Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360482 krát)

YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #225 kdy: 30. 05. 2013, 10:38:26 »
Sorry, ale považuji za nepodstatné, jestli mux4 bude nutit ke změnám výrobce přijímače nebo přímo diváci. To se navzájem nevylučuje. Podstatné pro mě je identifikovat zdroj problémů a tím je pro mě mux4. To, že tady o tom diskutujeme přece nebrání výrobcům přijímačů, aby také paralelně nutili mux4 ke změnám. Myslím si ale, že tady má šanci uspět jen soustředěný mediální tlak. Telefonáty jednoho výrobce přijímače může mux4 ignorovat. Palcové titulky v článcích na odborných webech se už ignorují hůře. Jen přesvědčit Digizone, aby o tom konečně už něco napsali.

A přesně toto diváka vůbec nezajímá. Pro něho je totiž vždycky partnerem ten nejbližší v pořadí, tj. v tomto případě prodejce/výrobce televizoru nebo set-top-boxu. Navíc mnohý divák ani netuší něco multiplexech a způsobu vysílání, natož aby kdesi kontaktoval nějakého provozovatele a cosi s ním řešil.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #226 kdy: 30. 05. 2013, 10:41:07 »
Vy stále vycházíte z naivní představy, že Mux4 upravil parametry, aby vyhověl Braviím. Stejný problém se týkal ještě dalších značek (Philips, Sharp) a Mux4 především upravil parametry tak, aby vysílal v souladu s normou a parametry danými ČTÚ. Norma sice není právně závazná, ale je nesmysl jít proti ní. Když si v Čechách postavíte šroubárnu, tak se budete také držet zavedených norem. Namísto toho, abyste vyráběl šrouby podle oka a zodpovědnost svaloval na výrobce matek :-)

Špatný příklad (jak jinak :D ), protože v tomto případě není zcela jasné, že je chyba v těch šroubech. Ostatně když to na nějaké matky jde a na jiné ne, tak asi těžko bude problém ve šroubech. Spíš bude v těch matkách :-)
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #227 kdy: 30. 05. 2013, 10:51:32 »
Nj,opět je vidět,jak je někdo v práci vytížen  ;D a pokud si hraje na odborníka v oboru,tak pak už se není čemu vůbec divit,proč je takovej bordel.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #228 kdy: 30. 05. 2013, 11:04:49 »
...Jak i zde můžete číst, kdo je rozhořčen, tak jsou to především problémy zákazníků/majitelů těch přijímačů, jejich technická podpora by se měla starat a nenechat je ve štychu - jak, jestli žádat změnu na mux4 či jinak, to už je problémem té technické podpory.
Tvůj názor ti neberu, podle mého však neodpovídá realitě. A jeho důslednou aplikací nutně dojdeme k pojmu rukojmí, který se mi protiví. Zastávám názor, že problém by se měl řešit tam, kde vznikl, jinak vyrobíme záplatu.
Nevím, jak kdo, ale já v záplatovaných kalhotách chodit nechci.

Doplním obdobu v autech - na ty jsme tady pochopitelně odborníci všichni.
Natankuji v dobré víře špatnou naftu nebo benzín – pochopitelně mám plnou schránku ujištění od pumpaře, jak jeho paliva 100% odpovídají normě a nejméně stejný počet ujištění ostatních řidičů, že mám šmejd auto, protože jim to jede "nádherně" a že jsem vlastně blbec, který za volantem nemá co pohledávat.
Pak jedu ke svému opraváři nebo prodejci, aby mi to dal do pořádku. On to udělá a naúčtuje mi opravu. Jestli se já zahojím na dodavateli paliva, je moje věc.


Opravdu si myslíte, že bych měl reklamovat auto, ať si to jeho prodejce vyřídí s tím pumpařem?

