Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360603 krát)

YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #60 kdy: 27. 05. 2013, 18:15:00 »
To nemluví za nic, pamatuji si na kombo Golden Interstar, kde zase pro změnu nešly ladit kanály nad 49 a při spuštění multiplexu 3 lidi nadávali, proč vysílají tak vysoko (konkrétně to byl kanál 59), že to nechytí. Ale aby si někdo přiznal, že má krám, to ne...
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #61 kdy: 27. 05. 2013, 19:39:41 »
Včera jsem již poněkolikáté psal na provozovatele mux4 a tentokrát odpověděli:

Dobrý den, v součastnosti se na dohledání problému intenzivně pracuje.Termín úpravy streamu, který se na některých přijímačích projevuje tímto způsobem v tuto chvíli nejsme schopni sdělit.
Digital Broadcasting s.r.o. Vám přeje příjemný den


Podepsán byl jménem konkrétní pracovník provozovatele.

Takže zatímco místní trolové tady mudrují o tom, že se celý svět má přizpůsobit muxu4, sám provozovatel mux4 o problému se streamem ví a snaží se ho řešit.

Osobně souhlasím s Petrem Svobodou, že problém bude patrně nad jejich technické možnosti a čekají na nějakého guru ze zahraničí. Další variantou je, že pokud je problém s GOP, tak by úprava parametrů na obvyklé hodnoty mohla znamenat problém s nedostatkem kapacity muxu, což zase může negativně ovlivnit jejich business plán.
pane klapacie - odpověď mux4, kterou citujete je zdvořilá, ale v žádném případě nepíše, že by měli problém oni, ale píše, že "na některých přijímačích nefunguje". Takže mux4 se snaží vyjít vstříc, aby i na těch přijímačích vše fungovalo. Což je správný přístup. 


Leoš E.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 46
    • ICQ komunikátor - 333413814
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #62 kdy: 27. 05. 2013, 19:50:28 »
Jde vám v této síti EPG ??? Mě ne.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #63 kdy: 27. 05. 2013, 19:57:59 »
No už několikrát jsem zde psal,že se mi nepodařilo najít přístroj,na kterém by nebyl problém,třeba i Evolve.Jak je ale vidět,někteří si stále melou svou a nic je nepřesvědčí.No hlavně že to technici DB řeší,což řekli minule i mě,asi před 10 dny a jak je vidět z dnešních odpovědí zde zveřejněných,tak snad se tomu vážně věnují.Jde o to,aby to opět fungovalo na ,,všech,,,přístrojích,tak jako tomu bylo do května.Jak jsem se osobně přesvědčil,tak spoustu lidí to ani nevnímá,že ten jejich přístroj má problémy.Nemělo být taky správně podle normy maximálně pouze 5 programů na kanál?


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #64 kdy: 27. 05. 2013, 20:02:26 »
Jde vám v této síti EPG ??? Mě ne.
Jo,mě jde EPG,zkus to znovu naladit.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #65 kdy: 27. 05. 2013, 20:02:45 »
Jen to shrnu, na co bych z diskuze reagoval. Problém je zřejmě s délkou GOP, což je počet snímků mezi klíčovými snímky (I-frame). A klíčové snímky jsou v podstatě JPEG, snímky za nimi jsou odvozeny od něj.
Což znamená, že při velkých změnách si přístroj musí pamatovat větší objem dat a zřejmě při tom dochází k přetečení bufferu a tím k chybě.
A zaároveň, pokud sipamatuju, tak minimálně doporučení, ale možná i požadavek normy, byl délka GOP 12 snímků. Což je podle mnoha lidí v tomrto muxu u jednotlivých streamů velmi překročeno. Některé přístroje mají buffer asi větší, než je běžně požadováno a proto problém nemají.
A zároveň, delší GOP způsobuje, že je třeba míň klíčových snímků. Ty jsou mnohonásobně větší, než ty změnové a proto se tím šetří bitrate. Zřejmě to byl i úmysl, protože třeba na Telce jsou staré pořady s dost vysokým šumem a to se velice těžko komprimuje a způsobuje to klasické "kostičkování" obrazu. No já bych doporučil na ty pořady nejdřív použít nějaký blur filtr. Sice by to bylo na úkor odstranění šumu rozmázlý, ale na komprimaci by to výrazně ušetřilo.

Perfektní analýza. Kéž by všechny příspěvky měly tuto úroveň.


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #66 kdy: 27. 05. 2013, 20:04:28 »
Jde vám v této síti EPG ??? Mě ne.
Zkuste znovu proladit příslušný kanál.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #67 kdy: 27. 05. 2013, 20:05:34 »
Ano, je to přesně jak popisuješ a běžně dochází k tomu, že se streamy vysílání zašlou výrobci (samozřejmě je tam neposílá jednotlivec, ale zastoupení v ČR - pobočka) a ten na základě toho upraví firmware. Zase objevuješ Ameriku :D
Ne, jen vy zase píšete nesmysly. Kdyby to probíhalo takto, tak mám ke každé TV k dispozici nespočet FW, podle toho, jak to kdo kde po světě zvoral. Ale kupodivu je těch FW jenom pár. Takže výrobce na tyto chyby maximálně zpětně upozorní provozovatele muxu, ale rozhodně kvůli každé neopravuje FW. To by napáchal víc škody než užitku a za chvíli by se s tabulkou výjimek pro každý mux nevešel do paměti.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #68 kdy: 27. 05. 2013, 20:06:10 »
No už několikrát jsem zde psal,že se mi nepodařilo najít přístroj,na kterém by nebyl problém,třeba i Evolve.Jak je ale vidět,někteří si stále melou svou a nic je nepřesvědčí.No hlavně že to technici DB řeší,což řekli minule i mě,asi před 10 dny a jak je vidět z dnešních odpovědí zde zveřejněných,tak snad se tomu vážně věnují.Jde o to,aby to opět fungovalo na ,,všech,,,přístrojích,tak jako tomu bylo do května.Jak jsem se osobně přesvědčil,tak spoustu lidí to ani nevnímá,že ten jejich přístroj má problémy.Nemělo být taky správně podle normy maximálně pouze 5 programů na kanál?
Evolve Galaxy v pohodě.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #69 kdy: 27. 05. 2013, 20:09:20 »
Ano, je to přesně jak popisuješ a běžně dochází k tomu, že se streamy vysílání zašlou výrobci (samozřejmě je tam neposílá jednotlivec, ale zastoupení v ČR - pobočka) a ten na základě toho upraví firmware. Zase objevuješ Ameriku :D
Ne, jen vy zase píšete nesmysly. Kdyby to probíhalo takto, tak mám ke každé TV k dispozici nespočet FW, podle toho, jak to kdo kde po světě zvoral. Ale kupodivu je těch FW jenom pár. Takže výrobce na tyto chyby maximálně zpětně upozorní provozovatele muxu, ale rozhodně kvůli každé neopravuje FW. To by napáchal víc škody než užitku a za chvíli by se s tabulkou výjimek pro každý mux nevešel do paměti.
Ano, píšeš naprosté nesmysly, tzv. Novákoviny z neznalosti, protože upgrade firmware je zcela běžná věc a jestli nějaký výrobce televizoru nebo set-top-boxu usne v době Krále Klacka, tak to rozhodně není problém ani vysílatele a ani diváka. Znovu ti, Nováku, opakuji, že spousta televizorů a set-top-boxů problém s příjmem nemá, takže celá věc jde řešit ze strany výrobce a ne se jenom na cosi vymlouvat a hledat důvody, proč to nejde.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #70 kdy: 27. 05. 2013, 20:14:27 »
Ano, je to přesně jak popisuješ a běžně dochází k tomu, že se streamy vysílání zašlou výrobci (samozřejmě je tam neposílá jednotlivec, ale zastoupení v ČR - pobočka) a ten na základě toho upraví firmware. Zase objevuješ Ameriku :D
Ne, jen vy zase píšete nesmysly. Kdyby to probíhalo takto, tak mám ke každé TV k dispozici nespočet FW, podle toho, jak to kdo kde po světě zvoral. Ale kupodivu je těch FW jenom pár. Takže výrobce na tyto chyby maximálně zpětně upozorní provozovatele muxu, ale rozhodně kvůli každé neopravuje FW. To by napáchal víc škody než užitku a za chvíli by se s tabulkou výjimek pro každý mux nevešel do paměti.

Jediná ochrana proti trolům v diskusích je na ně nereagovat. Tím, že na ně reagujete, děláte přesně to, co chtějí.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #71 kdy: 27. 05. 2013, 20:16:37 »
Tak jsem právě zjistil,že co se týká TXT u programů Fanda,Telka ,Smíchov,je stejný problém i u kabelové TV UPC.Že by ten problém pocházel už od Novy?


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #72 kdy: 27. 05. 2013, 20:23:30 »
Ano, píšeš naprosté nesmysly, tzv. Novákoviny z neznalosti, protože upgrade firmware je zcela běžná věc a jestli nějaký výrobce televizoru nebo set-top-boxu usne v době Krále Klacka, tak to rozhodně není problém ani vysílatele a ani diváka. Znovu ti, Nováku, opakuji, že spousta televizorů a set-top-boxů problém s příjmem nemá, takže celá věc jde řešit ze strany výrobce a ne se jenom na cosi vymlouvat a hledat důvody, proč to nejde.
To vaše jsou zjevně Technikoviny :-) Jak moc je update FW běžná věc se podívejte na stránky vašeho oblíbeného Samsungu. Pro každý typ je jich jen pár a rozhodně se nezabývají jedním muxem, tomu odpovídá to, že celoevropská verze mívá tak dvě revize za rok.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #73 kdy: 27. 05. 2013, 20:28:38 »
Tak jsem právě zjistil,že co se týká TXT u programů Fanda,Telka ,Smíchov,je stejný problém i u kabelové TV UPC.Že by ten problém pocházel už od Novy?
Jaký přesně problém máte na mysli? U všech programů (kromě Fandy HD) mi TXT naběhne, ale není v něm žádný obsah (kromě strany 100 a 888 a testu).


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #74 kdy: 27. 05. 2013, 20:39:55 »
Ano, píšeš naprosté nesmysly, tzv. Novákoviny z neznalosti, protože upgrade firmware je zcela běžná věc a jestli nějaký výrobce televizoru nebo set-top-boxu usne v době Krále Klacka, tak to rozhodně není problém ani vysílatele a ani diváka. Znovu ti, Nováku, opakuji, že spousta televizorů a set-top-boxů problém s příjmem nemá, takže celá věc jde řešit ze strany výrobce a ne se jenom na cosi vymlouvat a hledat důvody, proč to nejde.
To vaše jsou zjevně Technikoviny :-) Jak moc je update FW běžná věc se podívejte na stránky vašeho oblíbeného Samsungu. Pro každý typ je jich jen pár a rozhodně se nezabývají jedním muxem, tomu odpovídá to, že celoevropská verze mívá tak dvě revize za rok.
Jenomže Samsung nemusí nic upgradovat, když to funguje. Ty seš Nováku skutečně unikum :D :D :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot