Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360526 krát)

YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #105 kdy: 28. 05. 2013, 10:56:59 »
Ha, ha, ha - velmi podařený vtip a možná ten blábol na Wiki je dokonce od tebe. Ale jinak to samozřejmě pravda není, FAST je pouze autorizovaný distributor: http://www.sencor.cz/kontakty - takže klasika, opět seš mimo mísu :D :D :D
Mimo mísu to zjevně nebude. Tady je jejich evropská stránka: http://www.sencor.eu/about-us , která je samozřejmě shodná s tou naší a na stejném webu. I značka je registrovaná na ně http://tm.kurzy.cz/fast-cr-as/sencor-p358929z273842u.htm
To tak Nováku už bývá, že stránky výrobce jsou shodné a liší se pouze jazyková mutace :D  A bez ohledu na to, kdo má co registrované v ČR, prostě Sencor je značka japonská a nikoliv čínská :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #106 kdy: 28. 05. 2013, 10:57:27 »
pane ivovi - mně se problém zasekávání neprojevuje na Sony Bravia, LG, Finlux, Samsung na k25 a k42 Praha, takže konkrétně ? kde se projevuje - jaký přijímač a kde ?
« Poslední změna: 28. 05. 2013, 10:59:09 od pepa novák »


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #107 kdy: 28. 05. 2013, 11:01:39 »
Zbytečná diskuze, troll ma vždycky pravdu.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #108 kdy: 28. 05. 2013, 11:20:28 »
To fakt jeden žasne ,co tu někteří plodí.Jinak se to dnes seká stále stejně.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #109 kdy: 28. 05. 2013, 11:49:24 »
A přidám ještě jeden poznatek související s chybami mux4. Týká se EPG: je-li text popisující ten který program rozsáhlejší než standardní rozměr obdélníku umístěném v dolní části obrazovky (televizory Panasonic 2010, 2012) a musí se posunovat, pak se velmi často stává, že se popis ani nedá dočíst, protože text neustále "vyskakuje" zpět do základní polohy. Tlačítkem DO jej sice lze opět posunout dolů, jenže ty návraty, tedy skoky nahoru, se zrychlují tak, že se prostě číst nedá. Pokud totožný popis programu (Nova) čtu v mux2, není s ním a nikdy nebyl žádný problém. A ještě - v EPG mux4 zcela běžně scházejí některé slabiky, někdy dokonce i celá slova,ač se jedná o zcela totožný popis jako v mux 2. Ale na to jsem si už po takřka roce zvyknul. To skákání textů v EPG se objevuje teprve až v poslední době, a dokonce se jsem to samé jednou zaregistroval i v případě RS7. Takže kde je chyba? Zcela jistě u výrobce televizorů Panasonic, že...
« Poslední změna: 28. 05. 2013, 11:56:51 od Petr PetrK »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #110 kdy: 28. 05. 2013, 12:23:47 »
A přidám ještě jeden poznatek související s chybami mux4. Týká se EPG: je-li text popisující ten který program rozsáhlejší než standardní rozměr obdélníku umístěném v dolní části obrazovky (televizory Panasonic 2010, 2012) a musí se posunovat, pak se velmi často stává, že se popis ani nedá dočíst, protože text neustále "vyskakuje" zpět do základní polohy. Takže kde je chyba?
Těžko říct, zda je to chyba. Jde o "domluvu", jak se budou zpracovávat data z EPG. Jednak jde o jejich množství (~bitrate) a s tím i rychlost otáčení karuselu EIT, jednak o velikost paměti, kterou má TV pro EPG vyhrazena a jaký důraz klade na aktualizaci.
Tvoje TV zřejmě stále čte aktuální data (hlavně tabulku Present/Following) a přímo ji posílá na obraz, přičemž nepředpokládá, že popis bude dlouhý (obecně se u nás dělají velmi dlouhé popisy, s nejednotným členěním na Short Description a Extended Description, navíc to zpracovávají redaktoři obvykle ve Wordu, který tam sype z rukávu tvrdé mezery na jednohláskovými předložkami a redaktor tam přidá konce odstavců na každém řádku... takže výsledek není moc hladký a úhledný).
A celkově lze říci, že u nás se EPG přisuzuje větší význam, než má v zahraničí a na světě, které jsou určující pro chování televizorů. Když se k tomu přidá redakční a technická nekázeň, výsledek vidíme.
Očekávám, že ještě nějakou dobu si budeme hrát na pupek světa, než pochopíme a přizpůsobíme se. Zde myslím hlavně vysílatele a operátory. Jinak budou uživatelé stále volat po speciálním "českém" firmwaru, který by se navíc měl často aktualizovat, nejlépe ob týden.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #111 kdy: 28. 05. 2013, 12:38:05 »
To fakt jeden žasne ,co tu někteří plodí.Jinak se to dnes seká stále stejně.
pane tako, na jakém přijímači a kde ?


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #112 kdy: 28. 05. 2013, 12:39:13 »
PS: čekám, že to místní všeználek kompletně vyvrátí a vysvětlí, jak je to všechno naopak. S ultimátními 27 smajlíky.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #113 kdy: 28. 05. 2013, 12:55:09 »
Koukám, že tady je to samý Profík (nebo spíš Pytlík B.).
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #114 kdy: 28. 05. 2013, 12:57:59 »
EPG a TXT - já na svých TV přijímačích nemám problém ani s tímto na žádném muxu vč. mux4 či RS7.
Ze svých přístrojů mám problém s jen na sat přijímači Kathrein UFS910, který českou abecedu v EPG neumí, ale naučil jsem se číst ty "náhražky". Kathrein ani FW na české znaky v EPG nikdy neudělal - na rozdíl od Japonců, Korejců či Číňanů. Ale sám jsem si to tak vybral, tak si nestěžuji - v době, kdy jsem si to kupoval v HD nebyl výběr, dnes bych si už Kathrein nekoupil. Víceméně to zmiňuji jen proto, že zrovna signál EPG a TXT zpracovávají FW různých výrobců různě a je opravdu na výrobcích, aby ctil to, co v dané zemi je nebo se dohodl s vysilači, aby vysílali dle toho, co jeho přístroj umí. Ostatně součástí všech recenzí tady je zda - "umí česky" .


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #115 kdy: 28. 05. 2013, 13:04:17 »
To fakt jeden žasne ,co tu někteří plodí.Jinak se to dnes seká stále stejně.
pane tako, na jakém přijímači a kde ?
Už se ptáte poněkolikáté a ráno jsem vám ten odkaz posílal. Diskuse ve vlákně už je dlouhá, to ale neznamená, že je potřeba vše stále opakovat.
Takže ještě jednou: http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3061.msg44679#msg44679, http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3061.msg44745#msg44745


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #116 kdy: 28. 05. 2013, 13:24:28 »
pane Jane Nováku. Já reagoval na pana tako50 v kontextu páně ivova příspěvku, který krátce před tím napsal "Tento problem zasekávani obrazu se vyskytuje celorepublikově, takže je zbytecne uvádět lokalitu."
Tady je v podstatě spor o to, zda jsou konkrétní problémy některých přístrojů a diváků s mux4 problémy obecnými všech. Protože sám jsem byl "postižen" jen na jednom typu příjímače, zatímco ty ostatní nikdy problém neměly, kloním se k tomu, že jde především o problém konkrétních přijimačů a je na těch, kdo je prodávají, aby na mux4 sami působili k "technickému sladění" - a na divácích/majitelích problémových přijimačů je, aby tlačili na své prodejce. Přeci nemůžete očekávat, že mux4 sám je schopen ladit své vysílání pro všechny typy přijímačů v ČR, jak zde bylo uvedeno - technická norma není všeobjímající. Předpokládám, že ČRa toto odladili s prodejci během mnohaletého testovacího vysílání, mux4 tuhle možnost neměl. A nakonec, já psal na Sony - že Bravia neumí naladit, odpověděli mi, že řeší a skutečně za pár dnů/týdnů bylo vyřešeno.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #117 kdy: 28. 05. 2013, 13:33:32 »
Předpokládám, že ČRa toto odladili s prodejci během mnohaletého testovacího vysílání, mux4 tuhle možnost neměl.
Historická douška: ČRa při startu digitalizace v roce 2008 udělaly potajmu takovou změnu ve vysílání, že přes noc znefunkčnily zhruba třetinu všech přijímačů. Náprava k uživatelům trvala týdny až měsíce a navíc nebyla stoprocentní. Takže i ony mají svůj škraloup, protože polohu mrtvého brouka zahrály dokonale.
Jen čas vše zahladí…

(Ještě je mám schovaný.)


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #118 kdy: 28. 05. 2013, 13:42:44 »
Přeci nemůžete očekávat, že mux4 sám je schopen ladit své vysílání pro všechny typy přijímačů v ČR, jak zde bylo uvedeno - technická norma není všeobjímající.

Fascinuje mě, že ze všech možných řešení situace stále tlačíte to organizačně nejsložitější a nejhůře realizovatelné (svět se musí přizpůsobit muxu4). Nejjednodušší a nejnormálnější řešení je, že mux4 upraví parametry svého streamu na hodnoty obvyklé u ostatních muxů. On to ale zatím nechce udělat, protože potřebuje do svého muxu narvat nadstandardní množství stanic, což mu má zajistit vyšší zisk. Čili situace nestojí tak, že chudáci v muxu4 chtějí pro diváky jen to nejlepší a jsou bezdůvodně napadáni. Jde, jako vždy, především o peníze.

Jinak problém není dán firmwarem přijímačů, ale chipsetem. Představa, že se kvůli muxu4 bude měnit architektura chipsetů, které kromě mux4 zcela normálně fungují pro 99% TV vysílání na celém světě, je opravdu úsměvná.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #119 kdy: 28. 05. 2013, 13:46:13 »
Kdes na tom byl, že je problém v chipsetu a ne ve firmware? Mimochodem přijímače zdaleka nefungují všude stejně, viz třeba debaty o pre-echu.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot