Autor Téma: Stav v regionální síti 7  (Přečteno 230744 krát)

pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #255 kdy: 27. 08. 2014, 20:01:09 »
nakonec to trvalo do vydání IO a KP téměř sedm(!!) týdnů
KP se už hezky dlouho nevydává ...
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #256 kdy: 27. 08. 2014, 20:19:21 »
Formulace byla pouze v průběhu srpna!Žádný jiný termín nebyl zveřejněn u žádného dalšího vysílače.To znamená že to mělo vše fungovat už min. týden to byl ještě průběh srpna.Tento týden je konec srpna.Nevím co se oháníš zákonnou poviností.Snad si nemyslíš že se to bude projednávat ve sněmovně jestli uzákonit aby se povině informovalo o spuštění vysílače.To je snad samozřejmost když se to dělá pro veřejnost!Nevím jaký je problém si gepnout k PC nebo noťasu napsat že ten a ten vysílač bude spuštěný ten a ten den nebo týden,to je fuk a hotovo!


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #257 kdy: 27. 08. 2014, 20:34:25 »
nakonec to trvalo do vydání IO a KP téměř sedm(!!) týdnů
KP se už hezky dlouho nevydává ...

Kmitočtový příděl (KP) se vydává stále. Bez něj není možno zahájit vysílání z daného stanoviště. Pro zahájení musí být vydáno IO, KP a následně povolení k vysílání, vše od ČTÚ. Bez tohoto nelze vysílání zahájit i kdyby byl vysílač na místě sto let a byl pozlacený. Když jsem se svého času zajímal o zahájení vysílání jisté RS z jednoho VS, bylo mi odpovědnými lidmi ze strany provozovatele RS jasně řečeno, že mají IO a KP, ale zatím nemají povolení k vysílání. Takže pokud by se KP nevydával, nemohl by ho provozovatel oné RS mít. Čekal už jen na povolení ČTÚ k vysílání a to stále (údajně) nepřicházelo.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #258 kdy: 27. 08. 2014, 20:38:00 »
Formulace byla pouze v průběhu srpna!Žádný jiný termín nebyl zveřejněn u žádného dalšího vysílače.To znamená že to mělo vše fungovat už min. týden to byl ještě průběh srpna.Tento týden je konec srpna.Nevím co se oháníš zákonnou poviností.Snad si nemyslíš že se to bude projednávat ve sněmovně jestli uzákonit aby se povině informovalo o spuštění vysílače.To je snad samozřejmost když se to dělá pro veřejnost!Nevím jaký je problém si gepnout k PC nebo noťasu napsat že ten a ten vysílač bude spuštěný ten a ten den nebo týden,to je fuk a hotovo!

Kde žiješ? Máš podivné termíny! Tento týden snad ještě stále patří pod měsíc srpen a proto se na něj vztahuje pojem "v průběhu srpna". "Snad si nemyslíš že se to bude projednávat ve sněmovně jestli uzákonit aby se povině informovalo o spuštění vysílače.To je snad samozřejmost když se to dělá pro veřejnost!" Dovolím  si tuto tvou větu navrhnout na titul "vtip roku"! Kde ty na to chodíš?  ;D ;D ;D ;D ;D
« Poslední změna: 27. 08. 2014, 21:17:18 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #259 kdy: 27. 08. 2014, 20:43:18 »
A kde žiješ ty!?Měsíc se stále dělí na začátek,průběh a konec!Průběh srpna je proto minulost!Je konec srpna!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #260 kdy: 27. 08. 2014, 20:56:50 »
A kde žiješ ty!?Měsíc se stále dělí na začátek,průběh a konec!Průběh srpna je proto minulost!Je konec srpna!
Tak strýcu, měl jsem rozepsaný pěkně ostrý příspěvek k agentovi že se naváží do diskutujících když mu chybí věcné argumenty, ale než jsem srovnal děcka do postele tak mě systém odhlásil a teď čtu tuto Tvoji "perlu", takže díky tobě Stasiho nyní ušetřím a k Tobě jediné: 
"... v průběhu měsíce..." nebo "... během měsíce..." se chápe všude na světě, třeba i v orangutánii, období kdykoli od 1. do posledního dne v měsíci !! tzn. blíže neupřesněno někdy v daném měsíci. To už, bohužel, nijak neokecáš  :D


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #261 kdy: 27. 08. 2014, 21:07:59 »
Pokud se to rozjede ještě tento měsíc tak to bude stále konec srpna.To znamená že v průběhu měsíce to bude obecně.Jinak to bude stále konec měsíce.A nevím o tom že bych byl strýc.


