Autor Téma: Stav v regionální síti 7  (Přečteno 230711 krát)

Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #270 kdy: 28. 08. 2014, 13:44:01 »
Tož strýcové,to je dobrá zpráva,myslím,že na tom Valašsku to bude zajímat hodně lidí,hlavně ČT-D a ikdyž zde postup digitalizace byl pomalý šnek a čekalo se takovou dobu jen na dokrytí Muxů 1 a 2,tak žádná masivní expanze do satelitu se tehdy nekonala.Kolega hlásil,že to v tuto chvíli ještě nejede,ale kdo sa dočká... :)


A už je to spuštěné? Nechce se mně něco zkoušet až budu mít čas pokud to ještě nevysílá.

Má ten Vsetín RS7 v reálu stejné pokrytí jako Mux4, případně lepší nebo horší. Mám promlémy s RS7 ze Zlína a chci zkusit tu RS7 ze Vsetína. Mux 4 ze Vsetína jsem kdysi zkoušel ale je velmi slabý. Zlín mám sice silný ale je tam plno chyb a rozpadá se obraz. Terénní profil z Lysé mám bez jakékoliv překážky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #271 kdy: 28. 08. 2014, 16:11:10 »
Nevím jak u vás ale zde na blanensku Veselice vysílá.HD programy o které mi hlavně jde jsou na mých Philipsech špičkový a signál je ještě lepší  než u muxu4 díky použité  anténě plzeň síto.Tak za mě perfekt.


P. H.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #272 kdy: 08. 09. 2014, 19:18:25 »
...narazil jsem na celkem zajímavé údaje ohledně datových toků v RS7 http://www.dxradio.cz/blog/category/Televize
Podle dobrých informací z ČT zatím není zájem rozšiřovat síť a zvyšovat náklady na distribuci, takže třeba Šumperk-Háj má "smůlu", protože se čeká jak dopadne DD2 apod. blablabla
A "třeba" prý v příštím roce bude situace jiná... jen doufám že pokud jej někdy spustí, nebudou programy ČT HD v RS7 mazanice jako Rebel, Relax a další :o
Podobná situace byla s MUX4, dva dny před spuštěním Háje vyřadili Novu HD


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #273 kdy: 15. 09. 2014, 09:55:09 »
Neco na tom bude. Dlouhodobemu mereni se tezko konkuruje, ale z testu zaznamu co mam to vypada, ze celkovy tok CT v regmuxu7 behem letoska poklesl z nejakych 23 na asi 21 Mbps.

Ale horsi nez samotny nizsi datovy tok je podivne se chovajici koder nebo tvarovac datoveho toku. U CT HD jde o znamy problem rozpadajiciho se obrazu pred strihem pri dynamicke scene. A u CT Decko/Art zase rozpad obrazu pri stmivacich efektech. To je docela tezko pochopitelne, kdyz obraz Decka ma dost pres 5 Mbps a v muxu3 se takovy rozpad pri mnohem nizssim datovem toku nekona.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #274 kdy: 15. 09. 2014, 11:18:40 »
Ono to vypadá, že kodéry neumí  kromě ČRa pořádně nastavit skoro nikdo. ČT:D u UPC v DVB-C se zase chová jak starý DivX - při švenku je vidět výrazné zbytky předchozích snímků v obraze až do následujícího I-framu. Přitom u jiných programů s tímhle výrazný problém není.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #275 kdy: 15. 09. 2014, 12:05:38 »
Neco na tom bude. Dlouhodobemu mereni se tezko konkuruje, ale z testu zaznamu co mam to vypada, ze celkovy tok CT v regmuxu7 behem letoska poklesl z nejakych 23 na asi 21 Mbps.

Ale horsi nez samotny nizsi datovy tok je podivne se chovajici koder nebo tvarovac datoveho toku. U CT HD jde o znamy problem rozpadajiciho se obrazu pred strihem pri dynamicke scene. A u CT Decko/Art zase rozpad obrazu pri stmivacich efektech. To je docela tezko pochopitelne, kdyz obraz Decka ma dost pres 5 Mbps a v muxu3 se takovy rozpad pri mnohem nizssim datovem toku nekona.
Já se s těmi problémy kdysi setkal u starších TV Samsung, usb-tunerů evolveo Mars a u nějakého sharpa. Tam se ale obraz totálně rozsypal.
Nyní na některých značkách TV je opravdu vidět to co popisujete, při rychlé změně sekvence obraz jakoby zapixeluje. Jinak mám tomu rozumět tak, že hodnoty na měřáku u uvedených programů jsou v pořádku? 


i.nosek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #276 kdy: 15. 09. 2014, 19:42:30 »
Neco na tom bude. Dlouhodobemu mereni se tezko konkuruje, ale z testu zaznamu co mam to vypada, ze celkovy tok CT v regmuxu7 behem letoska poklesl z nejakych 23 na asi 21 Mbps.

Ale horsi nez samotny nizsi datovy tok je podivne se chovajici koder nebo tvarovac datoveho toku. U CT HD jde o znamy problem rozpadajiciho se obrazu pred strihem pri dynamicke scene. A u CT Decko/Art zase rozpad obrazu pri stmivacich efektech. To je docela tezko pochopitelne, kdyz obraz Decka ma dost pres 5 Mbps a v muxu3 se takovy rozpad pri mnohem nizssim datovem toku nekona.
Nyní na některých značkách TV je opravdu vidět to co popisujete, při rychlé změně sekvence obraz jakoby zapixeluje.
S tímhle problémem(vyskytuje se i na ČT2 HD) si neporadí žádný "stroj".Já to viděl zatím na všech "strojích",co mi přišly pod ruku - TV,DVB-T receivery i combo receivery.
lokalita Havlíčkův Brod - parabola KOVOSAT K140,LNB Invacom SNF-031,10m kabel DRAKA AD 10E,receiver Clarke TECH HD 4100PLUS.Kromě toho ještě K120 a LNB INVERTO SINGLE FLANGE BLACK PRO,OP105 a INVERTO BLACK ULTRA TWIN


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #277 kdy: 15. 09. 2014, 20:38:41 »
Stb nebo tv se neřeší, dotaz byl na uživatele iovi, zda a popř. jak jsou či nejsou tyto "kazy" detekovatelné na měřáku.


i.nosek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #278 kdy: 15. 09. 2014, 21:23:36 »
Stb nebo tv se neřeší, dotaz byl na uživatele iovi, zda a popř. jak jsou či nejsou tyto "kazy" detekovatelné na měřáku.
Na měřáku jsem to neměl zatím možnost zjistit,ale na combo receiveru ARIVA250 u jednoho známého jsem kdysi zaregistroval skokový nárůst chybných bitů v transpoder informaci ( hodnota toho nárůstu byla několik desítek-cca 90).Zdali se ten nárůst vztahoval ke střihu scény nemohu posoudit,protože transpoder informace zakrývá téměř celou plochu obrazu.
lokalita Havlíčkův Brod - parabola KOVOSAT K140,LNB Invacom SNF-031,10m kabel DRAKA AD 10E,receiver Clarke TECH HD 4100PLUS.Kromě toho ještě K120 a LNB INVERTO SINGLE FLANGE BLACK PRO,OP105 a INVERTO BLACK ULTRA TWIN


kapetr

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #279 kdy: 15. 09. 2014, 21:56:23 »
Ale horsi nez samotny nizsi datovy tok je podivne se chovajici koder nebo tvarovac datoveho toku. U CT HD jde o znamy problem rozpadajiciho se obrazu pred strihem pri dynamicke scene.
Neodolal jsem a děkuji za tuto informaci.
Bál jsem se, že je problém na straně mé TV či anténní soustavy.

Také možná stojí za zmínku, že ani mplayer/avplay ani VLC uložený transport stream bez úprav nepřehraje. Až když ho ořežu v avidemuxu (s copy/copy), tak ano, ale s častými chybami - po skocích např. vždy hází:
[h264 @ 0x7fa20fc0e3c0]Missing reference picture
[h264 @ 0x7fa20fc0e3c0]reference picture missing during reorder

Jedině xine to přehraje +- OK.
Nicméně všechny SW dekodéry (i HW dekodér Intel Core zabud. grafiky) to zvládají mnohem hůře, než naše TVs.

Možná je opravdu kodér nastaven nějak neobvykle (možná i nestandardně?).

A pokud je to takto obecně známo, tak se divím, že to již není dávno doladěno.

?-/
 


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #280 kdy: 16. 09. 2014, 13:13:06 »
Problem CT HD byl ukazan tady.
Problem CD Decka/Artu je videt na prilozenem obrazku. Jde o nekolik vybranych snimku v casovem useku asi 600 ms behem prechodoveho efektu. Obrazky jsou ze zaznamu stejneho poradu na obou multiplexech ve stejny cas. Oba kraticke zaznamy jsou tady:
http://uloz.to/x3JGThhn/regmux7-ts
http://uloz.to/x9GcEZZv/mux3-ts

Oba problemy nezavisi na prijimaci. Signal je naprosto bezchybny a take samotny TS je bez chyb. Problem prehrat stream z regmux7 ve VLC nemam, problem co popisuje kapetr muze byt jinde.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #281 kdy: 16. 09. 2014, 13:38:38 »
ivovi,
děkuji za informaci.
Ano, bohužel toto je problém, který ne každý "televizní divák" vnímá. Zajímalo by mě ale to, jak lidé,kteří se výstavbou STA zabývají vysvětlí tento problém správcům nebo samosprávám v nájemních domech, kde lidé nadávají, že jim televize buď více a nebo méně pixeluje. Určitě to není nějaká příjemná nebo jednoduchá záležitost.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #282 kdy: 30. 09. 2014, 23:49:18 »
Myslim, ze takova hruzna kvalita jako ma Kinosvet jeste v Cesku nikdy nebyla.

A zda se, ze mensi datovy tok nebude tim hlavnim problemem. Co jsou platne reg. multiplexu 7 nejmodernejsi technologie (slovy Parizka "jako jedna z nejlepších po Tanbergu"), kdyz obsluha te technologie asi nevi co je to MPEG-2 video. Jinak by nemohli vysilat MPEG-2 video bez B snimku (GOP obsahuje jen I a P snimky).


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #283 kdy: 01. 10. 2014, 11:48:26 »
Na Kinosvět se opravdu nedá dívat. To je totální rozmazaná šachovnice, zvuk jak někde ze sudu. Horší, než slovenský mux ZSTV.
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #284 kdy: 01. 10. 2014, 12:09:55 »
Myslim, ze takova hruzna kvalita jako ma Kinosvet jeste v Cesku nikdy nebyla.

A zda se, ze mensi datovy tok nebude tim hlavnim problemem. Co jsou platne reg. multiplexu 7 nejmodernejsi technologie (slovy Parizka "jako jedna z nejlepších po Tanbergu"), kdyz obsluha te technologie asi nevi co je to MPEG-2 video. Jinak by nemohli vysilat MPEG-2 video bez B snimku (GOP obsahuje jen I a P snimky).
Což samozřejmě zhoršuje kompresní poměr, nejspíš proto je to taková bída. Inu odbornící jako vždy. Mimochodem, v RS7 už opravili kódování jako v Muxu4, nebo je to stále po Pařízkovsku? Technisat už jsem dlouho neviděl.