Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360579 krát)

ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #420 kdy: 06. 06. 2013, 07:53:45 »
Dalsi kousek (trhani obrazu na mux4) - STB Optex ORT-8840T.
Je to mimochodem chipset Sunplus.

Z dosavadních zkušeností lze vyvodit hypotézu, že problém s trháním obrazu výše uvedených programů v mux4 se projevuje:
  • vždy u chipsetu Ali
  • níkdy u chipsetu Sunplus

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #421 kdy: 06. 06. 2013, 09:10:00 »
TS bych rád poskytl taky k prozkoumání,ale nemám ho čím pořídit.
Kompletní TS se dá zaznamenat přijatelnou cestou s BlazeVideo a běžným komerčním USB tunerem s čipem, používajícím driver IT9135 - dříve hojně používaný, později byl nahrazen Realtekem 2832.
No já právě nemám ten tuner a nikdy jsem o něm neuvažoval a finance nic moc.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #422 kdy: 06. 06. 2013, 09:12:31 »
Dalsi kousek (trhani obrazu na mux4) - STB Optex ORT-8840T.
Je to mimochodem chipset Sunplus.

Z dosavadních zkušeností lze vyvodit hypotézu, že problém s trháním obrazu výše uvedených programů v mux4 se projevuje:
  • vždy u chipsetu Ali
  • níkdy u chipsetu Sunplus
A to je to v současné době prodávaný.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #423 kdy: 06. 06. 2013, 09:35:19 »
To bych nerekl, prodaval se v roce 2009.
http://set-top-boxy.heureka.cz/optex-ort-8840t/


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #424 kdy: 06. 06. 2013, 10:20:02 »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #425 kdy: 06. 06. 2013, 11:32:56 »
Já bych si tak vážně přál vidět přijímač,na kterém se problémy mux4 neprojevují.
Tohle je myslim prehnane zjednodusovani. Problem sekani obrazu se projevuje u mensiny prijimacu, u me osobne 2 spatne (Digipal2, ORT-8840T) a 6 bez problemu. Problem teletextu nechme stranou, jinak v tom bude zmatek.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #426 kdy: 06. 06. 2013, 11:50:43 »
Já bych si tak vážně přál vidět přijímač,na kterém se problémy mux4 neprojevují.
Tohle je myslim prehnane zjednodusovani. Problem sekani obrazu se projevuje u mensiny prijimacu, u me osobne 2 spatne (Digipal2, ORT-8840T) a 6 bez problemu. Problem teletextu nechme stranou, jinak v tom bude zmatek.
No ano výrazné sekání obrazu se projevuje na některých přijímačích,na jiných zdánlivě ne,zdá se obraz jakoby v pořádku,ale pravda to není i na nich se občas škubnutí projeví a nebo zakostičkování,ale jiného charakteru než při slabém signálu.Jak jsem psal,třeba ten strong jsem si myslel,že nic nedělá,druhý den jsem se přesvědčil o opaku,dokonce i zamrzl.Ono se na to musí koukat tak,že i ty co výrazně se na nich obraz seká,tak někdy hrají i oni bez problému a pokud se problém mux4 vystupňuje do značné míry,tak i ty ostatní přístroje mají problém.Nebo u některých se například přepíná formát obrazu a zase záleží na tom,co je zrovna vysíláno a především se ten formát mění na fandovi,třeba u pfl5007,nebo andromeda to bylo pozorovatelný.Ten TXT s tím určitě taky souvisí,pokud je obraz bez chyb,tak i txt je stabilní.Jak jsem to vypozoroval já,tak opravdu na všech přijímačích co jsem zkoušel,se problém projevoval a to různě.Proto jak jsem napsal,bych rád viděl přijímač co nemá u mux4 problém.


skydedek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #427 kdy: 06. 06. 2013, 13:50:00 »
Panasonic TX-P42S20E - semtam roztrhaný obraz, ne moc často. Odjíždí EPG jak je tu už popsáno. Jinak dobrý. Vysílač Jihlava.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #428 kdy: 07. 06. 2013, 19:00:32 »
Dnes jsem si tedy  koupil usb tuner evolve mars,jelikož žádný jiný v lounech ani neměli a můj první dojem--okamžitě rozšlapat!!!!! Jak je vidět,ráno se může zapnout ladění TV kanálů a možná večer se dá na něco mizerně koukat,tak šílená doba než to proladí se jen tak nevidí,na ruční ladění jsem zatím nepřišel a pevně doufám,že tam je,pokud ne,jdu to vrátit.Citlivost tuneru,tak o té se mi asi jen může zdát,na dodávanou antenu nic,přestože DTR220 na ní obstojně hraje.A teď k věci co se týká obrazu na Evolve mars.Obraz sebou při hokeji škube jak kotvička od zvonku ,při horizontálním pohybu,TXT vykazuje opět stejné chyby,ostatní jsem zatím nezkoušel,mám dost,jdu se raději uklidnit na zahradu,snad pak budu mít sílu si s tím dál hrát.

  Jo jinak to tu taky píše jak se seká obraz http://tv-tunery.heureka.cz/evolve-mars/recenze/ takže opět si pokládám otázku,co to je za zázrak co zvládne mux4?
« Poslední změna: 07. 06. 2013, 19:05:49 od tako50 »


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #429 kdy: 07. 06. 2013, 19:52:42 »
pane tako50 -  já mám léta do PC kartu Aver, poslední Aver Super 007 DVB-T, firemní SW 6.0.18 a nikdy problém (od XP 32bit dodnes Win8 64bit),  Ta firma má dobrou podporu na netu a HW podporuje drivery i Windows. Mux4 i RS7 vč. HD zvládá bez problému, tedy umí i "Pařízka". Mám to už několik let, ani nevím, zda tenhle typ 007 ještě prodávají. Vy asi chcete něco na USB, tak mají třeba AVerTV Volar HD PRO A835 . Já s tím nemám zkušenost, jen mám k té firmě důvěru. Na heurece je u tohoto typu taky jedna recenze uživatele, ten píše : " Mám jeden den, nejprve koupeno Evolve Mars, nešel zprovoznit, takže mi v Alfě vrátili peníze, doporučili mi AverTV a jsem spokojen. zatím zkoušeno v Ostravě-Porubě, v pokoji a kvalita vysílání je dobrá, software mnohonásobně lepší než u Evolve, anténa působí kvalitně. Evolve stál 350, Aver 680kč, ale vyplatí se. Zatím chytám cca 10kanálů od čt, nova, očko apod.
Instalace:   Po prvotních potížích vše funguje jak má" . - takže tento uživatel Evolve Mars nezprovoznil ani na mux1,2,3.
Pokud jde o instalaci, tak Aver drivery se instalují/updatují na Windows automaticky, jinak nejnovější SW na je Avermedia WEBu. No a koneckonců i Digizone má své recenze na dobré STB a doporučené e-shopy.
« Poslední změna: 07. 06. 2013, 19:54:43 od pepa novák »


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #430 kdy: 09. 06. 2013, 13:36:43 »
V sobotu na Fandovi u filmu Neodvratná pomsta k trhání obrazu většinu času nedocházelo. Výjimkou bylo asi 5 minut, kdy trhání obrazu bylo značné (velmi tmavá scéna). Tuto pasáž jsem nahrál. Zajímavé tentokrát je, že když nahrávku na témže přijímači přehrávám, k trhání obrazu nedochází.

Problém se zpracováním mux4 tedy asi nebude na straně MPEG2 dekodéru přijímače.


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #431 kdy: 09. 06. 2013, 15:24:48 »
Jestli vám to pomůže:panas.px80,optibox aligátor,bensat 120hd-žádné sekání,px80-mpeg2,zbytek mpeg4/Havířov/.V okolí jsem nezaslech žádné větší problémy,s vyjímkou jedné starší LG lcd !
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #432 kdy: 09. 06. 2013, 17:38:14 »
V sobotu na Fandovi u filmu Neodvratná pomsta k trhání obrazu většinu času nedocházelo. Výjimkou bylo asi 5 minut, kdy trhání obrazu bylo značné (velmi tmavá scéna). Tuto pasáž jsem nahrál. Zajímavé tentokrát je, že když nahrávku na témže přijímači přehrávám, k trhání obrazu nedochází.

Problém se zpracováním mux4 tedy asi nebude na straně MPEG2 dekodéru přijímače.

Vypadá to, že existuje jeden divoký workaround jak se vyhnout trhání obrazu u mux4. Aplikoval jsem výše citovaný poznatek do praxe a zatím to vypadá, že když stanice mux4 (Telka, Fanda) sleduji trvale s, dejme tomu, 10 sekundovým timeshiftem, tak se trhání obrazu nijak neprojeví. Vytvoří se tím de facto buffer na disku, ze kterého se mpeg2 stream čte bez problémů (narozdíl od přebírání streamu přímo z tuneru).

Jako "řešení" to je dlouhodobě nepoužitelné, ale může to napovědět technickou příčinu trhání obrazu. Zdá se, že výslyt trhání obrazu v mux4 nesouvisí se základním chipsetem, ale s použitým tunerem, respektive možná jen jeho driverem.. Je to samozřejmě zatím jen hypotéza.

Vyzývám tímto všechny uživatele přijímačů, kde se problém s trháním projevuje, o provedení zmíněného testu s timeshiftem. Uvidíme, jestli se hypotéza potvrdí nebo vyvrátí.



tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #433 kdy: 09. 06. 2013, 18:45:03 »
Já mám taky další poznatek,na mnou zakoupeném USB tuneru Evolve mars na RS7 klínovec 50k ,se programy v HD sekají,trhají ,vytváří  se duchové a rozpadá se obraz na stejné kostičky,tak jako v mux4.Jinak retro  v SD jede na všem co mám doma bez problémů.Tak jakto,že retro jde v SD a fanda telka a smíchov ne.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #434 kdy: 10. 06. 2013, 10:42:13 »
Citace: klapaciuss
Při přehrávání na T650i vykazovala nahrávka stejné zadrhávání obrazu, jak při příjmu z éteru.

V sobotu na Fandovi u filmu Neodvratná pomsta k trhání obrazu většinu času nedocházelo. Výjimkou bylo asi 5 minut, kdy trhání obrazu bylo značné (velmi tmavá scéna). Tuto pasáž jsem nahrál. Zajímavé tentokrát je, že když nahrávku na témže přijímači přehrávám, k trhání obrazu nedochází.

Zdá se, že výslyt trhání obrazu v mux4 nesouvisí se základním chipsetem, ale s použitým tunerem, respektive možná jen jeho driverem.. Je to samozřejmě zatím jen hypotéza.
Vyzývám tímto všechny uživatele přijímačů, kde se problém s trháním projevuje, o provedení zmíněného testu s timeshiftem. Uvidíme, jestli se hypotéza potvrdí nebo vyvrátí.

Obavam se, ze tahle hypoteza k osvetleni problemu nevede.

Optex ORT-8840T prijem z eteru - zasekavani obrazu, prehravani toho sameho obsahu ze zaznamu - stejne zasekavani obrazu a navic prerusovani zvuku.