Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360509 krát)

Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #315 kdy: 01. 06. 2013, 15:44:48 »
To by si každý kdo chce mít nebo může mít mux4 měl kupovat každý rok novou TV?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #316 kdy: 01. 06. 2013, 15:52:55 »
Nebyl by to ani první a ani poslední případ. Ještě si vzpomínám, jak si někdo koupil televizor a zavedlo se stereofonní vysílání a teletext. Tak si šel holt pro nový. Pak se připojil na kabelovku a zjistil, že jeho TV nemá kabelový tuner. No tak si šel opět koupit nový. Kabelovka pak rozšířila nabídku a použila frekvence i v hyperbandu a opět následovala koupě nové TV. Následoval digitál v MPEG-2, pak digitál v MPEG-4 a za chvíli třeba T2 :-)
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #317 kdy: 01. 06. 2013, 15:59:14 »
Dost ujetý!


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #318 kdy: 01. 06. 2013, 16:05:57 »
Možná, ale pravdivý. Navíc dnešní televizory jsou obyčejná spotřebka se životností po dobu záruky a s tímto vědomím by to taky měl každý kupovat.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #319 kdy: 01. 06. 2013, 16:07:38 »
Hlavně je třeba nezaměňovat přirozený vývoj technologií a nových formátů s neschopností vysílatele, který nedokáže správně nastavit parametry svého muxu ani pro 20 let starý kompresní formát. Možná to souvisí s tím, co Pařízek před spuštěním muxu vyvolával do světa, totiž že pořídili repasovanou technologii z USA, která má možnosti, o kterým se ostatním muxům ani nezdá" Už konečně víme, v čem ty schopnosti jsou.

Jinak více jak 50% domacností přijímá i dnes TV na CRT televizi (skleněnce). TV jako spotřebka na dva roky je tedy výrok mimo realitu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #320 kdy: 01. 06. 2013, 16:31:44 »
Provozovatel multiplexu 4 si vysílá jak sám uzná za vhodné a nemusí se kvůli několika joudům přizpůsobovat. A záměrně píši "několika joudům", protože on ten problém asi nebude tak velký, jak by podle zdejší diskuze mohlo vypadat. Na kterém jiném webu se toto řeší, tj. kdyby ten problém byl skutečně tak velký, tak by o tom vyšla třeba zpráva někde Novinkách apod. Ale je celkem ticho po pěšině.

