nesmysl, samozřejmě že vyšší rozlišení bude vždycky vypadat líp.
To plati jen pro staticky obraz, testy EBU ukazaly, ze pri dnes obvykle pouzivanych prenosovych rychlostech dava subjektivne lepsi obraz 720p, zejmena u sportovnich prenosu. EBU doporucuje pro vysilani 720p (EBU recommendation R124). 

http://tech.ebu.ch/webdav/site/tech/shared/r/r124.pdf
http://tech.ebu.ch/docs/techreports/tr005.pdf
« Poslední změna: 02. 07. 2013, 20:06:28 od ladik 12 »


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #774 kdy: 03. 07. 2013, 07:31:47 »
To plati jen pro staticky obraz, testy EBU ukazaly, ze pri dnes obvykle pouzivanych prenosovych rychlostech dava subjektivne lepsi obraz 720p, zejmena u sportovnich prenosu. EBU doporucuje pro vysilani 720p (EBU recommendation R124). 
Není to úplně přesné. Jednak je zpráva poněkud staršího data a nová technika oslabuje sílu tohoto prohlášení a druhak popisuje stav, kdy je NOUZE o šíři přenosového pásma. Zobecnění považuji za krátkozraké. Opět nejnovější vývoj tomu dal na frak - vzpomeňme olympiádu v Londýně.
Správnou odpověď bych si představoval - 720p a 1080i jsou oba dobré, každý má své specifické použití. Použité správně dají jeden lepší výsledek než druhý, použité špatně obraz více poškodí.
« Poslední změna: 03. 07. 2013, 07:57:24 od Petr Svoboda »


ladik 12

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #775 kdy: 03. 07. 2013, 08:36:38 »
... druhak popisuje stav, kdy je NOUZE o šíři přenosového pásma.
Jak jinak lze popsat soucasny stav digitalniho vysilani, kdy nechce nikdo platit ani tu sirku, ktera je nezbytne nutna pro (rozumne) bezchybny prenos zadneho z obou (tri - 720p, 1080i, 1080p) moznych rozliseni. Nebo spis NOUZE o penize?


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #776 kdy: 03. 07. 2013, 08:49:54 »
... druhak popisuje stav, kdy je NOUZE o šíři přenosového pásma.
Jak jinak lze popsat soucasny stav digitalniho vysilani, kdy nechce nikdo platit ani tu sirku, ktera je nezbytne nutna pro (rozumne) bezchybny prenos zadneho z obou (tri - 720p, 1080i, 1080p) moznych rozliseni. Nebo spis NOUZE o penize?

Nemáš pravdu - současný stav, tedy ten, který se nachází nad NOUZÍ, platí možná tak pro mux4. V Normálním stavu jsou ostatní multiplexy, vyjma RS4, ten se blíží stavu Komfort. Neposouvej tedy hranice kategorií, že by snad stav v muxu4 mohl být prohlášen za "normální" - pro mě normální nebyl a není. Jestli bude, mají v rukou chlapíci z DB.
(abych byl správně pochopen - zde mluvím pouze o šířkách pásma, nikoli o dalších potížích, které jsou komentovány jinde)
Takže aplikací zde uvedeného - 720p by mohl být užitečný pro m4, 1080i pro rs4, ostatní muxy mají na výběr mezi oběma, aby dosáhly maximálního zážitku z obrazu.
« Poslední změna: 03. 07. 2013, 08:51:37 od Petr Svoboda »


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #777 kdy: 03. 07. 2013, 10:42:48 »
Včera jsem na televizoru Panasonic koukal celé odpoledne na Retro Music Television z RS7 a kromě nahodilých (cca půlsekundových) výpadků zvuku žádný problém. O nějakém zasekávání obrazu nemůže být vůbec řeč.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #778 kdy: 03. 07. 2013, 11:01:09 »
Včera jsem na televizoru Panasonic koukal celé odpoledne na Retro Music Television z RS7 a kromě nahodilých (cca půlsekundových) výpadků zvuku žádný problém. O nějakém zasekávání obrazu nemůže být vůbec řeč.

No vždyť si taky na tento program tady nikdo nestěžoval. O tomto kanálu tady nikdy nebyla řeč. Nicméně děkuji za upozornění, že u tohoto programu dochází k výpadkům zvuku. To jsem ani nevěděl.
« Poslední změna: 03. 07. 2013, 11:02:44 od klapaciuss »


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #779 kdy: 03. 07. 2013, 11:14:19 »
Musím bohužel konstatovat z dnešního sledování pohody i retro,že i na nich dochází k sekání obrazu,málo,ale přeci.Momentálně se nedalo prakticky na fandu,telku a smíchov skoro koukat a TXT na fandovi,tak ten se mohl chybami zbláznit,co tam sekal nežádoucích znaků.Z toho vyplívá,že jak obraz,tak i TXT mají spolu souvislost a že i programy pohoda a retro jsou tím ovlivněni.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot