Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360592 krát)

pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #210 kdy: 30. 05. 2013, 09:45:06 »
pane Klapacie, jaké závazné parametry platili dříve a jaké ted ? Jak jsem psal, mně nefungoval na sat Kathrein UFS910 příjem několika HD programů Skylinku. Jistě uznáte, že linuxový Kathrein má dobrou pověst. Přesto mi nenapadlo nadávat na Skylink, protože jiným všechny programy fungovaly. Taky jsem ten problém tady někde v jiné diskuzi zmiňoval. Ozval se ještě jeden , který měl totéž. Kathrein se k tomu postavil čelem a oběma nám poradil, abychom se vrátili ke staršímu FW, ten funguje.
A hlavně co tady pořád řešíte jako nějací kutilové ? Snad jste si zaplatili přijímač a je na jeho dodavateli, aby se staral - jak píšu, jsou značky, které se starají. Tedy pokud nekupujete nějaký šmejd bez servisu, tedy značky, které se nestarají. Každý normální člověk, pokud si to koupí, ví, že jde do rizika.
« Poslední změna: 30. 05. 2013, 09:48:52 od pepa novák »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #211 kdy: 30. 05. 2013, 09:49:48 »
Stačí to dělat stejně, jako to dělají třeba u GoSatu, nových Samsungů a LG apod. Opravdu v tom není žádná věda.

Přijímače, kde to funguje, mají pouze to štěstí, že používají chipset, který používá větší buffer v dekodéru. Není to žádná genialita tvůrců firmware. Problém je v chipsetu a je otázkou, jestli to lze vůbec řešit změnou firmwaru.

Jinak veškeré dřívější problémy mux4 byly vyřešeny tím, že je nakonec po urgencích sám mux4 odstranil. To, že nějaký výrobce přijímače se o své zákazníky postatral jak píše pepa novák je buď záměrný výmysl pisatele nebo pouhá iluze.

Jinak vy dva děláte mux4 svými názory obrovskou negativní reklamu.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #212 kdy: 30. 05. 2013, 09:55:12 »
pane Klapacie, zase píšete své dojmy. Vy byste si znova koupil něco co nefunguje, protože za nefunkčnost "nemůže". Připadáte mi jako ti diváci na Nově, co se masochisticky rochní v tom, jak někde v hospodě neumí ani pořádně usmažit řízek a oni by chtěli, aby v té špeluňce a cenové úrovni byla úroveň jako s Michelinskou hvězdou  ;)


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #213 kdy: 30. 05. 2013, 09:57:08 »
Stačí to dělat stejně, jako to dělají třeba u GoSatu, nových Samsungů a LG apod. Opravdu v tom není žádná věda.

Přijímače, kde to funguje, mají pouze to štěstí, že používají chipset, který používá větší buffer v dekodéru. Není to žádná genialita tvůrců firmware. Problém je v chipsetu a je otázkou, jestli to lze vůbec řešit změnou firmwaru.

Jinak veškeré dřívější problémy mux4 byly vyřešeny tím, že je nakonec po urgencích sám mux4 odstranil. To, že nějaký výrobce přijímače se o své zákazníky postatral jak píše pepa novák je buď záměrný výmysl pisatele nebo pouhá iluze.

Jinak vy dva děláte mux4 svými názory obrovskou negativní reklamu.
Ten chipset máš něčím podložený nebo to jsou (opět) jenom spekulace?

A problémy jakého rázu měl multiplex 4? Nějak jsem nic nezaregistroval. Tedy kromě pokrytí samozřejmě, ale to je o něčem jiném.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #214 kdy: 30. 05. 2013, 10:05:41 »
pane Klapacie - ještě k té negativní reklamě - pokud naprosté většině diváků a přijímačů mux4 funguje a případné počáteční chyby odstraňuje, tak negativní reklamu mají pouze ty přijímače, které stále nefungují. Uvádějte opakovaně ty značky i když byly uvedeny na začátku, tak to zapadne - aby byli zákazníci varováni před jejich koupí . Uvádět ty nefunkční přijímače opakovaně má význam jednak jako kolegiální varování pro případné zákazníky a druhak, když budou veřejně vláčeny, tak to snad pohne některými, kteří nechtějí ztratit trh, aby se začali snažit.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #215 kdy: 30. 05. 2013, 10:06:19 »
pane Klapacie, jaké závazné parametry platili dříve a jaké ted ? Jak jsem psal, mně nefungoval na sat Kathrein UFS910 příjem několika HD programů Skylinku. Přesto mi nenapadlo nadávat na Skylink, protože jiným všechny programy fungovaly.

Mám také satelitní přijímač Technisat ISIO. Tomu také dělalo problém naladit některé stanice Skylinku. Jak se ukázalo, problém byl v tom, že tyto stanice se špatně identifikovaly. Takže nakonec se to vyřešilo tak, že Skylink chybné parametry opravil, To je totiž jediné systémové řešení. To co navrhujete vy je záplatování, workaround.

Zajímavé je to, že levné satelitní přijímače s těmi stejnými stanicemi problém neměly, protože jsou "hloupé" a některé parametry prostě ignorují. Přesto Skylink, resp. SES údaje opravil.

Citace: pepa novák
Vy byste si znova koupil něco co nefunguje, protože za nefunkčnost "nemůže".
Problém je v tom, že ty přijímače, které nyní momentálně s mux4 problém nemají, jsou ve své většině po jiných stránkách laciné OEM šmejdy s generickým firmwarem, mizerným user interface a celou řadou jiných problémů. Vysílání mux4 a stanic telka, smíchov a fanda mě opravdu nemůže donutit si je pořídit.  Nepatřím totiž mezi 1% menšinu, která tyto stanice sleduje, jen mě dráždí technologická svévole mux4.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #216 kdy: 30. 05. 2013, 10:09:52 »
aura:10



YABAKA Login: YABAKA

18. 5. 2013 13:24
.
Re: model 2012 vs. 2013
 celé vlákno

Já sleduji tak hodinu, a to ještě o víkendech. Ne každý má holt to štěstí, že nemusí chodit do práce a má čas na zábavu


     Taková malá otázka. Jak můžete tak neustále rozdávat rady a moudra,když jak sám píšete,sledujete TV tak hodinu a ještě o víkendu? A navíc je vidět,že opravdu nemusíte chodit do práce a máte čas na zábavu,Vaše příspěvky to jen dokazují. Malé doporučení,,,poproste maminku o lopatičku a na pc na chvíli zapomeňte,chyťte pana pepu za ručičku,on jistě bude mít nějaké ty bábovičky a určitě i pískoviště od číňana ,kde neprší,,,konkurence je prostě konkurence,nekupuje žádný šmejd.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #217 kdy: 30. 05. 2013, 10:12:02 »
pane Klapacie k tomu vašemu problému Skylinku, vy jste to vyřídil nebo se snažil Technisat ? Mimochodem, já si omylem koupil Technisat Multyradio a to neumí DAB+ a Technisat to odmítl řešit, i když jsem tam psal. U mě Technisat skončil.  Mux4 taky upravil vysílání, aby vyhověl Braviím. Já o ničem jiném nepišu, nežli o tom, že by prodejci/výrobci měli spolupracovat s muxem4, aby jejich přístroje fungovaly - a řešit, ať již úpravou vysílání či FW nebo jinak.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #218 kdy: 30. 05. 2013, 10:14:22 »
...Uvádět ty nefunkční přijímače opakovaně má význam jednak jako kolegiální varování pro případné zákazníky a druhak, když budou veřejně vláčeny, tak to snad pohne některými, kteří nechtějí ztratit trh, aby se začali snažit.
Měl jsem za to, že jsme se zklidnili. Tvrdím, že Goebbelsovské opakování nezmění podstatu problému, jen to, že ho lidé přestanou vnímat jako problém. A také tvrdím, že řešení má v rukou Mux4, ale odmítám to neustále přemílat.
(Kdybych chtěl být nekompromisní, tak bych řekl: řešení SVÝCH problémů má v rukou POUZE mux4, ale neřeknu to)


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #219 kdy: 30. 05. 2013, 10:24:50 »
Petře Svobodo - mux4 sdělil, že se snaží problémy "některých přijímačů" řešit. Jde o to, které přijímače ho o problémech informovaly. Jak i zde můžete číst, kdo je rozhořčen, tak jsou to především problémy zákazníků/majitelů těch přijímačů, jejich technická podpora by se měla starat a nenechat je ve štychu - jak, jestli žádat změnu na mux4 či jinak, to už je problémem té technické podpory.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #220 kdy: 30. 05. 2013, 10:25:40 »
aura:10



YABAKA Login: YABAKA

18. 5. 2013 13:24
.
Re: model 2012 vs. 2013
 celé vlákno

Já sleduji tak hodinu, a to ještě o víkendech. Ne každý má holt to štěstí, že nemusí chodit do práce a má čas na zábavu


     Taková malá otázka. Jak můžete tak neustále rozdávat rady a moudra,když jak sám píšete,sledujete TV tak hodinu a ještě o víkendu? A navíc je vidět,že opravdu nemusíte chodit do práce a máte čas na zábavu,Vaše příspěvky to jen dokazují. Malé doporučení,,,poproste maminku o lopatičku a na pc na chvíli zapomeňte,chyťte pana pepu za ručičku,on jistě bude mít nějaké ty bábovičky a určitě i pískoviště od číňana ,kde neprší,,,konkurence je prostě konkurence,nekupuje žádný šmejd.
Ono to bude třeba tím, že mám profesi, která s televizním příjmem nějak souvisí. Ovšem tobě to zjevně pomaleji zapaluje :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #221 kdy: 30. 05. 2013, 10:26:03 »
pane Klapacie k tomu vašemu problému Skylinku, vy jste to vyřídil nebo se snažil Technisat ? Mimochodem, já si omylem koupil Technisat Multyradio a to neumí DAB+ a Technisat to odmítl řešit, i když jsem tam psal. U mě Technisat skončil.  Mux4 taky upravil vysílání, aby vyhověl Braviím. Já o ničem jiném nepišu, nežli o tom, že by prodejci/výrobci měli spolupracovat s muxem4, aby jejich přístroje fungovaly - a řešit, ať již úpravou vysílání či FW nebo jinak.

Sorry, ale považuji za nepodstatné, jestli mux4 bude nutit ke změnám výrobce přijímače nebo přímo diváci. To se navzájem nevylučuje. Podstatné pro mě je identifikovat zdroj problémů a tím je pro mě mux4. To, že tady o tom diskutujeme přece nebrání výrobcům přijímačů, aby také paralelně nutili mux4 ke změnám. Myslím si ale, že tady má šanci uspět jen soustředěný mediální tlak. Telefonáty jednoho výrobce přijímače může mux4 ignorovat. Palcové titulky v článcích na odborných webech se už ignorují hůře. Jen přesvědčit Digizone, aby o tom konečně už něco napsali.


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #222 kdy: 30. 05. 2013, 10:28:16 »
Petře Svobodo - mux4 sdělil, že se snaží problémy "některých přijímačů" řešit. Jde o to, které přijímače ho o problémech informovaly.

Informovali ho o nich stovky diváků píšících a telefonujících na oficiální kontakty helpdesku mux4. Proč myslíte, že ty kontakty mux4 zveřejnil? Aby tam volali výrobci přijímačů?


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #223 kdy: 30. 05. 2013, 10:28:38 »
pane Klapacie k tomu vašemu problému Skylinku, vy jste to vyřídil nebo se snažil Technisat ? Mimochodem, já si omylem koupil Technisat Multyradio a to neumí DAB+ a Technisat to odmítl řešit, i když jsem tam psal. U mě Technisat skončil.  Mux4 taky upravil vysílání, aby vyhověl Braviím. Já o ničem jiném nepišu, nežli o tom, že by prodejci/výrobci měli spolupracovat s muxem4, aby jejich přístroje fungovaly - a řešit, ať již úpravou vysílání či FW nebo jinak.
Vy stále vycházíte z naivní představy, že Mux4 upravil parametry, aby vyhověl Braviím. Stejný problém se týkal ještě dalších značek (Philips, Sharp) a Mux4 především upravil parametry tak, aby vysílal v souladu s normou a parametry danými ČTÚ. Norma sice není právně závazná, ale je nesmysl jít proti ní. Když si v Čechách postavíte šroubárnu, tak se budete také držet zavedených norem. Namísto toho, abyste vyráběl šrouby podle oka a zodpovědnost svaloval na výrobce matek :-)


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #224 kdy: 30. 05. 2013, 10:33:43 »
Problém je v tom, že ty přijímače, které nyní momentálně s mux4 problém nemají, jsou ve své většině po jiných stránkách laciné OEM šmejdy s generickým firmwarem, mizerným user interface a celou řadou jiných problémů. Vysílání mux4 a stanic telka, smíchov a fanda mě opravdu nemůže donutit si je pořídit.  Nepatřím totiž mezi 1% menšinu, která tyto stanice sleduje, jen mě dráždí technologická svévole mux4.
OEM přijímače jsou vesměs určené jenom k tomu, aby uživatelům prodloužily životnost jejich starých televizorů a hlavně, aby jejich cena byla na takové úrovni, že má pro uživatele smysl je koupit a nejít rovnou pro nový televizor. A toto OEM splňují bezezbytku. Jako bonus je pak paradoxně i to, že si poradí tam, kde "značkové" krámy selhávají.
« Poslední změna: 30. 05. 2013, 10:43:16 od YABAKA »
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot