Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360512 krát)

Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #495 kdy: 14. 06. 2013, 13:36:17 »
YABAKA
« kdy: Dnes v 12:29:49 »

 A jelikož není žádná závazná norma, která by upravovala, jak má multiplex vypadat, tak je pouze na výrobcích televizorů a set-top-boxů, aby jejich produkty uměly tento multiplex zobrazovat korektně.

Tak tohle už opravdu nepotřebuje vůbec žádný komentář. Snad jen mi to připomnělo repliku z jedné scénky Šimka-Nárožného-Soboty: A jakpak dělá kozička, pane inženýre ?   ;D ;D ;D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #496 kdy: 14. 06. 2013, 13:37:53 »
pane Klapacie, žádnou válku nevedu, prostě mi baví diskuze. Válku tady vedou leda ti, kdo nemají Pařízka z nějakého důvodu v oblibě a vlastně jim ani nejde o to se dívat, protože kdyby se chtěli dívat, tak už se dávno dívají jako miliony jiných. Navíc řada z těch stěžovatelů najednou dychtí se dívat na ty jimi opovrhované programy Novy :)


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #497 kdy: 14. 06. 2013, 13:38:12 »
Jenomže u multiplexu 4 nejde o žádnou chybu SW, která předtím nebyla a pak se najednou objevila. Prostě multiplex 4 má takové parametry od té doby, co byl spuštěn.
Omyl, Omyl, omyl. Vymýšlíš si
Ač jsem se zapřisáhl, že na tebe nebudu reagovat, musím uznat, že jsi lepší. Zase jsi mě vyprovokoval k reakci.

Vymýšlíš si.
Naštěstí mám hromadu záznamů streamů, které si můžu pustit do kterékoli tv/stb, abych si ověřil, že se v tomto svém tvrzení o muxu4 mýlíš.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #498 kdy: 14. 06. 2013, 13:39:28 »
Jenomže u multiplexu 4 nejde o žádnou chybu SW, která předtím nebyla a pak se najednou objevila. Prostě multiplex 4 má takové parametry od té doby, co byl spuštěn. A jelikož není žádná závazná norma, která by upravovala, jak má multiplex vypadat, tak je pouze na výrobcích televizorů a set-top-boxů, aby jejich produkty uměly tento multiplex zobrazovat korektně. A jak si to výrobci zařídí, tj. jestli přizpůsobí svoje zařízení nebo to budou řešit s Pařízkem, to diváka opravdu nezajímá.
Dvakrat omyl.
1) Tento konkretni problem se zasekavanim obrazu v mux4 se objevil v kvetnu po startu regmux7. Predtim problem nebyl.
2) Ale zavazne normy pro provozovatele vysilacich siti digitalni televize jsou (zakon 127/2005). Jde o tyto normy:
    ETSI EN 300 744
    ETSI TR 101 190
    ETSI TS 101 191
    ETSI TR 102 154
    ETSI TR 101 154
Naprosto přesně - 2x omyl:
1) Na Technisatu pozoruju to zasekávání dávno před spuštěním RS7, takže ten s tím nemá zjevně nic společného, po jeho spuštění žádná změna ani k lepšímu a ani k horšímu.
2) Jestli máš poznatek, že něco opravdu závazného provozovatel muxu 4 porušuje, tak se obrať na příslušné orgány. Tady v diskuzi je to platné jak mrtvému zimník.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #499 kdy: 14. 06. 2013, 13:40:58 »
Petře Svobodo - jestliže vy máte řadu streamů, tak by je měl už mít i každý zodpovědný prodejce TV přijímačů a s Pařízkem řešit (ne)funkčnost svých přijímačů, případně pokud porušuje normy, to má řešit ČTÚ či kdo má dohled na dodržování norem. Tohle přeci není k řešení pro nespokojené diváky
« Poslední změna: 14. 06. 2013, 13:43:30 od pepa novák »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #500 kdy: 14. 06. 2013, 13:42:59 »
Jinak pochopitelně platí, co tady už zaznělo - podle parametrů, které mají ČRa, se nikdo další řídit nemusí. Stejně jako se zase ČRa neřídí dle parametrů jiných provozovatelů.

