Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360565 krát)

Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #150 kdy: 28. 05. 2013, 17:30:00 »
Jo to znám,na Znojemsku z Deblínka se tak děje na NOVĚ HD a to tak že se začne zpomalovat obraz ale zvuk stále funguje jak má až se to sekne uplně a TV se restartuje ale tak to dělalo i v době kdy tam byla ČT1 HD,po odstranění ČT1 HD problém zmizel tak je jasný že problém je a pouze na straně distributora.U dalších TV v muxu4 jsem ale problém nezaznamenal.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #151 kdy: 28. 05. 2013, 17:42:23 »
Jasný je pouze to, že problém může být kdekoliv, tj. i u tebe. Kdyby byl výhradně u distributora, tak by programy z multiplexu 4 nešly nikde a nikomu. A to jdou.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #152 kdy: 28. 05. 2013, 17:49:59 »
Kdyby tomu tak bylo tak by se mě asi problém sám u mě neopravil nebo by to bylo jinak?


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #153 kdy: 28. 05. 2013, 18:10:03 »
Já čtu, že ti to dělá pořád.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #154 kdy: 28. 05. 2013, 18:11:16 »
Jasný je pouze to, že problém může být kdekoliv, tj. i u tebe. Kdyby byl výhradně u distributora, tak by programy z multiplexu 4 nešly nikde a nikomu. A to jdou.
Ještě pořád jste nedokázal vysvětlit, proč jiné muxy tyto problémy nemají (UPC, RMux4), nebo je měly a dokázaly vyřešit (Mux3). Vše svádíte na zastaralé zařízení, když se ukáže, že se jedná i o nové kousky, tak je označíte za šmejd. Děláte naprosto cokoliv, abyste nepřipustil, že chyba může být a pravděpodobně i bude na straně Muxu4. Prostě když něco vypadá jako kočka, mňouká jako kočka, tak to obvykle bude kočka a ne pes.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #155 kdy: 28. 05. 2013, 18:15:09 »
Objektivní fakta jsou následující:

1) Mux4 používá ve svém vysílání extrémní nastavení některých parametrů, které na jiných muxech v ČR, ale ani v blízkém zahraničí nemá obdoby. To si může každý technicky ověřit. Pokud není možno přímo říci, že vysílá mimo normu, je zcela jistě možno říci, že vysílá mimo běžné zvyklosti

2) Mux4 dělá problémy přijímačům novým i starším. U těchto přijímačů dělá problémy pouze mux4 a žádný jiný.

3) V minulosti se mux4 prezentoval opakovanými problémy se svým vysíláním. Problémy s jednofrekvenčními sítěmi, problémy s vysílači atd. Vždy se prokázalo, že problém byl na straně mux4. A taky je nakonec mux4 opravil, byť s velkým časovým odstupem.

Shrnuto - mux4 je low cost multiplex budovaný hurá stylem, který rozhodně není ničím, podle čeho by měli výrobci ladit své přijímače ani si zákazníci vybírat vhodné modely přijímačů pro domácí použití. Bylo by to to samé, co testovat kvalitu zvuku hifi aparatury pomocí reprodukce šelakových desek.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #156 kdy: 28. 05. 2013, 18:18:32 »
Petře Svobodo, já si Vás zde v diskuzi vážím, protože máte kvalifikované technické příspěvky. Ale s prominutím myslíte jako technik. Já jsem ekonom a myslím jako ekonom. Prostě na konkurenčním trhu vítězí ten, kdo zákazníkovi nabídne pro zákazníka nejlepší řešení. Na nějakou vinu nebo okecávačky si zákazník nehraje. Předpokládám, že ani vy byste si nekoupil něco, třeba od slovutné značky, která nefunguje a bylo by vám jedno, že "splňuje normu". S mux4 opravdu nemám nic společného (jen jsem divák) a opravdu jsem rád, že p. Pařízek konkuruje na dosud v podstatě monopolním trhu vysílačů, rozhýbal ho jen ku prospěchu diváků. Vám přeji hezký den a všem kdo vlastní problémové přijímače, aby dopadli u svých dodavatelů jako já s "naladěním k42" u Sony :)
Jako ekonom ale v technice myslet nemůžete. Sám byste měl vědět, jak dlouho trvá, než ona "neviditelná ruka trhu" zasáhne (zvlášť když doba obměny TV je několik let a za tu dobu každý z výrobců spáchá nějakou chybu). Kdyby se k věci přistupovalo tímto způsobem, tak se problém nevyřeší nikdy.
Navíc si uvědomte, že přímo z ekonomické teorie vyplývá, že není potřeba uspokojit každého zákazníka, ale jen tolik, abych maximalizoval svůj zisk. Takže "ekonomickým" řešením vám vždycky zbude poměrně velká skupina, která má smůlu.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #157 kdy: 28. 05. 2013, 18:20:46 »
Já čtu, že ti to dělá pořád.

Ano dělá ale od doby kdy změnily tento rok parametry.Od doby kdy odešla 1 z muxu 4 do doby než zmněnily udaje nebyl problém.Já myslím že to už je jasný.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #158 kdy: 28. 05. 2013, 18:29:11 »
Jasný je pouze to, že problém může být kdekoliv, tj. i u tebe. Kdyby byl výhradně u distributora, tak by programy z multiplexu 4 nešly nikde a nikomu. A to jdou.
Ještě pořád jste nedokázal vysvětlit, proč jiné muxy tyto problémy nemají (UPC, RMux4), nebo je měly a dokázaly vyřešit (Mux3). Vše svádíte na zastaralé zařízení, když se ukáže, že se jedná i o nové kousky, tak je označíte za šmejd. Děláte naprosto cokoliv, abyste nepřipustil, že chyba může být a pravděpodobně i bude na straně Muxu4. Prostě když něco vypadá jako kočka, mňouká jako kočka, tak to obvykle bude kočka a ne pes.
O problémech multiplexů 1 až 3 se dají klidně popsat stránky, např. v místech, kde je možné přijímat signál souběžně 2 nebo 3 vysílačů na stejné frekvenci (typicky Brno-Hády, Kojál, Pálava) se taky dají najít modely televizorů a set-top-boxů, na kterých je příjem nepoužitelný. A naopak jsou typy, které s tím nemají sebemenší problém. Prostě nic není tak jednoznačné, jak si asi myslíš.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Jvic

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • ICQ komunikátor - 193769181
    • Zobrazit profil
    • DVB-T2
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #159 kdy: 28. 05. 2013, 19:58:03 »
Taky bych řekl. A navíc argumentovat tím, že to na nějaké staré vykopávce nefunguje je asi stejně opodstatněné, jako si koupit poslední CoD: Black Ops II a divit se, že to na 8 let starém PC nejde spustit.
Pro všechny co argumentují, že jsou to stará zařízení....

1) I stará zařízení splňují NORMU
2) provozovatel má podle této normy vysílat
3) co když budu kupovat teď set-top-box... Mám na něm hledat "Mux4 kompatibilní"?
4) když to jde ČRa, proč by to nemělo jít i Pařízkovi
5) CoD není norma, ale DVB-T s MPEG2 je popsáno v nějaké speciální CZ normě (jako se dělalo pro DVB-T2).
6) Obsahem je NOVA!!! Vzpomeňte si, jak protahovala vypnutí analogu s tím, že nechtějí přijít o JEDINÉHO diváka!
7) S vaším přístupem tedy měla digitalizace z analagu nastat střihem s vysvětlením "Používáte zařízení starší 5 let, my pro něj nemusíme vysílat".
Můžeš tady tu závaznou normu uvést?

A jinak nevím co řekneš na situaci, že se program překlopí z MPEG-2 do MPEG-4 a ty vlastníš jenom MPEG-2 přijímač? Čím pak argumentuješ? Tím, že jiná stanice ještě pořád vysílá v MPEG-2? Nebo opět nějakou normou? Asi sotva a jdeš si holt koupit nový, že?

Kvuli mistrovi YABAKOVi jsem si dal tu práci: http://www.mvcr.cz/clanek/minimalni-pozadavky-na-prijimaci-zarizeni-pro-poskytovani-sluzeb-v-sitich-dvb-t-d-book.aspx

Vím o textu: Dokument má doporučující charakter, nejde tedy o závaznou vyhlášku.. Ale přesto přijímače tyto požadavky splňují.

Píši na informační web DVB-T2 o digitálním vysílání a informačný web tiež pre Slovákov www.dvb-t2.sk.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #160 kdy: 28. 05. 2013, 20:30:56 »
Takže v podstatě nic a každý vysílatel a výrobce se podle toho může, ale také nemusí řídit.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #161 kdy: 28. 05. 2013, 21:16:12 »
Takže v podstatě nic a každý vysílatel a výrobce se podle toho může, ale také nemusí řídit.
Není to zákon, ale neřídit se technickou normou nikoho normálního nenapadne. Výhody to nepřináší, problémy ano. TV pouze s NTSC zde taky nikdo soudný neprodával.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #162 kdy: 28. 05. 2013, 23:33:44 »
Tak nevím co se dělo,jestli s tím něco zrovna dělali,ale několikrát byl výpadek fandy telky smíchova asi4-5x a v čase asi 23:15,to nemělo u mě chybu,co se týkalo obrazu.Byl bez škubání a velikost formátu obrazu taky držela ,ta co se navolila.Pak následoval další výpadek signálu a jsme na tom tak jak předtím.Zase se to drbe a formát se vrací na právě vysílaný.To vše proběhlo na obou kanálech ,44 a 25 .


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #163 kdy: 28. 05. 2013, 23:48:23 »
něco podobného bylo i u RS7 v Praze, taky pár výpadků, před tím i poté bez problémů...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #164 kdy: 29. 05. 2013, 07:27:33 »
Taky bych řekl. A navíc argumentovat tím, že to na nějaké staré vykopávce nefunguje je asi stejně opodstatněné, jako si koupit poslední CoD: Black Ops II a divit se, že to na 8 let starém PC nejde spustit.
Pro všechny co argumentují, že jsou to stará zařízení....

1) I stará zařízení splňují NORMU
2) provozovatel má podle této normy vysílat
3) co když budu kupovat teď set-top-box... Mám na něm hledat "Mux4 kompatibilní"?
4) když to jde ČRa, proč by to nemělo jít i Pařízkovi
5) CoD není norma, ale DVB-T s MPEG2 je popsáno v nějaké speciální CZ normě (jako se dělalo pro DVB-T2).
6) Obsahem je NOVA!!! Vzpomeňte si, jak protahovala vypnutí analogu s tím, že nechtějí přijít o JEDINÉHO diváka!
7) S vaším přístupem tedy měla digitalizace z analagu nastat střihem s vysvětlením "Používáte zařízení starší 5 let, my pro něj nemusíme vysílat".
Můžeš tady tu závaznou normu uvést?

A jinak nevím co řekneš na situaci, že se program překlopí z MPEG-2 do MPEG-4 a ty vlastníš jenom MPEG-2 přijímač? Čím pak argumentuješ? Tím, že jiná stanice ještě pořád vysílá v MPEG-2? Nebo opět nějakou normou? Asi sotva a jdeš si holt koupit nový, že?

Kvuli mistrovi YABAKOVi jsem si dal tu práci: http://www.mvcr.cz/clanek/minimalni-pozadavky-na-prijimaci-zarizeni-pro-poskytovani-sluzeb-v-sitich-dvb-t-d-book.aspx

Vím o textu: Dokument má doporučující charakter, nejde tedy o závaznou vyhlášku.. Ale přesto přijímače tyto požadavky splňují.

Pozor!
D-book byl přepracován a doplněn na 2. verzi, která umožňuje nástup DVB-T2.
http://www.ctu.cz/aktuality/aktualni-informace.html?action=detail&ArticleId=9539

Přes jeho doporučující charakter má velkou působnost a výrobci se na něm mohli podílet, i když nevyužili toho úplně všichni. Týká se hodně i vysílání, bohužel se jeho přípravy nezúčastnili noví operátoři, kteří vznikli až po jeho schválení. Ale na druhou stranu, téma není uzavřeno a dál se rozvíjí.