Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360499 krát)

tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #735 kdy: 28. 06. 2013, 18:04:35 »
1. Nevím, ale nejspíš docela dost. Prokládané video je pro digitální vysílání zcela nevhodné (ve skutečnosti by bylo výhodnější vysílat 50 plných snímků než 50 půlsnímků), ale nevím jak moc se tím dají ztráty omezit.

2. Nevím, nejspíš nechtí posílat lidi k čertu a tak se snaží tlačit na výrobce aby to opravili.

3. Opravdu nechápu, proč se to nesnaží řešit aspoň ti, kdo mají problém s přehráváním v PC. Tam jde jen o instalaci nového SW.
Ten bod č 3 platí na mě?No já se to nesnažím řešit instalací VLC,já si koupil tuner USB jen abych mohl vyzkoušet HD programy z RS 7 a rovněž posoudit,zda bude bezchybný mux 4,což není a ani RS 7 není bezchybná.Nekoukám přes  NB na TV ,jen jsem se přesvědčil,že další dva tunery nejsou schopny přehrávat tyto muxy bezchybně.Opět zde podotknu a to již po několikáté,že asi z 30 ať současných vyráběných přijímačů,nebo dříve vyráběných,to bezchybně nezvládl ani jeden.Neznám přijímač,který to umí!!!!!! A jestli si někdo myslí,že budu běhat někde po obchodech nebo servisech,tak jak tu neustále dokola radí takové hlouposti,tak to určitě ne.Raději to vyřeším tak,že se na to nebudu dívat,tak jako ostaní lidi kterým to zlobí.V podstatě se na to stejně ani nekoukám,jen málokdy bych tam něco shlédl,jen mě mrzí takový bordel co nastal a pozastavuji se nad tím,že jsme tedy dokonalejší ve vysílání než třeba němci,protože jim to nezlobí.Nicméně,jestli to je budoucnot,že to nebude téměř nikomu hrát,klidně si večer zapálím svíčku a v klidu si ještě snad s někým normálním popovídám.Jinak jsou přijímače,staré a hrají jen s drobnými vadami u těchto muxů a jsou nové přijímače,které skoro nehrají na těchto muxech.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #736 kdy: 28. 06. 2013, 18:22:30 »
1. Nevím, ale nejspíš docela dost. Prokládané video je pro digitální vysílání zcela nevhodné (ve skutečnosti by bylo výhodnější vysílat 50 plných snímků než 50 půlsnímků), ale nevím jak moc se tím dají ztráty omezit.
To snad nemyslíte vážně, nemělo to být místo 50 půlsnímků vysílat 25 plných snímků? Vždyť 1080i50 je tady hlavně kvůli datovému toku, jinak by se zavedlo rovnou 1080p50. Prokládané video má o něco vyšší datový tok než neprokládané, ale jedná se o pár procent, pokud se s prokladem při zpracování počítá. Velký nárůst je jen v případě, kdy prokládané video začne kodér kódovat jako neprokládané.

Ne, opravdu jsem myslel 50 plných snímků. Viz například http://bura.brunel.ac.uk/bitstream/2438/1181/1/Fullext.pdf


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #737 kdy: 28. 06. 2013, 19:20:58 »
Ne, opravdu jsem myslel 50 plných snímků. Viz například http://bura.brunel.ac.uk/bitstream/2438/1181/1/Fullext.pdf
Se subjektivními testy je to složité, velmi záleží na možnostech techniky. Na základě podobných testů Němci vybrali vysílání v 720p50, které se jevilo lepší než 1080i50. Po čase se ukázalo, že pokrok v deinterlace obvodech u televizorů a nárůst jejich úhlopříčky způsobil, že na novějších TV vypadá líp 1080i50 - obraz má vyšší rozlišení a přitom již nedochází k nežádoucím efektům na šikmých hranách (chvění, zuby), jako v původních testech.
V o něco novějším dokumentu Ofcomu http://www.zetacast.com/Assets/Beyond_HDTV.pdf na straně 37 se uvádí, že zavedení 1080p se nejspíš odloží, protože nepřináší dostatečný pokrok v kvalitě.


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #738 kdy: 28. 06. 2013, 21:45:23 »
Nevím proč by měli něco měnit, (a zbytečně tak snižovat kvalitu obrazu) když sám tvrdíte, že to je v rámci normy. Opravit to musí výrobci vadných přijímačů.

A proč si s muxem4 a RM7 neporadí ani špičkové profi měřáky předních světových značek (analyzátory signálu od firem jako je Unaohm, Rover)? Proč vykazuje měření muxu4 a RM7 několik stovek metrů od vysílače s přímou vidtelností nestandardně vysokou chybovost? Všechny tyto ve světě běžně používané profi výrobky jsou vadné a Pařízkovy muxy jsou OK?

Viz třeba tady: http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3061.msg45416#msg45416
« Poslední změna: 28. 06. 2013, 21:53:05 od klapaciuss »


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #739 kdy: 28. 06. 2013, 21:50:35 »
Jaktoze ma TV zadnou chybovost nevykazuje a vase profi pristroje ano?Mate nejake screenshoty z tech profimeraku+ fota ,ze jste skutecne tam kde pisete?
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #740 kdy: 28. 06. 2013, 21:59:43 »
Bývá naprosto obvyklé, že výrobce měřících přístrojů (nebo obecně profesionální techniky) pravidelně vydává aktualizace firmware a co je nejhlavnější, řeší všechny stížnosti ze strany uživatelů. Nezřídka i tak, že si nechá poslat stream vysílání nebo si ho sám zajistí a dle toho pak upravuje ty firmware. Zřejmě má dotyčný smůlu, že ho výrobce poslal k šípku, příště si holt musí vybrat jinou značku, kde je podpora zajištěna.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #741 kdy: 28. 06. 2013, 22:07:27 »
Uvidíme, jak se k věci vyjádří Česká televize, které se přímo dotýkají problémy s příjmem druhého Pařízkova regionálního muxu 7. Ten je mnohem důležitější než mux4, kde stojí za zmínku jen Nova HD, která tam je navíc jen dočasně, než bude Nova potřebovat další kapacitu pro svůj další kanál.


123svatopluk

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #742 kdy: 28. 06. 2013, 22:17:46 »
Tak dnes jsem měl možnost vyzkoušet dva přístroje Technisat - můj starší Digit MF-4 T a novější verzi Digipal 2TX e u souseda. Přístroje umístěné ve dvou vedlejších bytech (u mě a u souseda), signál dle vlastních měřáků set top boxu ve stejné síle i kvalitě. Na mém starším set top boxu se objevovalo kostičkování, na novějším (necelé dva roky starém) u souseda nikoliv. Ještě jsem psal přímo dotaz do Technisatu ohledně specifikace chipsetu, rozdílů ve firmware atd., ale vypadá to tak, že budu nucen koupit si nový set top box (právě kvůli hardwarovému rozdílu, kdy zřejmě jen novější set top box dokáže bez problémů zpracovat tento signál). Ještě uvidím, jak mi odpovědí přímo z Technisatu.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #743 kdy: 28. 06. 2013, 22:44:44 »
Tak dnes jsem měl možnost vyzkoušet dva přístroje Technisat - můj starší Digit MF-4 T a novější verzi Digipal 2TX e u souseda. Přístroje umístěné ve dvou vedlejších bytech (u mě a u souseda), signál dle vlastních měřáků set top boxu ve stejné síle i kvalitě. Na mém starším set top boxu se objevovalo kostičkování, na novějším (necelé dva roky starém) u souseda nikoliv. Ještě jsem psal přímo dotaz do Technisatu ohledně specifikace chipsetu, rozdílů ve firmware atd., ale vypadá to tak, že budu nucen koupit si nový set top box (právě kvůli hardwarovému rozdílu, kdy zřejmě jen novější set top box dokáže bez problémů zpracovat tento signál). Ještě uvidím, jak mi odpovědí přímo z Technisatu.
Já bych si nebyl tím tak jistý,že to dokáže zpracovat bez problémů.Raději bych si sednul na delší dobu a pozorně to sledoval,jeden den a nebo hodinu na tom nebude nic vidět a druhý den to třeba zamrzne.Krásně to je vidět při hokeji,hráči jsou v pohybu plynulý a diváci s mantinely jsou jak stroboskop.Při spuštění TXT se objevuje zamrzání nejčastěji a netýká se to jen technisatu.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #744 kdy: 28. 06. 2013, 22:48:20 »
Tak dnes jsem měl možnost vyzkoušet dva přístroje Technisat - můj starší Digit MF-4 T a novější verzi Digipal 2TX e u souseda. ...
Problémy jsou i u Technisat Digipal 2.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #745 kdy: 29. 06. 2013, 01:41:56 »
Tak a teď teprve přichází bomba. Kostičkování je totiž ještě pohoda, ovšem programy Telka, Fanda a Smíchov umí dokonce i naprosto zaseknout televizi.  :o

