Autor Téma: Stav v regionální síti 7  (Přečteno 230720 krát)

ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #360 kdy: 12. 05. 2016, 00:52:21 »
Nevim, s bubenikem RP na pivo nechodim, ale souhlas RRTV s prevodem casti podilu neznamena, ze k tomu prevodu na Progress Digital (RP) nakonec skutecne doslo...
« Poslední změna: 12. 05. 2016, 00:59:30 od ivovi »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #361 kdy: 12. 05. 2016, 05:19:16 »

Jen mi není jasné, jak si RetroMTV může stěžovat na kvalitu, když sama nedokáže odbavit signál ani s korektním prokladem, občas ani s korektní úrovní černé :-)
Podle Retra mají odbavení za který se nestydí.Je ale prvada že v internetovém vysílání a v IPTV mají kvalitu obrazu i zvuku dobrou.Nevím jak na satelitu.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #362 kdy: 12. 05. 2016, 07:05:07 »
Jak jsem už (nejednou) napsal, zájem o HD je u běžných diváků a správců STA na jeho okraji. Přesvědčil jsem se (a stále přesvědčuji) o tom při nabídce rozšíření STA nebo ITA o možnost příjmu RS7. Samozřejmě, že jde o oblast kde je bezproblémové pokrytí MPXem3, takže ČT:D/art v RS7 nikdo neřeší, protože ho mají právě v MPXu3 a o ty ostatní stanice (byť jsou ČT v HD) jdou mimo "tv potřeby" běžných diváků. A je potřeba si uvědomit, že drtivé většině (odhaduji tak 90 - 95%) tv diváků je jakýsi další program v HD (ČT24 HD) úplně ukradený, protože jde o to co se na takovýchto tv vysílá za obsah a nikoliv kvalitu.

No tak jestli to ve většině případů vedou jako správci takoví pi....i kteří to dělají jen kvůli přivýdělku k důchodu a proto je prakticky, nejenom STA, nic nezajímá jako koneckonců např. ve vedlejším vlákně tak se tomu nezájmu vůbec nedivím.
Ohledně toho ČTD/Art co se týče dvou sítí přece všichni víme jak to bylo. Pláclo se to nejdřív pouze do RS7, lidi začali řvát že to nechytnou, tak byli nuceni to strčit ještě do trojky. A od té doby už to nikdo neřešil.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #363 kdy: 12. 05. 2016, 08:11:24 »
Právě proto se pokrytí rozšířilo skrz MPX3. Čili koza se nažrala a vlk zůstal celý! Ovšem v současné době je možnost příjmu ČT:D/art díky tomu, že je jak v MPX3 tak i v RS7 víc než dobrá a spokojeni jsou jak v ČT, tak i diváci. Není důvod tento program ani z jedné uvedené vysílací sítě vyřazovat. A ČT24 v HD verzi je naprostá zbytečnost, jedná se o zpravodajský program, kde se HD využije max u studiových diskusí, případně nějakých převzatých pořadů, u aktuálních zpravodajských příspěvků (např. někde z válečné oblasti) je tamní štáb vůbec rád, že něco natočí a určitě nemá čas ani zájem řešit ještě nějaké HD! Ti jsou rádi když to přežijí ve zdraví....  ;D ;D ;D
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #364 kdy: 12. 05. 2016, 08:13:03 »
Na důchodce bych to až tak nesváděl,je to neinformovaností a následně vysraností,v neposlední řadě nenažraností,přeberte si to jak chcete,ale o HD signál zájem je -viz třeba TVP 1,2,STV1 ap! :(
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #365 kdy: 12. 05. 2016, 08:14:02 »
Právě proto se pokrytí rozšířilo skrz MPX3. Čili koza se nažrala a vlk zůstal celý! Ovšem v současné době je možnost příjmu ČT:D/art díky tomu, že je jak v MPX3 tak i v RS7 víc než dobrá a spokojeni jsou jak v ČT, tak i diváci. Není důvod tento program ani z jedné uvedené vysílací sítě vyřazovat. A ČT24 v HD verzi je naprostá zbytečnost, jedná se o zpravodajský program, kde se HD využije max u studiových diskusí, případně nějakých převzatých pořadů, u aktuálních zpravodajských příspěvků (např. někde z válečné oblasti) je tamní štáb vůbec rád, že něco natočí a určitě nemá čas ani zájem řešit ještě nějaké HD! Ti jsou rádi když to přežijí ve zdraví....  ;D ;D ;D
Třeba je to kvůli diváckým i-reportérům, kteří zdarma dělají práci za ČT a z mobilů posílají HD :D


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #366 kdy: 12. 05. 2016, 08:22:52 »
"...ale o HD signál zájem je -viz třeba TVP 1,2,STV1 ap!" To jistě je, ale tak u 10% diváků, ostatních 90% nějaké HD vůbec nezajímá, byť HW na jeho sledování v drtivé většině (myšleno tv s možností příjmu v MPEG4/AVC, neřešme nějaké T2 s HEVC) mají a přesto řeknou, že je HD nezajímá! Mám bohaté zkušeností a za sebou stovky instalaček STA/ITA a s lidmi musím jednat téměř neustále, takže vím o co jde! A co se funkcí různých předsedů a správců týká, tak tam je problém v tom, že to nikdo (díky neustálým hádkám se spoluvlastníky nebo družstevníky) v 99% případů nechce dělat a pak to vypadá jak to vypadá, tzn., že se tam dostávají různí lidé, kterým jde nejčastěji o vlastní prospěch z různých zakázek (ona ofiko odměna za tyto funkce je více než směšná) než o nějaké společné blaho. A jednání s lidmi v současnosti, kdy každý blábolí jen o svých právech a o tom co on chce a na co má nárok, to je kapitola sama pro sebe! Kdysi by to partaj trošku srovnala, díky uličním organizacím, ale dneska...? Nikdo z kompetentních tam nahoře v partajích nemá zájem nic řešit!
« Poslední změna: 12. 05. 2016, 09:02:45 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #367 kdy: 12. 05. 2016, 08:25:34 »
@Áda: To určitě jo, ty "HD" videa z MT jsou opravdu HD, jen co je pravda!  ;D ;D ;D
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #368 kdy: 12. 05. 2016, 08:44:59 »
Podle Retra mají odbavení za který se nestydí.Je ale prvada že v internetovém vysílání a v IPTV mají kvalitu obrazu i zvuku dobrou.Nevím jak na satelitu.
Tak ještě aby o sobě tvrdili, že je špatné :-) Kvalita obrazu ale za moc nestojí, jak v UPC tak v RS4. Jen není tak zničená kompresí jako u Óčka Goldv Muxu3.


Libor Dospiva

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #369 kdy: 12. 05. 2016, 09:28:56 »
Tak já se hlásím k těm 10% ;) Naštěstí naše STA má všechny dostupné programy v HD (ČT, STV, TVP), takže si každý může vybrat, jak kvalitně či nekvalitně se chce dívat.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #370 kdy: 12. 05. 2016, 14:15:39 »
Právě proto se pokrytí rozšířilo skrz MPX3. Čili koza se nažrala a vlk zůstal celý! Ovšem v současné době je možnost příjmu ČT:D/art díky tomu, že je jak v MPX3 tak i v RS7 víc než dobrá a spokojeni jsou jak v ČT, tak i diváci. Není důvod tento program ani z jedné uvedené vysílací sítě vyřazovat.

Tak já se hlásím k těm nespokojeným, byť je mi to samozřejmě houbelec platné. K čemu tu namísto jiného programu máme Déčko z RS7 když půlku Moravy tady pokrývá Kojál? Použití RS7 bych snad pochopil leda v místech kam nedosáhne MUX3 ale jinak ne.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #371 kdy: 12. 05. 2016, 14:35:26 »
Ne každý bydlí v dosahu Kojálu! Nemůžeš brát vše co se příjmu týče podle sebe (když to lze přijímat v mé lokalitě, musí to tak fungovat i v jiných), to mě silně připomíná "výroky " jistého západočeského hudebníka, který se držel hesla, "podle mých příjmových podmínek, soudím i příjmové podmínky jiných, napříč naší republikou"! A to je špatně!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #372 kdy: 12. 05. 2016, 20:18:25 »
Podle Retra mají odbavení za který se nestydí.Je ale prvada že v internetovém vysílání a v IPTV mají kvalitu obrazu i zvuku dobrou.Nevím jak na satelitu.
Tak ještě aby o sobě tvrdili, že je špatné :-) Kvalita obrazu ale za moc nestojí, jak v UPC tak v RS4. Jen není tak zničená kompresí jako u Óčka Goldv Muxu3.
Mohu potvrdit, že z IP STB leze Retro o dvě třídy lepší kvalita obrazu, než byla v RS7. Taky tam za přenos neplatí, tak je jim to jedno. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #373 kdy: 13. 05. 2016, 14:27:10 »
Ne každý bydlí v dosahu Kojálu! Nemůžeš brát vše co se příjmu týče podle sebe (když to lze přijímat v mé lokalitě, musí to tak fungovat i v jiných), to mě silně připomíná "výroky " jistého západočeského hudebníka, který se držel hesla, "podle mých příjmových podmínek, soudím i příjmové podmínky jiných, napříč naší republikou"! A to je špatně!

Pouze za sebe ne, v tomto případě si troufám tvrdit že mluvím skoro za celou střední Moravu anebo přinejmenším za Olomoucko kde toto zcela nesmyslné dvojí vysílání funguje. Bylo by zajímavé kdyby zde napsali zkušenosti i jiní z jiných regionů.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #374 kdy: 19. 08. 2016, 10:08:16 »
V noci ze vcerejska na dnesek jsem v regmux7 zaznamenal rozpad obrazu CT HD. Od obcasnych vypadku po dobu asi hodiny az po uplne zaseknuty obraz kolem 0.30. Rano uz to vypadalo bez problemu. Vysilac Brno Barvicova, signal perfektni (preBER e-5). Vypadky i na CT Art, Kinosvet bez vypadku. Asi problem distribuce CT na headend nebo skladani muxu.