Autor Téma: Stejný TSID (Transponder ID) u muxů "Progress Digital" a "Digital Broadcasting"?  (Přečteno 273443 krát)

Jan Šedivý

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
    • E-mail
V pondělí jsem hovořil s vysoce postaveným úředníkem z ČTÚ. Potvrdil mi, že nesprávné nastavení vysílačů včetně jejich TSID  je porušení  technických parametrů , které jsou stanovené v individuálním oprávnění. Poděkoval za podnět a přislíbil mi, že ČTÚ se ihned začne problémem zabývat.

H.

Aktualizováno v 15:25 : Chybný ID vysílačů na K37 bude změněný dnes v noci nebo  nejpozději v noci z úterý na středu.
                                   Následně bude nezbytné znovu naladit přijímací  settopboxy a televizory

H.
« Poslední změna: 20. 05. 2013, 15:28:22 od Jan Šedivý »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
zatím žádná změna, u obou 1025 (0401h)


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
V pondělí jsem hovořil s vysoce postaveným úředníkem z ČTÚ. Potvrdil mi, že nesprávné nastavení vysílačů včetně jejich TSID  je porušení  technických parametrů , které jsou stanovené v individuálním oprávnění. Poděkoval za podnět a přislíbil mi, že ČTÚ se ihned začne problémem zabývat.

H.

Aktualizováno v 15:25 : Chybný ID vysílačů na K37 bude změněný dnes v noci nebo  nejpozději v noci z úterý na středu.
                                   Následně bude nezbytné znovu naladit přijímací  settopboxy a televizory

H.

budou pak ladit k42 Praha (a k37) i Sony Bravia ?


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Vím, že vzbudím u některých asi nevoli, ale nenadával bych na pana Pařízka (či spíše na jeho techniky), že na TS_ID kašlou. Problém je, podle toho co jsem dohledal, u ČTÚ. Na stránce TV Tpravodaj (http://tvzpravodaj.mnoho.info/prehledy-identifikatoru-dvb-t/tabulky-ts_id) je zachycen stav přidělených TS_ID k 1.5. Pro ty, kteří se tím nechtějí prohrabávat jsem tuto web stránku uložil do PDF a na jeho str. 8 zvýraznil stejná TS_ID v Praze pro obě sítě. Samozřejmě stejná TS_ID najdete i v jiných místech republiky. Dnes už na stránkách ČTÚ má např. Praha Ládví TS_ID 0x0F01 a ne jako původně 0x0401. Takže technici pana Pařízka nastavili TS_ID podle toho, co jim ČTÚ nařídil. Teď se objevil problém. Chvíli trvala jeho identifikace, následně musel být informován ČTÚ (nejrychleji snad Datovou schránkou), potom trvá, než to ČTÚ vyhodnotí, zpracuje, provede změnu a pošle opravu. Teprve potom ji technici mohou zapracovat do nastavení sítě.
Možná jsem úplně mimo, ale mám pocit, že spílat majiteli multiplexu bez pádných důkazů není rozumné. Pokud se mýlím a někdo mi dokáže, že nebylo pro obě sítě vydáno stejné TS_ID, rád svůj omyl uznám.
Hezký den všem.
Planar IT-15T2.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Jedine v cem se nemylite je fakt, ze PD a DB mely na strankach CTU stejne TSID, tak jak je v tabulce na mnohoinfo. Mam stav brezen 2013. Ale tim to konci.

TSID stanovuje CTU na zaklade zadosti operatora a to ve formatu 0xVVZZ, kde VV je operator a ZZ je poradove cislo. I kdyby udelal chybu v opravneni az CTU, mohl to Parizek ihned reklamovat. A do doby vyreseni pouzivat svoje spravne dle "0xVVZZ".

Ty dalsi reci o nejakem kolecku identifikace problemu-CTU vyhodnoti-zpracuje-posle zmenu-posle opravu jsou mimo. Rok si Parizek vysilal identifikatoryv muxu4 jak ho napadly a na zadne kolecko necekal.  Navic, v Brne regmux7 vysila s TSID 0x0401, tedy prazskym TSID, a neodpovida to tak ani puvodnim hodnotam v tabulkach CTU (0x0410) ani aktualnim v tabulkach CTU (0x0F10).

Takze ja bych tu zodpovednost za binec v identifikaci nesvaloval na nekoho jineho nez operatora site.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Hmmm, ale v tom případě by mě zajímalo, k čemu ČTÚ je, protože podle vás si do žádosti můžu napsat jakýkoliv nesmysl, ČTÚ mi vydá oprávnění a já jsem podle něj pak povinen vysílat. Neměl by takovou chybu ČTÚ pohlídat? Tím nechci nikoho hájit a na nikoho poukazovat, pouze mne to zajímá. Opravdu si můžu nechat vystavit oprávnění s chybami? Předpokládám, že ČTÚ má databázi, která nedovolí přiřadit VV k operátorovi, ke kterému nepatří. Tohle mít neošetřené, to by bylo z profesionálního hlediska na pováženou. Očekával bych, že mi ČTÚ odpoví, že dané VV náleží jinému operátorovi a na něj mi oprávnění vydat nemůže.
Planar IT-15T2.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Ja taky nechci ani v nejmensim hajit CTU. Pokud je CTU schopen udelit opravneni, ktere je v rozporu s jejich vlasnimi pravidly (OOP SP/4/07.2011-13) a pokud spravne vysilani pridelenych identifikatoru nasledne vubec nekontroluje, tak je tam neco spatne.
Stejne tak je neco spatne u operatora site, ktery ma v zadosti chyby nebo si nezkontroluje udelene opravneni a nasledne se nijak aktivne nesnazi problemy s identifikaci ve vlastni siti resit.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ano, myslím, že jsme našli společnou řeč.
Planar IT-15T2.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Dobrý den všem, můžete mi prosím potvrdit mojí domněnku o stejném TSID u "MUX4" a "Regionální síť 7" v Praze CH42 a CH37 vysílač Ládví?
TSID: 0x0401(1025d)
Je to chyba, nebo záměr? Dá se s tím něco dělat? ČTÚ?
Předem děkuji za info.

TS_ID není Transponder ID ale Transport Stream ID !!!


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
To je sice pravda, ale na diskutovany problem to nema zadny vliv.  ;)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
To je sice pravda, ale na diskutovany problem to nema zadny vliv.  ;)
To je sice pravda, ale pořádek muší byť :-)
Že v tom mají Pařízek a ČTÚ chaos a oběma je to jedno, je bohužel styl, jakým oba fungují.


molinari

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Problém vyřešen, Transport Stream ID u "Progress Digital" je opraven na 3841.
Děkuji všem za plodné příspěvky, panu Janu Šedivému za intervenci na ČTÚ a technikům
Progress Digital za rychlé provedení změny.
« Poslední změna: 22. 05. 2013, 07:46:53 od molinari »


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Problém vyřešen, Transport Stream ID u "Progress Digital" je opraven na 3841.
Děkuji všem za plodné příspěvky, panu Janu Šedivému za intervenci na ČTÚ a technikům
Progress Digital za rychlé provedení změny.


Změna možná rychlá i pozitivní, avšak spojená s opětovným přelaďováním tv přijímačů. Nicméně - velmi pozitivně mne překvapilo, že Progress Digital o tomto kroku informuje na svém webu. Tudíž - pane Pařízku, pochvala! Možná se přece jen postupně naučíte vůči veřejnosti vystupovat korektně!  ;)

http://www.progressdigital.cz/aktuality


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
kontroloval jsem 3 různé přijímače (3 různá čipová řešení), všechny jedou i pod novým ID bez potíží.
Pravda je, že ani předtím, v době stejných ID, neměly potíže s příjmem obou muxů.
Teď by se měli ozvat ti, kterým příjem zlobil, zda právě toto byl původce problémů s laděním, sekajícím se příjmem, nepřítomností EPG,...


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Muzu potvrdit zmenu TSID regmuxu7 v Brne na 3841 (0x0f01), tedy na "prazske ID".