Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360516 krát)

tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #405 kdy: 05. 06. 2013, 12:25:45 »
pro tako50 - další jednoduché vysvětlení - reklamy platí zadavatelé a to podle sledovanosti. Takže tak - čím větší sledovanost, tím více zaplatí zadavatel reklamy.
Tak a jdeme dále,,,kdo tu reklamu zadává,z čeho ji platí????
reklama je úplně stejný náklad jako mzdy či odpisy strojů a budov atd. Tedy ji platí firma z tržeb. A jako všechny ty ostatní náklady dobře hospodařící firma reklamu využívá jako levnější prodejní metodu. A to jen tehdy, kdy je prostě levnější nežli "bába s nůší na rohu". Díky správně umístěné a cílené reklamě může firma získat na trhu výhodu a prodávat levněji nežli konkurence. To si každá dobrá firma vyhodnocuje a přesně ví kam, kdy a na koho cílit a jaký má reklama efekt. Třeba na googlu je na to dobrý instrument, zrovna tak to vyhodnocují TV.
Vy si to pletete s "reklamou" která je ve skutečnosti propagandou a kterou si může dovolit jen třeba placená ČT či nějaká státní či politická organizace. Ta to má skutečně jako náklad navíc, který zaplatí nechtěně jiní. Ačkoliv u politické organizace, když uspěje, tak se jí náklad vrátí nejen v platbách za poslance. Vy jste asi nepodnikal a nic o reklamě nevíte, leda tak od soudruha senátora Štěcha či jiného absolventa stranických školení. Vám nechodí do schránky reklama nějakého obchodu, že tam mají levněji nežli vedle v obchodě bez reklamy ?
Soudruhu modrobolševiku,raději už nic nepište,vy máte dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #406 kdy: 05. 06. 2013, 12:30:36 »
Samsung řady B je dávno vyběhnutý model z roku 2009, takže dost těžko čekat, že bude korektně zpracovávat nové multiplexy z roku 2012/2013. Kup si Samsung řady D a ani nepoznáš, jestli přijímáš mux 1, 2, 3 nebo 4 nebo RS7, všechny programy fungují jak mají :)

Na Samsungu řady B přijímá můj příbuzný 80 propramů kabelovky UPC zcela bez problémů (přes vestavěný kabelový tuner a dekódovací kartou v CI slotu). V UPC prostě vědí co dělají.

Zrovna u UPC bylo spoustu problémů s laděním jejich kabelových multiplexů, kde to některé TV neuměly vůbec, u jiných se musela nastavit země používání na Švédsko nebo Finsko, někde naladil automat jenom část programů, jinde nefungovalo korektně EPG s CZ znaky atd. Takže toto byl velmi špatný příklad.

Ovšem Samsung řady B, který vy považujete za technicky zastaralý model na vyhození, žádné problémy neměl a nemá. Problémy jiných TV v tomto případě byly na straně výrobců přijímačů, protože neměly pro kabelový tuner implementovánu podporu  pro náš region. Výrobci těchto TV to dokonce oficiálně přiznaly. Čili srovnávat to s bordelem na mux4 je úplně mimo mísu.
Je úplně jedno, co má nebo nemá televizor implementováno,, protože pro diváka je výsledek stejný - nemůže sledovat a náprava je na straně výrobce čili úplně totéž, co u muxu 4. Až se výrobce probudí a začne konat, tak se divák bude dívat. Do té doby se dá jenom polemizovat jestli je na vině Petr nebo Pavel, ale k žádnému výsledku se stejně nikdo nedobere.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #407 kdy: 05. 06. 2013, 12:36:14 »
Jestli doma někdo k příjmu používá ty "anténářské analyzátory signálu", tak by se přizpůsobit měly :D Jinak profesionální zařízení nemá problém s příjmem žádného signálu, od toho je takové zařízení i v jiné cenové relaci, že si dokáže poradit i tam, kde domácí krámy selhávají.


Definujte prosím pojem "profesionální zařízení" a "domácí krám".