Máte někde odkaz na stránku, kde mux4 zveřejnil technické požadavky na přijímače, aby byly kompatibilní s mux4? Výrobcí přijímačů se totiž mohou přizpůsobit až tehdy, kdy mux4 definuje jaké má na přijímače specifické požadavky. Jinak se není čeho chytit a jediná možnost je předpokládat, že bude používat parametry standardně používané jinými operátory.
To si opravdu myslíš, že všechno musí být zveřejněné na nějakých stránkách, kam budou provozovatelé něco psát a výrobci  podle toho vyrábět? Naivní :D  Každý výrobce má dost lidí k tomu, aby s provozovateli multiplexů řešili vzniklé problémy, navíc je to interní věc těchto subjektů a nikoliv cosi určené veřejnosti. Tu zajímá pouze výsledek.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #501 kdy: 14. 06. 2013, 13:44:07 »
pane Klapacie, žádnou válku nevedu, prostě mi baví diskuze. Válku tady vedou leda ti, kdo nemají Pařízka z nějakého důvodu v oblibě a vlastně jim ani nejde o to se dívat, protože kdyby se chtěli dívat, tak už se dávno dívají jako miliony jiných. Navíc řada z těch stěžovatelů najednou dychtí se dívat na ty jimi opovrhované programy Novy :)

Pokud má někdo technický problém je vcelku normální, že si chce vyměnit zkušenosti s lidmi, kteří mají stejný problém a navzájem si vyměňují své zkušenosti. Naopak je poněkud zvláštní, pokud do této diskuse obsedantně zasahuje člověk, kterému o řešení problému nejde, protože se ho netýká, nemá technické znalosti a pořád dokola brání soukromou firmu, se kterou nemá údajně nic společného. Firmu, která hospodaří s veřejným majetkem (kmitočty).


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #502 kdy: 14. 06. 2013, 13:45:19 »
YABAKA
« kdy: Dnes v 12:29:49 »

 A jelikož není žádná závazná norma, která by upravovala, jak má multiplex vypadat, tak je pouze na výrobcích televizorů a set-top-boxů, aby jejich produkty uměly tento multiplex zobrazovat korektně.

Tak tohle už opravdu nepotřebuje vůbec žádný komentář. Snad jen mi to připomnělo repliku z jedné scénky Šimka-Nárožného-Soboty: A jakpak dělá kozička, pane inženýre ?   ;D ;D ;D
Ty to radši ani nekomentuj, protože v dané oblasti seš zcela dezorientován. Tady opravdu neřešíme nějaké družstevně-společenskovlastnické-bytové záležitosti, abys mohl exhibovat, jak to děláš kdesi v tom Přerově nebo co to je zač :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #503 kdy: 14. 06. 2013, 13:45:35 »
To si opravdu myslíš, že všechno musí být zveřejněné na nějakých stránkách, kam budou provozovatelé něco psát a výrobci  podle toho vyrábět? Naivní :D  Každý výrobce má dost lidí k tomu, aby s provozovateli multiplexů řešili vzniklé problémy, navíc je to interní věc těchto subjektů a nikoliv cosi určené veřejnosti. Tu zajímá pouze výsledek.

Pokud vám tento bordel odporující základním best practices pro nasazování jakékoliv technologie vyhovuje, máte na to právo.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #504 kdy: 14. 06. 2013, 13:47:01 »
Jenomže u multiplexu 4 nejde o žádnou chybu SW, která předtím nebyla a pak se najednou objevila. Prostě multiplex 4 má takové parametry od té doby, co byl spuštěn.
Omyl, Omyl, omyl. Vymýšlíš si
Ač jsem se zapřisáhl, že na tebe nebudu reagovat, musím uznat, že jsi lepší. Zase jsi mě vyprovokoval k reakci.

Vymýšlíš si.
Naštěstí mám hromadu záznamů streamů, které si můžu pustit do kterékoli tv/stb, abych si ověřil, že se v tomto svém tvrzení o muxu4 mýlíš.
Já ti můžu taky poslat hromadu streamů, třeba z GoSatu 100HD, který nemá žádný problém s muxem 4. Nechápu co nacvičuješ :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #505 kdy: 14. 06. 2013, 13:48:49 »
To si opravdu myslíš, že všechno musí být zveřejněné na nějakých stránkách, kam budou provozovatelé něco psát a výrobci  podle toho vyrábět? Naivní :D  Každý výrobce má dost lidí k tomu, aby s provozovateli multiplexů řešili vzniklé problémy, navíc je to interní věc těchto subjektů a nikoliv cosi určené veřejnosti. Tu zajímá pouze výsledek.

Pokud vám tento bordel odporující základním best practices pro nasazování jakékoliv technologie vyhovuje, máte na to právo.
Hlavní je, že to jak mně, tak celé řadě dalších lidí funguje naprosto bezvadně. A komu ne, tak ať buď prská vzteky na webu, anebo se stará sám, aby mu to taky fungovalo korektně.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #506 kdy: 14. 06. 2013, 14:00:34 »
Já ti můžu taky poslat hromadu streamů, třeba z GoSatu 100HD, který nemá žádný problém s muxem 4. Nechápu co nacvičuješ :D
Stream je to co vysílá provider. Ten musí být na GoSatu100HD stejný jako kdekoliv jinde. Vidím, že se v problému orientujete.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #507 kdy: 14. 06. 2013, 14:02:00 »
Já ti můžu taky poslat hromadu streamů, třeba z GoSatu 100HD, který nemá žádný problém s muxem 4. Nechápu co nacvičuješ :D
A kdybyste poslal hromadu streamů zaznamenaných v různém období, tak byste sám hned zjistil, že nemáte pravdu ("Jenomže u multiplexu 4 nejde o žádnou chybu SW, která předtím nebyla a pak se najednou objevila. Prostě multiplex 4 má takové parametry od té doby, co byl spuštěn."), protože Mux4 takto nevysílá od začátku. A je úplně jedno, na jakém zařízení byste je nahrál.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #508 kdy: 14. 06. 2013, 14:02:49 »
YABAKA
« kdy: Dnes v 12:29:49 »

 A jelikož není žádná závazná norma, která by upravovala, jak má multiplex vypadat, tak je pouze na výrobcích televizorů a set-top-boxů, aby jejich produkty uměly tento multiplex zobrazovat korektně.

Tak tohle už opravdu nepotřebuje vůbec žádný komentář. Snad jen mi to připomnělo repliku z jedné scénky Šimka-Nárožného-Soboty: A jakpak dělá kozička, pane inženýre ?   ;D ;D ;D
Ty to radši ani nekomentuj, protože v dané oblasti seš zcela dezorientován. Tady opravdu neřešíme nějaké družstevně-společenskovlastnické-bytové záležitosti, abys mohl exhibovat, jak to děláš kdesi v tom Přerově nebo co to je zač :D

Ale no tááák! Klídek, kocourku. Můžu řešit, co uznám za vhodné, i kdyby ses uprskal vzteky! Mňau ;D


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #509 kdy: 14. 06. 2013, 14:06:31 »
YABAKA
« kdy: Dnes v 12:29:49 »

 A jelikož není žádná závazná norma, která by upravovala, jak má multiplex vypadat, tak je pouze na výrobcích televizorů a set-top-boxů, aby jejich produkty uměly tento multiplex zobrazovat korektně.

Tak tohle už opravdu nepotřebuje vůbec žádný komentář. Snad jen mi to připomnělo repliku z jedné scénky Šimka-Nárožného-Soboty: A jakpak dělá kozička, pane inženýre ?   ;D ;D ;D
Ty to radši ani nekomentuj, protože v dané oblasti seš zcela dezorientován. Tady opravdu neřešíme nějaké družstevně-společenskovlastnické-bytové záležitosti, abys mohl exhibovat, jak to děláš kdesi v tom Přerově nebo co to je zač :D

Ale no tááák! Klídek, kocourku. Můžu řešit, co uznám za vhodné, i kdyby ses uprskal vzteky! Mňau ;D
Samozřejmě, že můžeš řešit cokoliv. Ovšem jako tvůj dobrý přítel jsem ti pouze taktně naznačil, že se nemusíš úplně ve všem ztrapňovat :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot