Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360606 krát)

brambory

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #750 kdy: 29. 06. 2013, 09:24:01 »
a mux 4 se chyta na satelitu?že mu radíte nakup satelitního přístroje?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #751 kdy: 29. 06. 2013, 10:57:06 »
Kup si GoSat 100 HD ...

Ten Gosat 100HD, který tady opakovaně oslavujete je prakticky totožný s Bensat 120HD. Jde tedy o obyčejný OEM výrobek s chipsetem Mstar. Měl jsem v lednu doma Bensat 120HD a ještě další dva STB s tímto chipsetem a všechny do jednoho měly problém se stabilitou příjmu u dvou sousedních kanálů - 41 a 42 (mux2, mux4). Den to běželo bez problémů a pak tři hodiny výpadků (na obou dotčených muxech), pak zase chvíli klid. Dvakrát u mě měřila firma signál z antény (STA), vždy se závěrem, že signál je kvalitní s minimální chybovostí. STB s chipsetem Sunplus nebo Ali jsou v tomto ohledu bez problémů (měl jsem na zkoušku 4 různé modely). Chipset Mstar už nesmí překročit práh mého bytu. :-)

Shrnuto - Gosat 100HD je zcela standardní číňan, který někomu bude fungovat někomu ne, podle toho, jaké kanály přijímá či v jakých podmínkách je provozován (tyhle low cost přístroje mají problémy i při HDMI propojení s některými typy TV).
« Poslední změna: 29. 06. 2013, 11:03:22 od klapaciuss »


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #752 kdy: 29. 06. 2013, 11:06:46 »
Mě by ani nenapadlo si kupovat  Gosat 100HD ,na takové zmetky,,,podotýkám u mě,,, nejsem zvědavej.Komu vyhovují,ať si je klidně kupují,já rozhodně ne,mě by na nich nehrálo vůbec nic,protože tolik chyb co bych na tom viděl,by se nedalo ani spočítat.Osobně dnes kdybych měl jít koupit STB,tak bych asi nekoupil žádný,není si z čeho vybrat,je to asi jen samej číňan v jiném kabátě.Jo,to by bylo sudů !! Jenže já pivo nepiju,tak bych musel všechny pozvat aby se pořádně ožrali a přestali se tu hádat,nebo si rozbili držku a bylo o čem povídat.  ;D


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #753 kdy: 29. 06. 2013, 11:10:05 »
Kup si GoSat 100 HD ...

Ten Gosat 100HD, který tady opakovaně oslavujete je prakticky totožný s Bensat 120HD. Jde tedy o obyčejný OEM výrobek s chipsetem Mstar. Měl jsem v lednu doma Bensat 120HD a ještě další dva STB s tímto chipsetem a všechny do jednoho měly problém se stabilitou příjmu u dvou sousedních kanálů - 41 a 42 (mux2, mux4). Den to běželo bez problémů a pak tři hodiny výpadků (na obou dotčených muxech), pak zase chvíli klid. Dvakrát u mě měřila firma signál z antény (STA), vždy se závěrem, že signál je kvalitní s minimální chybovostí. STB s chipsetem Sunplus nebo Ali jsou v tomto ohledu bez problémů (měl jsem na zkoušku 4 různé modely). Chipset Mstar prostě už nesmí překročit práh mého bytu. :-)