Ano, vážně je tomu tak. Konkrétně se jedná o plazmu Pioneer PDP-435PE. Multiplex 4 normálně naladí, uloží, stejně jako ostatní programy. Pokud poté přepínáte mezi ostatními naladěnými programy, vše normálně funguje. Do té doby, než přepnete na jeden z programů Telka/Fanda/Smíchov. V tu chvíli DVB-T tuner v televizi naprosto vytuhne a nelze s ním dělat nic - program sice běží (s občasným rozpadem, klasika...), ale tuner dále nereaguje. Přepnout program na jiný nelze, do menu se dostat lze, ale jakmile dáte menu digitálního tuneru, nestane se nic... Přepnutí na jiný zdroj (analog, HDMI, Scart..) normálně funguje.
Vypnutí TV do standby nepomůže, po opětovném zapnutí je tam zas ten samý program z muxu 4. A to ať TV zapnete na jakékoliv předvolbě - v tu chvíli zobrazí okénko s číslem zvolené předvolby korektně, ale na dané předvolbě stejně hraje stále ten samý program z muxu 4, ač tam nemá co dělat.

Jediné, co pomůže, je vypnout TV kompletně (ze zásuvky resp. síťovým vypínačem). V tu chvíli se po zapnutí rozběhne na předvolbě č.1 (kde mám ČT 1) a vše funguje naprosto bezchybně - tedy do doby, než zas přepnete na Telku/Smíchov/Fandu.

Testováno na k. 44 z Benešova - Kozmic, signál naprosto čistý a bezproblémový...

Zdůrazňuji, že TV je již starší výroby (říjen 2004), ale za celé ty roky se podobné chyby nikdy neobjevily - pamatuje testy CDG i ČRa, přechodný mux A, muxy 1,2,3, mux 4 za Telefóniky, pražskou regionální síť na k. 46 a vše vždy běželo naprosto bez problému. V pořádku běží i Regionální síť 7, respektive Retro Music TV z této sítě (nemá MPEG 4 tuner...).

Jestli tu bude někdo stále tvrdit, že vysílání muxu 4 je v pořádku, tak už fakt nevím.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #746 kdy: 29. 06. 2013, 08:40:11 »
No to už tvrdím 2 měsíce,že se přijímač zasekne na mux4 . Jsem rád,že to někdo potvrdil.Prostě pokud si pařízek neudělá v tom svém vysílání pořádek,nebude klid a nevěřím,že existuje zařízení,které to zvládne bez chyb!! Asi to jen lidi nevidí.
« Poslední změna: 29. 06. 2013, 08:46:24 od tako50 »


