Autor Téma: Stejný TSID (Transponder ID) u muxů "Progress Digital" a "Digital Broadcasting"?  (Přečteno 273435 krát)

ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Teď by se měli ozvat ti, kterým příjem zlobil, zda právě toto byl původce problémů s laděním, sekajícím se příjmem, nepřítomností EPG,...
S TSID muze souviset jediny problem - problem s ladenim na Sony, TeVeMaster T1 v Praze. EPG, ani sekani obrazu v muxu4 s tim nesouvisi.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
na Sony Bravia KDL 40E4000 nadále k42 Praha nenaladím


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Já jsem teď ve stavu, že buď naladím "MUX4" anebo "Regionální síť 7".

Problém vyřešen, Transport Stream ID u "Progress Digital" je opraven na 3841.

Muzete to upresnit, zda uz naladite mux4 i regmux7 bez problemu soucasne a na jakem prijimaci?


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Sony Bravia KDL  40W4000, software D.E-LS-BE-C.T.BIQ-A.CY.BE  nenaladí k42 Praha. Jinak k37 Ládví naladím i s EPG, taky naladím i s EPG mux4 k25 Jablonec. Ladil jsem automat. i manuálně postupně. Na k42 se zastaví na pár vteřin a pak jede na k43 (můžu chytat i Ještěd)
« Poslední změna: 22. 05. 2013, 11:09:14 od pepa novák »


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Po změně TSID už mi Dreambox 7020 HD naskenuje a uloží všechny muxy v pořádku. Konflikt s K37 a K42 tedy vyřešen. Sekání obrazu v muxu však 4 zůstává.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Po změně TSID už mi Dreambox 7020 HD naskenuje a uloží všechny muxy v pořádku. Konflikt s K37 a K42 tedy vyřešen. Sekání obrazu v muxu však 4 zůstává.
Tak slava.  :)  Ale co tedy znamenal tento prispevek?
Zkusil jsem znovu naladit a stále stejné, K42 se nenaladí.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak slava.  :)  Ale co tedy znamenal tento prispevek?
Zkusil jsem znovu naladit a stále stejné, K42 se nenaladí.
To je chování Sony Bravia KDL-40W4500 po opravě TSID.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
A vycistil jste nejprve "piratske" programy z k37? (viz http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3033.msg44632#msg44632)


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
A vycistil jste nejprve "piratske" programy z k37? (viz http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3033.msg44632#msg44632)
K37 vůbec nemám naladěn, pouze mux ČT na K53 (kdo to má pořád ladit a nastavovat dokola).
Ještě zkusím vymazat i tyto.

Update: Výmaz programů nestačil, pomohlo až obnovení do továrního nastavení. Pak už bylo naladění všech muxů v pořádku.
« Poslední změna: 22. 05. 2013, 15:40:26 od pajas2 »
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Pak uz jen hypoteticka otazka, kterou uz ted nevyzkousite.  :) Nestacilo misto tovarniho nastaveni provest auto ladeni nebo rucni ladeni k37 a pak teprve k42?


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pak uz jen hypoteticka otazka, kterou uz ted nevyzkousite.  :) Nestacilo misto tovarniho nastaveni provest auto ladeni nebo rucni ladeni k37 a pak teprve k42?
Mám starší Sony 32S2530 a při ručním ladění nic z už naladěných programů neodmaže ani neaktualizuje. Podobně jako u Technisatu (kde je to trvale) existují po ručním ladění dvě tabulky, kde vlevo je výsledek ručního ladění (po opuštění menu zanikne) a vpravo je seznam programů. Samotné ladění tedy nestačí, je potřeba nejdřív odmazat nebo po ručním ladění K37 přepsat všechny pozice ze starého K37.
Tento starý typ si se stejným TSID poradil o něco lépe - výsledkem byly pro každý program dvě pozice - jedna na K37 a druhá na K42, z nichž jedna fungovala.


konradek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak za sebe musím říci, že změna TSID pomohla. Na Sony 40W4000 jsem dnes již bez problému kanál 42 naladil a na Philipsu, který jsem uváděl také.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pak uz jen hypoteticka otazka, kterou uz ted nevyzkousite.  :) Nestacilo misto tovarniho nastaveni provest auto ladeni nebo rucni ladeni k37 a pak teprve k42?

já zkoušel i Vámi uvedené postupy. A taky různě směroval antény na Ládví, Olšanskou, Novodvorskou. problém byl vyřešen až 22.5.2013 odpoledne, zjevně nějakou technickou úpravou vysílání na k42.  Dle ohlasů ve stejné době začala Sony Bravia ladit k42 i dalším zde diskutujícím.
Jen znova konstatuji k25 Jablonec mi celou dobu šel naladit i s EPG a ten k42 jsem nemohl naladit jen na Sony Bravia, ostatní mé TV (LG, Samsung, Finlux) problém s k42 neměly.
Docela by mi zajímalo v čem byl problém a co udělá Sony, aby Bravia fungovala jako jiné TV.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Myslím, že je celkem jasné, že přijímače které měly problém, s TSID pracují. Zatímco ostatní přijímače nikoliv a proto jim stejná hodnota nevadí. Např. můj USB TV stick s ním nepracuje a tak funguje bez problémů.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)