Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360534 krát)

ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #165 kdy: 29. 05. 2013, 11:36:24 »
Pokud se k Nově dostane informace, že významné procento diváků s různými přijímači nemůže jejich programy normálně přijímat z důvodu nastavení mux4, pak je zřejmé co nastane. Mux4 bude muset změnit nastavení, jinak Nova (zákazník) uplatní smluvní penalizaci. Norma v tom nehraje žádnou roli.
Moudra slova. Pripadne prokazani nesplneni normy pouze udela situaci jasnejsi a vyraznejsi.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #166 kdy: 29. 05. 2013, 11:43:14 »
Už minimálně podruhé se mi stalo, že pokud jsem měl naladěnou delší dobu nějakou stanici (minule Telku, nyní Smíchov), že se obraz začal taky trochu trhat. Dával jsem to za vinu nějakému problému v PC, ale asi to bude zmiňovaný problém v tomto vlákně. DVBViewer, pro video používám kodek LAV Video Encoder, pro audio ffdshow. Podařilo se mi to zaznamenat přes Fraps. Pokud ale přepnu jinam a zase zpět, tak už se to neseká.
Uploaduju to na YouTube a ulož.to. Pak nahodím odkazy.
Ano, problem zasekavani muxu4 se projevuje i na PC. Napriklad MPEG-2 kodeky Intervideo a Arcsoft se sekaji stejne jak Digipal 2, kodek Elecard se zda byt bez problemu.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #167 kdy: 29. 05. 2013, 12:08:34 »
Zrovna jsem jim volal,podal informace co mám a jak jsem včera psal,že docházelo k nějakým změnám,tak mi potvrdili,že skutečně zkoušeli provádět různé změny v nastavení.Prý na tom intezivně pracují,aby odhalili kde je problém.Je jasný,že to není nic jednoduchého,ale je dobře,že se tím opravdu zabývají.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #168 kdy: 29. 05. 2013, 15:00:30 »
Objektivní fakta jsou následující:

1) Mux4 používá ve svém vysílání extrémní nastavení některých parametrů, které na jiných muxech v ČR, ale ani v blízkém zahraničí nemá obdoby. To si může každý technicky ověřit. Pokud není možno přímo říci, že vysílá mimo normu, je zcela jistě možno říci, že vysílá mimo běžné zvyklosti

2) Mux4 dělá problémy přijímačům novým i starším. U těchto přijímačů dělá problémy pouze mux4 a žádný jiný.

3) V minulosti se mux4 prezentoval opakovanými problémy se svým vysíláním. Problémy s jednofrekvenčními sítěmi, problémy s vysílači atd. Vždy se prokázalo, že problém byl na straně mux4. A taky je nakonec mux4 opravil, byť s velkým časovým odstupem.

Shrnuto - mux4 je low cost multiplex budovaný hurá stylem, který rozhodně není ničím, podle čeho by měli výrobci ladit své přijímače ani si zákazníci vybírat vhodné modely přijímačů pro domácí použití. Bylo by to to samé, co testovat kvalitu zvuku hifi aparatury pomocí reprodukce šelakových desek.

To je úplný nesmysl, protože multiplex 4 má naprosto identické parametry jako multiplex 3. Až RS7 má parametry jiné. Dneska jsem si udělal mobilem fotky obrazovky, můžeš porovnat (mux 3 + mux 4 + RS 7).
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #169 kdy: 29. 05. 2013, 15:08:44 »
To je úplný nesmysl, protože multiplex 4 má naprosto identické parametry jako multiplex 3. Až RS7 má parametry jiné. Dneska jsem si udělal mobilem fotky obrazovky, můžeš porovnat (mux 3 + mux 4 + RS 7).
To, co jste vyfotil, jsou parametry celého muxu. Ale v případě zasekávání jde o parametry jednotlivých mpeg2 streamů, ty vám Technisat neukáže (snad jen datový tok). Nejlepší je si kus nahrát a pak se podívat na vlastnosti třeba v MPC. Jinak, když vidím ten Technisat. Vy na něm máte příjem OK?
« Poslední změna: 29. 05. 2013, 15:10:59 od Jan Novák »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #170 kdy: 29. 05. 2013, 15:15:13 »
Nemám, ale to jsem už psal. A po dotazu na servisu této značky mně bylo sděleno, že u takto starých receiverů se tomu bohužel nelze divit, a že upgrade firmware - který by to vyřešil - už nebude. Neboli si mám jít koupit nový. Ale vzhledem k absenci MPEG-4 a HD je to stejně logický krok.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #171 kdy: 29. 05. 2013, 15:21:53 »
Nemám, ale to jsem už psal. A po dotazu na servisu této značky mně bylo sděleno, že u takto starých receiverů se tomu bohužel nelze divit, a že upgrade firmware - který by to vyřešil - už nebude. Neboli si mám jít koupit nový. Ale vzhledem k absenci MPEG-4 a HD je to stejně logický krok.
Absence mpeg4 je jasná, středovlné rádio taky nikdo neupgradoval na VKV. Ale mpeg2 by měl chodit i tak, tam to opravdu není o fw. Mám tu Sony z roku 2007, které to problémy nedělá a stejně tak rok starý STB, který cuká. Vše je v podivných parametrech mpeg2 - dlouhý GOP + možná další problémy. Dlouhý GOP umožňuje trochu zvýšit kompresi, což se v přecpaném muxu hodí. Ale v té délce, jaká je nastavena u Muxu4, to ztrácí smysl. Mpeg2 komprese byla vymyšlena koncem 90. let, kdy byl HW slabý a tak neumožňuje analýzu přes delší sekvenci obrazu.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #172 kdy: 29. 05. 2013, 15:24:08 »
Nemám, ale to jsem už psal. A po dotazu na servisu této značky mně bylo sděleno, že u takto starých receiverů se tomu bohužel nelze divit, a že upgrade firmware - který by to vyřešil - už nebude. Neboli si mám jít koupit nový. Ale vzhledem k absenci MPEG-4 a HD je to stejně logický krok.
Jenže on by to upgrade firmware nevyřešil,ani nyní prodávané přístroje nedokáží mux4 zpracovat bez chyb,tak proč neustálé tvrzení těchto nesmyslů?Možná jen nevidíte ,jak ty ostatní přístroje Vám zlobí,hodně lidí to nevidí a nebo si to nepřizná.
« Poslední změna: 29. 05. 2013, 15:26:30 od tako50 »


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #173 kdy: 29. 05. 2013, 15:33:42 »
Já hlavně vidím, že na Samsungu řady D, na set-top-boxech Evolve Galaxy, GoSat 100HD a na dalších zařízeních není žádný problém. Ale je pravdou, že to nejsou takové vykopávky jako ten TechniSat.
Mimochodem satelitní ekvivalent tomu pozemáku, tj. DigitSim S2, si třeba neporadí s Nova Cinema ze Skylinku. Obraz trhaný, ukazatel datového toku píše nesmysly o stovkách Mbps a celkově je to o ničem. Ale jiné přijímače, třeba Golden Media nebo Amiko šlapou v pohodě. Takže ona ta doba vzniku výše jmenovaných TechniSatů asi svoji roli taky hraje.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #174 kdy: 29. 05. 2013, 15:44:26 »
Už jsem zde několikrát uvedl seznam a to ne zdaleka úplný,přístrojů,na kterých se projevují  nedostatky mux4.Jsou to i nyní prodávané přístroje.Zmiňujete Galaxy a že nic nevidíte,tak já zmiňuji Andromedu a vidím toho plno,tak proč pořád ty plky?


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #175 kdy: 29. 05. 2013, 15:52:36 »
Jelikož jsou přijímače Evolve prašť jak uhoď všechny stejné, tak bych tvoje problémy viděl někde jinde. A jinak zrovna tato značka není moc dobrá - hlavně v místech, kde se potkává signál z různých vysílačů na stejné frekvenci. Tam mám zkušenost, že je na Evolve příjem nepoužitelný, narozdíl třeba od GoSatu.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #176 kdy: 29. 05. 2013, 15:59:42 »
Ne to není moc dobrá ani ten gosat,to jsou značky co já osobně neuznávám,ale nikomu je nevyvracím.Problém vidím stále u mux4 a všeho co se kolem toho točí.Mě se tu dva signály na stejném kanále nepotkávají co se týká mux4 a signály co se mi tu potkávají nedělají žádné problémy.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #177 kdy: 29. 05. 2013, 16:04:22 »
Nejde o nějaké uznání, ale o funkčnost. A tu má zrovna GoSat velmi dobrou, nejsou problémy ani s příjmem kvalitativně horších multiplexů, v pohodě funguje multiplex 4. Jediná výtka je za to titěrné dálkové ovládání, protože to je skutečně hrůza.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #178 kdy: 29. 05. 2013, 16:14:36 »
Jenže fukčnost Gosatu nyní,neznamená,že příště bude zaručena taky a to třeba ty co mají dnes problémy budou zase fungovat a on ne.Myslím si,že kdybych si zrovna gosat vyzkoušel,tak těch problémů uvidím až až.Proč pořád takový řeči?Mux4 uznal chybu a snaží se ji odstranit a při mých pokusech,jak jsem už několikrát psal,jsem nenašel žádný funkční přístroj a to včetně nyní prodávaných a to širokém spektru přístrojů.A jinak to zde potvrdilo i dost jiných uživatelů s různými značkami a to i nyní prodávanými.Někdo to prostě vidí,někdo ne.I když se obraz zdá bez problémů,tak třeba vůbec bez problémů neni,ten přístroj třeba najednou zamrzne a proč zrovna při sledování mux4 ,zajímavé,že?Jinak je to krásně vidět na txt a to u všech přístrojů,i u těch,kde se to zdánlivě jevilo bez problémů.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #179 kdy: 29. 05. 2013, 16:20:32 »
pane tako50 - mux4 napsal, že řeší situaci, protože na některých přístrojích není dobrý příjem. To není v žádném případě nějaká řeč o vlastní chybě, ale mux4 sděluje, že je vstřícný a majitelům těch nefunkčních přijimačů se snaží pomoci. Místo neustálého nasazování na mux4, perte do dodavatele toho Vašeho nefunkčního přijímače, aby spolupracoval s mux4 a hledali řešení. ten dodavatel Vašeho přijímače by měl mux4 sdělit, co Váš přijímač potřebuje, aby fungoval dobře. Ale to je stále dokola totéž...