Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360613 krát)

tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #465 kdy: 13. 06. 2013, 13:42:24 »
Opět jsem volal do DB a sdělili mi,že na zakoupených TV , myslím , že říkal 10 typech jim to nic nedělá.Přesto mají i přijímače kde problém skutečně vidí a prý se tím zabývají a snad už požádali dodavatele HW i SW aby jim poslal jiný,nebo že ho požádají,nevědi si prý rady.Ale problém jednoznačně připouští,prý se musí vyčkat.
no vidíte, chtěl jste poradit, co si koupit, tak už to víte, je 10 typů  :)
jo a taky dva tataři

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #466 kdy: 13. 06. 2013, 14:11:52 »
Otázka pro odlehčení: která DVB-T síť je obrázku analyzována (ETSI TR 101 290)?  :P
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


HAVRAN CZ

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #467 kdy: 13. 06. 2013, 21:06:17 »
Slabé DVB-T tunery montované do levných TV.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #468 kdy: 13. 06. 2013, 22:15:59 »
Slabé DVB-T tunery montované do levných TV.
Co si představit pod slovním spojením "slabé DVB-T tunery" ??? Takový parametr neznám...


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #469 kdy: 14. 06. 2013, 08:16:16 »
Slabé DVB-T tunery montované do levných TV.
Co si představit pod slovním spojením "slabé DVB-T tunery" ??? Takový parametr neznám...
To je pokus o založení flamewar s tématem:
já rozumím jen analogu, tak jsem si pořídil zesilovač XY se ziskem 190 dB a teprve teď mi to hraje! A kdo mi to bude vymlouvat, je trouba.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #470 kdy: 14. 06. 2013, 09:21:18 »
pane Petře Petře K, upřímně, mě problémy Panasonicu a Vaše jsou fuk, jen mám informaci, co si nekupovat

Tak vidíte, i když jsou Vám mé "problémy" s Panasonic tv fuk (a ani se nedivím), alespoň víte, že tato světoznámá firma v oblasti nejen spotřební elektroniky dodává speciálně na český trh šunty, které nehodlají akceptovat vysílání jednoho operátora kdesi v ČR v celé jeho šíři tvůrčího potenciálu...
Napíšu to ještě jinak - víte dobře, že byl vydán tzv. D-book, tedy soubor technických standardů, kdy za předpokladů jejich bezvýhradného dodržování ze strany výrobců i operátorů nemůže dojít ke kolizi mezi vysílačem a přijímačem. Samozřejmě, že se pochopitelně nejedná o nějaký zákon, takže tato technická norma není nijak právně vymahatelná. Avšak v praktickém životě, pokud se od této normy někdo odchýlí, logicky dojde k nepředvídaným situacím. Když třeba potřebuji pevnější podpěru na delší anténu, jelikož hliníkový jekl 15x15 mm má příliš tenkou stěnu, a zajdu do specializované prodejny se "železem" pro pevnější, neprohýbající se, ani by mě nenapadlo uvažovat, že zcela jiný výrobce nikoliv hliníkového jeklu taktéž podle jeho tvrzení rozměrů 15x15 mm jaksi omylem tyto rozměry změnil na 16x16mm, a přesto se dál tváří, že se jedná o jekl 15x15mm... Když jej v dobré víře koupím, aniž bych si jej šuplerou detailně proměřil (v případě televizorů takřka žádný zákazník nemá možnost něco takového provést), zjistím, že takovýto jekl nenasadím do běžného třmene pro uchycení antény na stožár, jelikož rozměry zkrátka nesouhlasí. Kde je tedy chyba? Na straně výrobce jeklu, který bude tvrdit, že "to je v toleranci", na straně mé, že jsem si koupil šmejd, a nebo na straně výrobce třemene s přesně vyfrézovanou drážkou, který ctí, že 15x15mm je prostě 15x15 mm, nikoliv 16x16mm??  Zkrátka - někde udělali soudruzi chybu. A tak je to i s mux4 či s C-RS7 ČR. Osobně zkrátka nenacházím naprosto žádný relevantní důvod k tomu, abych otravoval servisní podporu Panasonicu jenom proto, že jeden-jediný operátor DVB-T v malinké zemičce Česká republika neakceptuje D-book v celé jeho šíři, zatímco všichni ostatní, včetně okolních zemí, ano! 
Přesto vím, že vy ani někteří další mé stanovisko nepřijmete a budete dále ostentativně tvrdit, že kterýkoli výrobce se MUSÍ přizpůsobit neřádstvu, které do éteru DVB-T DB,s. r.o., či PD, s.r.o., "vypouštějí". Inu - co už, že... Když musí, tak musí ;)   


