Autor Téma: Regionální siť 7 Č.Budějovice  (Přečteno 6051 krát)

Petr C.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Regionální siť 7 Č.Budějovice
« kdy: 01. 05. 2013, 11:12:20 »
Registruji dnes signál na k.32. Bohužel jsem již za oblastí s plánovaným pokrytím. Signál je slabý, aby mi to naskenovalo programy, ale anténu nemám na nejvhodnějším místě vzhledem ke Kleti, tak z toho třeba něco ještě "vyždímu".
Můžete potvrdit, vy co jste blíže k vysílači, že se jedná o Kleť.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


kinotechnik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Č.Budějovice
« Odpověď #1 kdy: 01. 05. 2013, 11:30:08 »
Bohužel, jsem z Č.Budějovic, ale na kanálu 32 žádný signál neregistruji i přesto, že se na Kleť dívám z okna.


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Č.Budějovice
« Odpověď #2 kdy: 01. 05. 2013, 12:10:17 »
http://www.google.cz/album/

Zatím bez programového obsahu. Parametry zatím bídné, cca o 24dB nižší úroveň než K25 Mux4 ze stejného AS. Snad změní i FEC na 3/4, jinak to bude s modulací 64QAM dost bída na stabilní příjem.
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.


Emil D.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Č.Budějovice
« Odpověď #3 kdy: 01. 05. 2013, 15:52:44 »
už to jede, naladěno Test, CT 1 HD, CT 2 HD, CT sport HD, RETRO MUSIC TV, a RADIO CAS. V Č.K. signál hodně slabej.


basslicker

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 125
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Č.Budějovice
« Odpověď #4 kdy: 01. 05. 2013, 17:23:14 »
2 Emil, hraje Ti to v Krumlově cca. stejně jako MUX4? odpoledne jsem nenaskenoval ani ránu, tak to snad zvedli, jestli mám šanci to v Ledenicích chytit.
Vím, že máme podobné podmínky, tak když to chytneš Ty, mohl bych snad už i já.
Jinak se jen ptám, nechci prudit nebo nic takového, trochu mě mrzí Tvé narážky apod., nemůžu za to, že dělám to co dělám a mám svou práci rád.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Č.Budějovice
« Odpověď #5 kdy: 01. 05. 2013, 17:43:54 »
Krásný májový den.
Takže potvrzuji, že MUX RS7 na K32H jede. A pochzbuji, že by vysílač byl jinde než na Kleti. A jede skvěle. Jsem od Kleti 30 km vzdušnou čarou s jednou malou terénní překážkou (nepatrně překáží jeden kopec - jsem u Strunkovic nad Blanicí) a zatím co u MUX4 mám v rozvodu 47 dBuV, u RS7 mám 42 dBuV. MER mám 26 - 27 dB, SNR 27 dB, PreBER 7E-6, PostBER 1E-7 a jede to naprosto skvěle. A to se již delší dobu chystám na předělání celého AS včetně rozvodů, protože to všechno je ještě z dob analogu a nechci být pro smích, takže je popisovat nebudu. Na snímku přikládám rozložení datových toků v TS. Celkový datový tok je téměř 29 MBit. A pro ty, kteří se chtějí přehrabovat v technických parametrech TS, najdou je v zazipovaném txt souboru (ani po ultra kompresi jsem se nedostal pod 500 kB) na adrese
http://ulozto.cz/xLqKWPPD/rs7cb-k32-zip
Pro mě to je nejhezčí dárek k prvnímu májovému dni. A myslím, že technici uvádějící vysílače do provozu si zaslouží obrovský obdiv.
Pokud by někdo chtěl remcat o pokrytí a srovnávat s MUX1 - 3, rád bych připomenul, že ČRa vysílače budují již šest desetiletí a obsadily ideální kóty. Naproti tomu MUX4 byl zprovozněn ani ne za rok a RS7, to je bleskovka. Ti chlapi snad ani nespali   8) :-*.
Planar IT-15T2.


ekNiGHT

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Č.Budějovice
« Odpověď #6 kdy: 01. 05. 2013, 18:02:34 »
Dve ruzne LG TV mi ukazujou silu signalu mezi 70-90% a kvalita signalu se nemeni a je na 100%. Naskenovane vsechny programy (CT1/2/4HD a RetroMusicTV) Obraz vypada stabilne. Sledovano cca 5km od vysilace na kleti, jihovychodne.


Petr C.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Regionální siť 7 Č.Budějovice
« Odpověď #7 kdy: 01. 05. 2013, 18:11:07 »
Zdá se, že už je to naplno a zde v Nové Bystřici (cca. 62 km) to jede nyní na stejných úrovních jako mux4.


Emil D.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Č.Budějovice
« Odpověď #8 kdy: 01. 05. 2013, 18:41:37 »
2 Emil, hraje Ti to v Krumlově cca. stejně jako MUX4? odpoledne jsem nenaskenoval ani ránu, tak to snad zvedli, jestli mám šanci to v Ledenicích chytit.
Vím, že máme podobné podmínky, tak když to chytneš Ty, mohl bych snad už i já.
Jinak se jen ptám, nechci prudit nebo nic takového, trochu mě mrzí Tvé narážky apod., nemůžu za to, že dělám to co dělám a mám svou práci rád.