Prostě Gosat 100HD je zcela standardní číňan, který někomu bude fungovat někomu ne, podle toho, jaké kanály přijímá či v jakých podmínkách je provozován (tyhle low cost přístroje mají problémy i při HDMI propojení s některými typy TV).
To je naprostý kec, protože GoSat 100 HD přijímá úplně bezproblémů i sousední kanály, osobně provozováno u SK 55+56 z Nového mesta nad Váhom. Prostě si jenom neustále hledáš nějaké zástupné problémy, které ve skutečnosti vůbec nejsou.
A jestli je GoSat 100 HD jenom obyčejný číňan nebo ne, to je mně v dnešní době a za tu cenu úplně fuk. Rozhodující je funkčnost a ne země původu (která je navíc v podobě ČLR zcela běžná i u těch "značkových" výrobků).
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #754 kdy: 29. 06. 2013, 11:15:07 »
Mě by ani nenapadlo si kupovat  Gosat 100HD ,na takové zmetky,,,podotýkám u mě,,, nejsem zvědavej.Komu vyhovují,ať si je klidně kupují,já rozhodně ne,mě by na nich nehrálo vůbec nic,protože tolik chyb co bych na tom viděl,by se nedalo ani spočítat.Osobně dnes kdybych měl jít koupit STB,tak bych asi nekoupil žádný,není si z čeho vybrat,je to asi jen samej číňan v jiném kabátě.Jo,to by bylo sudů !! Jenže já pivo nepiju,tak bych musel všechny pozvat aby se pořádně ožrali a přestali se tu hádat,nebo si rozbili držku a bylo o čem povídat.  ;D
Takové zmetky, které ale fungují. Narozdíl od těch tvých značkových supervýrobků, na kterých se obraz zasekává :D :D :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #755 kdy: 29. 06. 2013, 11:28:16 »
To je naprostý kec, protože GoSat 100 HD přijímá úplně bezproblémů i sousední kanály, osobně provozováno u SK 55+56 z Nového mesta nad Váhom. Prostě si jenom neustále hledáš nějaké zástupné problémy, které ve skutečnosti vůbec nejsou.
A jestli je GoSat 100 HD jenom obyčejný číňan nebo ne, to je mně v dnešní době a za tu cenu úplně fuk. Rozhodující je funkčnost a ne země původu (která je navíc v podobě ČLR zcela běžná i u těch "značkových" výrobků).

Jak říkám, tyhle přístroje jsou vždy sázka do loterie (nejen Gosat). Teprve doma zjistíte jestli zrovna vám budou fungovat nebo ne. To, že u nějakých jiných dvou sousedních kanálů to zrovna vám funguje, nic neznamená. Každá příjmová situace je jedinečná. Jak jsem si ověřil v praxi, STB s chipsetem Mstar jsou na případné problémy tohoto druhy více citlivé. Mohu vám jen gratulovat, že ve vaší příjmové situaci jste měl štěstí a funguje to OK. Nelze to ale zobecňovat a nabízet Gosat jako univerzální bezchybné řešení.  Já osobně raději zkousnu problémy s příjmem mux4 než nefunkční mux2 a mux4 na STB s chipsetem Mstar. Na STB pro příjem DVB-T, který by byl po všech stránkách bezvadný jsem zatím nenarazil. Měl jsem jich doma cca 10. Zlatý satelit.
« Poslední změna: 29. 06. 2013, 11:31:34 od klapaciuss »


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #756 kdy: 29. 06. 2013, 11:37:43 »
Citace
To je naprostý kec, protože GoSat 100 HD přijímá úplně bezproblémů i sousední kanály, osobně provozováno u SK 55+56 z Nového mesta nad Váhom. Prostě si jenom neustále hledáš nějaké zástupné problémy, které ve skutečnosti vůbec nejsou.

Jenže to je zas ten problém, který už jsem tu několikrát zmiňoval po jiných vláknech.

Zatímco sousední muxy od jiných vysílatelů se snesou, i navzájem (ČRa x ČRa, ČRa x Towercom, ČRa x Emitel, ČRa x Němci, Rakušáci a tak dále navzájem), tak pokud někde vysílá mux 4 a nebo RS7 vedle jiného muxu, zhoršuje to příjem toho sousedního muxu. Toto mám naprosto exaktně změřené, typicky například na Klínovci (36 vs. 37 Praha), kdy mux 2 na kanále 35 jde s MER např. 33 dB ale mux 1 už má MER o 3-4 dB nižší. To samé Ještěd 43x42 mux4, a samozřejmě i Praha 41x42 mux4.

Přičítám to horší spektrální obálce muxu 4 vzhledem k horším vysílačům, které používají, hrany obálky nejsou tak strmé jako u jiných provozovatelů, což je vidět i na spektru.