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #471 kdy: 14. 06. 2013, 09:44:08 »
pane Petře Petře K - já mám jistě v podvědomí také Panasonic jako kvalitní světovou značku. Ale prostě faktem je, že Vám nehraje, zatímco jiné TV hrají. Já třeba koupil rodičům ted menší Finlux, což jistě není tak "světová" velká značka jako Panasonic a dívají se na vše co v Praze vysílá a bez problému. Takže vlastně rozdíl v našem přístupu je - já se jako divák/zákazník chci dívat, koupil jsem od (sony, Lg, Finluxu, Panasonicu ) a je jejich problémem mi zajistit, aby ten přístroj fungoval, když jiným funguje. Váš přístup je, že vyžadujete dodržování D-booku a norem -  tedy máte přístup ne diváka, ale prodejce přístrojů, který chce, aby jeho přijímače byly kompatibilní na trhu - vy tady prostě suplujete to, co má dělat každý prodejce přístrojů na českém trhu.
ještě jeden příměr - četl jsem kdesi rozdíl mezi Američanem a Čechem na plovárně, kde "zlobí" nějaký výtržník. Američan jde za plavčíkem, aby si udělal pořádek, protože si zaplatil vstup. Čech se jde s výtržníkem prát sám, to sedí i na tuhle situaci.
« Poslední změna: 14. 06. 2013, 09:49:56 od pepa novák »


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #472 kdy: 14. 06. 2013, 09:56:08 »
pane Petře Petře K - já mám jistě v podvědomí také Panasonic jako kvalitní světovou značku. Ale prostě faktem je, že Vám nehraje, zatímco jiné TV hrají. Já třeba koupil rodičům ted menší Finlux, což jistě není tak "světová" velká značka jako Panasonic a dívají se na vše co v Praze vysílá a bez problému. Takže vlastně rozdíl v našem přístupu je - já se jako divák/zákazník chci dívat, koupil jsem od (sony, Lg, Finluxu, Panasonicu ) a je jejich problémem mi zajistit, aby ten přístroj fungoval, když jiným funguje. Váš přístup je, že vyžadujete dodržování D-booku a norem -  tedy máte přístup ne diváka, ale prodejce přístrojů, který chce, aby jeho přijímače byly kompatibilní na trhu - vy tady prostě suplujete to, co má dělat každý prodejce přístrojů na českém trhu.
ještě jeden příměr - četl jsem kdesi rozdíl mezi Američanem a Čechem na plovárně, kde "zlobí" nějaký výtržník. Američan jde za plavčíkem, aby si udělal pořádek, protože si zaplatil vstup. Čech se jde s výtržníkem prát sám, to sedí i na tuhle situaci.
Pletete hušky a jabka, to by mělo smysl, kdyby u nás mělo vysílání nějaké dané technické specifikum, dané např. ČTÚ. Ale to nemá, jediné specifikum je páně Pařízek a jeho šuntoidní vysílače a "odborníci", kterými se chlubí, že umí provozovat FM vysílače, tak přece zvládnou i DVB-T :D

Nevidím jediný důvod, aby se někdo přizpůsoboval nekorektnosti jednoho vysílatele, který používá heslo "za co nejméně peněz, co nejvíce vývaru" (i z našich kapes, viz RS7 a ČT).
Že některé přístroje jsou vůči něšvarům jeho vysílačů imunní, resp. to nějak zpracují, je v tento moment zcela nepodstatné.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #473 kdy: 14. 06. 2013, 10:19:37 »
pane Davide Kříži - řešením přeci není jen to, aby prodejci přzpůsobili FW/SW Pařízkovi. Stejně tak můžou tlačit na Pařízka, aby se přizpůsobil jim. Dovoluji si znova připomenout problém ladění Sony Bravia, která neuměla naladit k42 Praha, ačkoliv to mé jiné TV zvládly. Tady se taky vyřešilo tím, že se  Pařízek přizpůsobil Braviím


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #474 kdy: 14. 06. 2013, 10:28:09 »
pane Davide Kříži - řešením přeci není jen to, aby prodejci přzpůsobili FW/SW Pařízkovi. Stejně tak můžou tlačit na Pařízka, aby se přizpůsobil jim. Dovoluji si znova připomenout problém ladění Sony Bravia, která neuměla naladit k42 Praha, ačkoliv to mé jiné TV zvládly. Tady se taky vyřešilo tím, že se  Pařízek přizpůsobil Braviím
Tenhle případ tady omíláte pořád dokola, ale nemáte žádný důkaz, že by v tom Sony skutečně něco dělalo kromě vstřícného postoje zákaznické linky. Pařízek se nepřizpůsobil Braviím, Pařízek (a ČTÚ) jen nastavili korektní parametry. Problém se navíc netýkal jen Bravií.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #475 kdy: 14. 06. 2013, 10:29:48 »
pane Davide Kříži - řešením přeci není jen to, aby prodejci přzpůsobili FW/SW Pařízkovi. Stejně tak můžou tlačit na Pařízka, aby se přizpůsobil jim. Dovoluji si znova připomenout problém ladění Sony Bravia, která neuměla naladit k42 Praha, ačkoliv to mé jiné TV zvládly. Tady se taky vyřešilo tím, že se  Pařízek přizpůsobil Braviím
Tenhle případ tady omíláte pořád dokola, ale nemáte žádný důkaz, že by v tom Sony skutečně něco dělalo kromě vstřícného postoje zákaznické linky. Pařízek se nepřizpůsobil Braviím, Pařízek (a ČTÚ) jen nastavili korektní parametry. Problém se navíc netýkal jen Bravií.

Přesně toto, pane Jane Nováku, jsem chtěl nyní napsat ;)


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #476 kdy: 14. 06. 2013, 11:07:40 »
pánové, pro mě je podstatné, že se dnes na Bravii dívám a je mi úplně jedno, jak to bylo a kdo je viník. Zrovna tak, jako vy se domníváte, že Sony nepodnikla nic, já se zase můžu domnívat, že podnikla  ;) Navíc jsem s jejich expertem opravdu několikrát mluvil, prostě měli o můj problém zájem, tak jak to má správná a seriozní firma dělat.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #477 kdy: 14. 06. 2013, 11:23:42 »
pepo, díváš se na to správně, uživatelsky.
nesprávné pak je, předhazovat ostatním svou cestu jako jedinou možnou.

pochopitelně, to co posuzuješ z přísně uživatelského pohledu, má své skryté pozadí - trh, produkt, umístění na trhu, technické předpoklady, kontakty. A vztah "tvého výsledku" je celkem zřetelně s tímto pozadím provázán.
Očekávám, že s tím nebudeš souhlasit, ale s tím už nic nenadělám.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #478 kdy: 14. 06. 2013, 11:29:22 »
pane Davide Kříži - řešením přeci není jen to, aby prodejci přzpůsobili FW/SW Pařízkovi. Stejně tak můžou tlačit na Pařízka, aby se přizpůsobil jim. Dovoluji si znova připomenout problém ladění Sony Bravia, která neuměla naladit k42 Praha, ačkoliv to mé jiné TV zvládly. Tady se taky vyřešilo tím, že se  Pařízek přizpůsobil Braviím
Jste mimo, Pařízek se nepřizpůsobil žádným Braviím !!! Radši si napřed něco nastudujte o tom jak to funguje, než abyste se tu ztrapňoval.

Pamatuji chybu, která vznikla před pár lety tuším na vysílači Votice nebo Javořice, už nevím přesně. Jedna nebo dvě konkrétní značky TV kostičkovaly, tuším na mux2. Nikdo nevěděl proč. Pak přišly ČRa na to, že na nějakém zařízení na vysílači (tuším multiplexoru, ale fakt už nevím, je to dávno) se stala nějaká SW chyba a přetekl tam buffer, pak to vkládalo nějaké chybné bity. Citlivé na to byly jen TV jednoho nebo dvou výrobců, ostatní to ignorovaly a hrály v pohodě. Dotyční vyresetovali zařízení, nahráli do něho nový FW aby se to už nestalo a vše bylo v pořádku.

Přizpůsobily se snad ČRa výrobcům televizorů těchto značek? Asi těžko. Prostě opravili chybu u sebe, to se může stát, nic není dokonalé. Rozdíl je v přístupu, lidi jako Pařízek a organizace toho typu, jaké on provozuje, prostě fungují stylem "my jsme nejlepší, nám vše funguje, chyba musí být u vás" a to bez toho, že by se vůbec snažili něco zjišťovat.

Ale klidně si dál věřte těm nesmyslům.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #479 kdy: 14. 06. 2013, 12:02:06 »
pane Davide Kříži, neztrapňujte se Vy  ;). Mě TV fungují a dívám se   :P