Autor Téma: nejlevnější PC pro příjem DVB-T do 2000 Kč  (Přečteno 34051 krát)

hrazny palyza

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re: nejlevnější PC pro příjem DVB-T do 2000 Kč
« Odpověď #15 kdy: 20. 04. 2010, 18:03:09 »
Pokud nepotřebujete aplikaci s fullscreen režimem a ovládáním pomocí DO, ale chcete normální aplikaci pro přehrávání TV v PC s linuxem, doporučuji Kaffeine.

Umožňuje kaffeine kromě načasování nahrávání přes EPG taky uspávání/probouzení počítače tak, aby počítač nebylo třeba nechávat zapnutý? Co jsem linux/kaffeine před lety zkoušel, tak možnosti kaffeine naprosto nesplňovaly takto běžný požadavek. Podobně chyběla funkce sledování dvou programů zároveň a vůbec chyběla možnost komfortního ovládání. Pořídil jsem proto program DVBviewer ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re: nejlevnější PC pro příjem DVB-T do 2000 Kč
« Odpověď #16 kdy: 20. 04. 2010, 18:49:11 »
Umožňuje kaffeine kromě načasování nahrávání přes EPG taky uspávání/probouzení počítače tak, aby počítač nebylo třeba nechávat zapnutý? Co jsem linux/kaffeine před lety zkoušel, tak možnosti kaffeine naprosto nesplňovaly takto běžný požadavek. Podobně chyběla funkce sledování dvou programů zároveň a vůbec chyběla možnost komfortního ovládání. Pořídil jsem proto program DVBviewer ;)
Nevím, nemám možnost to ověřit. Je vidět, že každý máme zcela jiné potřeby, já například takovouto funkcionalitu nikdy nepotřeboval :)


zdenek stepanek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: nejlevnější PC pro příjem DVB-T do 2000 Kč
« Odpověď #17 kdy: 21. 04. 2010, 09:45:16 »
K původnímu tématu. Ty dva tisíce jsou v podstatě už jen za licenci Windows. Takový HW už dneska lidi pomalu vyhazujou (zadarmo). Vlastně, být to ještě tak o stovku-dvě levnější, vyplatilo by se koupit už jen tu nálepku s kódem XP a zbytek vyhodit :-).

Az na to ze by to bylo nelegalni, tudiz by ti ta nalepka byla vlastne uplne nanic. Na tech repasech byvaji typicky OEM verze a ty nelze prendat na jiny pocitac.


Lukáš Janků

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: nejlevnější PC pro příjem DVB-T do 2000 Kč
« Odpověď #18 kdy: 21. 04. 2010, 18:25:08 »
Umožňuje kaffeine kromě načasování nahrávání přes EPG taky uspávání/probouzení počítače tak, aby počítač nebylo třeba nechávat zapnutý? Co jsem linux/kaffeine před lety zkoušel, tak možnosti kaffeine naprosto nesplňovaly takto běžný požadavek. Podobně chyběla funkce sledování dvou programů zároveň a vůbec chyběla možnost komfortního ovládání. Pořídil jsem proto program DVBviewer ;)
Nepoužívám úplně aktuální verzi Kaffeine, ale 0.8.7. Nastavit nahrávání přes EPG umí, ale to probouzení ne (možná to ale už umí nejnovější verze). Sledovat dvě stanice zároveň samozřejmě jde, ale to jen v rámci jednoho multiplexu (protože na kartě je jen jeden čip). Dokonce jde nahrávat "neomezené" množství stanic, pokud jsou všechny v jednom multiplexu. Nahráváš Novu a Primu a sleduješ Cool :).

Co se týká rychlosti a výkonu při sledování TV v závislosti na operačním systému, tak u mé AverTV Hybrid karty to vždycky bylo tak, že po čisté instalaci windows to fungovalo svižně, ale po čase se televize sekala, i když jsem jen v paralelním okně prohlížel složku (naštěstí už windows dlouho nemám). Na Linuxu (Ubuntu 9.10) takové problémy ani po dlouhé době používání nejsou, vše je velice svižné bez sekání.
« Poslední změna: 21. 04. 2010, 18:34:14 od Lukáš Janků »


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: nejlevnější PC pro příjem DVB-T do 2000 Kč
« Odpověď #19 kdy: 22. 04. 2010, 05:11:12 »
K původnímu tématu. Ty dva tisíce jsou v podstatě už jen za licenci Windows. Takový HW už dneska lidi pomalu vyhazujou (zadarmo). Vlastně, být to ještě tak o stovku-dvě levnější, vyplatilo by se koupit už jen tu nálepku s kódem XP a zbytek vyhodit :-).

Az na to ze by to bylo nelegalni, tudiz by ti ta nalepka byla vlastne uplne nanic. Na tech repasech byvaji typicky OEM verze a ty nelze prendat na jiny pocitac.
Nesmysl. Jde to a naprosto legálně. Když neprojde aktivace po instalaci na jiný počítač, stačí zavolat na Microsoft a použít ta správná slova, aby povolili aktivaci na "upgradovaný počítač" a vše je naprosto legální!!!
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Patrik Chrz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: nejlevnější PC pro příjem DVB-T do 2000 Kč
« Odpověď #20 kdy: 22. 04. 2010, 09:09:06 »
Pokud nepotřebujete aplikaci s fullscreen režimem a ovládáním pomocí DO, ale chcete normální aplikaci pro přehrávání TV v PC s linuxem, doporučuji Kaffeine.

Umožňuje kaffeine kromě načasování nahrávání přes EPG taky uspávání/probouzení počítače tak, aby počítač nebylo třeba nechávat zapnutý? Co jsem linux/kaffeine před lety zkoušel, tak možnosti kaffeine naprosto nesplňovaly takto běžný požadavek. Podobně chyběla funkce sledování dvou programů zároveň a vůbec chyběla možnost komfortního ovládání. Pořídil jsem proto program DVBviewer ;)
Mám Kaffeine na Linuxu. Probuzení neumí, sledování dvou programů zároveň taky ne, i když to jde obejít. Umí 1 sledovat a jiný nahrávat (i jsem nahrával 3 najednou - mám dual tuner, takže ze dvou multiplexů). No a klidně si můžu na disku otevřít ten aktuálně ukládaný v jakémkoliv přehrávači videa. Jen nějak nevím, na co by mi to bylo.


Marek Foaus

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: nejlevnější PC pro příjem DVB-T do 2000 Kč
« Odpověď #21 kdy: 22. 04. 2010, 09:50:28 »
K původnímu tématu. Ty dva tisíce jsou v podstatě už jen za licenci Windows. Takový HW už dneska lidi pomalu vyhazujou (zadarmo). Vlastně, být to ještě tak o stovku-dvě levnější, vyplatilo by se koupit už jen tu nálepku s kódem XP a zbytek vyhodit :-).

PC jsem včera koupil i s těmi Win XP, levnější počítač s licencí jsem na netu nenašel. Anglické Windows tam byly nainstalované a celkem svižně to běhá. Doma jsem krátce zkoušel ladit ten DVB-T tuner a zatím bez antény (s kusem drátu) mi to nic nechytlo. Jinak se zdá že TV pojede i s tou onboard grafikou. Jakou na příjem použít anténu? Dala by se nějak využít stará anténa z televize? Na střeše jednu nepoužívanou máme.


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re: nejlevnější PC pro příjem DVB-T do 2000 Kč
« Odpověď #22 kdy: 22. 04. 2010, 09:58:45 »
Jakou na příjem použít anténu? Dala by se nějak využít stará anténa z televize? Na střeše jednu nepoužívanou máme.
To záleží, v jaké jsi lokalitě, co máte na střeše, atd… Prostě to zkus a uvidíš :)


zdenek stepanek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: nejlevnější PC pro příjem DVB-T do 2000 Kč
« Odpověď #23 kdy: 22. 04. 2010, 11:30:55 »
Pokud nepotřebujete aplikaci s fullscreen režimem a ovládáním pomocí DO, ale chcete normální aplikaci pro přehrávání TV v PC s linuxem, doporučuji Kaffeine.

Umožňuje kaffeine kromě načasování nahrávání přes EPG taky uspávání/probouzení počítače tak, aby počítač nebylo třeba nechávat zapnutý? Co jsem linux/kaffeine před lety zkoušel, tak možnosti kaffeine naprosto nesplňovaly takto běžný požadavek. Podobně chyběla funkce sledování dvou programů zároveň a vůbec chyběla možnost komfortního ovládání. Pořídil jsem proto program DVBviewer ;)

Kaffeine neni vseudelatko a vseumel. Je to multimedialni prehravac, kterej umi i TV. Stylem jdu do prace, nudim se, pustim si na kompu TV a pak to zase vypnu. Pokud chces all-in-one reseni pro reseni ala STB, pouzij neco co je na to vhodnejsi, treba ten MythTV, nebo VDR nebo.... Je toho kupa.

Zdenek


Patrik Chrz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: nejlevnější PC pro příjem DVB-T do 2000 Kč
« Odpověď #24 kdy: 22. 04. 2010, 21:43:00 »
Nepoužívám úplně aktuální verzi Kaffeine, ale 0.8.7. Nastavit nahrávání přes EPG umí, ale to probouzení ne (možná to ale už umí nejnovější verze). Sledovat dvě stanice zároveň samozřejmě jde, ale to jen v rámci jednoho multiplexu (protože na kartě je jen jeden čip). Dokonce jde nahrávat "neomezené" množství stanic, pokud jsou všechny v jednom multiplexu. Nahráváš Novu a Primu a sleduješ Cool :).
Nahrávání z více multiplexů Kaffeine umí, pokud má TV karta více tunerů (nevím, jestli by to šlo z více připojených karet najednou). Já mám MSD digivox DUO a ze dvou multiplexů nahrávat můžu. Kaffeine je dokonce připraveno dokonce na tři tunery.


Patrik Chrz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: nejlevnější PC pro příjem DVB-T do 2000 Kč
« Odpověď #25 kdy: 22. 04. 2010, 21:46:21 »
PC jsem včera koupil i s těmi Win XP, levnější počítač s licencí jsem na netu nenašel. Anglické Windows tam byly nainstalované a celkem svižně to běhá. Doma jsem krátce zkoušel ladit ten DVB-T tuner a zatím bez antény (s kusem drátu) mi to nic nechytlo. Jinak se zdá že TV pojede i s tou onboard grafikou. Jakou na příjem použít anténu? Dala by se nějak využít stará anténa z televize? Na střeše jednu nepoužívanou máme.
Záleží na lokalitě. V práci jsem bez problémů chytal všechny čtyři multiplexy na dodávanou cca 12 cm anténu, doma mám na balkoně "dvojbič", co jsem kdysi dostal spolu s koupí TV a stačí to jen tak tak (nechytnu čtvrtý multiplex). Někde ti pokojová anténa nestačí a je potřeba použít venkovní. Také ne každá anténa je vhodná na příjem všech kanálů, takže záleží na tom, na jakých kanálech jste chytali před tím. Každopádně za zkoušku nic nedáš.


Marek Foaus

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: nejlevnější PC pro příjem DVB-T do 2000 Kč
« Odpověď #26 kdy: 23. 04. 2010, 14:23:17 »
PC jsem včera koupil i s těmi Win XP, levnější počítač s licencí jsem na netu nenašel. Anglické Windows tam byly nainstalované a celkem svižně to běhá. Doma jsem krátce zkoušel ladit ten DVB-T tuner a zatím bez antény (s kusem drátu) mi to nic nechytlo. Jinak se zdá že TV pojede i s tou onboard grafikou. Jakou na příjem použít anténu? Dala by se nějak využít stará anténa z televize? Na střeše jednu nepoužívanou máme.
Záleží na lokalitě. V práci jsem bez problémů chytal všechny čtyři multiplexy na dodávanou cca 12 cm anténu, doma mám na balkoně "dvojbič", co jsem kdysi dostal spolu s koupí TV a stačí to jen tak tak (nechytnu čtvrtý multiplex). Někde ti pokojová anténa nestačí a je potřeba použít venkovní. Také ne každá anténa je vhodná na příjem všech kanálů, takže záleží na tom, na jakých kanálech jste chytali před tím. Každopádně za zkoušku nic nedáš.

Anténa na střeše je lehce zohýbaná Yagi, ale kabel je ošklivě potrhaný a na 3 místech prošoupaný. Opravovat se mi to moc nechce, musel bych přes 2 patra. Asi pořídím pokojovku. V kuku antény neměli, jakou a kde pořídit? Jsem v Praze 6 u Evropský.


Patrik Chrz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: nejlevnější PC pro příjem DVB-T do 2000 Kč
« Odpověď #27 kdy: 23. 04. 2010, 21:58:19 »
Já teď koupil ten doporučovaný STB za 7 stovek v Bauhausu a měli tu i několik antén - aktivní, pasivní. Překvapilo mě, že v tom železobetonovém monstru bez problémů chytali signál na jednu z vystavených pokojovek - za pětikilo. Dal jsem se do řeči s prodavačem, doporučil mi ještě jednu - prý je ještě lepší (takový černý obdélník), prý ji má sám doma. Výhodou je, že zboží je možné do určité doby vrátit. Nakonec jsem ale anténu nepotřeboval, po troše laborování jsem chytl všechny programy na pasivní bič, co jsem kdysi dostal spolu s koupí TV.


hrazny palyza

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re: nejlevnější PC pro příjem DVB-T do 2000 Kč
« Odpověď #28 kdy: 23. 04. 2010, 22:23:12 »
Nahrávání z více multiplexů Kaffeine umí, pokud má TV karta více tunerů (nevím, jestli by to šlo z více připojených karet najednou). Já mám MSD digivox DUO a ze dvou multiplexů nahrávat můžu. Kaffeine je dokonce připraveno dokonce na tři tunery.

Jaky je postup v programu kaffeine pro prehravani (nikoli nahravani) vice programu zaroven (v ramci jednoho muxu) prostrednictvim jednotuneroveho prijimace? Osobne se sice ovladaciho programu DVBviewer uz nevzdam, ale kolega kaffeine pouziva, tak by se rad dozvedel jak funkci picture&picture aktivovat.


Lukáš Janků

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: nejlevnější PC pro příjem DVB-T do 2000 Kč
« Odpověď #29 kdy: 26. 04. 2010, 09:43:02 »
Jaky je postup v programu kaffeine pro prehravani (nikoli nahravani) vice programu zaroven (v ramci jednoho muxu) prostrednictvim jednotuneroveho prijimace? Osobne se sice ovladaciho programu DVBviewer uz nevzdam, ale kolega kaffeine pouziva, tak by se rad dozvedel jak funkci picture&picture aktivovat.
Přepnete na kanál, který chcete nahrávat, začnete nahrávat (v tu chvíli se seznam stanic změní jen na ty v aktuálním muxu). A to stejné uděláte s ostatními.