čau, tak jak jsem psal prvně, tak se mi to podařilo naladit na televizi LG a signál mi to ukazovalo sílu zhruba jen 30% a kvalitu okolo 15% a chvílema i 0%. Teď jsem se na to podíval znovu a síla už se pohybovala okolo 42% a kvalita až 27%, ale radost mě přešla, protože to najednou zase spadlo na tu původní hodnotu. Pro srovnání s MUXem 4 na stejnou anténu a televizi mi ukazuje sílu 90% a kvalitu 98 - 100% . Takže RS7 zatím dost špatná a na tyto hodnoty téměř nesledovatelná. Jinak k tomu co děláš, si to zase neber tak osobně, prostě toho moc nažvaníš a mě vyhovovali spíš takový moderátoři jako byl Čerkl, Chodec a nějakej asi se jmenoval Pohan co dělal ještě na rádiu Krumlov poledníčky, prostě takový hovada s drsným humorem. No a taky mám srandu z toho jak furt machrujete s "nejnovějšími hity" a přitom proti City TV máte u něčeho i půl roku zpoždění. ;D Jinak proti tobě osobně nic nemám.  8)


basslicker

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 125
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Č.Budějovice
« Odpověď #9 kdy: 01. 05. 2013, 19:07:02 »
Takže se to zase vrátilo na původní hodnotu? Nu uvidíme, snad mi to tam doma něco ukáže. Já vím, honbza chodec je teď můj šéf,zrovna včera mi volal, že našel záznamy z rádia Krumlov :-) Já tam tenkrát psal každý den, moje mládí, tak si ty záznamy rád poslechnu, případně můžu poslat :-) V poho, život je jedna velká sranda


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Č.Budějovice
« Odpověď #10 kdy: 01. 05. 2013, 19:46:09 »
Takže se to zase vrátilo na původní hodnotu? Nu uvidíme, snad mi to tam doma něco ukáže. Já vím, honbza chodec je teď můj šéf,zrovna včera mi volal, že našel záznamy z rádia Krumlov :-) Já tam tenkrát psal každý den, moje mládí, tak si ty záznamy rád poslechnu, případně můžu poslat :-) V poho, život je jedna velká sranda
OT: No jo, Rádio Krumlov, to je taky část mýho mládí, ty starouši... ;D Řekne ti něco jméno Lenka Binterová? Asi už ne, co? Určitě ji ale budeš znát jako Lenku Přibylovou. Jooo, to byla moje velká letní láska, jen o tom nevěděla. ;) Jestli ji někdy uvidíš, můžeš ji pozdravovat. Ona už teď se mnou nechce mít nic společnýcho... :( Tak to jen trochu takové romantické okénko v dnešním rušném "nepracovním" dnu... 8)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


basslicker

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 125
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Č.Budějovice
« Odpověď #11 kdy: 01. 05. 2013, 21:56:41 »
Tak pecka - Ledenice - 12 km od ČB valí kanál 32 téměr shodně co 25ka. Jen chybovost na Samsungu se pohybuje mezi 0 - 5ti, ale to je minimum a MUX4 mi to dělal taky, když měl to horší FEC 5/6 jako má teď REG7, takže bez trhání REG 7 jede
2 Emil - snad to taky rozchodíš, ta HDčka jsou lepší jak na SKYlinku, mají krásný obraz. držím palec a díky za ochotu a napsání

2 Lukáš Polák - s Lenkou jsem mluvil před 2 ma měsícema, vysílala na Krumlově a teď je jinde na Jihu:-) Chodili jsme spolu do Prahy na rétoriku do jedné televize a má se parádně, budu s ním asi mluvit


Emil D.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Č.Budějovice
« Odpověď #12 kdy: 02. 05. 2013, 06:33:50 »
No vzhledem k tomu, že jak píše basslicker že v Ledenicích mu to jede skoro jak mux4, tak si myslím, že tady v Č.K dělá taky velkou paseku to, že to může rušit sousední kanál 33 z jihlavský Javořice, která je tu taky relativně snadno chytitelná. Teď ráno jsem to ještě zkoušel na televizi Panasonic a zrovna to jelo náhodou bez výpadků, ale kvalitu to ukazuje pouze 1, chvílema 2 z 10 a chybovost většinou na spodní hranici e-3, občas naskočila i e-4.  :P No uvidím, jestli se mi to podaří trochu vyladit anténou, nebo jestli budu tam, kde ani slunce nesvítí ;D


Petr C.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Regionální siť 7 Č.Budějovice
« Odpověď #13 kdy: 02. 05. 2013, 09:25:50 »
No vzhledem k tomu, že jak píše basslicker že v Ledenicích mu to jede skoro jak mux4, tak si myslím, že tady v Č.K dělá taky velkou paseku to, že to může rušit sousední kanál 33 z jihlavský Javořice, která je tu taky relativně snadno chytitelná. Teď ráno jsem to ještě zkoušel na televizi Panasonic a zrovna to jelo náhodou bez výpadků, ale kvalitu to ukazuje pouze 1, chvílema 2 z 10 a chybovost většinou na spodní hranici e-3, občas naskočila i e-4.  :P No uvidím, jestli se mi to podaří trochu vyladit anténou, nebo jestli budu tam, kde ani slunce nesvítí ;D

Javořice by to zas tak ovlivňovat neměla, já jsem od Javořice necelých 29 km, takže jistě větší intenzita signálu než u vás. Pro vás je ještě Javořice v úhlu, kdy by mohla brát anténa nejméně. A ještě jsem zapoměl dodat, že z druhé strany mi do toho ještě jde Weitra na 31k na anténu z úhlu kolem 40°. Jinak na anténě mám v danou chvíli rozdíl úrovní mezi 25k a 32k tak kolem 1dB. Takže to vypadá, že je výkon obou muxů shodný. Jedině, že tam u vás přijímáte víceméně z odrazu, nebo z nějakého bočního laloku vysílací antény, a tam co různá frekvence to jiný parametr.


Pidibull

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Č.Budějovice
« Odpověď #14 kdy: 02. 05. 2013, 10:04:10 »
Zdravím, chytáte něco na táborsku?