Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 535273 krát)

YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #840 kdy: 11. 07. 2013, 11:35:58 »
Yabako,jak by jsi nazval to,že jeden přijímač signál zachytí a je schopný ho přijímat a druhý ne?
A jeden přijímač nemá s muxem 4 problém a druhý ano. A to nazveš jak? :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #841 kdy: 11. 07. 2013, 11:40:03 »
No co by to asi, Nováku, mohlo být? Třeba maximální vstupní úroveň nebo schopnost zpracovat signály v SFN nebo úplně něco jiného. To všechno se dá pod výraz "citlivost" schovat (a obzvlášť v digitálu, protože třeba SFN analog neznal). Ale určitě ne to, aby někdo vypíchnul jeden parametr a začal se s ním ohánět jako s něčím, co by u tunerů rozhodovalo.
Pojem citlivost se používá v radiotechnice již desítky let a vždy k tomu samému. Není tedy jediný důvod ho definovat jinak, jen proto, že nevíte, co znamená. Nikdo netvrdí, že je to jediný důležitý parametr přijímače. Je to jeden z parametrů, který má svou jasnou definici. Klidně se podívejte do nějakého starého manuálu k rádiu nebo TV, kde jsou uvedeny parametry. Citlivost vždy znamenala minimální sílu signálu, kterou je přijímač schopen zpracovat.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #842 kdy: 11. 07. 2013, 11:40:22 »
Yabako,jak by jsi nazval to,že jeden přijímač signál zachytí a je schopný ho přijímat a druhý ne?
A jeden přijímač nemá s muxem 4 problém a druhý ano. A to nazveš jak? :D
nazvu to tak,že takový jsem ještě neviděl


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #843 kdy: 11. 07. 2013, 11:49:36 »
No co by to asi, Nováku, mohlo být? Třeba maximální vstupní úroveň nebo schopnost zpracovat signály v SFN nebo úplně něco jiného. To všechno se dá pod výraz "citlivost" schovat (a obzvlášť v digitálu, protože třeba SFN analog neznal). Ale určitě ne to, aby někdo vypíchnul jeden parametr a začal se s ním ohánět jako s něčím, co by u tunerů rozhodovalo.
Pojem citlivost se používá v radiotechnice již desítky let a vždy k tomu samému. Není tedy jediný důvod ho definovat jinak, jen proto, že nevíte, co znamená. Nikdo netvrdí, že je to jediný důležitý parametr přijímače. Je to jeden z parametrů, který má svou jasnou definici. Klidně se podívejte do nějakého starého manuálu k rádiu nebo TV, kde jsou uvedeny parametry. Citlivost vždy znamenala minimální sílu signálu, kterou je přijímač schopen zpracovat.
Co používáš ty, to asi není nikterak důležité. A nikdo jiný (snad ještě kromě toho zdejšího "normovače") nebude psát v souvislosti s digitálním signálem o citlivosti jako o parametru vstupní úrovně, protože ta opravdu není tak podstatná, jako parametry jiné. Možná v analogu tomu tak bylo, tam nikdo neznal hodnoty typu BER/MER apod., takže se mohl orientovat skutečně jenom dle úrovně, ale u digitálu je to nesmysl to takto zjednodušovat.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #844 kdy: 11. 07. 2013, 11:53:08 »
Yabako,jak by jsi nazval to,že jeden přijímač signál zachytí a je schopný ho přijímat a druhý ne?
A jeden přijímač nemá s muxem 4 problém a druhý ano. A to nazveš jak? :D
nazvu to tak,že takový jsem ještě neviděl
GoSat 100 HD vs. TechniSat Digipal 2
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #845 kdy: 11. 07. 2013, 11:58:35 »
Co používáš ty, to asi není nikterak důležité. A nikdo jiný (snad ještě kromě toho zdejšího "normovače") nebude psát v souvislosti s digitálním signálem o citlivosti jako o parametru vstupní úrovně, protože ta opravdu není tak podstatná, jako parametry jiné. Možná v analogu tomu tak bylo, tam nikdo neznal hodnoty typu BER/MER apod., takže se mohl orientovat skutečně jenom dle úrovně, ale u digitálu je to nesmysl to takto zjednodušovat.
Nejde o to, co používám já, ale co je zavedeno jako standardní pojem. Technika není o tom, že si někdo vykládá pojmy tak, jak se mu hodí, což tady při obhajobě své neznalosti předvádíte. Studujte :-) http://www.fel.cvut.cz/education/bk/predmety/11/44/p11442804.html


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #846 kdy: 11. 07. 2013, 12:20:34 »
Co používáš ty, to asi není nikterak důležité. A nikdo jiný (snad ještě kromě toho zdejšího "normovače") nebude psát v souvislosti s digitálním signálem o citlivosti jako o parametru vstupní úrovně, protože ta opravdu není tak podstatná, jako parametry jiné. Možná v analogu tomu tak bylo, tam nikdo neznal hodnoty typu BER/MER apod., takže se mohl orientovat skutečně jenom dle úrovně, ale u digitálu je to nesmysl to takto zjednodušovat.
Nejde o to, co používám já, ale co je zavedeno jako standardní pojem. Technika není o tom, že si někdo vykládá pojmy tak, jak se mu hodí, což tady při obhajobě své neznalosti předvádíte. Studujte :-) http://www.fel.cvut.cz/education/bk/predmety/11/44/p11442804.html
Opět pouze tvoje Novákovina, protože nikde v oficiálních dokumentech (normy, dbook) se minimální vstupní úroveň neoznačuje pojmem "citlivost". Takže si pořádně nastuduj vše potřebné, pak si to nechej někde vysvětlit a až následně choď rozumovat do diskuzí, protože jinak tě spláchne i školák ze ZDŠ :D
Jedině by to vše bylo z bujné spisovatelovy fantazie, pak ano :D :D :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #847 kdy: 11. 07. 2013, 12:35:48 »
 :D :D :D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #849 kdy: 11. 07. 2013, 12:55:11 »
Opět pouze tvoje Novákovina, protože nikde v oficiálních dokumentech (normy, dbook) se minimální vstupní úroveň neoznačuje pojmem "citlivost". Takže si pořádně nastuduj vše potřebné, pak si to nechej někde vysvětlit a až následně choď rozumovat do diskuzí, protože jinak tě spláchne i školák ze ZDŠ :D
Jedině by to vše bylo z bujné spisovatelovy fantazie, pak ano :D :D :D
Spíš opět vaše klasika. Vyslovil jste nesmysl, který obhajujete metodou všichni okolo jsou blázni, jen já jsem letadlo.  ;D


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #850 kdy: 11. 07. 2013, 14:28:25 »
Opět pouze tvoje Novákovina, protože nikde v oficiálních dokumentech (normy, dbook) se minimální vstupní úroveň neoznačuje pojmem "citlivost". Takže si pořádně nastuduj vše potřebné, pak si to nechej někde vysvětlit a až následně choď rozumovat do diskuzí, protože jinak tě spláchne i školák ze ZDŠ :D
Jedině by to vše bylo z bujné spisovatelovy fantazie, pak ano :D :D :D
Spíš opět vaše klasika. Vyslovil jste nesmysl, který obhajujete metodou všichni okolo jsou blázni, jen já jsem letadlo.  ;D
Jenomže já právě nevyslovil nic :D , ale naopak jsem chtěl, aby svoje slova o citlivosti obhájil ten, kdo to tady uvedl. A jelikož nebyl schopen toto svoje tvrzení doložit, tak ať se ti to Nováku líbí nebo ne, tak mám pravdu a ty seš zase mimo :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #851 kdy: 11. 07. 2013, 15:14:09 »
tak si něco o televizní technice nastuduj,yabako,tak samozřejmá věc,jako je citlivost a ty to nevíš,třeba televizní technika od myslím víta,nebo jak se jmenuje autor a teď nevím,jestli jsou 4 nebo 5 dílů


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #852 kdy: 11. 07. 2013, 15:24:21 »
tak si něco o televizní technice nastuduj,yabako,tak samozřejmá věc,jako je citlivost a ty to nevíš,třeba televizní technika od myslím víta,nebo jak se jmenuje autor a teď nevím,jestli jsou 4 nebo 5 dílů
Netahej sem svůj komplex za mux 4 a jestli máš něco k tématu, tak uveď, kde se citlivost=minimální vstupní úrovni. Klidně tady zveřejni i výtah z díla Vladimíra Víta (ovšem vzhledem k tomu, že ani pořádně neznáš název, tak mám dost pochybnosti, jestli onu literaturu vůbec vlastníš).
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #853 kdy: 11. 07. 2013, 16:43:17 »
Jenomže já právě nevyslovil nic :D , ale naopak jsem chtěl, aby svoje slova o citlivosti obhájil ten, kdo to tady uvedl. A jelikož nebyl schopen toto svoje tvrzení doložit, tak ať se ti to Nováku líbí nebo ne, tak mám pravdu a ty seš zase mimo :D
Vy si skutečnost vždycky upravíte tak, abyste mohl tvrdit, že máte pravdu, to není novinka. Za chvíli budete chtít doložit, že voda je vodou, jen proto, že ten pojem žádný zákon nedefinuje. To ale nic nemění na tom, že věci nerozumíte a jen mlžíte.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #854 kdy: 11. 07. 2013, 18:26:02 »
Jenomže já právě nevyslovil nic :D , ale naopak jsem chtěl, aby svoje slova o citlivosti obhájil ten, kdo to tady uvedl. A jelikož nebyl schopen toto svoje tvrzení doložit, tak ať se ti to Nováku líbí nebo ne, tak mám pravdu a ty seš zase mimo :D
Vy si skutečnost vždycky upravíte tak, abyste mohl tvrdit, že máte pravdu, to není novinka. Za chvíli budete chtít doložit, že voda je vodou, jen proto, že ten pojem žádný zákon nedefinuje. To ale nic nemění na tom, že věci nerozumíte a jen mlžíte.
Přesně tak, vždycky se zamotáš do těch svých výmyslů a polopravd. A když je pak pro tebe nejhůř, tak se z diskuze stáhneš a hraješ mrtvého brouka, aby ses neztrapnil ještě víc.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot