Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360478 krát)

Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #630 kdy: 24. 06. 2013, 22:43:37 »
Analogový výstup by mělo smysl nahrát akorát na VHS nebo jiné analogové záznamové zařízení - v tom okamžiku, kdy výstupní signál z TechniSatu přivedeš do nějakého A/D převodníku (třeba v DVD rekordéru), tak už nepoznáš vůbec nic a k těm primárním chybám se ti jich ještě několik dalších nabalí. Pokud to vůbec půjde nahrát a DVD rekordér rovnou nevyhodí chybu a záznam nestopne.
Pokud zůstává funkční synchronizace, nahraje to cokoliv. Tady nejde o nějakou analýzu, ale jen o to, aby všichni viděli o jakých vadách se tu bavíme.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #631 kdy: 24. 06. 2013, 23:50:52 »
nahrávku tu přece už někdo zveřejnil


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #632 kdy: 25. 06. 2013, 00:07:58 »


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #633 kdy: 25. 06. 2013, 10:39:19 »
Vidím, že někteří se neorientují v portfoliu problémů, které příjem Pařízkových muxů provází. Tady je malý souhrn a pokus o klasifikaci těchto problémů.

Platí, že nejde o jeden problém, ale o několik problémů, které spolu možná ani nesouvisí. Na některých přijímačích se vyskytují všechny níže uvedené problémy, na některých jen některé a na některých přijímačích buď problémy nejsou žádné nebo jsou tak subtilní, že si jich běžný divák nevšimne. Všechny přijímače, na kterých se problémy vyskytují, fungují s ostatními muxy zcela bez problémů. Před 2. květnem 2013 fungovaly bez problémů i s muxem 4.

Přehled problémů příjmu muxu 4 a/nebo RM7:

1. (MUX4) Trhání obrazu na SD stanicích Telka, Fanda a Smíchov.
Problém nastává jen někdy a jen u některých typů pořadů. Někdy je celé hodiny vše OK. Když problém nastane, je vysílání zcela nesledovatelné. Reálný projev problému – pohyb jak přes stroboskop, jako když dochází k opakovanému vynechávání celých skupin (půl)snímků. Zvuk je OK. Problém se vyskytuje jak u některých nových přijímačů, tak u některých starších modelů.

Příklad přijímačů, kde se problém vyskytuje:
a) Ariva T650i (fatální dopad)
b) Technisat Digipal 2 a další vybrané modely stejného výrobce (fatální dopad)
c) DVB-T2 combo přijímač Ariva 252 combo (problém se zde vyskytuje mnohem subtilněji, povrchní divák by si ho asi ani nevšiml)
d) Optex ORT-8840T (fatální dopad) (ivovi)
e) LG MS450H (Milan Ch.)
f) Řada dalších STB a TV přijímačů – viz historie tohoto vlákna

2. (RM7, MUX4) U HD programů dochází k občasnému pozastavení obrazu na cca 0.5 až 1 sekundu.
K problému dochází jednou za cca 5 až 10 minut. Někdy k tomu nedojde celé hodiny vůbec.  Tento problém se vyskytuje i u přijímačů, kde se problém ad 1) nevyskytuje.

Příklad přijímačů, kde se problém vyskytuje:
a) DVB-T2 přijímač Zircon T3000HD Plustelka
b) Technisat Digipal 2 a další vybrané modely stejného výrobce
c) DVB-T2 combo přijímač Ariva 252 combo
d) Řada dalších STB a TV přijímačů – viz historie tohoto vlákna

3. (RM7, MUX4)  Množství drobných problémů typu - chyby v synchronizaci teletextu, spontání chybné přepínání formátu obrazu, vytuhnutí přijímače při příjmu diskutovaných muxů atd.

Příklad přijímačů, kde se problém vyskytuje.
Některým z těchto drobných problémů trpí většina přijímačů.

---------------------------------------------------------------------------------------
Vzhledem k tomu, že naprosto stejné problémy se vyskytují u mnoha lidí s různými příjmovými podmínkami a i v situaci, kdy kvalita příjmu byla odborně změřena a shledána jako bez problémů, je možné vyloučit banální příčiny, jako například nekvalitní příjem v důsledku nekvalitního signálu z antény.
« Poslední změna: 25. 06. 2013, 13:33:26 od klapaciuss »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #634 kdy: 25. 06. 2013, 12:26:53 »
Co tyto stanice existují (Telka, Fanda a Smíchov), nesledoval jsem je souvisle více než dohromady pár minut. To, že jsem si žádných problémů nevšiml, znamená, že mám dokonalé přijímače, přijímám "neinfikované" vysílače, jsem slepý, nebo si tady jen mnozí vymýšlejí?  ;) ;D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #635 kdy: 25. 06. 2013, 12:43:38 »
To, že jsem si žádných problémů nevšiml, znamená, že mám dokonalé přijímače...
Ano, mate zrejme prijimace na kterych se problemy neprojevuji. Taky jsem jich nekolik videl.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #636 kdy: 25. 06. 2013, 12:50:37 »
To, že jsem si žádných problémů nevšiml, znamená, že mám dokonalé přijímače...
Ano, mate zrejme prijimace na kterych se problemy neprojevuji. Taky jsem jich nekolik videl.

...jsem si myslel taky.
Než mi jeden z těch "dokonalých" předvedl skokovou změnu lipsynku na Nova HD -  ze špatného na správný.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #637 kdy: 25. 06. 2013, 12:52:08 »
Přehled problémů příjmu muxu 4 a/nebo RM7:
...
1. (MUX4) Trhání obrazu na SD stanicích Telka, Fanda a Smíchov.
...
Příklad přijímačů, kde se problém vyskytuje:
a) Ariva T650i (fatální dopad)
b) Technisat Digipal 2 a další vybrané modely stejného výrobce (fatální dopad)
c) DVB-T2 combo přijímač Ariva 252 combo (problém se zde vyskytuje mnohem subtilněji, povrchní divák by si ho asi ani nevšiml)
d) Řada dalších STB a TV přijímačů – viz historie tohoto vlákna
Tady bych doplnil Optex ORT-8840T rovnez s fatalnim dopadem.

...
2. (RM7, MUX4) U HD programů dochází k občasnému pozastavení obrazu na cca 0.5 až 1 sekundu.
K problému dochází jednou za cca 5 až 10 minut. Někdy k tomu nedojde celé hodiny vůbec.  Tento problém se vyskytuje i u přijímačů, kde se problém ad 1) nevyskytuje.

Příklad přijímačů, kde se problém vyskytuje:
a) DVB-T2 přijímač Zircon T3000HD Plustelka
b) Technisat Digipal 2 a další vybrané modely stejného výrobce (fatální dopad)
c) DVB-T2 combo přijímač Ariva 252 combo
d) Řada dalších STB a TV přijímačů – viz historie tohoto vlákna
Tady bych, pane kolego, vypustil Digipal 2, protoze ten HD (MPEG-4) neumi.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #638 kdy: 25. 06. 2013, 12:56:48 »
Mistr klapaciuss v zápalu vášně zapomněl taktně dodat, že na spoustě set-top-boxů a hlavně televizorů se žádné problémy s muxem 4 ani s RS7 neprojevují, viz také historie tohoto vlákna.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #639 kdy: 25. 06. 2013, 13:06:33 »
Mistr klapaciuss v zápalu vášně zapomněl taktně dodat, že na spoustě set-top-boxů a hlavně televizorů se žádné problémy s muxem 4 ani s RS7 neprojevují, viz také historie tohoto vlákna.
Ano, do výpisu přístrojů, kde se závada projevuje, se to hodí :-)


Milan CH.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #640 kdy: 25. 06. 2013, 13:15:34 »
Co tyto stanice existují (Telka, Fanda a Smíchov), nesledoval jsem je souvisle více než dohromady pár minut. To, že jsem si žádných problémů nevšiml, znamená, že mám dokonalé přijímače, přijímám "neinfikované" vysílače, jsem slepý, nebo si tady jen mnozí vymýšlejí?  ;) ;D

Z popisu zariadení, ktoré vlastníte to nezvláda napr. LG MS450H. Prejavuje sa na ňom viacero chýb. Zasekávanie, občasný rozpad obrazu na veľké štvorce, nemožnosť si pozrieť v EPG program na nasledujúce dni atď.


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #641 kdy: 25. 06. 2013, 13:22:15 »
Mistr klapaciuss v zápalu vášně zapomněl taktně dodat, že na spoustě set-top-boxů a hlavně televizorů se žádné problémy s muxem 4 ani s RS7 neprojevují, viz také historie tohoto vlákna.

Ale nezapomněl. To jenom vy opět reagujete na něco, co jste si pořádně ani nepřečetl. Je to hned na začátku.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #642 kdy: 25. 06. 2013, 13:23:06 »
Mistr klapaciuss v zápalu vášně zapomněl taktně dodat, že na spoustě set-top-boxů a hlavně televizorů se žádné problémy s muxem 4 ani s RS7 neprojevují, viz také historie tohoto vlákna.
Ano, do výpisu přístrojů, kde se závada projevuje, se to hodí :-)
Pokud má být toto téma objektivní a ne jenom pobrekávání nad vlastním chybným rozhodnutím, tak je potřeba uvádět jak problémové, tak bezproblémové STB a TV. To se ti ovšem, Nováku, nejspíš zase nehodí do krámu, protože pak se třeba ukáže, kolik přístrojů je plně funkčních a naopak jaká minorita pozoruje závady :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #643 kdy: 25. 06. 2013, 13:24:53 »
Tady bych, pane kolego, vypustil Digipal 2, protoze ten HD (MPEG-4) neumi.

Díky za upozornění. CTRL-C / CTRL-V je někdy ošidná funkce, když si to člověk po sobě nezkontroluje. Opravím to v originálu.
« Poslední změna: 25. 06. 2013, 13:27:01 od klapaciuss »


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #644 kdy: 25. 06. 2013, 13:32:03 »
Tady bych doplnil Optex ORT-8840T rovnez s fatalnim dopadem.

Doplněno do souhrného příspěvku.
http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3061.msg47076#msg47076