Autor Téma: Měřicí přístroje pro DVB-T  (Přečteno 58001 krát)

zdenek stepanek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Měřicí přístroje pro DVB-T
« Odpověď #15 kdy: 21. 04. 2010, 09:53:55 »
Signál se většinou měří před předzesilovačem a ne až za ním  :)

To je dobra blbost... Meri se samozrejme nejprve pred nim, podle toho se nasmeruje antena a pak za zesilovacema, propustma, zadrzema, rozbocovacema i slucovacem, nejlepe i za ucastnickou zasuvkou. Proste za vsi biziterii. Vsechny tyhle veci dokazi se signalem zamichat nebo ho oriznout a pak je v haji. K cemu nam je kdyz pred zesikem je signal jak vino a v zesiku se nejak pokazi a uz je z toho jen osklivy sum... Toliko teorie a ted praxe:

Jake jsou cenove relace zacatecnickych meraku? Aby to zmerilo samozrejme silu signalu a alespon BER. I kdyz me prohlasite za kacire, kvuli cene by mi stacil i nejakej settopbox co tyhle veci ukazuje v menu...
« Poslední změna: 21. 04. 2010, 09:57:13 od zdenek stepanek »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Měřicí přístroje pro DVB-T
« Odpověď #16 kdy: 21. 04. 2010, 15:37:23 »
Signál se většinou měří před předzesilovačem a ne až za ním  :)

To je dobra blbost... Meri se samozrejme nejprve pred nim, podle toho se nasmeruje antena a pak za zesilovacema, propustma, zadrzema, rozbocovacema i slucovacem, nejlepe i za ucastnickou zasuvkou. Proste za vsi biziterii. Vsechny tyhle veci dokazi se signalem zamichat nebo ho oriznout a pak je v haji. K cemu nam je kdyz pred zesikem je signal jak vino a v zesiku se nejak pokazi a uz je z toho jen osklivy sum... Toliko teorie a ted praxe:

Jake jsou cenove relace zacatecnickych meraku? Aby to zmerilo samozrejme silu signalu a alespon BER. I kdyz me prohlasite za kacire, kvuli cene by mi stacil i nejakej settopbox co tyhle veci ukazuje v menu...
Na změření signálu kdesi za účastnickou zásuvkou vůbec nepotřebuješ, aby ten měřák měl napájení do vstupu - příště trochu mysli a zjistíš, o čem je v tom měření řeč...
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Měřicí přístroje pro DVB-T
« Odpověď #17 kdy: 06. 01. 2014, 18:11:20 »
Mohl by mi prosím někdo z profesionálú ozřejmit, který "nižší" typ přístroje Rover disponuje měřením impulsní odezvy?
« Poslední změna: 06. 01. 2014, 18:24:46 od Karlos66 »


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Měřicí přístroje pro DVB-T
« Odpověď #18 kdy: 06. 01. 2014, 22:10:49 »
Mohl by mi prosím někdo z profesionálú ozřejmit, který "nižší" typ přístroje Rover disponuje měřením impulsní odezvy?
atom light stc
staci google nebo web vyrobce, distributora...


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Měřicí přístroje pro DVB-T
« Odpověď #19 kdy: 06. 01. 2014, 22:31:36 »
Mohl by mi prosím někdo z profesionálú ozřejmit, který "nižší" typ přístroje Rover disponuje měřením impulsní odezvy?
atom light stc
staci google nebo web vyrobce, distributora...
díky, ale ono to není zas tak jednoduché a ty modelové řady jsou dost nepřehledné. Našel jsem ještě toto:
http://www.satmarket.de/product_info.php?pName=rover-hd-one-stc-dvbs-s2-dvbt-h-t2-opt-dvbc-c2-opt-docsis-ds-p-1637&language=en
na jiném webu je napsáno, že echo měří taky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Měřicí přístroje pro DVB-T
« Odpověď #20 kdy: 06. 01. 2014, 22:50:33 »
Mohl by mi prosím někdo z profesionálú ozřejmit, který "nižší" typ přístroje Rover disponuje měřením impulsní odezvy?
atom light stc
staci google nebo web vyrobce, distributora...
díky, ale ono to není zas tak jednoduché a ty modelové řady jsou dost nepřehledné. Našel jsem ještě toto:
http://www.satmarket.de/product_info.php?pName=rover-hd-one-stc-dvbs-s2-dvbt-h-t2-opt-dvbc-c2-opt-docsis-ds-p-1637&language=en
na jiném webu je napsáno, že echo měří taky.
OK, proc ne... neznam komplet vycet. Jen vim, ze nejlevnejsi a nejnizsi Rover, co "umi vse", tim myslim mereni parametru potrebynch pro instalaci (neresim novinky jako DVB-T2 apod.), je Rover Atom Light STC. Jiste jsou i dalsi. No vidim ze je ten vas levnejsi, otazka jestli mu neco "nechybi", duleziteho. Ale nemam ted cas to prochazet detailne.


