Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360535 krát)

tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #570 kdy: 21. 06. 2013, 11:48:20 »
pane tako50, nejdříve si dejte do pořádku vlastní příjem a přístroje nebo si na to vezměte odborníka A pak tady poučujte ostatní, mně na rozdíl od vás vše funguje jak má  :-*
  Já vím,požádal jste zastoupení sony a ty se postarali.Přijímače a příjem mám v pořádku,jen aby ještě ten pařízek to měl v pořádku a je to ok.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #571 kdy: 21. 06. 2013, 12:03:55 »
jo, to mi nenapadlo, že expert pouští automatické ladění :). Já ladím manuálně přímo ty "nejlepší" kanály, vím, které to v lokalitě  jsou. Máte pravdu  :)
Automatické ladění bych zcela nezavrhoval, někdy je to nejjistější možnost, jak smazat starou konfiguraci a donutit TV vše naladit - viz Sony a Mux4 + RS7 v Praze po změně identifikace.
Ještě číhnutí do budoucna, tedy za nynější přechodové období:  automatické ladění má vybrat a uložit kanály podle identifikace, kvality (složitě vypočítaný parametr mj. z chybovosti) a síly signálu POUZE JEDNOU (v tomto pořadí). Tedy žádné duplicity, žádné špatně vybrané vysílače. Včetně skutečnosti, že některý multiplex může být nalezen, ale neuložen kvůli neuspokojivé kvalitě. Oproti ručnímu ladění "odborníkem" má jednu zásadní přednost - odráží skutečné poměry na anténě, resp. na anténním vstupu přijímače a je tedy dále než teoretická příprava odborníka u sebe v laboratoři (pak následují zbytečné kydy na téma špatně udělané antény, který trouba to předtím dělal a jak by to aktuální odborník udělal lépe.).

Poznámka na závěr: nové čipy už tento postup mají v základní proceduře (díky, seveřané!) a proto nové konstrukce přijímačů už pracují takto, správně. A dlužno dodat, že se někdy setkávají s nepochopením. No, ješitnosti a setrvačnosti se neubráníme nikdo.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #572 kdy: 21. 06. 2013, 12:15:38 »
jo, to mi nenapadlo, že expert pouští automatické ladění :). Já ladím manuálně přímo ty "nejlepší" kanály, vím, které to v lokalitě  jsou. Máte pravdu  :)
Automatické ladění bych zcela nezavrhoval, někdy je to nejjistější možnost, jak smazat starou konfiguraci a donutit TV vše naladit - viz Sony a Mux4 + RS7 v Praze po změně identifikace.
Ještě číhnutí do budoucna, tedy za nynější přechodové období:  automatické ladění má vybrat a uložit kanály podle identifikace, kvality (složitě vypočítaný parametr mj. z chybovosti) a síly signálu POUZE JEDNOU (v tomto pořadí). Tedy žádné duplicity, žádné špatně vybrané vysílače. Včetně skutečnosti, že některý multiplex může být nalezen, ale neuložen kvůli neuspokojivé kvalitě. Oproti ručnímu ladění "odborníkem" má jednu zásadní přednost - odráží skutečné poměry na anténě, resp. na anténním vstupu přijímače a je tedy dále než teoretická příprava odborníka u sebe v laboratoři (pak následují zbytečné kydy na téma špatně udělané antény, který trouba to předtím dělal a jak by to aktuální odborník udělal lépe.).

Poznámka na závěr: nové čipy už tento postup mají v základní proceduře (díky, seveřané!) a proto nové konstrukce přijímačů už pracují takto, správně. A dlužno dodat, že se někdy setkávají s nepochopením. No, ješitnosti a setrvačnosti se neubráníme nikdo.
To je ale jen hudba budoucnosti,nebo už se to někde objevuje u některých přijímačů?Co třeba v případě,kdy je někde ve stejném muxu přidán ještě nějaký program navíc,umožní ho to naladit,byť automatika zvolila jiný kanál jako prioritní?


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #573 kdy: 21. 06. 2013, 12:15:51 »
pane Petře Svobodo - různé firmy mají naprogramováno automatické ladění různě. To co popisujete, tedy výběr nejlepšího signálu má možnost třeba Bravia, ale jde to jen u mux1 + 3 , které mají stejnou identifikaci. Ale i tady to mám vypnuté, protože mi u mux3 programu V1 na k60 automaticky přehodí na k59 a nevidím pak nic. U mux 2 a "pařízka" i Bravia naladí každý vysílač/SFN duplikovaně, tedy např. mux4 - jak k42, tak k25.. Mé ostatní TV (LG, Finlux, Aver, Samsung) naladí vše, tedy každý kanál, co je v dosahu i duplikovaně.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #574 kdy: 21. 06. 2013, 12:30:03 »
Ještě číhnutí do budoucna, tedy za nynější přechodové období:  automatické ladění má vybrat a uložit kanály podle identifikace, kvality (složitě vypočítaný parametr mj. z chybovosti) a síly signálu POUZE JEDNOU (v tomto pořadí). Tedy žádné duplicity, žádné špatně vybrané vysílače. Včetně skutečnosti, že některý multiplex může být nalezen, ale neuložen kvůli neuspokojivé kvalitě. Oproti ručnímu ladění "odborníkem" má jednu zásadní přednost - odráží skutečné poměry na anténě, resp. na anténním vstupu přijímače a je tedy dále než teoretická příprava odborníka u sebe v laboratoři (pak následují zbytečné kydy na téma špatně udělané antény, který trouba to předtím dělal a jak by to aktuální odborník udělal lépe.).
Musím říct, že tomuto moc nakloněn nejsem. Problém je v tom, že to zohledňuje parametry v době ladění, u vzdálenějších vysílačů může být situace po čase jiná. Navíc některé implementace pak mají problém, pokud chci použít jiný než jimi zvolený vysílač.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #575 kdy: 21. 06. 2013, 12:57:06 »
Poznámka na závěr: nové čipy už tento postup mají v základní proceduře (díky, seveřané!) a proto nové konstrukce přijímačů už pracují takto, správně. A dlužno dodat, že se někdy setkávají s nepochopením. No, ješitnosti a setrvačnosti se neubráníme nikdo.
To je ale jen hudba budoucnosti,nebo už se to někde objevuje u některých přijímačů?Co třeba v případě,kdy je někde ve stejném muxu přidán ještě nějaký program navíc,umožní ho to naladit,byť automatika zvolila jiný kanál jako prioritní?
Myslím, že to vidět je. Jen po mě nechtějte obchodní označení, neznám je, to jde mimo mně.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #576 kdy: 21. 06. 2013, 13:06:07 »
Musím říct, že tomuto moc nakloněn nejsem. Problém je v tom, že to zohledňuje parametry v době ladění, u vzdálenějších vysílačů může být situace po čase jiná. Navíc některé implementace pak mají problém, pokud chci použít jiný než jimi zvolený vysílač.
Musím říct, že jsem byl také skeptický (a hodně, tu ješitnost a setrvačnost jsem myslel hlavně na sebe), ale praktická zkušenost mi zatím ukazuje víc než přijatelné výsledky.
Tedy, že lepšího výsledku než takové automatické ladění dosáhne pouze odborník, který před laděním "u zákazníka" prozkoumá teoreticky situaci a na místě učiní měření slušným měřákem. Pochopitelně, odborník se může na místě rozhodnout k optimalizaci antény (třeba vylézt na střechu a otočit), když praxe neodpovídá předpokladu. Stav s časovou změnou u vzdálenějších vysílačů bych nazval příležitostným příjmem (digitalizace se zaváděla, aby všichni měli bohatou rezervu a přechodový stav téměř zanikl). A navíc nikdo nebrání uživateli provést automatické ladění třeba třikrát do měsíce - umístění v paměti přijímače se moc nemění, přece jen v pozemáku nemáme tolik stanic, jako na satelitu.

Pozn: automatické přidání programu, odebrání programu, změna identifikace... jsou samozřejmostí. Úplně se těším na pondělí s Barrandovem, kdy se předpoklady a laboratorní pokusy střetnou s praxí.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #577 kdy: 21. 06. 2013, 13:09:23 »
No některé přijímače naladí vše co je v dosahu od každého muxu,jiné zase třeba u mux1 a 3 jen jeden kanál a bohužel nezvýhodňují ten nejsilnější a ještě se přelaďují,pokud se nevypne automatika, pak je právě ten problém,že někde je navíc jeden program a signál někdy zeslábne na daném kanále a přestane hrát celý mux.Mux 2 se naladí na všem několikrát.Jiné verze jsem nepoznal,zatím.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #578 kdy: 21. 06. 2013, 14:12:30 »
pane tako50 - některé vaše technické problémy a názory na vysílání mi připomínají stesky, které má k TV vysílání moje tchýně, když ji přijedu přeladit TV  :-[
raději nic ani nelaďte protože to je určitě  automatem,manuálně to jistě neumíte,natož přetřídit nejsilnější kanály,no a to se potom tchýni nedivím,že má stesky
To jsem vážně netušil, že je kanály potřeba třídit dle intenzity (a ne třeba podle abecedy, což se dobře pamatuje). A jak je to v případě změny úrovní? Opět znovu přetřídit? :D :D :D
Je vidět,že jsi absolutní amatér a to chceš rozdávat rady lidem,kupujícím zákazníkům.Kam to proboha spěje!!!!!
Opravdu nevím kdo je tady větší amatér, když napíšeš, že je potřeba třídit programy dle síly. Takový blábol je skutečně unikum a ani se nedivím, že máš neustále s něčím problém. Raději se televizní oblasti vůbec nevěnuj, protože seš jak slon v porcelánu :D :D :D
  tak to já vím už dávno,kdo je tu amatér,,,,jsi to ty,,,,už to víš taky
I kdybych byl amatér, tak narozdíl od tebe mně všechno funguje jak má a nemusím skuhrat po diskuzích, že mám s něčím problém :D
ty to jen jako amatér nevidíš a nevím,proč tu stále opruzuješ,když ti všechno funguje
Opruzuju kvůli takovým jako seš ty neboli s hloupostí je třeba bojovat :D
Přesně jsi to trefil,,,s hloupostí je třeba bojovat,,,tak už ty hlouposti přestaň konečně psát.
Jak se může každý přesvědčit, tak naprosté hlouposti, viz řadění programů dle síly (což je tedy opravdu síla :D :D :D ) tady píšeš jenom ty. Napřed ti cosi nehraje a všichni jsou špatní, jenom ty tvoje krámy jsou nejlepší, pak zase blábol o řazení programů... Skoro bych si tipnul říct, co znamená ta číslovka v tvém nickname a možná tam máš první písmenko špatně, aby to lépe vystihovalo tebe samotného :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #579 kdy: 21. 06. 2013, 15:18:18 »
Jak se může každý přesvědčit, tak naprosté hlouposti, viz řadění programů dle síly (což je tedy opravdu síla :D :D :D ) tady píšeš jenom ty (tako50).
Spíš to vidím tak, že se snažíte chytáním za slovo odvést téma pryč od hlavního problému, ke kterému tady stále opakujete jen jednu stejnou větu a nic nového.
« Poslední změna: 21. 06. 2013, 15:20:33 od klapaciuss »


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #580 kdy: 21. 06. 2013, 16:23:51 »
Nevím o jakém hlavním problému píšeš, protože on ve skutečnosti žádný není a pouze pár krámů, kde se výrobce vykašlal na podporu, neumí mux 4 zobrazit. A celkově se tady pak ukazuje, co za "odborníky" si pořád stěžuje, tj. nelze se ani divit, že to zrovna jim nehraje.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #581 kdy: 21. 06. 2013, 16:32:38 »
Nevím o jakém hlavním problému píšeš, protože on ve skutečnosti žádný není a pouze pár krámů, kde se výrobce vykašlal na podporu, neumí mux 4 zobrazit. A celkově se tady pak ukazuje, co za "odborníky" si pořád stěžuje, tj. nelze se ani divit, že to zrovna jim nehraje.

No a to je právě ta jediná myšlenka, kterou tady od začátku pořád dokola opakujete. Myslím, že všichni váš názor pochopili. Není nutné ho stále opakovat. Nicméně nikdo není povinen s ním souhlasit. Tím, že ho budete stále opakovat si pro něj větší podporu nezajistíte.
« Poslední změna: 21. 06. 2013, 16:34:55 od klapaciuss »


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #582 kdy: 21. 06. 2013, 16:36:31 »
Nevím o jakém hlavním problému píšeš, protože on ve skutečnosti žádný není a pouze pár krámů, kde se výrobce vykašlal na podporu, neumí mux 4 zobrazit. A celkově se tady pak ukazuje, co za "odborníky" si pořád stěžuje, tj. nelze se ani divit, že to zrovna jim nehraje.

No a to je právě ta jediná myšlenka, kterou tady od začátku pořád dokola opakujete. Myslím, že všichni váš názor pochopili. Není nutné ho stále opakovat. Nicméně nikdo není povinen s ním souhlasit. Tím, že ho budete stále opakovat si pro něj větší podporu nezajistíte.
Myslím, že všichni i tvůj názor pochopili. Není nutné ho stále opakovat. Nicméně nikdo není povinen s ním souhlasit. Tím, že ho budeš stále opakovat si pro něj větší podporu nezajistíš.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #583 kdy: 21. 06. 2013, 16:40:20 »
Nevím o jakém hlavním problému píšeš, protože on ve skutečnosti žádný není a pouze pár krámů, kde se výrobce vykašlal na podporu, neumí mux 4 zobrazit. A celkově se tady pak ukazuje, co za "odborníky" si pořád stěžuje, tj. nelze se ani divit, že to zrovna jim nehraje.

No a to je právě ta jediná myšlenka, kterou tady od začátku pořád dokola opakujete. Myslím, že všichni váš názor pochopili. Není nutné ho stále opakovat. Nicméně nikdo není povinen s ním souhlasit. Tím, že ho budete stále opakovat si pro něj větší podporu nezajistíte.
Myslím, že všichni i tvůj názor pochopili. Není nutné ho stále opakovat. Nicméně nikdo není povinen s ním souhlasit. Tím, že ho budeš stále opakovat si pro něj větší podporu nezajistíš.

Hezký pokus o bonmot. Většina příspěvků v tomto vláknu ovšem není o názorech, ale o výměně faktických informací o tom, na kterých přijímačích jsou problémy s muxem4, jak se projevují, jestli stále trvají, případně jestli se mění charakter těchto problémů. Pokud někdo napíše, že se na Technisatu u muxu4 trhá obraz, není to názor, ale sdělení objektivní skutečnosti. Se skutečností sice taky můžete nesouhlasit, ale to je tak to jediné, co s tím můžete dělat.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #584 kdy: 21. 06. 2013, 16:46:24 »
Pokud napíši, že se na Technisatu trhá obraz, tak je to faktické sdělení informace, na kterém přijímači je s muxem 4 problém :)  A rozepisovat k tomu, jestli se to trhá ve dne nebo od-do nebo při dynamických scénách, to je imho blbost, protože tak jako tak už se ten přijímač pro příjem muxu 4 použít nedá.
A se skutečností, že Pařízek nebude nikomu individuálně upravovat mux jenom proto, že má dotyčný krám, který mu ho nepřijímá, můžeš taky jenom nesouhlasit a je to to jediné, co můžeš :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot