Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360551 krát)

Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #135 kdy: 28. 05. 2013, 15:58:25 »
…tak by mělo být v zájmů prodejců se s muxem domluvit, aby problém odstranil.
Což předpokládá splnění nutné podmínky, že Někdo naslouchá.
A tato podmínka splněna není.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #136 kdy: 28. 05. 2013, 16:04:51 »
Taky bych řekl. A navíc argumentovat tím, že to na nějaké staré vykopávce nefunguje je asi stejně opodstatněné, jako si koupit poslední CoD: Black Ops II a divit se, že to na 8 let starém PC nejde spustit.

Nejde ani náhodou jen o staré přijímače. Mux4 má problém s trháním obrazu i na zcela nových modelech HD DVB-T/T2 přijímačů s aktuálními chipsety Ali. Na trhu je několik modelů různých značek s těmito chipsety a další modely přibývají. Dá se tedy předpokládat, že počet diváků s tímto problémem bude narůstat.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #137 kdy: 28. 05. 2013, 16:11:02 »
…tak by mělo být v zájmů prodejců se s muxem domluvit, aby problém odstranil.
Což předpokládá splnění nutné podmínky, že Někdo naslouchá.
A tato podmínka splněna není.
i to, docílit aby druhá strana naslouchal, patří ke schopnostem těch schopných :)


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #138 kdy: 28. 05. 2013, 16:12:47 »
pane klapacie, obraťte se na toho, kdo vám Váš přístroj prodal a žádejte o pomoc, případně mu to hoďte jako nefunkční na hlavu  ;)


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #139 kdy: 28. 05. 2013, 16:16:55 »
Taky bych řekl. A navíc argumentovat tím, že to na nějaké staré vykopávce nefunguje je asi stejně opodstatněné, jako si koupit poslední CoD: Black Ops II a divit se, že to na 8 let starém PC nejde spustit.
Pro všechny co argumentují, že jsou to stará zařízení....

1) I stará zařízení splňují NORMU
2) provozovatel má podle této normy vysílat
3) co když budu kupovat teď set-top-box... Mám na něm hledat "Mux4 kompatibilní"?
4) když to jde ČRa, proč by to nemělo jít i Pařízkovi
5) CoD není norma, ale DVB-T s MPEG2 je popsáno v nějaké speciální CZ normě (jako se dělalo pro DVB-T2).
6) Obsahem je NOVA!!! Vzpomeňte si, jak protahovala vypnutí analogu s tím, že nechtějí přijít o JEDINÉHO diváka!
7) S vaším přístupem tedy měla digitalizace z analagu nastat střihem s vysvětlením "Používáte zařízení starší 5 let, my pro něj nemusíme vysílat".
Můžeš tady tu závaznou normu uvést?

A jinak nevím co řekneš na situaci, že se program překlopí z MPEG-2 do MPEG-4 a ty vlastníš jenom MPEG-2 přijímač? Čím pak argumentuješ? Tím, že jiná stanice ještě pořád vysílá v MPEG-2? Nebo opět nějakou normou? Asi sotva a jdeš si holt koupit nový, že?
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #140 kdy: 28. 05. 2013, 16:26:21 »
Taky bych řekl. A navíc argumentovat tím, že to na nějaké staré vykopávce nefunguje je asi stejně opodstatněné, jako si koupit poslední CoD: Black Ops II a divit se, že to na 8 let starém PC nejde spustit.

Nejde ani náhodou jen o staré přijímače. Mux4 má problém s trháním obrazu i na zcela nových modelech HD DVB-T/T2 přijímačů s aktuálními chipsety Ali. Na trhu je několik modelů různých značek s těmito chipsety a další modely přibývají. Dá se tedy předpokládat, že počet diváků s tímto problémem bude narůstat.
ALI je problém sám o sobě, třeba u nahrávání a jakési pseudoochrany, kterou tento pavýrobce vytvořil. Prostě od toho dál, resp. když to funguje, tak OK, ale jinak se obloukem vyhnout.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #141 kdy: 28. 05. 2013, 16:27:09 »
i to, docílit aby druhá strana naslouchal, patří ke schopnostem těch schopných :)
Hodně sebevědomé.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #142 kdy: 28. 05. 2013, 16:27:47 »
pane klapacie, obraťte se na toho, kdo vám Váš přístroj prodal a žádejte o pomoc, případně mu to hoďte jako nefunkční na hlavu  ;)
a toto už je drzost. Z vlastní neschopnosti obvinit jiné.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #143 kdy: 28. 05. 2013, 16:36:49 »
pane klapacie, obraťte se na toho, kdo vám Váš přístroj prodal a žádejte o pomoc, případně mu to hoďte jako nefunkční na hlavu  ;)
a toto už je drzost. Z vlastní neschopnosti obvinit jiné.
pane Svobodo, vy si myslíte, že je neschopný p. Klapacius ? už jednou jsem vám psal, abyste pokud víte, že za to může "pařízek" napsal proč a kde porušuje normu, napsal jste, že norma není jednoznačná. Takže je na těch, kdo dodávají na český trh přijímače, aby zajistili, že budou fungovat. A dohodli se s muxem, je to jejich problém, dodali něco co nefunguje, ač jiní fungují. Řešit tohle není úkolem diváka/p. Klapacia a vlastně ani muxu.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #144 kdy: 28. 05. 2013, 16:39:06 »
Pozor, on je přece Profík. A má vždycky pravdu.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #145 kdy: 28. 05. 2013, 16:42:09 »
pane Svobodo, vy si myslíte, že je neschopný p. Klapacius ? už jednou jsem vám psal, abyste pokud víte, že za to může "pařízek" napsal proč a kde porušuje normu, napsal jste, že norma není jednoznačná. Takže je na těch, kdo dodávají na český trh přijímače, aby zajistili, že budou fungovat. A dohodli se s muxem, je to jejich problém, dodali něco co nefunguje, ač jiní fungují. Řešit tohle není úkolem diváka/p. Klapacia a vlastně ani muxu.
Pepo, já ti rozumím, že sympatizuješ s muxem4. To mi nevadí. Vadí mi ta nekompromisnost. Na místě muxu4 bych byl smířlivější - ostatně jejich reakce tomu odpovídají. A musím uznat, že alespoň reakce zde zmiňované nejsou tak ostré, jako tvoje hodnocení.

Pozn: své názory stavím na své zkušenosti. Zkušenosti jiných vnímám, ale můj názor neovlivní.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #146 kdy: 28. 05. 2013, 17:02:17 »
Petře Svobodo, já si Vás zde v diskuzi vážím, protože máte kvalifikované technické příspěvky. Ale s prominutím myslíte jako technik. Já jsem ekonom a myslím jako ekonom. Prostě na konkurenčním trhu vítězí ten, kdo zákazníkovi nabídne pro zákazníka nejlepší řešení. Na nějakou vinu nebo okecávačky si zákazník nehraje. Předpokládám, že ani vy byste si nekoupil něco, třeba od slovutné značky, která nefunguje a bylo by vám jedno, že "splňuje normu". S mux4 opravdu nemám nic společného (jen jsem divák) a opravdu jsem rád, že p. Pařízek konkuruje na dosud v podstatě monopolním trhu vysílačů, rozhýbal ho jen ku prospěchu diváků. Vám přeji hezký den a všem kdo vlastní problémové přijímače, aby dopadli u svých dodavatelů jako já s "naladěním k42" u Sony :)


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #147 kdy: 28. 05. 2013, 17:12:13 »
Z pohledu ekonomického je situace jasná. Zákazníkem mux4 je TV Nova. Ta má eminentní zájem na tom, aby její programy mohlo sledovat maximum diváků. Pokud se k Nově dostane informace, že významné procento diváků s různými přijímači nemůže jejich programy normálně přijímat z důvodu nastavení mux4, pak je zřejmé co nastane. Mux4 bude muset změnit nastavení, jinak Nova (zákazník) uplatní smluvní penalizaci. Norma v tom nehraje žádnou roli.



YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #148 kdy: 28. 05. 2013, 17:16:26 »
Je akorát otázkou, kolika diváků se to vlastně týká. Spousta lidí přijímá tu "hlavní" Novu z multiplexu 2 v SD nebo ze satelitu a kabelovek, spoustě lidí to hraje jak má a spousta lidí nějaký problém u Fandy, Smíchova a Telky neřeší, protože se na ty stanice nedívají (příp. ani multiplex 4 nepřijímají).
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #149 kdy: 28. 05. 2013, 17:27:55 »
Ale s prominutím myslíte jako technik.
Pepo, není co promíjet. Jsem technik, duší a snad i tělem. Věřím, že nejsem sám.
Mám rád správná řešení, i když nejsou snadná. Nemám rád rychlá řešení, když jsou nesprávná.
(Správné a rychlé řešení bych miloval, ale bohužel je často jen ostrovem Utopie).

Mux4 je pro mne typickým příkladem. Dobrý cíl (více programů, větší konkurence), nešikovná cesta (trochu trápí diváky uspěchanými uzávěry). Není štikou v zabahněném rybníce české digitalizace, i když se takovou být zdál. Břichatí kapři mohli uniknout a stačilo jen několik líných pohybů ploutví. A nadějný potěr ještě vůbec nemá jistotu, že doroste do "lovné" velikosti.

PS: diskuse jsou na tykačku.
« Poslední změna: 28. 05. 2013, 17:36:34 od Petr Svoboda »