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #262 kdy: 27. 08. 2014, 21:11:21 »
"strýcu" je u nás přátelské oslovení  ;)


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #263 kdy: 27. 08. 2014, 21:12:26 »
Jo tak!Jasný.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #264 kdy: 27. 08. 2014, 21:14:48 »
A kde žiješ ty!?Měsíc se stále dělí na začátek,průběh a konec!Průběh srpna je proto minulost!Je konec srpna!
Tak strýcu, měl jsem rozepsaný pěkně ostrý příspěvek k agentovi že se naváží do diskutujících když mu chybí věcné argumenty, ale než jsem srovnal děcka do postele tak mě systém odhlásil a teď čtu tuto Tvoji "perlu", takže díky tobě Stasiho nyní ušetřím a k Tobě jediné: 
"... v průběhu měsíce..." nebo "... během měsíce..." se chápe všude na světě, třeba i v orangutánii, období kdykoli od 1. do posledního dne v měsíci !! tzn. blíže neupřesněno někdy v daném měsíci. To už, bohužel, nijak neokecáš  :D
A kdypak mi ty argumenty chyběly? To co píšu mám vždy podložené svými osobními zkušenostmi. Takže mi rozhodně argumenty nikdy nedocházejí.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #265 kdy: 27. 08. 2014, 23:51:56 »
"A kdypak mi ty argumenty chyběly? To co píšu mám vždy podložené svými osobními zkušenostmi. Takže mi rozhodně argumenty nikdy nedocházejí."

A taky Ti, jak vidím, nikdy nedochází sebevědomí. Měl jsem na mysli zejména Tvé odbočení od pův. tematu Luboše T. (kritika avizovaného spuštění vysílačů RS7, resp. kritika komunikace "Pařízka" s veřejností). Když už Ti nevyšel úplně argument o "avizovaném konci měsíce"... začal ses do něj navážet z druhé strany... Co s tím má společného to, jestli se někdo těší nebo netěší na spuštění nějakých vysílačů, jestli je takových lidí hodně nebo málo, že se mohou zařídit transmodulátory... voják se stará, voják má, a pod. plky, nemá to co dělat s Lubošovým tématem (kritikou nekomunikace spouštění vysílačů s veřejností - ať už si o ní myslí kdo chce co chce...) vidím v tom spíše jen účelový útok na jeho osobu. Z Tvé strany na mě působí někdy až komicky, jak tady neustále z Pařízka děláš div ne charitu která se skoro nesmí kritizovat. Nic takového pokud vím neprovozuje, nečiní nám uživatelům jeho signálů žádné nezištné dobrodiní, nýbrž podniká jako každý jiný, za stejným účelem - ziskem, mimochodem konkrétně s jistou formou společného státního majetku - část.frekv.spektra.. tak o co jde? Má snad nějakou vyjímku mezi pozemšťany, že se nesmí kritizovat? Je přeci možné každou neoprávněnou kritiku na jeho firmu udolat věcnými argumenty, ne? Jenže mám neodbytný pocit, že když už není věcný argument, přijde z Tvé strany obligátní: "kritizovat umí každý, zkus si sám vybudovat vysílač..." a pod. Vůbec, přijde mi zvláštní, že zrovna Tobě, který se ohání profesionalismem, tak nějak vůbec nevadí Pařízkův amaterismus od počátku jeho působení v oboru a jeho důsledky...  asi tak  ;)


