Autor Téma: Rušení 51., 53. kanál Praděd  (Přečteno 3454 krát)

Martin V

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Rušení 51., 53. kanál Praděd
« kdy: 12. 05. 2013, 22:34:45 »
Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Jsem z ValMezu a chytám dvb-t z Pradědu, 36./53./51. kanál. (Bydlíme pod kopcem, Ostrava a Radhošť jsou nechytatelné, jako zálohu máme Kojál, ale jen pro 1. a 2. mpx, bo mpx 3 na 59. kanále nechytneme).
Cca před týdnem nám začalo rušení/zeslabení na kanále 51. a 53., takže jsou tyto dva mpx kostičkované, a většinu času nepoužitelné. Mpx 2 jsem přeladil na Kojál, ale pro mpx 3 nemám náhradu.
Nějaké nápady?
Dodám, že z Olomouce nic nechytneme, a pro nový 50. kanál mpx 7 z Olomouce mi přijímač ukazuje 0 síla / 0 kvalita, takže odsud by problém neměl být.
Jediná velká tv Philips si s tím poradí, ale zbytek baráku je na samostatné přijímače, Gogen 137 apod., a levnou tv Gogen, a tihle si s tím už neporadí.
Předem dík za rady.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rušení 51., 53. kanál Praděd
« Odpověď #1 kdy: 12. 05. 2013, 23:15:05 »
Máš tam zesilovač?


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Rušení 51., 53. kanál Praděd
« Odpověď #2 kdy: 12. 05. 2013, 23:42:55 »
Máš tam zesilovač?
dobrá otázka
Jediná velká tv Philips si s tím poradí, ale zbytek baráku je na samostatné přijímače, Gogen 137 apod., a levnou tv Gogen, a tihle si s tím už neporadí.
...
asi ano
...
co nějaké info o rozvodu signálu?
Honda Enduro Team


PerkeNo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rušení 51., 53. kanál Praděd
« Odpověď #3 kdy: 13. 05. 2013, 11:46:50 »
Na Ostravu a Radhost pres kopec taky nevidim. Jako primarni mam Kojal vsechny 3 muxy. Zaroven chytam odrazem Lysou horu, Ostravu a Opavu-Hurka a z boku Praded. Jenomze DVB-T mam nachylnejsi na pocasi nez byl analog. V zime kdyz bylo pod -5 °C tak kostickoval obraz. Musel jsem otocit na Praded, cimz jsem prisel o odrazem chytane vysilace a hlavne mux4 (Opava-Hurka). Olomouc jsem chytil slabe mux4 na 44k. jen v zime, kdyz byly asi vyjimecne prijmove podminky. Antena je Color Standard a zesilovac Teroz 15db. TV Samsung si se slabym signalem moc neporadi, narozdil od STB Strong.
Tak asi tak pro Valmez za kopcem.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Rušení 51., 53. kanál Praděd
« Odpověď #4 kdy: 13. 05. 2013, 12:04:15 »
Něco podobného už jsem viděl taky,tentokrát byl v "akci" krám jménem Optibox 7750T. To bude asi srovnatelný šunt z těmi Gogeny. Po výměně za Diboxe vše v pořádku.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rušení 51., 53. kanál Praděd
« Odpověď #5 kdy: 13. 05. 2013, 12:24:01 »
Typický příklad situace - kterou žádná internetová diskuse a věštění z křišťálové koule nepomůže. Mohl "vyhnít" s dešti kabel nebo předzesilovač v anténě (pokud tam je), ale bez měření popisovaných "fajnych" příjmových podmínek skutečně poradit nelze. Telefon na místního anténáře ve Val-Mezu určitě autor dotazu hravě najde....


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Rušení 51., 53. kanál Praděd
« Odpověď #6 kdy: 13. 05. 2013, 13:36:42 »
gogen šmejd

více antén=více směrů a tedy nenastane "otočením jsem přišel o..."

proměřit, sloučit.

Další věc je co píše Amos.
Říkat tomu rušení, když netušíte co to způsobuje, je nesmysl.
Plus už položený dotaz: jak vypadá rozvod?


Martin V

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rušení 51., 53. kanál Praděd
« Odpověď #7 kdy: 13. 05. 2013, 17:25:35 »
Takže díky všem za odpovědi.

Zesilovač mám (v suchu na půdě), napájení k němu jede.
"Vyhnití" kabelu od antény, tak to mne nenapadlo, předpokládal bych, že to vydrží, kabel tam je nějaký takový zlatý střed, každopádně ten kabel zkontroluji.
Kabely a antény mají 20 roků, rozbočovače jsem měnil, když jsem s dvb-t začínal, byly už zjevně napůl rozsypané. Plus mi anténař poladil sloučení dvou antén, toho Pradědu a Javorníku (u FpR, mux 4, 42. k).

No dál asi stejně volám anténaře, já jen, že ten stávající už nadobro skončil, a druhý nemá moc dobré reference...

A pls, nějaké tipy na konkrétní typy na ty přijímače Dibox?