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Měřicí přístroje pro DVB-T
« Odpověď #21 kdy: 06. 01. 2014, 23:14:20 »
HD ONE neměří impulsni odezvu, Atom ano.
HD ONE nemá TFT displej, Atom ano.
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Měřicí přístroje pro DVB-T
« Odpověď #22 kdy: 08. 01. 2014, 16:24:01 »
HD ONE neměří impulsni odezvu, Atom ano.
HD ONE nemá TFT displej, Atom ano.
a jak mám rozumět tomuto?

podrobněji zde:
http://www.ab-forum.info/download/file.php?id=65836&mode=view
« Poslední změna: 08. 01. 2014, 16:27:00 od Karlos66 »


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Měřicí přístroje pro DVB-T
« Odpověď #23 kdy: 08. 01. 2014, 17:31:57 »
Je fakt, ze podle katalogu "rover hd one stc" echo umi.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Měřicí přístroje pro DVB-T
« Odpověď #24 kdy: 08. 01. 2014, 17:50:36 »
no mi jde o to, jestli je to fakt nebo jen na papíře, Taliáni mají v těch prospektech dost zmatek...


ROHLA JAN

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Měřicí přístroje pro DVB-T
« Odpověď #25 kdy: 16. 01. 2014, 10:45:44 »
Osobně jsem několik let používal Dreamsky TSF-40 a nyní jsem zakoupil Openbox SF-110. Vychází z modelu SF-120, ale je bez DVB-C, což mi nikterak nevadí. Impulsem k nákupu byla nemožnost pečlivého nastavení parabol pro HD programy. Pro mne je limitní hodnota nákupu tak do 15.000, což jsem bohatě dodržel. SF-110 mne vyšel na 10.500 s DPH a doufám, že se mi zase za pár měsíců zaplatí..... 8)
Věnuji se problematice TV/R příjmu více než 25 let, není to mé hlavní zaměstnání, ale sem-tam někomu vycházím vstříc....


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Měřicí přístroje pro DVB-T
« Odpověď #26 kdy: 16. 01. 2014, 12:58:27 »
No nevím, Dreamsky se dal aspoň chytit do ruky, ale Openbox SF-110 už ani to. Navíc, hlavním mottem v DVB-T bude zřejmě v následujících měsících až letech ochrana před LTE...


Ján Slovík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Měřicí přístroje pro DVB-T
« Odpověď #27 kdy: 21. 04. 2014, 17:31:37 »
Prosím Vás, nemá niekto skúsenosti s meracím prístrom OpenBox SF-120 ?
Čítal som jeho popis:
http://www.zoznam.sk/4983/openbox-sf-120-vsestranny-dvb-s-s2-c-t-t2-merici-pristroj/,
ale zaujímali by ma praktické skúsenosti, alebo názor tých, čo sa s ním už stretli, či pracujú s nim.
Príp. aký iný mer. prístroj (lepší) by ste odporučili v podobnej cenovej hladine.



gagarin1

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Měřicí přístroje pro DVB-T
« Odpověď #28 kdy: 21. 04. 2014, 17:48:34 »
Není to měřák, je to kombo set-top-box v kufříku. Na nějaký orientační měření pozemáku (T/T2) a satelitu (S/S2) asi dobrý, na kabelovku (C) bych s tím nelezl.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Měřicí přístroje pro DVB-T
« Odpověď #29 kdy: 21. 04. 2014, 18:47:45 »
Prosím Vás, nemá niekto skúsenosti s meracím prístrom OpenBox SF-120 ?
Čítal som jeho popis:
http://www.zoznam.sk/4983/openbox-sf-120-vsestranny-dvb-s-s2-c-t-t2-merici-pristroj/,
ale zaujímali by ma praktické skúsenosti, alebo názor tých, čo sa s ním už stretli, či pracujú s nim.
Príp. aký iný mer. prístroj (lepší) by ste odporučili v podobnej cenovej hladine.
vyhozené peníze, to si raději kup za 160-180€ dreamboxSe800hd klona s tripletunerem a nainstaluj patřičné pluginy, bude to určitě ukazovat věrněji jak toto zařízení.