Pak je samozřejmě otázka přijímačů, jak se s tímto vyrovnají. Ty, co mají horší selektivitu, mohou mít s tímto výrazný problém, u těch selektivnějších se to vůbec nemusí projevit...
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #757 kdy: 29. 06. 2013, 11:51:10 »
Zatímco sousední muxy od jiných vysílatelů se snesou, i navzájem (ČRa x ČRa, ČRa x Towercom, ČRa x Emitel, ČRa x Němci, Rakušáci a tak dále navzájem), tak pokud někde vysílá mux 4 a nebo RS7 vedle jiného muxu, zhoršuje to příjem toho sousedního muxu. Toto mám naprosto exaktně změřené, typicky například na Klínovci (36 vs. 37 Praha), kdy mux 2 na kanále 35 jde s MER např. 33 dB ale mux 1 už má MER o 3-4 dB nižší. To samé Ještěd 43x42 mux4, a samozřejmě i Praha 41x42 mux4.
Přičítám to horší spektrální obálce muxu 4 vzhledem k horším vysílačům, které používají, hrany obálky nejsou tak strmé jako u jiných provozovatelů, což je vidět i na spektru.
Tak pod tohle se Ti asi podepíše každý, kdo někdy viděl signály na spektrálním analyzátoru. Kdo plká na základě kostiček, bargrafů a značek výrobců přijímačů je prostě mimo. Odolnost přijímačů je věc druhá.


123svatopluk

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #758 kdy: 29. 06. 2013, 12:06:10 »
Jak jsem již psat, čekám na vyjádření od Technisatu. Pokud jejich nové přijímače (stáří do cca. dvou let) mají opravdu novější a výkonnější  chipsety, které by i takovou odchylku od standartního vysílání zvládly, pak bych si asi koupil nový set top box (zřejmě opět od Technisatu, číňana nechci). Na každý pád nezastírám tím fakt, že Pařízek vysílá krajně nestandartně, při nejmenším na hranici platných norem ohledně chybovosti (a u kanálů Novy i ohledně zpracování signálu). Pokud by tomu tak nebylo, pak bych si asi těžko dokázal představit, že nejsilnější, nejkvalitnější a nejstabilnější signál multiplexu 4 chytám na pokojovou anténu se zesilovačem umístěnou uvnitř místnosti směrem dovnitř (!) ??? ve vertikální polarizaci. TV Pohoda + InzertTV bez sebemenšího problému, kostičkování se objevuje akorát u kanálů Novy. Při nasměrování antény ven je kvalita na nule. :o
Jinak ještě jeden off-topic, ale snad mi ho tu prominete, souvisí s Pařízkem: psal jsem též  podnět na helpdesk muxu 7 kvůli jeho pokrytí, protože pro pokrytí signálem tohoto muxu v Praze dost zoufale chybí třetí vysílač na Olšanské vysílající ve vertikální polarizaci. Bez něj jsou dost velké části města při nastavených parametrech nepokryté. Tak snad si to vezmou k srdci. Pokud by byla ohledem tohoto do podzimu sjednána náprava, byl bych spokojen. Na nový program ČT Art se totiž docela těším.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #759 kdy: 29. 06. 2013, 13:26:16 »
Citace
To je naprostý kec, protože GoSat 100 HD přijímá úplně bezproblémů i sousední kanály, osobně provozováno u SK 55+56 z Nového mesta nad Váhom. Prostě si jenom neustále hledáš nějaké zástupné problémy, které ve skutečnosti vůbec nejsou.

Jenže to je zas ten problém, který už jsem tu několikrát zmiňoval po jiných vláknech.

Zatímco sousední muxy od jiných vysílatelů se snesou, i navzájem (ČRa x ČRa, ČRa x Towercom, ČRa x Emitel, ČRa x Němci, Rakušáci a tak dále navzájem), tak pokud někde vysílá mux 4 a nebo RS7 vedle jiného muxu, zhoršuje to příjem toho sousedního muxu. Toto mám naprosto exaktně změřené, typicky například na Klínovci (36 vs. 37 Praha), kdy mux 2 na kanále 35 jde s MER např. 33 dB ale mux 1 už má MER o 3-4 dB nižší. To samé Ještěd 43x42 mux4, a samozřejmě i Praha 41x42 mux4.

Přičítám to horší spektrální obálce muxu 4 vzhledem k horším vysílačům, které používají, hrany obálky nejsou tak strmé jako u jiných provozovatelů, což je vidět i na spektru.

Pak je samozřejmě otázka přijímačů, jak se s tímto vyrovnají. Ty, co mají horší selektivitu, mohou mít s tímto výrazný problém, u těch selektivnějších se to vůbec nemusí projevit...
Omlouvám se, protože sem si ani neuvědomil, že nejenom k55+k56, ale i k46+k47 přijímám jako sousední kanály na GoSatu 100 HD. Byť ten příjem k46+k47 je cca 14 dní, když to spustili z Barvičové v Brně.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #760 kdy: 29. 06. 2013, 13:33:02 »
To je naprostý kec, protože GoSat 100 HD přijímá úplně bezproblémů i sousední kanály, osobně provozováno u SK 55+56 z Nového mesta nad Váhom. Prostě si jenom neustále hledáš nějaké zástupné problémy, které ve skutečnosti vůbec nejsou.
A jestli je GoSat 100 HD jenom obyčejný číňan nebo ne, to je mně v dnešní době a za tu cenu úplně fuk. Rozhodující je funkčnost a ne země původu (která je navíc v podobě ČLR zcela běžná i u těch "značkových" výrobků).

Jak říkám, tyhle přístroje jsou vždy sázka do loterie (nejen Gosat). Teprve doma zjistíte jestli zrovna vám budou fungovat nebo ne. To, že u nějakých jiných dvou sousedních kanálů to zrovna vám funguje, nic neznamená. Každá příjmová situace je jedinečná. Jak jsem si ověřil v praxi, STB s chipsetem Mstar jsou na případné problémy tohoto druhy více citlivé. Mohu vám jen gratulovat, že ve vaší příjmové situaci jste měl štěstí a funguje to OK. Nelze to ale zobecňovat a nabízet Gosat jako univerzální bezchybné řešení.  Já osobně raději zkousnu problémy s příjmem mux4 než nefunkční mux2 a mux4 na STB s chipsetem Mstar. Na STB pro příjem DVB-T, který by byl po všech stránkách bezvadný jsem zatím nenarazil. Měl jsem jich doma cca 10. Zlatý satelit.
Tady o žádnou sázku do loterie už nejde, protože GoSat 100 HD před tebou vyzkoušel někdo jiný (pro něho to sázka byla) a ty přicházíš k hotovému.
Příjmová situace může být jaká chce, základem všeho je kvalitní signál a pokud tento není, tak ti nepomohou ani všechny značkové výrobky dohromady. A pokud naopak signál kvalitní je, tak u GoSatu 100 HD není žádný důvod, aby s ním měl problém. Mimochodem tento STB je také velmi imunní vůči problémům SFN, kde třeba televizor Panasonic zcela kolabuje a vyhazuje velkou chybovost - GoSat 100 HD prostě schroustne všechno. Jedinou jeho slabinou je titěrné dálkové ovládání, které ne každému vyhovuje a také poněkud problematické třídění programů, když si to uživatel chce udělat zcela podle sebe a nespokojí se jenom s tříděním dle servisního jména, frekvencí nebo LCN.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #761 kdy: 29. 06. 2013, 13:33:48 »
Se subjektivními testy je to složité

Podle objektivního hodnocení je obraz srovnatelný, podle subjektivních srovnání dokonce lepší. Srovnání bylo 1080i50/1080p50, ne 720p50. Problém se zavedením 1080p50 je ten, že ho ne všechny přijímače podporují, ne potřebný bitrate.

A proč si s muxem4 a RM7 neporadí ani špičkové profi měřáky předních světových značek (analyzátory signálu od firem jako je Unaohm, Rover)? Proč vykazuje měření muxu4 a RM7 několik stovek metrů od vysílače s přímou vidtelností nestandardně vysokou chybovost?

To nevím, ale to je zjevně jiný problém než tady řešíme, tam není problém dekódování, ale to, že máte z nějakého důvodu špatný příjem. Nejde o přebuzení?

Ano, vážně je tomu tak. Konkrétně se jedná o plazmu Pioneer PDP-435PE. Multiplex 4 normálně naladí, uloží, stejně jako ostatní programy. Pokud poté přepínáte mezi ostatními naladěnými programy, vše normálně funguje. Do té doby, než přepnete na jeden z programů Telka/Fanda/Smíchov. V tu chvíli DVB-T tuner v televizi naprosto vytuhne a nelze s ním dělat nic - program sice běží (s občasným rozpadem, klasika...), ale tuner dále nereaguje. Přepnout program na jiný nelze, do menu se dostat lze, ale jakmile dáte menu digitálního tuneru, nestane se nic...