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #266 kdy: 28. 08. 2014, 07:04:00 »
Na přispěvky podobného typu nereaguji, ale dnes udělám vyjímku. "... voják se stará, voják má...", tuto formulaci jsem nepoužil já, ale jiný diskutující! Sebevědomí je důležité, zvlášť v dnešní době, to je neoddiskutovatelný fakt (dokonce kamarádova žena má jakousi školící agenturu kde se střední a nejvyšší management privátních i státních firem a úřadů chodit zdokonalovat v seběvědomí, já tam sice nikdy cíleně nebyl, ale při jedné náhodné návštěvě takové "seance" jsem se nestačil divit, co vše lze dnes používat v oblasti vzdělávání pracovníků ;D ;D). A co se Radima Pařízka týče, nikdy jsem ho nehájil a rovněž nebránil jakékoliv kritice jeho osobně nebo jím vlastněných firem! Dokonce jsem mnoho jeho počinů (od dob spuštění jeho sítí) sám (někdy i velmi ostře, což lze zde v diskusi snadno dohledat) kritizoval, takže ani v tomto tvrzení nemáš pravdu. Co se týče údajného (dle tvého názoru) osobního "útoku" na jiného diskutera, nic z toho není pravda, pouze jsem reagoval na jeho nesmyslná tvrzení. A pokud se jedná o mé vyjádření k tomu spouštění dalších VS RS7, tak (ale to jsem zde už uvedl) nejednám na základě nějakých skrytých pohnutek nebo osobních invektív, protože osobně onoho diskutéra neznám a osobně proti němu nic nemám(!), ale pouze na základě mých osobních zkušeností s lidmi ohledně doplňování (nebo jinými slovy rozšiřování) přijímacích soustav ať už spol. antén nebo individuálek. Při spouštění nových vysílačů různých RS (naposled třeba RS8) jsem nikdy žádné takové "těšení se" nebo přímo "nadšení" ze strany potencionálních diváků těchto nově spouštěných DVB-T sítí nezaznamenal. A to mi věř, že vím o čem mluvím, protože při takovýchto událostech kontaktuji e-mailem nebo telefonicky spousty lidí (předsedů/předsedkyň SVJ/BD, majitelů bytovek nebo RD, protože je to pro mě není nic jiného než byznys) a u žádného jsem se s podobnými "projevy" nikdy nesetkal, že by někdo (například) několik dnů před spuštěním každodenně telefonoval a vyptával se "kdy už a jestli už" Spíše se setkávám (co se RS7 a RS8 týče) s velmi vlažnými reakcemi a nikoliv nedočkavě jásavými. Proto podobné "zprávy" o tom jak se někdo nemůže "dočkat" spuštění u mě vyvolávají široký úsměv a nedá mi to na ně nereagovat. Tímto bych tuto diskusi o "nadšení/nenadšení" při spouštění nových vysílačů z mé strany uzavřel. Tímto svým příspěvkem jsem ti to snad vysvětlil obšírným a vyčerpávajícím způsobem. Carpe Diem!
« Poslední změna: 28. 08. 2014, 07:07:20 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #267 kdy: 28. 08. 2014, 12:04:08 »
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #268 kdy: 28. 08. 2014, 12:49:52 »
Jak píše Stasi-DDR - nějaké rozšiřování je opravdu přijímáno velmi vlažně. Obvykle se dotyčný předseda BD/SVJ zeptá na cenu a pokud není rozšíření zadarmo, tak to zůstane u ledu. Kdo má zájem o víc programů, ten má dávno satelit a těm ostatním je šumafuk, jestli jim na obrazovce bliká Nova, Prima nebo něco jiného z těch cca 20 programů, které mají. To jenom na webech jako je tento, je určitá skupina lidí, která danou problematikou žije.


petr sečný

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #269 kdy: 28. 08. 2014, 13:20:46 »
Tož strýcové,to je dobrá zpráva,myslím,že na tom Valašsku to bude zajímat hodně lidí,hlavně ČT-D a ikdyž zde postup digitalizace byl pomalý šnek a čekalo se takovou dobu jen na dokrytí Muxů 1 a 2,tak žádná masivní expanze do satelitu se tehdy nekonala.Kolega hlásil,že to v tuto chvíli ještě nejede,ale kdo sa dočká... :)