A že je TV na 2 roky, o tom netřeba diskutovat. Navíc se to netýká jenom segmentu TV. Doba, kdy něco vydrželo desetiletí a více, je už pryč.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #321 kdy: 01. 06. 2013, 16:50:26 »
Mux4 je technický paskvil, se kterým si neporadí ani profesionální analyzátory (viz příspěvek Kuby Melína). Zásadní problémy s příjmem má třetina přijímačů na současném trhu. Drobnější problémy s příjmem mají všechny přijímače. Sledovanost problémových programů mux4 je 1%. 1% procento diváků poptávku po přijímačích neovlivní, navíc průměrný divák bude  problém přičítat v první řadě problémům s anténou.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #322 kdy: 01. 06. 2013, 17:26:11 »
Nebyl by to ani první a ani poslední případ. Ještě si vzpomínám, jak si někdo koupil televizor a zavedlo se stereofonní vysílání a teletext. Tak si šel holt pro nový. Pak se připojil na kabelovku a zjistil, že jeho TV nemá kabelový tuner. No tak si šel opět koupit nový. Kabelovka pak rozšířila nabídku a použila frekvence i v hyperbandu a opět následovala koupě nové TV. Následoval digitál v MPEG-2, pak digitál v MPEG-4 a za chvíli třeba T2 :-)
Ale vždyť v tom nemáte pravdu. To se jedná o zavádění nových technologií, ne o žádné úpravy dle nálady - nebo snad někdo z Muxu4 prohlásil, že oni vysílají jinak a jejich příjem nebude na některých zařízení možný?
A navíc - když se začalo vysílat stereo a nekoupil jsem si novou TV, tak mi ta stará fungovala stále mono, ostatně stejně jako fungovala TV bez teletextu nebo dokonce černobílá. A ke staré TV jsem si mohl od UPC půjčit kabelový tuner, tak jako dnes STB.
Nepleťte dohromady změnu normy (upgrade) s technologickou nekázní nebo neznalostí.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #323 kdy: 01. 06. 2013, 17:28:06 »
A že je TV na 2 roky, o tom netřeba diskutovat. Navíc se to netýká jenom segmentu TV. Doba, kdy něco vydrželo desetiletí a více, je už pryč.
Chtěl bych vidět výrobce, který by něco takového veřejně prohlásil. Ani v nejbohatších zemích není průměrné stáří televizoru jeden rok, jak by z vaší 2 leté spotřebky logicky vyplývalo.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #324 kdy: 01. 06. 2013, 17:48:03 »
Nebyl by to ani první a ani poslední případ. Ještě si vzpomínám, jak si někdo koupil televizor a zavedlo se stereofonní vysílání a teletext. Tak si šel holt pro nový. Pak se připojil na kabelovku a zjistil, že jeho TV nemá kabelový tuner. No tak si šel opět koupit nový. Kabelovka pak rozšířila nabídku a použila frekvence i v hyperbandu a opět následovala koupě nové TV. Následoval digitál v MPEG-2, pak digitál v MPEG-4 a za chvíli třeba T2 :-)
Ale vždyť v tom nemáte pravdu. To se jedná o zavádění nových technologií, ne o žádné úpravy dle nálady - nebo snad někdo z Muxu4 prohlásil, že oni vysílají jinak a jejich příjem nebude na některých zařízení možný?
A navíc - když se začalo vysílat stereo a nekoupil jsem si novou TV, tak mi ta stará fungovala stále mono, ostatně stejně jako fungovala TV bez teletextu nebo dokonce černobílá. A ke staré TV jsem si mohl od UPC půjčit kabelový tuner, tak jako dnes STB.
Nepleťte dohromady změnu normy (upgrade) s technologickou nekázní nebo neznalostí.
Proč by měl provozovatel multiplexu 4 něco prohlašovat? A jaké, že vysílají "jinak"? Tady existuje nějaký státem cejchovaný multiplex, který určuje pravidla? Seš v tomto směru úplně mimo. Prostě multiplex 4 je vysílán jak je vysílán, existuje spousta přijímačů, které s ním problém nemají a jestli nějaké ano, tak ať si to jejich výrobci opraví nebo se třeba dohodnou s provozovatelem muxu 4 na nějaké úpravě. Toto diváka opravdu nezajímá.
A nepiš tady cosi o nekázni, protože multiplex 4 je pod dohledem ČTÚ a ten by jistě - při zjištění nějakých pochybení - začal jednat. Ostatně podnět k prošetření mu můžeš podat i ty a bude to nepochybně smysluplnější řešení, než jenom tlachat na netu.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #325 kdy: 01. 06. 2013, 17:50:35 »
A že je TV na 2 roky, o tom netřeba diskutovat. Navíc se to netýká jenom segmentu TV. Doba, kdy něco vydrželo desetiletí a více, je už pryč.
Chtěl bych vidět výrobce, který by něco takového veřejně prohlásil. Ani v nejbohatších zemích není průměrné stáří televizoru jeden rok, jak by z vaší 2 leté spotřebky logicky vyplývalo.
Takového výrobce ani neuvidíš. Zato ale uvidíš televize (a jinou spotřebku), které krátce po záruce zdechnou.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #326 kdy: 01. 06. 2013, 18:10:26 »
Citace
A nepiš tady cosi o nekázni, protože multiplex 4 je pod dohledem ČTÚ a ten by jistě - při zjištění nějakých pochybení - začal jednat.

Jistě, ČTÚ opravdu v případě technických problémů velmi progresivně jedná. Třeba FM vysílače pana Pařízka dlouhodobě porušovaly (možná i stále porušují) povolené ERP výkony a nikdo to neřešil.

ČTÚ také velmi progresivně jedná v případě rozhozené SFN u muxu 3 Černá hora - Ještěd, už dva roky řeší, že není kanál, které by bylo možné zkoordinovat aby Ještěd vysílal samostatně. Zato se určitě během chvilky dočkáme dalšího kanálu u pana Pařízka z Černé Studnice.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #327 kdy: 01. 06. 2013, 18:26:00 »
Jinak dodám jednu perličku o přístupu k řešení/neřešení problémů.