Jestli považujete za "domácí krámy" i analyzátory signálu od firem jako je Unaohm, Rover a další, tak se předpokládám jedná o žert.
Můžeš napsat konkrétní typy tebou uvedených značek, které si s multiplexem 4 neporadí? Dík!
To víš amatére,že ti je napíše,ale jedině když mu za to zaplatíš.Sám to tak přece preferuješ.
Jednak jsem to nepsal tobě, takže se nevtírej a za druhé to nepotřebuji ani tak já, jako spíš ten dotyčný, který s tím má problémy. Mně funguje všechno v pohodě :D
Jo a nebo jsi takovej tupec a nevidíš to,ono to dělá problémy prakticky na všem,jen někteří amatéři mají oči někde mimo.
Já právě ze svého okolí vidím, že to nedělá problémy praktiky nikomu. Tedy až na těch pár výjimek, kde si někdo drží muzeálního TechniSata do skonání světa a odmítá pořídit něco novějšího. Nebo pár tlachalů ve zdejší diskuzi, kteří si nějak naivně myslí, že se kolem nich bude točit svět a ještě jim někdo dá podporu na příjem multiplexu, za který oni sami neplatí ani korunu a mohou být vůbec rádi, že se něco vysílá.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #408 kdy: 05. 06. 2013, 13:06:15 »
pro tako50 - toho modrobolševika máte jistě od přítele Grosse, ten tohle oslovení zaváděl. Taky to hojně užíval přítel Rath, sám bývalý "modrobolševik", co byl tak moc proti privatizaci nemocnic, aby se (ne)mohly rozkrádat. Nepíšeš z basy, Davide ?  ;D Nicméně pokud se chcete dívat a nic kromě běsnění na "Pařízka" nepodnikáte, tak vám nezbývá nežli vyčkat, zda bude mux4 vysílat i pro váš nefunkční přijímač.
« Poslední změna: 05. 06. 2013, 13:41:38 od pepa novák »


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #409 kdy: 05. 06. 2013, 13:16:12 »
pro tako50 - toho modrobolševika máte jistě od přítele Grosse, ten tohle oslovení zaváděl. Taky to hojně užíval přítel Rath, sám bývalý "modrobolševik". Nepíšeš z basy, Davide ?  ;D Nicméně pokud se chcete dívat a nic kromě běsnění na "Pařízka" nepodnikáte, tak vám nezbývá nežli vyčkat, zda bude mux4 vysílat i pro váš nefunkční přijímač.
Však vy se svými havloidy, pravdoláskovci a podobně se taky hloupým oslovením nevyhýbáte...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Mar D

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #410 kdy: 05. 06. 2013, 14:13:43 »
Taky přidám seznam STB , ale pro tentokrát to bude seznam  přístrojů, které MUX 4 v současné konfiguraci berou bez problémů, bez zasekávání,atd.

STARCOM 8813-koupený před cca 2,5 roky za 400,-Kč
RWT DTV-201- koupený něky kolem roku 2008 za 1500,-Kč -jeden z prvních STB u nás v prodeji (pochází z polska)

Za sebe můžu říct, že na těchto přístrojch jsme v tuto chvíli neshledal žádný z popisovaných problému při příjmu MUXU 4, tím myslím SD programy, HD nemohu posoudit, protože oba zmíněné STB jsou pouze MPEG2. Dále od té květnové změny v MUXU 4, začal MUX 4 chodit bez problému i na TV tuneru LEDATEk WINFAST DTV2000 (před změnou konfigurace se SD programy sekaly,kostičkovaly,atd..) Po ujasnění zkoušeno v době kdy běžel na Smíchově film a na TELCE opakování snídaně s novou.

K těch Technisatům, mají tyto problémy i ty poslední prodávané série, nebo pouze modely Digipal 2 a Digipal 2TX?. Mám verzi 2 TX a problémy se vyskytují.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #411 kdy: 05. 06. 2013, 14:24:59 »
I ty úplně poslední modely, které se prodávaly v ČR, mají problém. Existují pak ještě německé modely, např. DiGYBOXX T4 s podporou HD, ale to otestováno nemám.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #412 kdy: 05. 06. 2013, 14:26:55 »
jeden příspěvek mimo pořadí, bude k věci:
mám subjektivně potvrzen regionální rozdíl v příjmu/sledování muxu 4.
Příjem, co zlobí v Olomouci, v Praze jede dobře; a to prosím na stejném HW/SW.

To jen, že nemusí být úplně platné paušalizování, že ten který typ přístroje mux4 nebere.
Zjištění je kvalifikované, nicméně subjektivní. Objektivizovat ho záměnou daných kusů mezi Prahou a Olomoucí není teď v mé moci. Zatím se přikláním k regionálním rozdílům ve vysílání.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #413 kdy: 05. 06. 2013, 14:30:35 »
Petře Svobodo - o těch rozdílech dle vysilačů (či SFN) tady píšu od začátku. Já měl na Bravii problém naladit Praha k42 a přitom jsem celou dobu neměl vůbec problém na téže Bravii s na k25 Černá studnice. Navíc v Praze je třeba v mux4 navíc InzertTV, která třeba na k25 není
« Poslední změna: 05. 06. 2013, 14:34:25 od pepa novák »


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #414 kdy: 05. 06. 2013, 15:11:08 »
jeden příspěvek mimo pořadí, bude k věci:
mám subjektivně potvrzen regionální rozdíl v příjmu/sledování muxu 4.
Příjem, co zlobí v Olomouci, v Praze jede dobře; a to prosím na stejném HW/SW.

To jen, že nemusí být úplně platné paušalizování, že ten který typ přístroje mux4 nebere.
Zjištění je kvalifikované, nicméně subjektivní. Objektivizovat ho záměnou daných kusů mezi Prahou a Olomoucí není teď v mé moci. Zatím se přikláním k regionálním rozdílům ve vysílání.

 Kdy proběhla zkouška?Já zkoušel kanál 42 z prahy v lounech,jak jsem psal asi před dvěma dny na stb DTR 210 ,Digipal 2TX , 40pfl5007 a na STB se obraz sekal a LCD občas sebou škubnul a hlavně na fandovi se měnil formát obrazu.Jen ještě doplním,že jak nový k45 klínovec,k25 jablonec a k 44 rakovník a tedy i zkoušený k42 se chovají stejně,i když teď nepotvrdím k 42,možná došlo ke změně.
« Poslední změna: 05. 06. 2013, 15:17:49 od tako50 »


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #415 kdy: 05. 06. 2013, 15:22:07 »
mám subjektivně potvrzen regionální rozdíl v příjmu/sledování muxu 4.
Příjem, co zlobí v Olomouci, v Praze jede dobře; a to prosím na stejném HW/SW.
To by chtelo upresnit, jestli se jednalo o problem sekani obrazu nebo neco jineho. Jinak se zase budou michat jednotlive problemy dohromady...


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #416 kdy: 05. 06. 2013, 15:36:50 »
Byla to širší zkouška HW (televizory), rozšířená i o SW.
Zkoušelo se a našly rozdíly mj. EPG, přidávání programů (automatické/ruční), plynulost SD i HD programů (Olomouc jen mux4).
Verifikaci příjmové soustavy u sebe (Pha) mám hotovou s pozitivním výsledkem, ta olomoucká mě ještě čeká.
Pochopitelně by mi pomohl záznam transportního toku, kterým bych si mohl některé věci nasimulovat, ale k tomu se asi nedostanu, zkoušení běží od začátku týdne — takže do toho může vejít i časový faktor. Kdo ví, kdy se co uvnitř muxu4 změní... já to nevím. Ty neznámé změny uvnitř muxů, když nastanou, mě fakt hnětou.  To abych u toho furt jen seděl a sledoval, kde se co šustne - nyní se to hodně sveze na mux4.
« Poslední změna: 05. 06. 2013, 15:38:30 od Petr Svoboda »


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #417 kdy: 05. 06. 2013, 18:23:31 »
jeden příspěvek mimo pořadí, bude k věci:
mám subjektivně potvrzen regionální rozdíl v příjmu/sledování muxu 4.
Příjem, co zlobí v Olomouci, v Praze jede dobře; a to prosím na stejném HW/SW.
Mezi Olomoucí a Prahou je v Muxu4 rozdíl v přítomnosti InzertTV, takže i celý ts musí být sestaven jinak. Ovšem očekával bych více problémů v Praze a méně v Olomouci vzhledem k rezervě datového toku.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #418 kdy: 05. 06. 2013, 23:30:35 »
jeden příspěvek mimo pořadí, bude k věci:
mám subjektivně potvrzen regionální rozdíl v příjmu/sledování muxu 4.
Příjem, co zlobí v Olomouci, v Praze jede dobře; a to prosím na stejném HW/SW.
Mezi Olomoucí a Prahou je v Muxu4 rozdíl v přítomnosti InzertTV, takže i celý ts musí být sestaven jinak. Ovšem očekával bych více problémů v Praze a méně v Olomouci vzhledem k rezervě datového toku.
No já mám inzert jen z rakovníka z jabonce a klínovce ne a problém je stejnej ze všech vysílačů.Já bych si tak vážně přál vidět přijímač,na kterém se problémy mux4 neprojevují.Třeba když jsem zkoušel stronga,tak se zdánlivě zdálo,že je vše v pořádku jeden den a druhý den dvakrát zamrzl,předcházelo tomu zakostičkování a lehký trhání v obraze.Třeba digipal zamrzl už asi třikrát,při txt,teď nevím na kterém problémovém programu už to bylo.TS bych rád poskytl taky k prozkoumání,ale nemám ho čím pořídit.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #419 kdy: 06. 06. 2013, 07:30:49 »
TS bych rád poskytl taky k prozkoumání,ale nemám ho čím pořídit.
Kompletní TS se dá zaznamenat přijatelnou cestou s BlazeVideo a běžným komerčním USB tunerem s čipem, používajícím driver IT9135 - dříve hojně používaný, později byl nahrazen Realtekem 2832.