Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360621 krát)

tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #525 kdy: 15. 06. 2013, 10:40:34 »
Mě teda technisat hrál do května bez problému a nikdo jiný taky nic neříkal,ale ovšem dnes je tomu jinak,stěžuje si snad každý kdo to prve přijímal bez problémů.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #526 kdy: 19. 06. 2013, 08:27:47 »
nějak to tu utichlo.
Máte prosím někdo poznatky, jestli je mux4 už v pořádku nebo je stále beze změny?

Já jsem zaznamenal zatím jen několik dlouhých výpadků (až desítky minut) jednotlivých kanálů i celého muxu.
Protože nemám teď po ruce přístroj, který prokazatelně má problémy s těmito zasekáváními, neumím určit, zda už došlo k nápravě.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #527 kdy: 19. 06. 2013, 09:00:59 »
Zrovna jsem to zkusil a fanda a telka se mrskaj jako dřív,žádná změna.Vyměnil jsem usb tuner evolve za fujitsu,mimochodem skvěle komunikuje s pc ne jako to evolve,má vynikající citlivost a i na něm se obraz opět cuká jak mux4 tak rs7 v hd.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #528 kdy: 19. 06. 2013, 09:10:35 »
Zrovna jsem to zkusil a fanda a telka se mrskaj jako dřív,žádná změna.Vyměnil jsem usb tuner evolve za fujitsu,mimochodem skvěle komunikuje s pc ne jako to evolve,má vynikající citlivost a i na něm se obraz opět cuká jak mux4 tak rs7 v hd.

a co Vaše anténa pane tako50 ? nemáte tam nějaké echo/preecho  ;)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #529 kdy: 19. 06. 2013, 09:19:47 »
a co Vaše anténa pane tako50 ? nemáte tam nějaké echo/preecho  ;)
Kdyby byla špatná anténa, musely by se chyby objevit i u Pohody. Mux se přijímá jako celek, není možné, aby v důsledku chybného příjmu fungoval jeden program z muxu bezchybně a jiný s chybou.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #530 kdy: 19. 06. 2013, 09:44:32 »
Máte prosím někdo poznatky, jestli je mux4 už v pořádku nebo je stále beze změny?
Zadna zmena.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #531 kdy: 19. 06. 2013, 11:13:35 »
Zrovna jsem to zkusil a fanda a telka se mrskaj jako dřív,žádná změna.Vyměnil jsem usb tuner evolve za fujitsu,mimochodem skvěle komunikuje s pc ne jako to evolve,má vynikající citlivost a i na něm se obraz opět cuká jak mux4 tak rs7 v hd.

a co Vaše anténa pane tako50 ? nemáte tam nějaké echo/preecho  ;)
  Pane pepo,to by jsme museli dnes všichni mít špatné antény po celé republice,dle ohlasů zde na fóru a jinak ten usb tuner má takovou citlivost,že hraje i na tu dodávanou,malou anténku,takže to to vylučuje.Pochopitelně ji musím umístit na správné místo,kde signál je.Prostě pokud si pařízek neudělá ve svém brajglu pořádek,tak je to stále jen vysílání pro marťany.


Josef Zavřel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 323
  • Místní i dálkový příjem DVB-T/T2 CZ,SK a FTA SAT
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #532 kdy: 19. 06. 2013, 11:56:07 »
Vážení,zdravím vás z Deblína.
Tohle je zde dlouhodobé téma.Můžu vás všechny ujistit,že mux 4 K 46 V Brno Barvičova (i nově RS7 K 47 V) jede v naprosté pohodě za každého počasí 23 km záp.od Brna  a za kopečkem na 100%,na úrovni "svářeček" z Kojálu  mux 1,2,3-K 29,40,59. Když to kostečkuje,je problém mezi vysílačem a anténou,v domovních rozvodech a dle vlastní zkušenosti i ve značkách (citlivosti) STB.To profi odborníci,mezi které nepatřím vědí.Pokud dostanu signál na svorky antény,hledám problém dál až k TV přijímači.Když na to nestačím,pozvu si odborníka.Pokud na dobrou anténu dostanu signál špatné kvality,což u slabých vysílačů a terénních překážek bývá nejčastější problém a nemám dostatek místa pro výběr jejího vhodnějšího stanoviště na střeše,mám dvě možnosti.Vzdát se požadovaného příjmu přes DVB-T a nebo doufat,že bude časem někde zprovozněn vhodný vykrývač,který pokryje moji anténu kvalitnějším signálem.Zdraví J.Z.
DVB-T2 Kojál mux21,22,23, Brno-Barvičova (V) mux 24,
SK mux 1,2,3,4,Vel.Jav. Ant.1x Emme Esse 45 UC. Zes.26/1,2
TV 43FUB8061-4K Finlux.
DAB+ČRo K12D Kojál,Teleko K8A Brno,W-K 5D,př. Albrecht DR 52 BA a DUAL DAB 4 C, ant.FUBA DAB 307,    
SAT.Emme Esse 80cm Fe+4xLNB Megasat
Družice 13-19,2-23,5-28,2


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #533 kdy: 19. 06. 2013, 12:09:58 »
pane tako50, mluvte za sebe a pořád se tady jako nějaký vzorný pionýr z 3.B nevnucujte tím "všichni"  :-* Jo a jako expert jistě víte, že u DVB-T není podstatná u přijímaného signálu na vstupu do přijímače jeho "citlivost/síla", ale podstatná je jeho kvalita muxu a schopnost přijímače signál zpracovat.
« Poslední změna: 19. 06. 2013, 12:23:18 od pepa novák »


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #534 kdy: 19. 06. 2013, 12:40:38 »
Vážení,zdravím vás z Deblína.
Tohle je zde dlouhodobé téma.Můžu vás všechny ujistit,že mux 4 K 46 V Brno Barvičova (i nově RS7 K 47 V) jede v naprosté pohodě za každého počasí 23 km záp.od Brna  a za kopečkem na 100%,na úrovni "svářeček" z Kojálu  mux 1,2,3-K 29,40,59. Když to kostečkuje,je problém mezi vysílačem a anténou,v domovních rozvodech a dle vlastní zkušenosti i ve značkách (citlivosti) STB.To profi odborníci,mezi které nepatřím vědí.Pokud dostanu signál na svorky antény,hledám problém dál až k TV přijímači.Když na to nestačím,pozvu si odborníka.Pokud na dobrou anténu dostanu signál špatné kvality,což u slabých vysílačů a terénních překážek bývá nejčastější problém a nemám dostatek místa pro výběr jejího vhodnějšího stanoviště na střeše,mám dvě možnosti.Vzdát se požadovaného příjmu přes DVB-T a nebo doufat,že bude časem někde zprovozněn vhodný vykrývač,který pokryje moji anténu kvalitnějším signálem.Zdraví J.Z.
Máto ale jeden háček,tady je totiž debata o něčem úplně jiným.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #535 kdy: 19. 06. 2013, 12:41:15 »
Slavný soude, na svoji obhajobu dodávám, že dotaz na případné změny jsem myslel dočista nevinně.
Jestli jsem vyprovokoval další válku, měl jsem se radši kousnout do jazyka.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #536 kdy: 19. 06. 2013, 12:42:18 »
pane tako50, mluvte za sebe a pořád se tady jako nějaký vzorný pionýr z 3.B nevnucujte tím "všichni"  :-* Jo a jako expert jistě víte, že u DVB-T není podstatná u přijímaného signálu na vstupu do přijímače jeho "citlivost/síla", ale podstatná je jeho kvalita muxu a schopnost přijímače signál zpracovat.
Pepo,raději piš o ženských,ale o tomhle už raději ne.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #537 kdy: 19. 06. 2013, 13:24:57 »
Příjem multiplexu 4 dnes zkoušen na dvou televizorech Sharp (jeden s menší úhlopříčkou obrazovky, typ nevím a druhý model LC-40LE705E) a na set-top-boxu Evolve DT-1201. Ve všech případech naprosto bezproblémů.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #538 kdy: 19. 06. 2013, 13:46:57 »
Příjem multiplexu 4 dnes zkoušen na dvou televizorech Sharp (jeden s menší úhlopříčkou obrazovky, typ nevím a druhý model LC-40LE705E) a na set-top-boxu Evolve DT-1201. Ve všech případech naprosto bezproblémů.

Jak dlouho jste to zkoušel? Zmíněné kanály totiž často jedou celé hodiny naprosto bez problémů a pak při konkrétním typu pořadu se obraz zase začne sekat. Míra tohoto problému je také u různých přijímačů různá. Pokud tak autoritativně prohlašujete něco o tom, že nějaký přijímač problémy nemá, předpokládám, že je to podložené několikadenním průběžným sledováním dotyčných kanálů. Jinak by to totiž byl z vaší strany nerelevantní žvást.


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #539 kdy: 19. 06. 2013, 13:57:24 »
nějak to tu utichlo.
Máte prosím někdo poznatky, jestli je mux4 už v pořádku nebo je stále beze změny?

Dívám se na dotčené kanály velmi zřídka, takže nemám jednoznačnou odpověď. V posledních dnech jsem nicméně na problémových kanálech trhání obrazu nezaznamenal. Sledoval jsem je ovšem v celku maximálně 30 minut, takže to o ničem nevypovídá.

Musím ovšem potvrdit, že ani Pařízkovy HD programy nejsou zcela technicky bez problémů. A to jak na mux4 tak na RM7. Jen projevy těchto problémů nejsou tak do očí bijící, jako je trhání obrazu u SD stanic. U HD programů dochází občas na zlomek sekundy k zastavení obrazu (zvuk jede dál). Dochází k tomu někdy jednou za 5 až 10 minut. Jindy je celé hodiny klid. Méně pozorný nebo nenáročný divák si toho ovšem nemusí ani všimnout.

Osobně si myslím, že DB možná časem nějaké problémy opraví (a vytvoří zase nějaké další), ale opravdovou  komplexní změnu na technickou úroveň hodnou celoplošného vysílání je možno čekat až od nového vlastníka zmíněných muxů. Ve stávajícím stavu je celý Pařízkův sandbox podfinancovaný technicky i personálně. Celá ta Pařízkova náhlá expanze bez ohledu na kvalitu a použité technologie, je očividně motivována snahou o to rychle vytvořit opticky atraktivní obal (papírové pokrytí, mnoho šířených stanic aj.), pro následný prodej za zajímavou cenu. Nový vlastník se asi bude divit co koupil, až nahlédne pod pokličku.
« Poslední změna: 19. 06. 2013, 14:01:33 od klapaciuss »