Autor Téma: Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4  (Přečteno 360562 krát)

pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #435 kdy: 10. 06. 2013, 11:00:25 »
pane ivovi k Optexu jsem se díval na jiném webu na diskuzi z r. 2009 a cituji
""""      
Optex ORT-8840 t   
host - xxx.xxx.58.49 (?), 1.5.2009 21:18
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Zdravím, tak jsem to zapojil a vyskoušel nahrávání na flash disk.Proběhlo v pohodě přehrát taky, ale když dám tu flashku přehrát v PC tak se seká obraz i když jsem skusil soubor překopírovat na hdd.Nemůže to být pomalá fleshka?Mám Adata 4Gb,

Připojit reakci
                     
Optex ORT-8840 t   
host - xxx.xxx.129.163 (?), 1.5.2009 21:47
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Z vlastní zkušenosti (i s diskusí) mám zjištěno, že to chce rychlý flash disk. Mám vyzkoušený Corsair (čtení 19 MB/s, zápis 13 MB/s). K žádnému sekání nedochází ani při přehrávání v Optexu ani v PC.
"""
jsou tam pak i další zkušenosti, zkuste si vygůglovat.

není ekonomičtější tahle nefunkční a  nepodporovaná zařízení vyhodit a koupit si něco funkčního ?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #436 kdy: 10. 06. 2013, 13:28:19 »
Citace: klapaciuss
Při přehrávání na T650i vykazovala nahrávka stejné zadrhávání obrazu, jak při příjmu z éteru.

V sobotu na Fandovi u filmu Neodvratná pomsta k trhání obrazu většinu času nedocházelo. Výjimkou bylo asi 5 minut, kdy trhání obrazu bylo značné (velmi tmavá scéna). Tuto pasáž jsem nahrál. Zajímavé tentokrát je, že když nahrávku na témže přijímači přehrávám, k trhání obrazu nedochází.

Zdá se, že výslyt trhání obrazu v mux4 nesouvisí se základním chipsetem, ale s použitým tunerem, respektive možná jen jeho driverem.. Je to samozřejmě zatím jen hypotéza.
Vyzývám tímto všechny uživatele přijímačů, kde se problém s trháním projevuje, o provedení zmíněného testu s timeshiftem. Uvidíme, jestli se hypotéza potvrdí nebo vyvrátí.

Obavam se, ze tahle hypoteza k osvetleni problemu nevede.

Optex ORT-8840T prijem z eteru - zasekavani obrazu, prehravani toho sameho obsahu ze zaznamu - stejne zasekavani obrazu a navic prerusovani zvuku.

Arivu T650i bohužel už nemám, takže nejsem schopen ověřit její aktuální chování. Aktuální zjištění jsou z Ariva 252 combo a tam se to chová tak, jak jsem popsal - tedy trhání ve vysílání se v nahrávce neprojevuje ani při přehrávání na témže přijímači. Znovu jsem to ověřoval - se stejným výsledkem.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #437 kdy: 10. 06. 2013, 13:45:45 »
Taková drobná otázka,,,co říkáte počtu lidí,jenž navštívili toto téma ? Že by opravdu měla problémy s příjmem jen hrstka zde diskutujících? Tak jsem odstranil problémy vzniklé díky evolve mars a gigabyte 7300 a už mi sem žádnej tuner z chiny nesmí. Gigabyte ladil kanály1,5 h ,ráno nešel spustit pc,evolve asi 20 min a zkušenosti s příjmeme jsem již popsal.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #438 kdy: 11. 06. 2013, 23:52:08 »
Kam jste všichni zmizeli :o Dnes jsem viděl panasonika ,minulý rok zakoupený a sharpa asi 5 let starého,Panasonic se škubal jak na mux4 tak rs7 v HD  a pořádně,sharp jen trochu na mux4 . Ani o typ jsem se už nezajímal,protože stejně nevěřím tomu,že by to na něčem hrálo bez problémů.Jinak jsem zrovna zkoušel mux4 a na fandovi se obraz ani nehnul,telka smíchov sebou mrská jak ryba na suchu a TXT kupodivu všude OK.

 Dnes tedy i fanda opět sebou škube,ale txt je všude zatím ok.Takže to s tím obrazem opravdu nesouvisí.
« Poslední změna: 12. 06. 2013, 08:50:20 od tako50 »


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #439 kdy: 12. 06. 2013, 09:36:51 »
...Jinak jsem zrovna zkoušel mux4 a na fandovi se obraz ani nehnul,telka smíchov sebou mrská jak ryba na suchu a TXT kupodivu všude OK. Dnes tedy i fanda opět sebou škube,ale txt je všude zatím ok.Takže to s tím obrazem opravdu nesouvisí.
1) Ano, problem zasekavani obrazu s problemem teletextu nesouvisi.
2) Ano, problem zasekavani obrazu souvisi s typem poradu jak uz jsem psal, proto ty rozdily v case.

Pro informaci, problem stale trva, DB problem nijak neresi.

OT:K tomu teletextu, je fakt ze Digipal2 me ttx taky uz jednou shodil. Jinak, az no to ze uvodni stranka 100 jen problikne, ttx funguje normalne. Jsou tam jen testovaci stranky s mnoho rychlymi podstrankami, takze to vypada podivne jak se to rychle prepisuje, ale je to tak jak ma byt. TV Sony stranku 100 zobrazi bez problemu. Telka a Smichov maji ttx (testovaci stranky) neposkozeny, Fanda ma v ttx datove chyby - casto se vyskytuji chybne znaky v testovacich strankach a to bez ohledu na typ prijimace.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #440 kdy: 12. 06. 2013, 09:44:11 »
pane ivovi k Optexu jsem se díval na jiném webu na diskuzi z r. 2009 a cituji
...jsou tam pak i další zkušenosti, zkuste si vygůglovat.
Je zbytecne plest do toho problem pomale flashky. Sledovani, zaznam a prehravani Pohody z toho sameho multiplexu bylo bez problemu.

není ekonomičtější tahle nefunkční a  nepodporovaná zařízení vyhodit a koupit si něco funkčního ?
Jiste, muze byt. Ale nejprve by museli prodejci nebo alespon recenzenti uvadet, jestli je zarizeni MPEG-2 Parizek edition kompatibilni. Navic neni jiste, jestli zitra nebude nejake MPEG-2 Parizek edition 2.  :)


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #441 kdy: 12. 06. 2013, 16:20:02 »
Abych udělal radost Pepovi Novákovi. Od počátku této diskuze komunikuji s centrálou Fergusonu v Krakově.  Popsal jsem problémy. Vyžádali si ode mě minutový záznam kompletního multiplexu (Arivy mají na toto nedokumentovanou funkci). Vyzvraceli se pod stůl (obrazně řečeno) a teď se čeká na nový firmware. Bude snad do týdne.

Jestli se vyřeší i zasekávání obrazu je ale otázka. Mux4 totiž v sobě nemá jen jednu izolovanou chybu, ale jde patrně o celý komplex problémů, které se projevují více způsoby a různě na různých zařízeních. Viz nezpracovatelnost muxu4 profi měřáky.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #442 kdy: 12. 06. 2013, 19:01:56 »
Tady není o čem už vůbec přemýšlet,to že mux4 ,ale nejen on ,ale i rs7 je vysloveně paskvil,je více než jisté a osobně nevěřím tomu,že to na něčem hraje bez problémů.Sám jsem se přesvědčil na asi už snad 30 přístrojích různých značek a na všem jsou různé neduhy,snad jen ti marťani to mohou něčím přijímat.A jestli tam přejde nova a cinema,tak ani na ně se nebude dát dívat.Nj,prostě se čím dál tím víc prosazují jen šmejdy,jak přijímače,tak asi už i vysílače.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #443 kdy: 12. 06. 2013, 19:19:08 »
Jeden okamžitý postřeh:
sleduji NovuHD na několika TV. Najednou téměř neslyšitelný přechodný projev ve zvuku a jen o málo více postřehnutelný v obraze u jedné TV. Zvuk je najednou zřetelně opožděn. Rychle dělám záznam streamu a vidím, že ve zvuku NovyHD, Inzertu, Pohody,  je zapsán jednotný delay 43 min 7 sec, zatímco u ostatních je nadále na "rozumných" (a individuálně rozdílných) hodnotách: -188 ms, -259 ms, -187 ms.
Vysvětlení pro toto zatím nemám, ale zdá se mi to podivné.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #444 kdy: 12. 06. 2013, 20:19:01 »
Jeden okamžitý postřeh:
sleduji NovuHD na několika TV. Najednou téměř neslyšitelný přechodný projev ve zvuku a jen o málo více postřehnutelný v obraze u jedné TV. Zvuk je najednou zřetelně opožděn. Rychle dělám záznam streamu a vidím, že ve zvuku NovyHD, Inzertu, Pohody,  je zapsán jednotný delay 43 min 7 sec, zatímco u ostatních je nadále na "rozumných" (a individuálně rozdílných) hodnotách: -188 ms, -259 ms, -187 ms.
Vysvětlení pro toto zatím nemám, ale zdá se mi to podivné.
Řekl bych, že těch 43min bude nějaké hausnumero dané přetečením hodnoty. Podobně jako nedávno při spuštění Óčka Gold ukazoval MPC hodnotu 23 hodin, takže zvuk klipu bych měl slyšet až druhý den :-) Jenže ČRa to přes noc opravily.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #445 kdy: 12. 06. 2013, 20:54:42 »
No jo, ČRa, tam jsou profíci, na rozdíl od mux4 či RS7 :D

Jinak jsem si prošel TXT a potvrzuji, co píše výše "ivovi". Na Fandovi je datových chyb jak mraků. Nechápu, jak to, že nikdo z techniků si nevšimne, že mají v testovacích obrazcích bordel...?  >:(
Jinak skákání EPG v mux4 vesele pokračuje dále, a dokonce už jsem se se stejnou vymožeností setkal, tuším 3x, i v případě celostátně-regionální sítě RS 7. Tudíž prostě platí, a jak se zdá, bude platit nadále - převzato z konkurenčního webu:

Prosím tě, copak u Pařízka funguje něco normálně a automaticky? Kdyby to fungovalo NORMÁLNĚ, nikdy by se provozovatelem RS7 v rozsahu pátého celostátního multiplexu nestal. Tam, kde se od samého počátku vrší nekalé praktiky mezi jím, ČTÚ a ČT, sotva můžeme očekávat profesionální servis, jako v případě ČRa, na které kdejaký závistivý chytrák nadává. To by si měl každý uvědomit. Jak mux 4, tak i RS 7 jsou do značné míry amatérské digitální sítě, a takto je k nim nutné přistupovat, i když se tváří bůhví jak dokonale. Prostě dneska hrají, zítra ne, dneska mají takovou konfiguraci, zítra jinou, pozítří tu z minulého měsíce atd. atd. atd. A hlavně - v podstatě nikdy se oficiálně nic soudného nedozvíš, ne tak ještě nějaký solidní plán rozvoje nebo třeba výluk vysílačů. Tak to prostě je. TEČKA.neboli smutný pomník především bývalého předsedy ČTÚ, i když mnozí jásají, že se můžou koukat na HD v DVB-T...   ;)





YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #446 kdy: 13. 06. 2013, 09:04:35 »
To je zase blábol
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #447 kdy: 13. 06. 2013, 09:26:32 »
přátelé, vy se zde ještě ukájíte ?  ;) nevím čím to je, ale já se stále na mux4 k 42 i k 25 i Rs7 k 37 v Praze na všech svých přístrojích dívám bez problému  8)
Mimochodem, k tomu špatnému datovému toku, jste si jisti, že se do špatnosti upravuje na vysilači ?


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #448 kdy: 13. 06. 2013, 10:13:45 »
2 PEPA NOVÁK: Smiřte se s tím, že váš názor, že mux4 je OK, v této diskusi nikdo z dalších cca 20 přispivatelů nesdílí. Tedy s výjimkou známého provokatéra Yabaka. Jediné, čeho jste svými příspěvky dosáhl je to, že toto téma je nejpřispívanější na celém Digizone, za což se vám mux4 jistě poděkuje. :-)


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zasekavani obrazu Telka, Smichov, Fanda v mux4
« Odpověď #449 kdy: 13. 06. 2013, 10:36:18 »
2 PEPA NOVÁK: Smiřte se s tím, že váš názor, že mux4 je OK, v této diskusi nikdo z dalších cca 20 přispivatelů nesdílí. Tedy s výjimkou známého provokatéra Yabaka. Jediné, čeho jste svými příspěvky dosáhl je to, že toto téma je nejpřispívanější na celém Digizone, za což se vám mux4 jistě poděkuje. :-)
myslíte, že tohle forum sleduje tolik lidí ? Pak musí být spokojeno předevšim Digizone, že má přístupy  ;)
Jediný komu tohle může vadit, jsou prodejci těch nefunkčních přístrojů. Asi proto se tady ty nefunkční značky moc opakovaně neprezentují a opakovaně je zdůrazňováno, že blbcem je mux4.
A pak taky konkurence mux4/RS7 jistě vadí australským ČRa, vždyť Pařízek za pár měsíců má v TV vysílání vlastně skoro totéž, co ČRa monopolně s chováním líného kapra zdědily či budovaly a měly na to léta. Vůbec netvrdím, že mux4/RS7 vysílají bez chyb, ale "obyčejný divák" se dívá, aniž by ty chyby registroval - tedy pokud nevlastní nějaký šmejd, který tady těch 20 nespokojených tak málokdy jmenuje  :'(
Spokojen je především TV divák, protože od nástupu Pařízka na trh se s DVB-T konečně začalo něco dít a těší se na další rozvoj vysílání třeba nějaké další konkurence :-*