Poznámka: Podle dlouhodobého sledování jsem přesvědčen, že tato analogie je věrná.
« Poslední změna: 30. 05. 2013, 11:15:16 od Petr Svoboda »


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #229 kdy: 30. 05. 2013, 11:41:25 »
Nj,opět je vidět,jak je někdo v práci vytížen  ;D a pokud si hraje na odborníka v oboru,tak pak už se není čemu vůbec divit,proč je takovej bordel.
Vytíženost v práci neznamená, že budu někde 8 hodin házet lopatou. Ovšem zrovna ty, jenž je tady neustále, má co mluvit :D

Pokud jde o odborníka v oboru, tak ano - zákazníkům doporučím funkční zařízení, které napřed sám otestuji. A taky nemám problém s tím, že by mně pak lidi něco házeli na hlavu :)
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #230 kdy: 30. 05. 2013, 11:46:06 »
Nj,opět je vidět,jak je někdo v práci vytížen  ;D a pokud si hraje na odborníka v oboru,tak pak už se není čemu vůbec divit,proč je takovej bordel.
Vytíženost v práci neznamená, že budu někde 8 hodin házet lopatou. Ovšem zrovna ty, jenž je tady neustále, má co mluvit :D

Pokud jde o odborníka v oboru, tak ano - zákazníkům doporučím funkční zařízení, které napřed sám otestuji. A taky nemám problém s tím, že by mně pak lidi něco házeli na hlavu :)
Tak ovšem já už jsem 4 roky ve výslužbě,tak nemusím předstírat,že jsem v práci,jako ty.No a asi bych byl tedy první,kdo by ti ty šmejdy házel na hlavu,i když o tom silně pochybuji,že bych měl prvenství.Kdybys byl TV opravář,tak ty hlouposti co tu neustále pouštíš,bys nikdy nenapsal.
« Poslední změna: 30. 05. 2013, 11:49:33 od tako50 »


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #231 kdy: 30. 05. 2013, 11:54:38 »
Ten chipset máš něčím podložený nebo to jsou (opět) jenom spekulace?

Sám bych byl rád, kdybych s tím chipsetem neměl pravdu. Jsou v podstatě dvě možnosti, buď bude nutná změna na úrovni driveru daného chipsetu nebo přímo v chipsetu samotném (na HW úrovni). Výrobce přijímače tedy sám nic nenadělá. V tom lepším případě by musel požádat výrobce chipsetu, aby dodal nový driver. A bude se někdo v Číně zabývat něčím takovým, jako je mux4, když nikde jinde problémy nejsou?


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #232 kdy: 30. 05. 2013, 11:58:53 »
Petře Svobodo, příměr k pumpaři je nelogický. Na "naftu" tohoto pumpaře/mux4 většina přijímačů funguje. A hlavně, sám jsi napsal, že norma není jednoznačná. Ale především, jak píše yabaka - zákazníkovi je jedno, kdo je vinen. Je v obchodním zájmu, každého seriozního výrobce, aby jeho výrobek byl funkční.


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #233 kdy: 30. 05. 2013, 12:09:04 »
Zákazníkovi je jedno, kdo je vinen.

S tím naprosto souhlasím. Zákazník má zájem na systémovém, efektivním a hlavně trvalém řešení problému. Ideálně takovém, kdy problém detekuje samo dohledové centrum vysílatele a bez intervence diváka ho začne řešit. Čili přesně opačný postup než který mux4 volí teď - napálíme od boku nějaké parametry a pak počkáme, zda se někdo ozve.

Vysílatel má v podstatě dvě možnosti. Buď pro své vysílání zvolí konzervativně (standardně) nastavené parametry v kontextu ostatních muxů nebo se pustí do experimentů. Pak ale musí mít nějaké testovací pracoviště, které ověří, zda si s experimentálním nastavení poradí na trhu běžně dostupné přijímače. Není to nic světoborného. Stačí za 10000,-Kč koupit 10 nejvíce rozšířených přijímačů se všemi běžně používanými chipsety a empiricky otestovat jak to funguje. To je zcela běžný postup.
« Poslední změna: 30. 05. 2013, 12:15:21 od klapaciuss »


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #234 kdy: 30. 05. 2013, 12:18:55 »
Petře Svobodo, příměr k pumpaři je nelogický. Na "naftu" tohoto pumpaře/mux4 většina přijímačů funguje. A hlavně, sám jsi napsal, že norma není jednoznačná. Ale především, jak píše yabaka - zákazníkovi je jedno, kdo je vinen. Je v obchodním zájmu, každého seriozního výrobce, aby jeho výrobek byl funkční.
Já svůj názor napsal a nepotřebuji tě zlomit ve tvém. Počkáme nějakou dobu, jak se to vyvrbí.

Jen bych doplnil k "výrobku"; výrobek operátora DB je právě vysílání 4. multiplexu.
V češtině označení výrobek dost vážeme s hmatatelným předmětem. A pak máme "dodavatel služby". Angličtina je přesnější.
Tak ať se výrobce toho multiplexu stará aspoň tak, jako další výrobci. Vyviňovat výrobce muxu jen zbrzdí vyřešení.
(Pánbu zaplať, že mě to jede dobře. Ač se mě to přímo nedotýká, nenechává mě tato situace chladným.)
« Poslední změna: 30. 05. 2013, 12:21:02 od Petr Svoboda »


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #235 kdy: 30. 05. 2013, 12:25:57 »
Petře Svobodo - dívat se na mux4 si nikdo nekupuje (teda kupuje si vysílání Nova, ta by měla na mux4 tlačit) , ale divákovi je nabízen zdarma. Divák si kupuje přijímač.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #236 kdy: 30. 05. 2013, 12:37:01 »
Petře Svobodo - dívat se na mux4 si nikdo nekupuje (teda kupuje si vysílání Nova, ta by měla na mux4 tlačit) , ale divákovi je nabízen zdarma. Divák si kupuje přijímač.
První věta je jen konstatováním, nebo měla něco potvrdit či vyvrátit?

Je často opakovaným omylem (věřím, že u DB si to ovšem nemyslí), že divák nemá právo na bezvadnou službu, když neposílá žádné korunky přímo do DB. Naštěstí takovým "účetním způsobem" svět nefunguje.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #237 kdy: 30. 05. 2013, 12:56:50 »
Zákazníkovi je jedno, kdo je vinen.

S tím naprosto souhlasím. Zákazník má zájem na systémovém, efektivním a hlavně trvalém řešení problému. Ideálně takovém, kdy problém detekuje samo dohledové centrum vysílatele a bez intervence diváka ho začne řešit. Čili přesně opačný postup než který mux4 volí teď - napálíme od boku nějaké parametry a pak počkáme, zda se někdo ozve.

Vysílatel má v podstatě dvě možnosti. Buď pro své vysílání zvolí konzervativně (standardně) nastavené parametry v kontextu ostatních muxů nebo se pustí do experimentů. Pak ale musí mít nějaké testovací pracoviště, které ověří, zda si s experimentálním nastavení poradí na trhu běžně dostupné přijímače. Není to nic světoborného. Stačí za 10000,-Kč koupit 10 nejvíce rozšířených přijímačů se všemi běžně používanými chipsety a empiricky otestovat jak to funguje. To je zcela běžný postup.
Přesně tak,tak to mají i radiokomunikace a testují to na různých přijímačích.DB mi minule taky řekli,že to testovali na třech značkách,ale že teď se snaží nakoupit další přijímače,aby mohli vysílání testovat na více zařízeních a odhalovat problémy.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #238 kdy: 30. 05. 2013, 13:04:54 »
Petře Svobodo, taky předpokládám, že mux4 má zájem i potvrzuje to snahou odstranit problémy některých přijímačů, aby se mohlo dívat co nejvíce diváků, protože pak reklama, která tohle vše živí, bude mít vyšší sledovanost. Ale nemá žádnou povinnost zajistit příjem úplně všem a taky divák nemá žádné "právo" na mux4. Divák má právo na mux1 ČT, kterou povinně platí. Zájem odstranit vlastní problémy by měli mít i prodejci přijímačů, ti jsou zodpovědní za to, co prodali a budou mít další prodeje, jen když budou mít funkční výrobky. A taky ty větší a "lepší" značky už problémy mux4 vychytaly.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #239 kdy: 30. 05. 2013, 13:10:56 »
A taky ty větší a "lepší" značky už problémy mux4 vychytaly.
Muzete uvest jedinny firmware jedine znacky, ktera vydala zaplatu na "parizkoviny"?  :) Pokud tedy nemyslite vychytanim nejaky hypoteticky tlak vyrobcu prijimacu na provozovatele mux4...  :)
« Poslední změna: 30. 05. 2013, 13:12:31 od ivovi »