Někdy před třemi týdny jsem zapl rádio, a namísto běžného Bayernu 3 na 94,4 FM mi tam hrál přebuzeně Blaník na frekvenci 94,45 MHz. To samé na 95,45 MHz. Došlo mi, že to bude nějaký rušivý sideband Votic (už jsem se s podobnými problémy setkal u jiných vysílačů), a zavolal jsem na technickou linku ČRa. Popsal jsem problém, s tím, že se určitě nejedná o poruchu na mém přijímači, zkoušel jsem to na několika včetně měřáku. Člověk na lince mi odpověděl, že se problémem budou zabývat.
 
Během deseti minut rušení zmizelo.

Po dalších pěti minutách mi člověk z ČRa volal zpět, zda problém pominul. A že to bylo něčím na hlavním vysílači, že přepli na záložní a že budou hledat příčinu, pokud by se to zas objevilo, ať zavolám. Po hodině rušení opět naběhlo, zavolal jsem tedy zpět. Prý že nahodili hlavní vysílač a že zkouší, čím to je, prý mi zavolá technik přímo z místa. Během chvilky volal technik, že už to našli, a že jim rádio Blaník úpravou na RDS kodéru rozhodilo MPX a vysílač vysílal sidebandy. Vše je prý již opraveno, poděkovali mi za spolupráci a bylo.

TAKHLE si představuji profesionální přístup k problému.

Zato lidé z muxu 4 mají již skoro měsíc plný web informací o problému, já osobně jsem jim tam již několikrát volal a přímo popisoval, co se děje, jak se to projevuje a na jakých programech a předával i informace zde z fóra o nestandardně dlouhých GOPech. Vždy tvrdili, že to není možné a že u nich určitě problém nemůže být, místo toho, aby to nějak analyzovali - přitom projet si streamy dokáže i x místních diskutérů, tak by to snad měli zvládnout i technici celoplošné DVB-T sítě, která vybírá od TV miliony za šíření signálu. To samé dělalo i několik mých zákazníků, kteří problém mají a na DB jsem je odkázal, protože měření u nich prokázalo, že na přijímací sestavě problém není - také všem tvrdili, že to musí být u nich a že oni mají vše v pořádku.

Prostě reputace a přístup lidí, co provozují a staví mux 4 je u mě pod bodem mrazu, už od věcí typu "otočené rakvičky na Olšanské" se ukazuje, že to staví naprosto stejně jako např. vysílače Pařízkova Rádia Čas (kde se baluje navzájem pět vysílačů za sebou) - tedy jako technický paskvil. Sice alespoň začali používat vhodnější antény a některé z problémů částečně vyřešili, stále je to ale stav, že to "tak nějak funguje" a nikoliv že to funguje korektně.
« Poslední změna: 01. 06. 2013, 18:28:29 od Kuba Melín »
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


SB1

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #328 kdy: 01. 06. 2013, 18:37:42 »
Pro:Kuba Melín.Nejlepsi clanek.U mne 1* :D


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #329 kdy: 01. 06. 2013, 18:46:01 »
Citace
A nepiš tady cosi o nekázni, protože multiplex 4 je pod dohledem ČTÚ a ten by jistě - při zjištění nějakých pochybení - začal jednat.

Jistě, ČTÚ opravdu v případě technických problémů velmi progresivně jedná. Třeba FM vysílače pana Pařízka dlouhodobě porušovaly (možná i stále porušují) povolené ERP výkony a nikdo to neřešil.

ČTÚ také velmi progresivně jedná v případě rozhozené SFN u muxu 3 Černá hora - Ještěd, už dva roky řeší, že není kanál, které by bylo možné zkoordinovat aby Ještěd vysílal samostatně. Zato se určitě během chvilky dočkáme dalšího kanálu u pana Pařízka z Černé Studnice.
Nadřízeným orgánem ČTÚ je Ministerstvo průmyslu a obchodu, můžeš se tam (nebo kdokoliv jiný samozřejmě) se stížností obrátit. A jsou zde i soudy. Ale psát stížnosti po diskuzích, to asi příliš velký efekt mít nebude, skoro bych řekl, že ten efekt bude roven 0.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot