Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360487 krát)

YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #75 kdy: 27. 05. 2013, 20:42:35 »
Tak jsem právě zjistil,že co se týká TXT u programů Fanda,Telka ,Smíchov,je stejný problém i u kabelové TV UPC.Že by ten problém pocházel už od Novy?
U všech tebou jmenovaných programů funguje teletext bezproblémů, teď zkoušeno kabel UPC, DVB-C.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #76 kdy: 27. 05. 2013, 20:45:55 »
Jenomže Samsung nemusí nic upgradovat, když to funguje. Ty seš Nováku skutečně unikum :D :D :D
Opět lež. S Muxem 4 už zde byl uveden jako příklad Samsung46EH5450W, s RS7 si v HD nerozumí řada B.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #77 kdy: 27. 05. 2013, 20:47:08 »
Tak jsem právě zjistil,že co se týká TXT u programů Fanda,Telka ,Smíchov,je stejný problém i u kabelové TV UPC.Že by ten problém pocházel už od Novy?
Jaký přesně problém máte na mysli? U všech programů (kromě Fandy HD) mi TXT naběhne, ale není v něm žádný obsah (kromě strany 100 a 888 a testu).
No je to různý,třeba se neustále načítá,nikdy se nezastaví,nebo se načte a hned vypadne a už se nezobrazí,nebo se v něm zobrazují nesmyslné znaky a nebo se neustále přehazují stránky ,samovolně.Tak jako se to děje i u pozemního vysílání.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #78 kdy: 27. 05. 2013, 20:55:31 »
No je to různý,třeba se neustále načítá,nikdy se nezastaví,nebo se načte a hned vypadne a už se nezobrazí,nebo se v něm zobrazují nesmyslné znaky a nebo se neustále přehazují stránky ,samovolně.Tak jako se to děje i u pozemního vysílání.
Mám tu moc málo HW na testování. Zkoušel jsem telku - na Samsungu řady B se to jeví v pořádku, na PC se softem od Averu taky, v DVBVieweru se ovšem stránka často načítá znova. Takže nějaké problémy tam opravdu jsou.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #79 kdy: 27. 05. 2013, 20:59:05 »
Jenomže Samsung nemusí nic upgradovat, když to funguje. Ty seš Nováku skutečně unikum :D :D :D
Opět lež. S Muxem 4 už zde byl uveden jako příklad Samsung46EH5450W, s RS7 si v HD nerozumí řada B.
Když vynecháme neověřenost toho tvrzení, resp. prokazatelné důvody, že je to skutečně multiplexem a ne třeba signálem, tak se Samsung UE46EH5450 už nevyrábí. O řadě B je pak zbytečné diskutovat, protože to je ryzí muzeum. Navíc oboje vzniklo v době, kdy ani multiplex 4 a ani RS7 nebyly v provozu. Takže opět se dá jenom říct, aby to každý uživatel řešil se servisem Samsung. A klidně i s tvrzením, že na jiných modelových řadách problém není (ostatně přesvědčit se o tom lze třeba v prodejnách s televizory, kde jim na Samsunzích ty uvedené muxy fungují).
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #80 kdy: 27. 05. 2013, 20:59:21 »
na LG, Finluxu a Samsung UE22ES5000 ( na těch vždy) i na Sony Bravia (na té od 22.5.) mi jede mux4 k42 (i k37 RS7) Praha bez problému a bez zasekávání. Na všech uvedených TV mi vždy jelo bez problému k25 Černá studnice.  Pokud má někdo problém s mux4, prosím uvádějte o jaký přijímač a vysilač se jedná a nezevšeobecňujte. Ty problémy se netýkají všech,  ale jsou vždy konkrétní. Pokud to někdo z mux4 či  lidí od těch problémových přijimačů čte, tak mu je k něčemu jen konkrétní informace. Taky si uvědomte, že přijímače mají různý FW a jsou různě citlivé na různé parametry vysílání, takže konkrétní informace je třeba.
« Poslední změna: 27. 05. 2013, 21:02:09 od pepa novák »


MarK99

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #81 kdy: 27. 05. 2013, 21:07:40 »
Nemůže být problém v Mux4 způsobený odchodem ČT1 HD někdy v únoru 2013 ( mezeru hbitě vyplnil humus Telka) a tím pádem skončila garance, kvalita a dohled nad parametry vysílání v Muxu ?
Nic jiného už mi nenapadá. Navíc je v Muxu opravdu narváno (6 programů, z toho jeden HD).
Opakuji se, ale zvuk je stále posunutý před obrazem a není to přijímačem. Vysílač Plzeň-Vodárna 56.kanál.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #82 kdy: 27. 05. 2013, 21:09:31 »
Nemůže být problém v Mux4 způsobený odchodem ČT1 HD někdy v únoru 2013 ( mezeru hbitě vyplnil humus Telka) a tím pádem skončila garance, kvalita a dohled nad parametry vysílání v Muxu ?
Nic jiného už mi nenapadá. Navíc je v Muxu opravdu narváno (6 programů, z toho jeden HD).
Opakuji se, ale zvuk je stále posunutý před obrazem a není to přijímačem. Vysílač Plzeň-Vodárna 56.kanál.
prosím specifikujte, jaký máte problém, na jakém přijímači a z jakého vysilače. Já dnes žádný problém s mux4  na svých TVnemám  ;)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #83 kdy: 27. 05. 2013, 21:12:37 »
Nemůže být problém v Mux4 způsobený odchodem ČT1 HD někdy v únoru 2013 ...
To s tím nesouvisí. ČT jen dodávala signál, za šíření neplatila, takže neměla důvod se starat. Různé problémy byly i tehdy.


MarK99

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #84 kdy: 27. 05. 2013, 21:13:54 »
OK.


MarK99

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #85 kdy: 27. 05. 2013, 21:25:59 »
prosím specifikujte, jaký máte problém, na jakém přijímači a z jakého vysilače. Já dnes žádný problém s mux4  na svých TVnemám  ;)
Pokud to tedy nebude vadit, tak to zopakuji. Přijímám HD programy primárně ze satelitu (přijímač Ariva 202E a 6 let stará TV LG HD ready) a vše je ok. Pokud do stejného HDMI vstupu televize zapojím testovací přijímač Sencor SDB4002M4, tak ve všech muxech je to ok, kromě Mux4, kde se zvuk předbíhá před obrazem o necelou vteřinu. Tzn. závada není v přijímači a ani v TV. Vysílač Plzeň-Vodárna 56.kanál. To je celé.


hrazny palyza

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #86 kdy: 27. 05. 2013, 21:42:41 »
Obraz se nezasekává, zvuk se nepředchází. MUX4, 42.kanál, Praha.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #87 kdy: 27. 05. 2013, 21:52:42 »
No je to různý,třeba se neustále načítá,nikdy se nezastaví,nebo se načte a hned vypadne a už se nezobrazí,nebo se v něm zobrazují nesmyslné znaky a nebo se neustále přehazují stránky ,samovolně.Tak jako se to děje i u pozemního vysílání.
Mám tu moc málo HW na testování. Zkoušel jsem telku - na Samsungu řady B se to jeví v pořádku, na PC se softem od Averu taky, v DVBVieweru se ovšem stránka často načítá znova. Takže nějaké problémy tam opravdu jsou.
Tak tohle jsme zkoušeli na  CONAX CV-5000 od UPC,ten TXT a na všech telka,smíchov,fanda se tak txt chová.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #88 kdy: 27. 05. 2013, 22:11:39 »
Obraz se nezasekává, zvuk se nepředchází. MUX4, 42.kanál, Praha.
HW?


Josef 888

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #89 kdy: 27. 05. 2013, 22:39:06 »
Cca rok stará diskuze na jiném fóru. A hádejte o čem byla?  :D
Kód: [Vybrat]
http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/20036-SAMSUNG-LE40B650-nastaveni-zkusenosti?p=422144&viewfull=1#post422144Ale teď se to neseká ani na Telce (tam to bylo podle mě nejhorší). Kolotoč v 22:38. (LE40B650)