To už trochu přeháníte, tohle je jednoznačně chyba televize. Tuner se nemůže takhle zaseknout ať už do něj přijde cokoli. K žádnému zatuhnutí docházet nesmí i kdyby byl signál sebevíc vadný, takové chování je nepřípustné.
« Poslední změna: 29. 06. 2013, 13:35:32 od Pavel-original »


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #762 kdy: 29. 06. 2013, 13:39:27 »
Se subjektivními testy je to složité
Podle objektivního hodnocení je obraz srovnatelný, podle subjektivních srovnání dokonce lepší. Srovnání bylo 1080i50/1080p50, ne 720p50. Problém se zavedením 1080p50 je ten, že ho ne všechny přijímače podporují, ne potřebný bitrate.
V tom vašem testu se porovnávalo 1080i a p, Němci prováděli jiné testy a z nich jim vyplynulo, že na 1080p potřebují větší datový tok (i v té zprávě Ofcomu se uvažuje o 13Mb/s) a není na něj připravená technika a tak vybírali ze 720p a 1080i.


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #763 kdy: 29. 06. 2013, 14:00:30 »
Příjmová situace může být jaká chce, základem všeho je kvalitní signál a pokud tento není, tak ti nepomohou ani všechny značkové výrobky dohromady. A pokud naopak signál kvalitní je, tak u GoSatu 100 HD není žádný důvod, aby s ním měl problém. Mimochodem tento STB je také velmi imunní vůči problémům SFN, kde třeba televizor Panasonic zcela kolabuje a vyhazuje velkou chybovost - GoSat 100 HD prostě schroustne všechno. Jedinou jeho slabinou je titěrné dálkové ovládání, které ne každému vyhovuje a také poněkud problematické třídění programů, když si to uživatel chce udělat zcela podle sebe a nespokojí se jenom s tříděním dle servisního jména, frekvencí nebo LCN.

Já mohu jen opakovat, že Gosat 100HD (=Bensat 120HD) měl na naší STA fatální a systematické problémy s příjmem kanálů 41 a 42 - výpadky příjmu. Naproti tomu Di-Way T200HD, Synaps 2856HD, Ariva 650i a Ariva 252 combo tyto problémy na stejné anténě nemají. To je prostě fakt.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #764 kdy: 29. 06. 2013, 14:12:37 »
Příjmová situace může být jaká chce, základem všeho je kvalitní signál a pokud tento není, tak ti nepomohou ani všechny značkové výrobky dohromady. A pokud naopak signál kvalitní je, tak u GoSatu 100 HD není žádný důvod, aby s ním měl problém. Mimochodem tento STB je také velmi imunní vůči problémům SFN, kde třeba televizor Panasonic zcela kolabuje a vyhazuje velkou chybovost - GoSat 100 HD prostě schroustne všechno. Jedinou jeho slabinou je titěrné dálkové ovládání, které ne každému vyhovuje a také poněkud problematické třídění programů, když si to uživatel chce udělat zcela podle sebe a nespokojí se jenom s tříděním dle servisního jména, frekvencí nebo LCN.
Já mohu jen opakovat, že Gosat 100HD (=Bensat 120HD) měl na naší STA fatální a systematické problémy s příjmem kanálů 41 a 42 - výpadky příjmu. Naproti tomu Di-Way T200HD, Synaps 2856HD, Ariva 650i a Ariva 252 combo tyto problémy na stejné anténě nemají. To je prostě fakt.
Já nezpochybňuji, že na tvé STA byly problémy. A popravdě řečeno, tak se tomu ani nedivím, protože STA, která šíří sousední kanály, si na takové problémy přímo zadělává a její autor by měl s antenařinou co nejdřív skončit nebo ho někdo za takovou prasárnu sejme :D
Jinak - když už je řeč o tom Synapsu - tak model THD-2855 PVR taktéž nemá s muxem 4 ani RS7 žádný problém.
A o Arivě se radši nebavit, protože to je hnus jak v satelitní oblasti, tak zjevně i v té pozemní a ne nadarmo to spousta lidí překřtila na název Arišrot :(
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot