Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 365708 krát)

YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #675 kdy: 27. 06. 2013, 14:55:51 »
Spíš ty opět roztáčíš svoje dedukce, co by měl dělat provozovatel multiplexu, a že je chyba u něho. Zřejmě máš o tom nějakou utkvělou představu, ale to si schovej do svých literárních děl a nepublikuj to na webu o televizním vysílání. Už to opravdu nudí a navíc je potřeba to neustále vyvracet, takže diskuze se stává notně nepřehlednou.
Nudíte vy a s odkazy jste trapný. Technického jste tady nikdy nenapsal nic, takže neplácejte o plevelení diskuse.
Napsal jsem tady toho dost k tématu a konkrétního, např. na kterých STB a TV nejsou problémy. Narozdíl od tebe, který jenom skuhrá jak to nehraje a žvaní, co by měl provozovatel muxu dělat, když každému musí být jasné, že provozovatel muxu nebude dělat nic, protože jsou mu nějaké krámy od výrobců spotřební elektroniky úplně ukradené.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #676 kdy: 27. 06. 2013, 15:28:20 »
Ano,přesně jak napsal jan novák,ono to vypadá,že neví co s tím mají dělat,přesto se tím stále zabývají a řeší to s dodavatelem HW i SW.
 Jinak pokud se dívám na pohodu a retro,tak musím konstatovat,že i na pohodě se občas objevují nedostatky v podobě škubání obrazu,ale velmi málo.Nevědět o tom,tak bych to asi nepostřeh.
« Poslední změna: 27. 06. 2013, 16:04:08 od tako50 »


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #677 kdy: 27. 06. 2013, 15:50:46 »
... Normy nejsou stanoveny tak jednoznačně. Problém může dělat jen nějaká konkrétní funkce nebo nastavení, které je sice v rámci normy, ale ostatní kanály ho nepoužívají.

...
Tady jsem vám našel nějaký seznam (zelený seznam=přehrávače které barvy přepočítávají správně, červený seznam chybně):
http://www.hometheaterhifi.com/volume_8_2/dvd-benchmark-special-report-chroma-bug-4-2001-list.html
...
Ano, to souhlasim, zatim to opravdu vypada na "zakouti normy", ktere nikdo krome mux4 nepouziva. A ktere ani DB nevi ze pouziva :-). Jak se k tomu dostanu, napisu o mozne pricine vic. Ten priklad s DVD je pekny, ma to necekane hodne spolecneho s problemem zasekavani. Spolecneho - whitelist a blacklist, vyskytuje se jen nekdy (u urcitych filmu pokud jsem pochopil). Rozdil je ale asi v tom, ze dopad te DVD chyby neni fatalni, jen drobne chyby barvy.


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #678 kdy: 27. 06. 2013, 22:52:29 »
Ano,přesně jak napsal jan novák,ono to vypadá,že neví co s tím mají dělat,přesto se tím stále zabývají a řeší to s dodavatelem HW i SW.
 Jinak pokud se dívám na pohodu a retro,tak musím konstatovat,že i na pohodě se občas objevují nedostatky v podobě škubání obrazu,ale velmi málo.Nevědět o tom,tak bych to asi nepostřeh.

Drobného zatrhávání obrazu na pohodě jsem si taky všiml, ale to je nejspíš nekvalitním převodem z americké normy. Jinak mám pocit že snad budu muset souhlasit s tím provokatérem, už jste zkusil aspoň ten VLC player?


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #679 kdy: 27. 06. 2013, 23:05:51 »
Ano,přesně jak napsal jan novák,ono to vypadá,že neví co s tím mají dělat,přesto se tím stále zabývají a řeší to s dodavatelem HW i SW.
 Jinak pokud se dívám na pohodu a retro,tak musím konstatovat,že i na pohodě se občas objevují nedostatky v podobě škubání obrazu,ale velmi málo.Nevědět o tom,tak bych to asi nepostřeh.

Drobného zatrhávání obrazu na pohodě jsem si taky všiml, ale to je nejspíš nekvalitním převodem z americké normy. Jinak mám pocit že snad budu muset souhlasit s tím provokatérem, už jste zkusil aspoň ten VLC player?
VLC playerem nic přeci nevyřeším,tím mi nezačne hrát TV bez problémů a ani sousedům.Nemohu si pomoct,pokud to nevyřeší u pařízka,tak moc lidí na to koukat nebude.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #680 kdy: 27. 06. 2013, 23:25:37 »
No a dnes jsem jim tam volal a skoro půl hodiny jsme o problému hovořili,potvrdil mi pán,že na tom stále pracují a údajně si myslí,že něco vylepšili,to co mohli a většina přístrojů tak nemá problém.To jsem mu ale vyvracel,že podle mě téměř k žádné změně nedošlo,navíc jsem mu oznámil,jak se projevuje RS 7,že i ta má shodné problémy.Jinak prý bylo období,kdy nestačili odpovídat na telefonáty ohledně trhání obrazu.Dokonce mi popsal,jak se chová ariva co mají,nevím ale typ a proti ní je prý technisat nebe a dudy.Takže je to na delší dobu než to odhalí,kde je v signálu chyba,musí to prý hloubkově prozkoumat.
« Poslední změna: 27. 06. 2013, 23:29:56 od tako50 »


Max5

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #681 kdy: 28. 06. 2013, 10:12:04 »
Když začínaly české radiokomunikace a.s. budovat dokrývání MUX1 a MUX2 tak původně u nás měl být opakovač, ale nepovedlo se. Došlo ke změně na vysílač a další dva roky jim trvalo odstranění výpadků, jen se o tom tolik nepsalo. Takže i Pařížkovi se to jednou povede.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #682 kdy: 28. 06. 2013, 11:09:46 »
Jak se k tomu dostanu, napisu o mozne pricine vic.

Takze. Pouzivani dlouhych GOP sekvenci asi problemem nebude (nebo ne aspon sam o sobe), dlouhe GOPy byly i pred kvetnem.

Kodovani prokladaneho videa je podle normy MPEG-2 (IEC 13818-2) mozne provadet bud po pulsnimcich (field) nebo po snimcich. CT/CRa pouzivaji vyhradne kodovani celych snimku (frame). DB pouzival do kvetna taky vyhradne cele snimky (i kdyz dlouhe GOP).

Od kvetna vsak DB pouziva i kodovani po pulsnimcich (field encoding). Navic pouzivaji dynamicke (automaticke) prepinani mezi kodovani snimku a pulsnimku dle aktualni sceny. A to i uvnitr GOPu. Tedy napriklad jeden GOP (delka 24) kodovan jako 8 snimku, pak 16 pulsnimku a pak 8 snimku. Podle vseho je to korektni kodovani v ramci normy MPEG-2 (IEC 13818-2), ale zatim to v CR a mozna i v Evrope nikdo nepouzil. Nekterym prijimacum (napr. Digipal2) to kodovani po pulsnimcich zrejme dela problemy.

Napriklad MPEG-2 koder Tandberg umoznuje nastavit volbu (frame/field/auto). Z toho co jsem napsal je jasne, ze CT/CRa maji frame, kdezto DB ma ted auto.

Pokud by si to chtel nekdo overit, pouzivani kodovani po pulsnimcich je pekne videt ve Stream Analyzeru v DVBDreamu.

Vsechno tohle jsem samozrejme DB telefonicky sdelil, je to uz asi mesic.  Bohuzel k zadne zmene to nevedlo...

DB pouziva koder od RGB Networks, coz si myslim ze neni spatna technologie. Bohuzel o jeji obsluze v DB se to rict neda. A nakonec to nevrha dobre svetlo ani na ceskeho dodavatele technologie firmu CrossPoint Technologies...


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #683 kdy: 28. 06. 2013, 11:19:42 »
Toto by si měl přečíst každý výrobce spotřební elektroniky a začít dodávat na trh takové výrobky, které budou fungovat jak mají a ne jenom vyprodávat krámy, které by jim všude jinde ve světě lidi akorát hodili na hlavu :(
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


SB1

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #684 kdy: 28. 06. 2013, 11:28:09 »
v prvem rade by si to mal dat do kopy Parizek a nemat mux 4 ktery funguje jak cinsky BRAK.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #685 kdy: 28. 06. 2013, 11:39:35 »
Na spoustě zařízení funguje multiplex 4 bez jakýchkoliv problémů, takže proč by si měl Pařízek něco dávat dokupy?
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #686 kdy: 28. 06. 2013, 11:40:40 »
Takze. Pouzivani dlouhych GOP sekvenci asi problemem nebude (nebo ne aspon sam o sobe), dlouhe GOPy byly i pred kvetnem....
Když už jste takto analyzoval jejich stream. Co způsobuje to, že v mpegvalidátoru chybí timekód, zatímco u jiných muxů je přítomen? http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3061.msg45415#msg45415 Je to jen chyba sw, nebo opravdu ve streamu časové údaje chybí, což by se pak u některých dekodérů mohlo projevit?
« Poslední změna: 28. 06. 2013, 11:45:36 od Jan Novák »


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #687 kdy: 28. 06. 2013, 11:44:05 »
Na spoustě zařízení funguje multiplex 4 bez jakýchkoliv problémů, takže proč by si měl Pařízek něco dávat dokupy?
Řekl bych, že z tržního hlediska by mělo být zájmem provozovatele muxu i TV v něm vysílajících maximální pokrytí diváků. Pokud jich zcela zbytečně nastavením, které nemá jiný zásadní význam, část vyřadím, tak to moc chytrý přístup provozovatele není.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #688 kdy: 28. 06. 2013, 11:57:22 »
Na spoustě zařízení funguje multiplex 4 bez jakýchkoliv problémů, takže proč by si měl Pařízek něco dávat dokupy?
Řekl bych, že z tržního hlediska by mělo být zájmem provozovatele muxu i TV v něm vysílajících maximální pokrytí diváků. Pokud jich zcela zbytečně nastavením, které nemá jiný zásadní význam, část vyřadím, tak to moc chytrý přístup provozovatele není.
Z tržního hlediska by mělo být hlavně zájmem výrobců TV a STB, aby na jejich zařízení všechno fungovalo jak má a zákazník nemusel odcházet ke konkurenci, která se s tím umí vypořádat.
A když už se tady pořád píše cosi o Pařízkovi a co by měl dělat, tak zatím nikdo hodnověrně nedoložil, co ten problém způsobuje. Na 40 stránkách se tady popsalo cosi o GOP, aby se pak ukázalo, že je to blbost. Teď se zase řeší jiné hypotézy, ale žádný důkaz, že je chyba opravdu u Pařízka. Není co dodat.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #689 kdy: 28. 06. 2013, 12:32:38 »
pane YABAKO, tady už ani nejde o nějaké problémy, které má každý záběh čehokoliv. A ani nejde o nějaké neschopy, kteří si neumějí koupit provozuschopná přijímač nebo postavit fungující anténní systém. Protože přijímat mux4 na svých přijímačích už umějí i ty babičky, které kromě přepínání programů, zvuku a vypnout/zapnout neovládají na TV nic. Tady jde od samého začátku o nějakou "třídní nenávist" vůči schopnému podnikateli, který byl schopen prakticky za pár týdnů vybudovat dvě rozsáhlé sítě, na které se dnes dívají miliony TV diváků a k tomu konečně rozhýbal TV trh tak, že najednou v DVB-T jsou dostupny dvě desítky programů vč. HD a to bez "dotací na digitalizaci".