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #747 kdy: 29. 06. 2013, 08:58:25 »
Tak a teď teprve přichází bomba. Kostičkování je totiž ještě pohoda, ovšem programy Telka, Fanda a Smíchov umí dokonce i naprosto zaseknout televizi.  :o

Ano, vážně je tomu tak. Konkrétně se jedná o plazmu Pioneer PDP-435PE. Multiplex 4 normálně naladí, uloží, stejně jako ostatní programy. Pokud poté přepínáte mezi ostatními naladěnými programy, vše normálně funguje. Do té doby, než přepnete na jeden z programů Telka/Fanda/Smíchov. V tu chvíli DVB-T tuner v televizi naprosto vytuhne a nelze s ním dělat nic - program sice běží (s občasným rozpadem, klasika...), ale tuner dále nereaguje. Přepnout program na jiný nelze, do menu se dostat lze, ale jakmile dáte menu digitálního tuneru, nestane se nic... Přepnutí na jiný zdroj (analog, HDMI, Scart..) normálně funguje.
Vypnutí TV do standby nepomůže, po opětovném zapnutí je tam zas ten samý program z muxu 4. A to ať TV zapnete na jakékoliv předvolbě - v tu chvíli zobrazí okénko s číslem zvolené předvolby korektně, ale na dané předvolbě stejně hraje stále ten samý program z muxu 4, ač tam nemá co dělat.

Jediné, co pomůže, je vypnout TV kompletně (ze zásuvky resp. síťovým vypínačem). V tu chvíli se po zapnutí rozběhne na předvolbě č.1 (kde mám ČT 1) a vše funguje naprosto bezchybně - tedy do doby, než zas přepnete na Telku/Smíchov/Fandu.

Testováno na k. 44 z Benešova - Kozmic, signál naprosto čistý a bezproblémový...

Zdůrazňuji, že TV je již starší výroby (říjen 2004), ale za celé ty roky se podobné chyby nikdy neobjevily - pamatuje testy CDG i ČRa, přechodný mux A, muxy 1,2,3, mux 4 za Telefóniky, pražskou regionální síť na k. 46 a vše vždy běželo naprosto bez problému. V pořádku běží i Regionální síť 7, respektive Retro Music TV z této sítě (nemá MPEG 4 tuner...).

Jestli tu bude někdo stále tvrdit, že vysílání muxu 4 je v pořádku, tak už fakt nevím.
Za celé ty roky se nic objevit nemohlo, když tady mux 4 vysílá sotva rok (vynechá-li se období O2). A nějaké ČRa nebo CDG s tím nemají nic společného, jejich parametry v muxech ať si řeší oni, stejně jako Pařízek má pro svoje muxy zase nastavené jiné parametry a každý výrobce se tomu prostě musí přizpůsobit.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #748 kdy: 29. 06. 2013, 09:00:02 »
No to už tvrdím 2 měsíce,že se přijímač zasekne na mux4 . Jsem rád,že to někdo potvrdil.Prostě pokud si pařízek neudělá v tom svém vysílání pořádek,nebude klid a nevěřím,že existuje zařízení,které to zvládne bez chyb!! Asi to jen lidi nevidí.
Kup si GoSat 100 HD a pokud se ti na něm bude mux 4 zasekávat, tak ti vrátím peníze a ještě koupím sud piva jako odškodnění ;)
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #749 kdy: 29. 06. 2013, 09:22:20 »
..Jestli tu bude někdo stále tvrdit, že vysílání muxu 4 je v pořádku, tak už fakt nevím.
Příčinou tohoto zasekávání kupodivu nemusí být Mux4, ale přímo Nova. Právě u Telky, Fandy a Smíchova je totiž nestandardní i teletext. To se neprojevuje jen v Muxu4 ale i v kabelovce UPC. Některé typy to ignorují, u jiných dochází k problémům. U mně to Samsung ignoruje, USB AverMedia s jejich softem taky, ale s DVBViewerem to dělá chyby. Jakákoliv stránka se načítá stále znova, chvíli se nezobrazuje vůbec a podobně.