Autor Téma: Stav v regionální síti 7  (Přečteno 230707 krát)

Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #210 kdy: 26. 07. 2014, 12:15:28 »
Informace o důvodu té výluky 5. srpna se k mé osobě dostala úplnou náhodou jako "přílepek" jiné informace o této (RS7/MPX1a) síti. Osobně jsem po tom nepátral ani neinicioval jakékoliv akce v této záležitosti. Je to stejně v nočních hodinách, takže se to dotkne minima diváků sledující tv programy v této síti. A ten důvod je naprosto banální a z technického hlediska běžný a ničím nevybočující z technických záležitostí, které se dějí i v ostatních vysílacích sítích v ČR. Nic víc ani míň v tom nevidím. Jen nemám rád příspěvky typu "jestli by redakce nemohla zjistit tamto nebo ono" apod.! Pokud chci nějakou informaci proč něco bude tak nebo onak vyvinu svou aktivitu po jistých liniích a potřebné skutečnosti si zjistím. Ale nemám potřebu je nikde veřejně ventilovat. Protože to, že si je zjistím já, to přece může kdokoliv jiný, kdo má zájem.  ;D ;D ;D
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


MiPo77

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #211 kdy: 03. 08. 2014, 22:21:08 »
V databázi ČTÚ se objevily 2 nové příděly pro RS7:
BEROUN LHOTKA    38    H    REGIONÁLNÍ SÍŤ 7    0x3121    0x0F02    14° 06' 27"    49° 59' 45"    458    316    DVB-T
BLANSKO VESELICE    50    V    REGIONÁLNÍ SÍŤ 7    0x3121    0x0F10    16° 42' 14"    49° 23' 21"    582    501    DVB-T


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #212 kdy: 03. 08. 2014, 22:45:08 »
Tak to jsem moc zvědav jestli tu Veselici spustí.Třeba to spustí společně s Deblínkem.Uvidíme,třeba se to konečně pohne kupředu.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #213 kdy: 03. 08. 2014, 23:25:10 »
Jen nechápu proč má vysílat vertikálně když má vysílat horizontálně.Žádně další vysílače takto vysílat už nemají,kdo udělal chybu v ČTÚ?


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #214 kdy: 04. 08. 2014, 08:45:01 »
To fakt vymysleli geniálně!Mux 4 vysílá H a RS7 má vysílat V.Nad tímto rozhodnutím jim fakt děkuji!Strašný!Pokud se to spustí.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Josef Zavřel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 323
  • Místní i dálkový příjem DVB-T/T2 CZ,SK a FTA SAT
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #215 kdy: 04. 08. 2014, 09:18:51 »
Hezký den všem.
Luboši,máte pravdu a souhlasím s Vámi ohledně té Veselice.Umístění vysílače asi pro region nebylo až tak nešťastné,jako nešťastné by bylo vysílání z jednoho stanoviště ve dvou polarizacích.Na síto otočené na Vídeň mě mux 4 na K44 (H) z Veselice (0,5KW?) jede bez kostečkování.Nakmitává to z boku,ale nic mě to neruší.Ten dosah vysílače je proti výkonu AS a také vzhledem k terénu dobrý.Z Brno Barvičova vysílají oba provozovatelé (p.Pařízek i ČRa) vše vertikálně,tak že vysílače mají nejen lepší dosah v terénu,ale vše se dá chytit na jednu širokopásmovou anténu.Jen pro zajímavost chci uvést,že co vysílá z Brna horizontálně a stejným výkonem,tak z toho nic nechytnu a nebýt V polarizace,byl bych odkázaný jenom na mux 1-3 z Kojálu,který za dobrého počasí vidím z okna.Zdraví J.Z.
DVB-T2 Kojál mux21,22,23, Brno-Barvičova (V) mux 24,
SK mux 1,2,3,4,Vel.Jav. Ant.1x Emme Esse 45 UC. Zes.26/1,2
TV 43FUB8061-4K Finlux.
DAB+ČRo K12D Kojál,Teleko K8A Brno,W-K 5D,př. Albrecht DR 52 BA a DUAL DAB 4 C, ant.FUBA DAB 307,    
SAT.Emme Esse 80cm Fe+4xLNB Megasat
Družice 13-19,2-23,5-28,2


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #216 kdy: 04. 08. 2014, 10:09:27 »
To fakt vymysleli geniálně!Mux 4 vysílá H a RS7 má vysílat V.Nad tímto rozhodnutím jim fakt děkuji!Strašný!Pokud se to spustí.

Kdybyste více přemýšlel, možná by vás napadlo, proč je pro tento vysílač určena V polarizace. V přeplněném UHF pásmu to tentokrát ČTÚ vymyslel (povolil) skutečně geniálně, použiji-li vaše slova. Ovšem na rozdíl do vás je myslím vážně.  A to přes to, že příjem RS7 v tomto případě bude muset být realizován pravděpodobně další anténou. Kdo ale chce tuto síť přijímat, určitě si poradí namísto zbytečných nářků na netu! ;)


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #217 kdy: 04. 08. 2014, 10:20:17 »
Hezký den všem.
Luboši,máte pravdu a souhlasím s Vámi ohledně té Veselice.Umístění vysílače asi pro region nebylo až tak nešťastné,jako nešťastné by bylo vysílání z jednoho stanoviště ve dvou polarizacích.Na síto otočené na Vídeň mě mux 4 na K44 (H) z Veselice (0,5KW?) jede bez kostečkování.Nakmitává to z boku,ale nic mě to neruší.Ten dosah vysílače je proti výkonu AS a také vzhledem k terénu dobrý.Z Brno Barvičova vysílají oba provozovatelé (p.Pařízek i ČRa) vše vertikálně,tak že vysílače mají nejen lepší dosah v terénu,ale vše se dá chytit na jednu širokopásmovou anténu.Jen pro zajímavost chci uvést,že co vysílá z Brna horizontálně a stejným výkonem,tak z toho nic nechytnu a nebýt V polarizace,byl bych odkázaný jenom na mux 1-3 z Kojálu,který za dobrého počasí vidím z okna.Zdraví J.Z.
Ano poloha vysílače není špatná špatný je rozhodnutí ČTÚ.Z každého vysílače se vysílá vždy jedna polarizace aby se předešlo nutnosti více antén.U mě funguje na hraně.Sousedovy to už trošku kostičkuje a dole ve vesnici už nemají žádný signál protože tam je kopec.Mám velké štěstí že jsem na kopečku a i tak to trochu stíní stromy.Uvidím třeba to bude stačit dát anténu napůl cesty k oboum polarizacím,jinak budu muset zapojit i X colorku co mi leží teď ladem.
To fakt vymysleli geniálně!Mux 4 vysílá H a RS7 má vysílat V.Nad tímto rozhodnutím jim fakt děkuji!Strašný!Pokud se to spustí.

Kdybyste více přemýšlel, možná by vás napadlo, proč je pro tento vysílač určena V polarizace. V přeplněném UHF pásmu to tentokrát ČTÚ vymyslel (povolil) skutečně geniálně, použiji-li vaše slova. Ovšem na rozdíl do vás je myslím vážně.  A to přes to, že příjem RS7 v tomto případě bude muset být realizován pravděpodobně další anténou. Kdo ale chce tuto síť přijímat, určitě si poradí namísto zbytečných nářků na netu! ;)
Každý vysílač vysílá jednu polarizaci.Pokud v tom byl problém tak měli dát i mux4 na V.podle původních plánů ale žádný další vysílač V už neměl být v plánu pro tuto síť tak je vidět že nemůžeme ničemu věřit.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #218 kdy: 05. 08. 2014, 06:48:56 »
V RS7 (mux 1a) se po dnešní noční výluce  ;D objevila nová programová pozice se statickým obrazem s textem "Kino svět", která se identifikuje pod stejným názvem. Přesněji "KINOSVET".
« Poslední změna: 05. 08. 2014, 06:53:22 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #219 kdy: 05. 08. 2014, 07:41:49 »
Potvrzuji i z Kleti na K32. Pouze mám zatím obraz roztažený na šířku. Vypadá to jako 4:3 vysílané s příznakem 16:9.
Planar IT-15T2.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #220 kdy: 05. 08. 2014, 08:02:47 »
Redakci to uteklo, dal se z toho udělat prima článek "Víme, co bude v RS7" :)


hc94

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #221 kdy: 05. 08. 2014, 11:26:38 »
I vysílač Rovnina u UH.k.41(634,00Mhz) vysílá KINOSVET.    8)


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #222 kdy: 05. 08. 2014, 13:04:36 »
Rovněž Brno - Bohunice vysílá KINOSVET...
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


VITEK2442

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 557
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #223 kdy: 05. 08. 2014, 14:19:34 »
Havířov-ITA odraz-taky naladěno.Tak fajn,budeme skoro dva měsíce koukat na statickej obraz  s nápisem.Proč nespustí vysílání hned ,ale až 29.9?Nechápu proč s tím spuštěním dělaj takový cavyky?


RS7

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v regionální síti 7
« Odpověď #224 kdy: 05. 08. 2014, 14:47:16 »
BLANSKO VESELICE i v RS 7 bude H jak jsme žádali...
Děkuji za reakce...
MR