Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360593 krát)

Primemedia

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #615 kdy: 24. 06. 2013, 07:16:55 »
Podle mně to nijak souvisí s těmi třemi čárky nahoře které jsou pouze ve vysílání Fandy, Smíchova a Telky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #616 kdy: 24. 06. 2013, 09:13:59 »
ŽÁDNÁ CHYBA NA STRANĚ DIVÁKA! Mám Zircon 3000, síla signálu MUXu4 95%, kvalita 100%. Nejvíc se seká Nova u Televizních novin. Ale jak kdy. Jindy zase jiný program. TV Samsung (DVB-T, MPEG2) - Síla signálu 50%, úroveň bitové chyby: 2 - 6. MUX4 je prostě  AUŠUS, zkrátka ŠMEJD čili NEPODAŘENÉ VYSÍLÁNÍ. Měl jsem totiž i jiný STB, a na tom se MUX4 také občas sekal. Špatný ochranný interval, špatné... nevím co.
Místo těch nesmyslných hodnot v % by to chtělo uvést změřený signál v dBµV a parametry MER a VBER. Ideálně pak ještě CBER a C/N. Pak se dá něco vyvozovat. Jinak je "ŽÁDNÁ CHYBA NA STRANĚ DIVÁKA!" apod. akorát výkřik do tmy :(
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #617 kdy: 24. 06. 2013, 21:11:35 »
Teď při sledování hranice nemožného jsem si všiml kostiček při průstřizích v sestřihu toho co bylo v předchozích dílech. Pokud je to to co myslíte, tak je to skoro určitě nízkým bitrate. Vypadá to trochu jinak než běžné kostičkování, ale to bude novějším enkodérem. Ten totiž zřejmě používá tzv. macroblock tree algoritmus, který se snaží kostičkování skrývat tím, že dává nižší váhu částem obrazu, které už nejsou použité v dalších snímcích. Kostičky se díky tomu objevují převážně v rychle se pohybujících objektech, kde nejsou tolik vidět, zatímco zbytek obrazu je v pořádku. Jenže když je bitrate opravud nedostatečný, tak ani to nestačí.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #618 kdy: 24. 06. 2013, 21:42:32 »
O nizky bitrate u zasekavani nejde. Stacilo pustit na Digipal2 Fandu - tenis  Kvitova a zasekavani je videt do 10 sekund bez nejakeho zkoumani. Nesledovatelne.


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #619 kdy: 24. 06. 2013, 22:09:18 »
Tak to musí být chyba přijímače. Tenis šel naprosto bez problémů.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #620 kdy: 24. 06. 2013, 22:11:38 »
Tak to musí být chyba přijímače. Tenis šel naprosto bez problémů.
Ale ona to není chyba přijímače, ale spíš nevhodná konfigurace těchto Nováckých streamů v Muxu4. Na tom samém přijímači běží Pohoda bez problémů, stejně jako na něm běží všechny ostatní muxy.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #621 kdy: 24. 06. 2013, 22:16:24 »
Na TV Samsung D5000 v pohodě. Vyhoďte ty muzeální krámy typu TechniSat a spol. a pojede to taky.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #622 kdy: 24. 06. 2013, 22:17:33 »
Tak to musí být chyba přijímače. Tenis šel naprosto bez problémů.
Ale ona to není chyba přijímače, ale spíš nevhodná konfigurace těchto Nováckých streamů v Muxu4. Na tom samém přijímači běží Pohoda bez problémů, stejně jako na něm běží všechny ostatní muxy.

Když to není chyba přijímače, tak proč mi to jak na TV tak na PC funguje v pořádku?


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #623 kdy: 24. 06. 2013, 22:18:22 »
O nizky bitrate u zasekavani nejde. Stacilo pustit na Digipal2 Fandu - tenis  Kvitova a zasekavani je videt do 10 sekund bez nejakeho zkoumani. Nesledovatelne.
Nešel by kus nahrát a vystavit to, ať se zde nedohadujeme, v čem je problém? Já bohužel výstup z Technisatu nenahraji - nemám čím.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #624 kdy: 24. 06. 2013, 22:21:52 »
Když to není chyba přijímače, tak proč mi to jak na TV tak na PC funguje v pořádku?
Protože na některém PC nebo TV to funguje, jinde ne. O tom je řeč. Pařízek ale neprohlašuje nic o tom, že by měl nový úžasný kodér, který není kompatibilní se starším HW - navíc problémy jsou i s některými novějšími kousky.


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #625 kdy: 24. 06. 2013, 22:24:59 »
Pokud by byl stream opravdu chybný, tak by nejspíš nefungoval nikde. Daleko pravděpodobnější mi přijde, že si problémové přijímače neporadí s něčím, co zrovna ostatní kanály nepoužívají.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #626 kdy: 24. 06. 2013, 22:27:30 »
O nizky bitrate u zasekavani nejde. Stacilo pustit na Digipal2 Fandu - tenis  Kvitova a zasekavani je videt do 10 sekund bez nejakeho zkoumani. Nesledovatelne.
Nešel by kus nahrát a vystavit to, ať se zde nedohadujeme, v čem je problém? Já bohužel výstup z Technisatu nenahraji - nemám čím.
To nemá nikdo čím, protože TechniSaty, o kterých je řeč, mají jenom analogový výstup a přes ten se stream vysílání nezaznamená.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #627 kdy: 24. 06. 2013, 22:33:22 »
To nemá nikdo čím, protože TechniSaty, o kterých je řeč, mají jenom analogový výstup a přes ten se stream vysílání nezaznamená.
No to by mě nenapadlo... Samozřejmě mi šlo o to zaznamenat analogový výstup z Technisatu. Bohužel mezi PC s grabovací kartou a Technisatem u rodičů je vzdálenost 100km :-)


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #628 kdy: 24. 06. 2013, 22:40:23 »
Analogový výstup by mělo smysl nahrát akorát na VHS nebo jiné analogové záznamové zařízení - v tom okamžiku, kdy výstupní signál z TechniSatu přivedeš do nějakého A/D převodníku (třeba v DVD rekordéru), tak už nepoznáš vůbec nic a k těm primárním chybám se ti jich ještě několik dalších nabalí. Pokud to vůbec půjde nahrát a DVD rekordér rovnou nevyhodí chybu a záznam nestopne.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #629 kdy: 24. 06. 2013, 22:41:27 »
Pokud by byl stream opravdu chybný, tak by nejspíš nefungoval nikde. Daleko pravděpodobnější mi přijde, že si problémové přijímače neporadí s něčím, co zrovna ostatní kanály nepoužívají.
Víte, že způsob zpracování streamu se v každém přijímači trochu liší, některé údaje, který jeden přijímač nutně vyžaduje druhý nepotřebuje. Nahrajte si ten stream a projděte si mpegvalidátorem třeba timekód. Zjistíte, že u těchto programů chybí - je nulový.